Şimdi Ara

Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ] (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.828
Cevap
39
Favori
193.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: addidas_85

quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

Konumuz yıllık ya da haftalık satışlarsa, One bu hafta Amerika'da daha çok satmış. Fethedilen kaleye(!) ne oldu derler sonra, aman dikkat

Bahsettiğim şeyin "toplam" satışlar olduğunu çok iyi anlamışsındır da, neyse daha açık yazalım. 2012 yılında Xbox 360-PS3 "toplam" satışları hangisinin lehineydi, onun da grafiklerine falan bakarsın biara

xbox one'ın bu hafta çok satması sony nin ürün yetiştiremeyip milletin ps4 bulamamasından da olabilir diye düşünüyorum :)

Onu bunu bırakın da ps3 bile daha fazla satıyor böyle birşey olabilir mi ya

ikibinkaçta ?

• quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

quote:

Konumuz yıllık ya da haftalık satışlarsa, One bu hafta Amerika'da daha çok satmış. Fethedilen kaleye(!) ne oldu derler sonra, aman dikkat

Bahsettiğim şeyin "toplam" satışlar olduğunu çok iyi anlamışsındır da, neyse daha açık yazalım. 2012 yılında Xbox 360-PS3 "toplam" satışları hangisinin lehineydi, onun da grafiklerine falan bakarsın biara

xbox one'ın bu hafta çok satması sony nin ürün yetiştiremeyip milletin ps4 bulamamasından da olabilir diye düşünüyorum :)

Onu bunu bırakın da ps3 bile daha fazla satıyor böyle birşey olabilir mi ya

Sony bu talep olayında patlamasaydı iyiydi :)

Şahsen ps3 bana hiç cazip gelmiyordu. Ben eski nesilde uzun süre xbox 360 oynamıştım. Ama yeni nesilde tercihim ps4 oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Tutmaz

tutmaz demişsinde 140 sayfa var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2008'de de Live'ın benzer bir hack olayı nedeni ile 20 gün kapalı kaldığı unutulmuş galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

quote:

Orijinalden alıntı: YNQs

quote:

Çağlar şu cümleyi kurabilecek kadar konsol bilgisi olana cevap bile verilmez abicim;

"Microsoft hiç bir nesilde Sony konsollarından daha fazla satış yapamamıştır. Özellikle PS1-2 döneminde ezilmiştir" Aslında haksız da sayılmaz. PS1 döneminde Microsoft'un konsolu olmadığı için, PS1 daha çok satmış olabilir. Belki de bu mantıkla kurmuştur o şahane cümleyi...

Sen kendi mesajlarına bakıyormusun cidden merak ettim?

''2006-2010 yılları arasında ps3'e düzgün ex oyun çıkmamıştı ve xbox ex olarak öndeydi''

Merak etme, bakmadığı kesin.

2010 yılından önce çıkan Xbox 360 Exc.

Gears of War
    Gears of War 2
    Fable 2
    Halo 3
    Halo 3-ODST
    Halo Wars
    Perfect Dark Zero
    PGR 3
    PGR 4
    Forza 2
    Forza 3
    Dead Rising
    Ace Combat 6
    Blue Dragon
    Too Human
    Banjo-Kazooie: Nuts&Bolts
    Saints Row
    Crackdown
    Kameo
    Lost Odyssey
    Outfit
    Ridge Racer 6

Ayrıca PC'ye çıkmış olsa da, benim gibi "PC'de oyun oynamayan" insanların oynamak için "o yıllarda" Xbox 360'dan başka çaresi olmayan 2 şahaser;

Bioshock
    Mass Effect

2010 yılından önce çıkan PS3 Exc.

