Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
180.823
Cevap
1.520
Favori
9.823.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
8. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 13651366136713681369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Second sister

selamın aleyküm buralarda konsol camiyasında yenıyım acaba suanda ps4 pro almak mantıklımıdır ilk bu işe gircek birisi için ps5 mi alınmlaıdır
    aleyküm selam. bütçede sıkıntı olmasa da yinede bekleyin derim şurda kalmış 5-6 ay maksimum. direk ps5 ile giriş yapabilirsiniz. geriye dönük ile 4000+ oyunu oynarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Himurajutsu -- 27 Temmuz 2020; 2:10:55 >
  • PS4 alayım mı diyen kişiye ps5’i bekle demek kadar gülünç bir şey yok kimse kusura bakmasın. PS5’in oyun kütüphanesinin en az 2 sene sağlam olmayacağı ve ps4’de oynayabileceği 7 senelik onlarca harika oyun olmasını geçtim şu an 2500 liraya ikinci el falan PS4 alabilecekten PS5 7 bin lira civarı olacak. Geriye uyumluluk olayının oturması da en az 2 sene.

Türkiye’de kaç kişi verecek o parayı burada kaçımız verebileceğiz. Hayır mesela benim durumum var da 500 dolarlık şeye vermem kardeşim 7 bin lira. Yurtdışından almanın hesaplarını yapacağız işte. Konuşmuş olmak için konuşmayın gözünüzü seveyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intercityfirm1895 -- 27 Temmuz 2020; 1:29:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende sordum aynı soruyu adam yerine koymadılar mı beni ben bu kadar doyurucu cevap alamadım. Ben baştan yazayım birde size sorayım ac serisi ve far cry 3-4-5 gibi oyunları sırasıyla oynamak istiyorum eizio edition remastered la ps3 den ps4 e gelmiş galiba ps4 den ps5 getirmez sony anladığım kadarıyla. Ben gow lou ve uncharted için alıyorum uncharted in son oyunu var sadece ps4 de gow da aynı şekilde anlamı kalmıyor o zaman. Uncharted remasteredle collection olarak gelmiş ps4 e ama ps5 e getirmezler zannetmem. Eğer bu oyunlar gelecekse tam olarak ac yi revelationsdan odyssey e kadar oynarım. Hep ukde kaldı hocam içimde zamanında oynayamadım oynamak istiyorum blu ray film artşivim var az bir kısmını ps kafelerde izledim kaldı gerisi heyecandan biraz dağınık ve devrik cümleli yazmış olabilirim kusura bakma üstad ilk defa konsol alacağım exc lere dibim düştü lou 1 ps3 den remasteredle gelmiş ps4 e ps5 alsam lou2-3 oynamam mümkün olur gibi ama ben 1 de oynamak istiyorum yanlışlarımı düzelt hocam bir şeyler söyler misin? Bütçe kısıtlı ps5 tam geriye uyumlu olsa ps5 alır geçerimde dediğim gibi oyunları oynayamayacaksam ps4 pro alıp sonra ps5 düşünüyorum ama size danışmak istedim siz daha iyi biliyorsunuz.

Edit:

@Himurajutsu
    @ClaymoreCountry
    @BlackLead
    @Western alien @Western alien

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lSunTzu -- 27 Temmuz 2020; 1:35:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt
    Yorum okumadan millete laf atmaktır komik olan. Finansal durumunun yettiğini söyleyen birine bekle yenisini al, PS5'te destekliyor, onda oynarsın merak ettiğin Exclusive'leri demenin neresine bakıpta gülünç diyorsun? Kimin, kaç kişinin hangi konsola ne ödeme yapacağı da senin derdin değil.
  • lSunTzu kullanıcısına yanıt
    Ben cevaplayayım. 13 Temmuz 2020'den sonra çıkacak her oyunun yapımcısına direkt PS5 geriye dönük desteği koymaları gerektiği söylendi, %90'ı bu PS4 oyunlarının ilk günden çalışacak. Öncesi tarih için Sony'nin yaptığı tek açıklama 4,000+ PS4 oyununun düzgün çalıştığı ve destekleyeceği. Oyunların isimleri verilmedi ama bu kadar büyük listeye kendi Exclerini ve popüler oyunları koymayacak kadar aptal olamaz hiç kimse.

