Şimdi Ara

PlayStation 5 / Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1440. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: pikselman , pikselman , sodostre Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
180.721
Cevap
1.518
Favori
9.814.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
348 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14381439144014411442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    500€+vergi ve kargo ücreti ekleyeceksiniz ekstra olarak. Fiyatlar bir açıklansın o zaman yurtdışı-yurtiçi karşılaştırması yapılabilir. PS4 Pro TR fiyatı açıklanmadan önce herkes amazon.de’den ön sipariş geçmişti. Ancak TR fiyatı açıklanınca çoğu kişi TR’den almıştı. O yüzden fiyatları beklemek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasapovski -- 5 Ağustos 2020; 20:43:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kasapovski kullanıcısına yanıt
    Amazon vergi almıyor gümrükte sorun çıkarsa masrafı kendi ödüyor dedi bir arkadaş. Vergi az çıkarsada iade yapıyor dedi. Buna güvenerek amazondan alacaktım yoksa gümrüğe takılınca benden fazladan para talep edilecekse tr den alırım cihaz elimde evime giderim.

• teen wolf kullanıcısına yanıt
    Makul bir gerekçe. Ama açıkçası bu konsola 7 bin lira vermeye de niyetim yok benim. Yurtdışından akrabalara falan getirtmeye çalışacağım. Ha 2 sene sonra fiyatı 10 bin olursa o zaman hepten kalsın zaten. Eğlence cihazına öyle bir servet dökmem/dökemem. Benim bu cihaz için çıkabileceğim maksimum nokta 5 bin liradır. Bu bile yeterince anormal bir para zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teen wolf

Sonradan düşecek mi yani?
    Sonradan düşmicek tabi demek istediğim o değil çıkar çıkmaz almanın fazla bir avantajı olmucak çünkü kur böyle giderse 10 bin bandını görücez cihazda
  • lSunTzu kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın yanlış bilgilendirmiş seni. Sana hesapladığı vergi dışında bir sıkıntı olursa ya da hesapladığı vergiden daha az bir vergi ödenirse kalan kısmı sana iade ediyor. Vergisiz bir işlem yok yani. Diyorum ya; bunları konuşmak için önce fiyatların açıklanması lazım.

• Burada herkes bakkal hesabı yapıyor. Önemli olan konsolun Avrupa ABD deki perakende satış fiyatı değil tr gümrüğüne girdiğindeki CIF fiyatıdır.

Başka bir üründen örnek verelim iPhone SE 2020 ABD fiyatı 400$ TR fiyatı 5200₺ bu arada telefonda daha fazla vergi var.

Evet döviz her gün yükselip duruyor maalesef ama felaket tellalığı yapmayı bırakın artık kurlar bu düzeyde kalırsa fiyat 7-8-9-10 bin olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar, PlayStation arkadaşlardan silip takipten çıktığımız birinin takibinden kendimizi nasıl çıkarıyoruz? Ben bu kişileri silip takipten çıktığım halde kendimi onların takibinde görüyorum.

Bunu bilen var mı?

• Gizlilik ayarlarından seni takip edecek kişileri sadece arkadaşlarım olarak değiştirebilirsin.
  • Kasapovski kullanıcısına yanıt
    Satış fiyatı 500 euro olarak kabul edersek Amazon da o 500 Euro'dan Almanya'nın kdv'sini düştükten sonra yani ortalama 420 - 440 Euro'ya gümrük vergisi + kargo fiyatı ekliyor.

• Ben de fiyatı yüksek söyleyip felaket tellallığı yapmayın diyen kafayı çözemedim bir türlü Hayır kendimizi olabilecek en kötü senaryoya hazırlasak ve sonra fiyat daha düşük çıksa seviniriz işte neyini anlamıyorsunuz.

Hem fiyatı olduğundan daha yüksek hesaplıyorsak ne olacak? Neyse fiyatı ondan alacağız. Tam tersi bu cihaz 5 bin liradan çıkacak diyen adamlar konuşmasa daha iyi bence. İnsanları yanlış yönlendirme budur. Sonra oluşacak hayalkırıklığında siz teselli etmeyeceksiniz insanları.
  • Ballianilcan B kullanıcısına yanıt
    Evet dediğin gibi, Sadece Arkadaşlar olarak seçili olmasına rağmen sildiğim kişiler beni takipte görünüyor. Instagram'da ki gibi takibinde olduğumuz kişinin takibinden kendimizi çıkarma yok. Sadece Arkadaşlar seçili olduğu halde bu sildiğim kişiler beni nasıl takipte kalabiliyor? Yani benim illa bu sildiğim kişilerle tek tek iletişime geçip beni takipten çıkın demem mi lazım, bu nasıl bir saçmalık anlamadım ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragorn Elessar -- 5 Ağustos 2020; 21:56:34 >
  • Telefon üzerinden örnek vermek gerekirse;

Amazon.com'da 469$ / Amazon.de'de 400EUR satılan "Huawei P30 128 GB" ın Türkiye fiyatı 5699 TL.

Eğer konsol 399 EUR'dan çıkarsa ve hesap için direk 399 EUR'u baz alırsak ki buna avrupa vergileri karı felan dahil o unutulmasın TR fiyatı "7077 TL" oluyor.

Avrupa vergisi satıcı karı vb eklemeler çıkarılınca benim tahmin ettiğim satış fiyatı 5999-6499 TL arasında olacağı yönünde.
  • Biraz bakındım, 3 yıl önceki bir güncelleştirmeden beri ps arkadaş listesi otomatik olarak takibe geçiyor.Çözümü yokmuş. Bilinen tek geçerli yöntem engellemek gibi :)
    Yada tek tek görüşüp takibi bırak demek, aynen. 3 yıldır böyleyse çokta önemsemiyorlar gibi duruyor o yüzden değişmez bu iş.
  • Keşke fiyat ve çıkış tarihini açıklasalar yarın ki etkinlikte ve bitse bu belirsizlik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu hale bak ülke'nin gençleri ps5 konusunda toplanmış kara kara fiyat tartışıyor tahmin yürütüyor..

amerika avrupa gençleri de iki yeni nesil konsolu 1000 dolar'a, euro'a alsın..

sorarım size şimdi nasıl siyaset yapmayalım? nasıl 10 kasım 1938'den sonra gelen bizi bir avrupa düzeyine ulaştırmak için çalışıp caba göstermeyen kendisini ve sülalesini zengin etmeyi tercih eden siyasetçilerin hepsine ana avrat nasıl saydırmayalım??

• quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Oha... harika! Ben iptalim :)

-----

beyaz bunu çiğ çiğ yiyecek, değişim zamanı,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyah konsol > beyaz konsol her zaman

siyah asalettir, karizmadır, adamdır, candır.
  • Fiyat neden bu kadar merak ediliyor ki? :D

399'da olsa 499'da olsa her türlü girecek zaten bize, kaçarı yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

beyaz bunu çiğ çiğ yiyecek, değişim zamanı,

Alıntıları Göster
    Millet siyah kontrolcü ile dalga geçiyor. Umarım prototip ya da faketir. O beyaz butonlar nedir yav.

PlayStation 5 / Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 100 euro nerden baksan 1000 tl oynatıyor fiyatı ondan hatta daha fazla :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14381439144014411442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.