Heavenly Sword
    MGS 4
    Gran Turismo 5-Demo
    Uncharted
    Uncharted 2
    Demon's Souls
    Infamous
    Resistance
    Resistance 2
    LBP
    Motorstorm
    Ridge Racer 7
    Ratchet&Clank
    Socom
    Haze
    Killzone 2

Dikkat edersen 2010 yılından önce şu oyunlar yok;

God of War 3
    GT 5
    GT 6
    Türkçe Last of Us
    Türkçe Uncharted 3
    Türkçe Infamous 2
    Heavy Rain-PS3'de oynadığım en iyi oyunlardan biriydi.

2 konsolda da unuttuğum 3-5 oyun olabilir, genelde en çok bilinen ve akılda kalanları yazdım. Bana göre yukarıdaki PS3 oyunlarından sadece MGS4, Uncharted 2 ve LBP çok iyiydi. Ama 2 konsolu da karşılaştırdığım zaman hem sayı hem de kalite olarak 360 oyunları bana göre çok daha iyiydi. Herşeyden önce, multiplayer Exc. konusunda 360'ın yanına bile yaklaşamıyordu PS3.

Bu yüzden 2010 yılına kadar Exc. konusunda bence 360 daha iyiydi. Ya da şöyle söyleyeyim, 2010 yılından sonra Sony Exc. konusunda çok daha iyi oyunlar çıkardı, daha doğrusu Exc. oyunlara devam etti. Ama Microsoft ilk 3-4 yılki kadar önem vermedi maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluelabel -- 12 Ocak 2014; 20:57:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: percy444loraine

quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Tutmaz

tutmaz demişsinde 140 sayfa var

aslında 70 sayfa var ama tuttu valla

• quote:

Orijinalden alıntı: lee byung

quote:

Çağlar şu cümleyi kurabilecek kadar konsol bilgisi olana cevap bile verilmez abicim;

"Microsoft hiç bir nesilde Sony konsollarından daha fazla satış yapamamıştır. Özellikle PS1-2 döneminde ezilmiştir" Aslında haksız da sayılmaz. PS1 döneminde Microsoft'un konsolu olmadığı için, PS1 daha çok satmış olabilir. Belki de bu mantıkla kurmuştur o şahane cümleyi...

Evet. Özellikle PS1 ve Ps2 döneminde olması şaşırtıcı zaten Tarihleride koydum, içeresindeki parçaların üstünlüğünü tartışmak için parça isimlerini google'a yazıp bakıyorlar, anket koymak için google'a yazıp bakıyorlar, iş çıkış tarihine gelince akıl edip bakmıyorlar. Ps1 ve ps2 varken Xbox ın daha fikir olduğunu biliyordum ama tarih olarak bilmiyordum, yazdım yukarıda bakmak isteyen incelesin.

Playstation ile alıp veremediğin nedir? neden bu kadar nefret ediyorsun?

dikkat ederseniz hep saldıran taraf XBOX cephesi oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

quote:

Evet. Özellikle PS1 ve Ps2 döneminde olması şaşırtıcı zaten Tarihleride koydum, içeresindeki parçaların üstünlüğünü tartışmak için parça isimlerini google'a yazıp bakıyorlar, anket koymak için google'a yazıp bakıyorlar, iş çıkış tarihine gelince akıl edip bakmıyorlar. Ps1 ve ps2 varken Xbox ın daha fikir olduğunu biliyordum ama tarih olarak bilmiyordum, yazdım yukarıda bakmak isteyen incelesin.

Playstation ile alıp veremediğin nedir? neden bu kadar nefret ediyorsun?

dikkat ederseniz hep saldıran taraf XBOX cephesi oluyor...

Hangi cümlemde ''SALDIRI'' var, gösterirsen sevinirim. Ben arkadaşın söylediklerinin saçma olduğunu söyledim okadar. Ps1 ve Ps2 varken Xbox yokmuş bile neyin rekabeti. Üstelik o yılları görmüş rekabeti yaşamış gibide yorumlar.