With all of the amazing games in PS4’s catalog, we’ve devoted significant efforts to enable our fans to play their favorites on PS5. We believe that the overwhelming majority of the 4,000+ PS4 titles will be playable on PS5.

https://blog.playstation.com/2020/03/18/unveiling-new-details-of-playstation-5-hardware-technical-specs/

• Dictattor kullanıcısına yanıt
    Ya bu 7k, 8k fiyat tahminleri nasıl da uçuyor ortada. Sanırsın hepsi webtekno, donanım haber şubesi. Konsolun daha fiyatı belli değil, sağda solda sallama bilgilerle hesap yapan sitelerin rakamlarına bakıp şu kadar para olacak diyenlere acayip kıl oluyorum. Lan sanki Sony CEO'su kimsenin bilmediği fiyatı öğrenmiş, bir de Türkiye fiyatını yazıyor.

PS5 çıkışında, PS4 geriye dönük olarak büyük bir kütüphaneyi destekleyecek. Bence alacak olan kişi acele etmesin, bu açıklamayı takip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 27 Temmuz 2020; 1:43:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lSunTzu

Hocam bende sordum aynı soruyu adam yerine koymadılar mı beni ben bu kadar doyurucu cevap alamadım. Ben baştan yazayım birde size sorayım ac serisi ve far cry 3-4-5 gibi oyunları sırasıyla oynamak istiyorum eizio edition remastered la ps3 den ps4 e gelmiş galiba ps4 den ps5 getirmez sony anladığım kadarıyla. Ben gow lou ve uncharted için alıyorum uncharted in son oyunu var sadece ps4 de gow da aynı şekilde anlamı kalmıyor o zaman. Uncharted remasteredle collection olarak gelmiş ps4 e ama ps5 e getirmezler zannetmem. Eğer bu oyunlar gelecekse tam olarak ac yi revelationsdan odyssey e kadar oynarım. Hep ukde kaldı hocam içimde zamanında oynayamadım oynamak istiyorum blu ray film artşivim var az bir kısmını ps kafelerde izledim kaldı gerisi heyecandan biraz dağınık ve devrik cümleli yazmış olabilirim kusura bakma üstad ilk defa konsol alacağım exc lere dibim düştü lou 1 ps3 den remasteredle gelmiş ps4 e ps5 alsam lou2-3 oynamam mümkün olur gibi ama ben 1 de oynamak istiyorum yanlışlarımı düzelt hocam bir şeyler söyler misin? Bütçe kısıtlı ps5 tam geriye uyumlu olsa ps5 alır geçerimde dediğim gibi oyunları oynayamayacaksam ps4 pro alıp sonra ps5 düşünüyorum ama size danışmak istedim siz daha iyi biliyorsunuz.

Edit:

@Himurajutsu
    @ClaymoreCountry
    @BlackLead
    @Western alien @Western alien
    PS5 ile 4000+ ps4 oyunu tam uyumlu olacak. Ama PS3 oyunları için daha resmi bir açıklama olmadığı için net konuşmak imkansız. PS5 ile PS4 mimarisi aynı olduğu için sıkıntı yaratmayacak. Ama PS3 mimarisi değişik o yüzden tam net açıklama şuan için yok.

Ps5 ile aşağıdaki oyunları oynarsın:

The Last of Us 1 ve 2
    Uncharted 1-2-3-4
    God of War
    Spider Man
    Assassins Creed Black Flag ve sonra çıkan oyunları

ve diğer 4000+ oyunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Himurajutsu -- 27 Temmuz 2020; 1:52:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

Ya bu 7k, 8k fiyat tahminleri nasıl da uçuyor ortada. Sanırsın hepsi webtekno, donanım haber şubesi. Konsolun daha fiyatı belli değil, sağda solda sallama bilgilerle hesap yapan sitelerin rakamlarına bakıp şu kadar para olacak diyenlere acayip kıl oluyorum. Lan sanki Sony CEO'su kimsenin bilmediği fiyatı öğrenmiş, bir de Türkiye fiyatını yazıyor.

