Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1431. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SultanApex , darkrose511 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
180.834
Cevap
1.521
Favori
9.824.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14291430143114321433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teen wolf

Tabii ki kutulu maliyet ama bir de şöyle düşünün misal bir arkadaşınizda da ps5 var oyun takası yapabilirsiniz o şekilde çok mantıklı oluyor.Herkesin kendi kararı ama ben diskliden yanayım.
    Tabii ki hocam tercih meselesi,devir biraz daha dijitale kaydıgı için oyuncuları mutlu edecek bir fiyat belirleyeceklerdir diye düşünüyorum dijital versiyonununda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teen wolf

Tabii ki kutulu maliyet ama bir de şöyle düşünün misal bir arkadaşınizda da ps5 var oyun takası yapabilirsiniz o şekilde çok mantıklı oluyor.Herkesin kendi kararı ama ben diskliden yanayım.
    Arkadaslar da kutulu oyun alamiyor ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Alan olur illah ki bizde ondan sömürürüz

• Dostlar, PlayStation arkadaşlardan silip takipten çıktığımız birinin takibinden kendimizi nasıl çıkarıyoruz? Ben bu kişileri silip takipten çıktığım halde kendimi onların takibinde görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragorn Elessar -- 4 Ağustos 2020; 15:31:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Himurajutsu kullanıcısına yanıt
    evet açıklanan o.bende bunu belirttim.sanki geriye uyumlu değilmiş gibi ps5 sürümüne yükseltme bedeli diyor herkes.
    ben elimdeki tüm ps4 oyunlarını ps5 de oynayacağım diye biliyoruz.fakat şüphelenmeye başladım rockstar ve ea nin açıklamaları sonrası.
    bakalım ps5 çıkınca belli olacak.sizinde dediğiniz gibi tüm oyunlar neredeyse geriye uyumlu olması gerek.
    fakat uyumlu ama ekstra para istiyoruza doğru kayıyor gibi geldi bana o yüzden şüphelerimi dile getirdim
  • Belki Twitter'daki mantık ile oluyordur. Önce engelleyip, sonra engelini kaldırmayı dene.
  • Geriye uyumluluk ücretsiz. Ps5 de oyunun ps4 versiyonu ücretsiz olacak elbette. Ancak ps5 güçlendirilmiş versiyonu,ps4 versiyonuna sahip olsanız bile, ücretli olacak gibi görünüyor. İstepe bağlı olacak yüjsek ihtimal. İsteyen ps4 versiyonuyla devam edecek isteyen ps5 versiyona ücretli güçlendirecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 4 Ağustos 2020; 15:58:8 >
  • Dediğiniz şey yapımcıya bırakılmış durumda, mesela Cyberpunk 2077'yi Ps4'e alırsan Ps5'de ücretsiz olarak grafik güncellemesi alabileceksin.

Yanılmıyorsam Ubisoft Assassin's Cred Valhalla ve Far Cry 6 içinde benzer açıklamaları yapmıştı, yanlışta hatırlıyor olabilirim ama bir araştırmak lazım.

• Sanırım Şimdilik Ücretsiz olarak PS5'e Upgrade edilen oyunlar.

All PS4 Games That Have Free PS5 Upgrades

Assassin’s Creed Valhalla (PS4 version includes free upgrade to PS5 version at launch)
    Cyberpunk 2077 (PS4 version includes free upgrade patch to PS5 version at launch, additional free PS5 upgrades promised via patch in 2021)
    Destiny 2 (Free upgrade to PS5 version of Destiny 2 for anyone who owns PS4 version)
    DiRT 5 (Free upgrade to PS5 version of DiRT 5 for anyone who owns PS4 version)
    Far Cry 6 (Free upgrade to PS5 version of Far Cry 6 for anyone who owns PS4 version)
    FIFA 2021 (PS4 version includes free upgrade to PS5 version at launch for one year)
    Grand Theft Auto V (Free upgrade to PS5 version of Grand Theft Auto V for anyone who owns PS4 version)
    Madden NFL 21 (Free upgrade to PS5 version of Madden NFL 21 up until the point of Madden NFL 22)
    Marvel’s Avengers (Free upgrade to PS5 version of Marvel’s Avengers at launch for anyone who owns the PS4 version of the game)
    Watch Dogs Legion (PS4 version includes free upgrade to PS5 version at launch)
    WRC 9 (Free upgrade to PS5 version for anyone who owns the PS4 version)

• Bayağı bir oyun var, eline sağlık :)

• Daha önce PlayStation sahibi olmadığım için bilmiyorum PS4 çıkışına ne kadar süre varken fiyat v.b. bilgileri paylaşıldı ps5 çıkışına çok az süre kaldı hâlâ fol yok yumurta yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teen wolf -- 4 Ağustos 2020; 16:53:2 >
  • Sony san diego ps5 için yeni bir SOCOM geliştirdiği konuşuluyor. Ps5 launch title olacakmış. Bilmeyenler için socom, third person tactical shooter bir oyun, multiplayer bir oyun. Xbox in halo suna rakip olacak yüksek ihtimal. (Kill zone dan haber yok). Gerçekçi bir oyun. Yani halo gibi değil, modern warfare tarzı. Eğer god of war gibi serinin üstünde çok çalışırlarsa ortaya güzel bir şey çıkabilir.