İstiyorsunuz ki attılan her yorum şöyle olsun

'' ohhhaa yıl olmuş 2014 hala xbox alan var '' , '' ps alın konu kilit'', ''+100 '' veya '' +1000''

Benimki değil seninki saldırı. ''bi kıskanmayın Johnny'ler... bir kere de kıskanmayın.'' of ne komik. Neyi kıskanacaksam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musketeer. -- 12 Ocak 2014; 19:45:50 >

• quote:

Hangi cümlemde ''SALDIRI'' var, gösterirsen sevinirim. Ben arkadaşın söylediklerinin saçma olduğunu söyledim okadar. Ps1 ve Ps2 varken Xbox yokmuş bile neyin rekabeti. Üstelik o yılları görmüş rekabeti yaşamış gibide yorumlar.

'' ohhhaa yıl olmuş 2014 hala xbox alan var '' , '' ps alın konu kilit'', ''+100 '' veya '' +1000''

Benimki değil seninki saldırı. ''bi kıskanmayın Johnny'ler... bir kere de kıskanmayın.'' of ne komik. Neyi kıskanacaksam.

dikkat ettiysen, ben genelde XBOX ile ilgili birşey yazmam.

hep saldıran taraf XBOX cephesi oluyor. PS1 ve PS2'yi bile bu işe karıştırıyorsunuz. nedir bu Playstation nefreti..?

• quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

dikkat ettiysen, ben genelde XBOX ile ilgili birşey yazmam.

hep saldıran taraf XBOX cephesi oluyor. PS1 ve PS2'yi bile bu işe karıştırıyorsunuz. nedir bu Playstation nefreti..?

Sen ciddimisin ya ? kime neye saldırmışım kardeşim gösterde görelim. Ps1 ps2 konusunu açan sizin güzel kardeşiniz

Ne alıp veremediğim varmış üstelik

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

2008'de de Live'ın benzer bir hack olayı nedeni ile 20 gün kapalı kaldığı unutulmuş galiba...

la hala Live a mok atan var Neyin kafası bu
  • Xbox 360 müthiş bir konsoldu güzel geldi, erken çıktı hamlesini akıllı yaptı microsoft.

One aynı derecede etki yaratamadı. Sistem bileşenleri olarak ps in bariz gerisinde. Önceki nesil neredeyse kafa kafayalardı. Bu nesil arada ciddi bir fark var ve zaman geçtikte fark açılacak.

Ps eksik olduğu kısımları düzeltmeye çalıştı. Cross chat geldi, Gamepad toparladı vs ama Microsoft, sony nin ps2 kaymağını yiyip 3 ede aynı kaymağı yiyeceğini düşünerek rahat hareket etme gafletini tekrarladı. Ne oldu ? Geçen nesilde xbox ps kadar sattı neredeyse. Aynı gaflete xbox cephesi düşmüş durumda bu nesil. Ki bu konsol ne halde geliyordu arkadaşlar millet isyan ede ede şuanki duruma zorla getirdi, fiyat politikası yine öyle, kinect dayatması, donanım zayıflığı vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 12 Ocak 2014; 19:54:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Outfit, Too Human gibi oyunların exc. olarak sayıldığı bir listede bence aşağıdaki 2010 yılında ve öncesinde çıkmış diğer PS3 oyunları da olmalıydı...