PS5 çıkışında, PS4 geriye dönük olarak büyük bir kütüphaneyi destekleyecek. Bence alacak olan kişi acele etmesin, bu açıklamayı takip etsin.
    Uyduruk yabancı bir site konuşulmak için PS5 fiyatına 1200$ koydu ve buna gerçekten inanıp ''böyle olacak yeaaa'' diye forumun her köşesinde eleştirip millete inandırmaya çalışan bakkal muhasebecileri gördü bu gözler. TL hesapları çok masum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BVBLİFE

Playstation 5'e bu TV yakışır.
    XF düşünüyordum ben. Sanırım XF9005. O zamana kadar başka da çıkar sanırım

• Himurajutsu kullanıcısına yanıt
    Çok iyi o zaman hocam. Aklıma tam oturmayan nokta zamanında bioshock serisi gibi ps3 den remastered yapılmış olan oyunları asıl olarak ps3 oyunu olmasına rağmen remastered yapılması sayesinde ps4 de oynanabilir duruma getirdiya Sony. Bu ps5 te de oyananbileceği anlamına gelir mi?

• Dictattor kullanıcısına yanıt
    Çok ama çok teşekkür ederim hocam. Ps tarafı yeni korsan oyunu yaptı gördüğüm kadarıyla sea of thieves karşısına konumlandırmak için. Buna bakarak forza horizon 4 gibi %50 arcade %50 simulasyon tadında kaliteli bir yarış oyunu gelir mi? Hali hazırda böyle oyunlar varsa ne tavsiye edersiniz?

• quote:

Çok iyi o zaman hocam. Aklıma tam oturmayan nokta zamanında bioshock serisi gibi ps3 den remastered yapılmış olan oyunları asıl olarak ps3 oyunu olmasına rağmen remastered yapılması sayesinde ps4 de oynanabilir duruma getirdiya Sony. Bu ps5 te de oyananbileceği anlamına gelir mi?
    Dolaylı olarak evet.

Burda iş yapımcıya düşüyor. Bioshock yapımcısı 2K'dır. Sony bu gibi yapımcılara bildirim gönderiyor oyunlarınızı PS5 ile çalışacak şekilde güncelleyin diye. Eğer yapımcı güncelleme yapmazsa sony'nin elinden birşey gelmez. Ama 2K muhtemelen güncelleme çıkarır.

Zaten @Dictattor yukarıda ki mesajında açıklamış ona bakabilirsin.

• Himurajutsu kullanıcısına yanıt
    Hocam sizi arkadaş ekleyebilir miyim? Ps hakkında Başka sorularım olursa özelden sormak için.

• quote:

Hocam sizi arkadaş ekleyebilir miyim? Ps hakkında Başka sorularım olursa özelden sormak için.
    Tabii ki ekleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çikko

Bu mesaj silindi.
    Değerli düşüncelerin için teşekkür ederim
  • şuan ortam sessiz ama önümüzdeki aylar sağlam oyunlar peş peşe geliyor , hazır mıyız? :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu devirde elektronik alet almak zor artık. Kazanç belli, dolar euro karşılığı belli. Malın fiyatı belli... Eldekileri korusak iyi.

• Euro 8 lira oldu. En azından birkaç gün fiyat hesaplamalarını kafamızdan yapabiliriz.
  • Arkadaşlar ben bu sony e geriye dönük olayında pek güvenemiyorum
    Şimdi benim kütüphanemde hesabımda 45 adet oyunum var ps5 çıktığında
    Ben bu oyunları ps5 de oynayabileceğime pek ihtimal veremiyorum

Ps5 ide hiç beklemedim doğrusu the last of us için 4 ay önce yeniden
    Ps4 pro aldım ps4 pronun ps5 cıktıkdan sonra enaz 1 sene hatta 1.5
    Sene gideri olucaktır.

Bazı özel oyunları oynamak isteyen arkadaşlar hiç ps5 i beklemeden ikinci el
    Ps4 alıp oynasınlar sonrada satarlar ps5 alırlar

Milletin hayatı sabır edip beklemekle geçiyor zaten

Sabır eden derviş
    Bekleye bekleye gebermiş hesabı
  • 
Sayfa: önceki 13651366136713681369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.