quote:

More apparent ***"insider"*** info:

* Apparently Visual Arts is working on the motion capture
    * It's being developed by Sony's second San Diego team (Not Guerrilla)
    * Sony Japan is working on the network infrastructure
    * Bluepoint Games is supporting on some level
    * Visual fidelity is next-level
    * "Return to form" for SOCOM, as a flagship multiplayer franchise for Sony.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 4 Ağustos 2020; 18:13:18 >

• Dikkat çeken şey, CD Project Red'in PS5'e free upgrade'in yanında, 2021 için yeni jenerasyona özel bir patch için söz vermiş olması. Gözle görülür bir fark yaratacaklar yani, direkt kopyala-yapıştır bırakmayacaklar. Kral firma şu CDPR
  • Şu ana kadar geleceğini bildiğimiz oyunlar bile, başka hiçbir oyun duyurusu olmasa bile, PS5 almak için beni heyecanlandırıyor. Nedir onlar, sıralı tam liste :)

-Cyberpunk 2077
    -Gran Turismo 7
    -Demon's Souls remake
    -RE 8 Village
    -Elden Ring
    -FF VII-2
    -FF XVI
    -GoW 2
    -GTA 6
    -TES 6

Başka tek bir oyun çıkmasa dahi, o PS5 alınacak!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Room by a Window -- 4 Ağustos 2020; 17:32:30 >
  • 33.000 kişinin oyu sonucunda ortaya çıkan tablo:

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

• quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

33.000 kişinin oyu sonucunda ortaya çıkan tablo:

Değişen hiç bişey olmayacak hocam.Farkı açarak devam edecek gene.İstedigi kadar en güçlü konsol olsun, gamepass vs olsun..

• Yanlış hatırlamıyorsam bir araştırma da İngiltere'de yapılmış, yeni jenerasyonda tercihiniz hangi konsol olacak diye. %80-85 civarı PS5 çıkmış. Ezici bir oran.

kaynak da bu şimdi buldum, %84 imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Room by a Window -- 4 Ağustos 2020; 17:43:4 >
  • White Room by a Window kullanıcısına yanıt
    Evet öyle hocam, zamanında onu da paylaşmıştım.

Bu arada sorumu mazur görün, siz Xbox konusunda PS oyunlarını küçümseyip Xbox övmüyor muydunuz?

Bir de yanlış hatırlamıyorsam profilinizde Halo vardı, anladığım kadarıyla Halo'dan beklediğinizi bulamamışsınız ve tercihinizi Ps5'den yana kullanmaya karar vermişsiniz?

• Yav dostlarım twitter’da ki anketleri boşveriin şüpheniz mi var sanki Ps4 iksbaks one neslinde ne olduysa aynısı olacak

Şuan Ps4 112 milyon satışta iksbaks one kaçdı 55 milyon mu

Ps5 çok rahat 100+ Milyon olacak nesil sonunda 120-125 milyon bekliyorum series x kalır yine 50-60 da

• PS'nin bazı exclusivelerini yani özel oyunlarını hala beğenmiyorum, bu değişmez. Örnekse GoW PS2'den beri hastası olduğum bir seri, yeni oyunu da çok güzel. Naughty Dog'a da saygım var her ne kadar gırgırını yapsam da eski mesajlarımdan hatırlarsanız ilk Last of Us'ın büyük bir fanıyım. Onun dışında Horizon, Spiderman, Days Gone gibi exclusiveler bana hitap etmeyen, bence iyi olmayan oyunlar. Örnekse Nintendo'nun neredeyse tüm exclusivelerinin hastasıyken, PS'de bu oran %30 falandır. Ama ek olarak Nintendo'dan farklı olarak PS'de beni çeken onunla özdeşleşmiş 3rd partyler.

Yani ps1-ps2 zamanından geldiğim, dünden bugüne PSci olmadığım için PS benim için Horizon falan değil Gran Turismo, Final Fantasy, God of War, Resident Evil, Silent Hill, Tekken, Last of Us'tır... Sanırım bu konuda yeterince açıklayıcı oldum.

Xbox konusuna gelirsek özellikle Halo'nun multisi ücretsiz olunca kafamda artık MS stratejisi netleşti. Amaçları oyunları çok kaliteli yapmayıp, bir an önce piyasaya sürmek ve niteliğe değil niceliğe önem vermek. Bu da bana göre bir şey değil o yüzden Xbox almaktan vazgeçtim. Yoksa Bungie Halo'larının hala fanıyım.

PS1,PS2,PS3 zaten çıkışından en geç 2 sene içinde aldığım konsollar (belki ps1 daha fazla olabilir hatırlamıyorum çocuktum) , Nintendo'ya olan ilgimden PS4 es geçtim ama onu da yakında alacağım çünkü seriyi bozmak istemiyorum. Biliyorum PS5te PS4 oyunları oynanacak ama PS4pro yu alıp onda bitirmem gereken daha çok hastası olduğum JAPON oyunları var. Yani anlayacağın PlayStation benim için Konami, CAPCOM, Square Enix, Bandai Namco, Atlus demek...

Biraz uzun oldu ama aydınlatıcı olduğunu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Room by a Window -- 4 Ağustos 2020; 18:6:21 >

• 
Sayfa: önceki 14291430143114321433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.