Valkyria Chronicles
    Uncharted Waters Online
    Another Century's Episode: R
    Afrika
    Lair
    Janline R
    Full Auto 2: Battlelines
    Gran Turismo 5 Prologue
    MotorStorm
    Railfan: Chicago Transit Authority Brown Line
    Formula One Championship Edition
    SingStar
    Ape Escape
    Heavy Rain
    Killzone 2
    Demon's Souls
    MAG
    Ar tonelico Qoga: Knell of Ar Ciel
    Last Rebellion
    Disgaea 3: Absence of Justice
    Railfan: Taiwan High Speed Rail
    Siren: Blood Curse
    Tears to Tiara: Earth's Wreath
    Metal Gear Online
    Katamari Forever
    Toro to Morimori
    Everybody's Golf 5
    Hyperdimension Neptunia
    Initial D Extreme Stage
    Buzz!: Quiz TV
    My Summer Vacation 3
    Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
    Ninja Gaiden Sigma
    SingStar Vol. 2
    Folklore
    Pain
    Atelier Totori: The Adventurer of Arland
    Atelier Rorona: Alchemist of Arland
    God of War III
    MLB 10: The Show
    Mist of Chaos
    Buzz!: Brain of the World
    MLB 09: The Show
    MLB 08: The Show
    Ryū ga Gotoku Kenzan!
    MLB 07: The Show
    ModNation Racers
    inFamous
    G1 Jockey 4 2007
    Genji: Days of the Blade
    Mobile Suit Gundam: Crossfire
    Resistance: Fall of Man
    Ridge Racer 7
    Sega Golf Club
    Derby Time Online
    SingStar Vol. 3: Party Edition
    Mahjong Kakutou Club
    NBA 07
    Untold Legends: Dark Kingdom
    God of War Collection
    Time Crisis 4
    Uncharted: Drake's Fortune
    Prince of Persia Trilogy
    Mahjong Taikai IV
    Gran Turismo 5
    Trinity: Souls of Zill O’ll
    Naruto: Ultimate Ninja Storm
    Resistance 2
    3D Dot Game Heroes
    The Fight: Lights Out
    The Sly Collection
    Trinity Universe[
    NBA 08
    Uncharted 2: Among Thieves
    SOCOM: U.S. Navy SEALs Confrontation
    Beat Sketcher
    Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction
    The Eye of Judgment
    EyePet
    Imabikisō
    LittleBigPlanet
    Ratchet & Clank Future: A Crack in Time
    MotorStorm: Pacific Rift
    Buzz!: Quiz World
    NBA '09: The Inside
    Heavenly Sword
    Ratchet & Clank Future: Quest for Booty
    Megazone 23: Aoi Garland
    Tears to Tiara Side Story: Mystery of Avalon
    G1 Jockey 4 2008
    Aquanaut's Holiday: Hidden Memories
    Cross Edge
    Arcadias no Ikusaime
    Ninja Gaiden Sigma 2
    Mobile Suit Gundam Battlefield Record U.C. 0081
    SuperCar Challeng
    Warriors Orochi Z
    Wangan Midnight
    Warhawk
    White Knight Chronicles
    Winning Post 7 Maximum 2007
    Wipeout HD
    Yakuza 3
    Yakuza 4
    Yamasa Digi World DX

Ayrıca bir bakalım bu sayılan oyunlardan adı geçen aşağıdaki oyunlarında kalitesi dillere destandır, özellikle Too Human ve Banjoo için ne desem bilemedim şimdi...

Halo 3-ODST (En sevdiğim serinin bence en kötüsü)
    Too Human (Silicon Knight nerede acaba şimdi, hayatımda gördüğüm en şişirilmiş oyunların başında gelir, bir Haze bile bence bundan daha iyidir...)
    Banjo-Kazooie: Nuts&Bolts
    Saints Row
    Crackdown
    Outfit

Ekleme: Bu arada konsolların çıkış tairihini söylerken yanlış yapan üyeleri eleştirmek ne kadar doğru tartışılır ama bunun üstüne GT5'in 2010 Kasım'ında çıktığını bilmemeye, hatta 2010'dan sonra çıktığını ifade etmeye ne denir bilemedim...

Okudukça bayağı bir hatalı bilgi görüyorum...

God of War 3
    GT 5
    Heavy Rain

Bu oyunlar da 2010 ve öncesinde çıkmıştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 12 Ocak 2014; 20:17:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Betfair

quote:

2008'de de Live'ın benzer bir hack olayı nedeni ile 20 gün kapalı kaldığı unutulmuş galiba...

PSN kapanınca normal, Live kapanınca bunu ifade etmek yanlış, asıl bu neyin kafasıdır onu anlamak mümkün değil. Yahu bir gün de şu Live'ın eksiklerini kabul edin, kimlerle tartışıyor, konuşuyoruz hayret yahu!!!
  • quote:

quote:

quote:

PSN kapanınca normal, Live kapanınca bunu ifade etmek yanlış, asıl bu neyin kafasıdır onu anlamak mümkün değil. Yahu bir gün de şu Live'ın eksiklerini kabul edin, kimlerle tartışıyor, konuşuyoruz hayret yahu!!!

Sen şöyle bir otur düşün bakalım live mı psn mi diye? yahu psn kullanmasak inanıcam ciddiye alıp
    Söyle Live PSN? Dünyanın yuvarlak olması yerçekiminin varlığı gibi birşey bu inkar edemiyorsun

• Yuh yani güzelim mesajımı silmişler nede yazmıştım ama :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sen şöyle bir otur düşün bakalım live mı psn mi diye? yahu psn kullanmasak inanıcam ciddiye alıp
    Söyle Live PSN? Dünyanın yuvarlak olması yerçekiminin varlığı gibi birşey bu inkar edemiyorsun

Ne varmış psn'de, söylesen de bi öğrensek.Birşey iddia ediyorsanız, bari neden olduğunu da söyleyin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Live PSN'den daha iyi ama hiçbir şeyi böyle savunmamak lazım. Gelecekte neler olur neler olmaz bilemeyiz çünkü.

• Mesajımda da söylediğim gibi, yazdığım oyunlar 2010 yılından önce çıkan oyunlar. Daha önceki tartışmamız bu dönem için olduğu, hatta o tartışmayı da bir mesaj üzerine ben başlattığım için, özellikle 2010 yılı öncesi dedim zaten. God of War 3, GT 5 ve Heavy Rain 2010 yılında çıkmıştır. Bu yüzden hatalı bilgi falan yok.

Zaten 2010 ve sonrası Microsoft için, özellikle farklı türlerde Exc. konusunda düşüşe geçilen dönemdir. PS3 asıl bombalarını 2010 yılından itibaren patlatmaya ve Türkçe oyunlar çıkarmaya başlamıştır. Gerçi bana göre platform türü hariç, 360'ın Exc. oyunları gayet yeterliydi. Gears of War, Halo, PGR, Forza ve Fable serileri ve Alan Wake bana fazlasıyla yetti. Bak yukarıdaki listeye, bence bu nesildeki en iyi oyunlardan biri olan Fable 2'yi de eklemeyi unutmuşum, hemen editleyeyim mesajı:)

Bu arada, amacımız çıkmış bütün Exc. oyunları çer çöp demeden yazmak değil. Kimsenin oynamadığı, hatta adını bile bilmediği bir yığın Exc. oyun 360'da da var ama, onları yazmadım özellikle. İyi kötü çoğumuzun oynamasak bile en azından adını duyduğu nispeten iyi puanlar alan, kötü puan alsa da hepimizin bildiği oyunları yazmaya çalıştım ağırlıkla. Bu yüzden o listeye 50-60 tane değil, 2 konsol için de 5-10 tane daha oyun eklenir en fazla.

Ama bir daha hatırlatayım; daha önceki tartışmamız dolayısıyla özellikle 2010 öncesi dedim. Aman Last of Us'ı falan eklemeye çalışma o listeye:)

• quote:

Ne varmış PSN?

Öyle klavye başında sallamakla olmuyor. Madem konuşuyorsun, bir şeyler uyduruyorsun söylediğini destekleyecek, inandıracak nitelikte sebepler sunman lazım. Mok attığın PSN, belki de 180TL verip hayatta alamayacağın oyunları her ay bedava dağıtan bir sistem bu kadar sığ bakmayın olaylara...

• 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.