Şimdi Ara

Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ] (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.828
Cevap
39
Favori
193.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Reus Vox

Voice Command videosu paylaşmışlar, herkes de +1 yazmış

Neye +1 arkadaşlar bana da anlatsanıza?

Benim bildiğim ya headset ya da eye kullanarak voice command kullanılabiliyor.

Neymiş konsolu açıp kaparken sesle açabilirmişiz.

Oldu, kafama headset takayım konsolu kapayayım. Böyle saçma şeyi +1 lediğiniz için teşekkür ederim, bakış açısı çok güzel.

Kafama headset geçirene kadar kendim tuşa basabilirim herhalde, sağolun.

Eye'a gelirsek dahili bir özellik değil.

Zaten yine en altta biri DS4'ün XOne gamepadinden daha iyi olduğunu söylemiş, he ya he, daha iyi he.

Pardon esas bombayı atlamışım, LIVE nasıl PSN'den daha iyi demiş. Cidden bunu sormuş.

Şaka gibi valla, girmemek lazım aslında bu foruma. Hani bize bilgimiz olmadığı zaman susmamız öğretildi, biz mi yanlış büyütüldük bilemiyorum.

Sakin ol şampiyon öncelikle gamepad de artık iki taraf içinde üstünlük yok asıl sana yav he he diyorum. foruma girmeyi sana mecbur kılan yok girme emin ol özlemeyeceğiz.

• Beyler şimdi ps4'ü sesle kontrol etmek için ne gerekiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inwwisible

Beyler şimdi ps4'ü sesle kontrol etmek için ne gerekiyor ?

60$ verip PS4 için üretilen kamera alman yeterli ama parayı çöpe atmış olursun aletin algıladığı ses komutu 3 kelimeyi geçmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 11 Ocak 2014; 11:30:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamera, Move, Kinect, sesli komut gibi özelliklerin hardcore oyunculuğa ne gibi bir katkısı var ki, burada tartışıyoruz. Bunlar bizim tarzımızdaki oyuncuların çok büyük bir kısmı için geçersiz özellikler. Olsa ne olur, olmasa ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Kamera, Move, Kinect, sesli komut gibi özelliklerin hardcore oyunculuğa ne gibi bir katkısı var ki, burada tartışıyoruz. Bunlar bizim tarzımızdaki oyuncuların çok büyük bir kısmı için geçersiz özellikler. Olsa ne olur, olmasa ne olur?

Sen kendini hardcore oyuncu olarak mı görüyorsun müdür?

• quote:

Orijinalden alıntı: Xbox One

quote:

60$ verim PS4 için üretilen kamera alman yeterli ama parayı çöpe atmış olursun aletin algıladığı ses komutu 3 kelimeyi geçmiyor.

zeki, sesli komutta 3 kelime neyine yetmiyor. senin istediğin ne makina ile dertleşmek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HelodermaSuspectum

quote:

quote:

60$ verim PS4 için üretilen kamera alman yeterli ama parayı çöpe atmış olursun aletin algıladığı ses komutu 3 kelimeyi geçmiyor.

zeki, sesli komutta 3 kelime neyine yetmiyor. senin istediğin ne makina ile dertleşmek mi?

• HelodermaSuspectum H kullanıcısına yanıt
    Seninkide zügürt tesellisi işte.

• Senin kadar olmasa da oynuyoruz kendi çapımızda. Casual oyuncu da değiliz, ayrıca telefonda, XBLA'in çöp casual oyunlarında ach. kasan ben değilim herhalde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celtic Warrior

quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

quote:

Orijinalden alıntı: Reus Vox

Voice Command videosu paylaşmışlar, herkes de +1 yazmış

Neye +1 arkadaşlar bana da anlatsanıza?

Benim bildiğim ya headset ya da eye kullanarak voice command kullanılabiliyor.

Neymiş konsolu açıp kaparken sesle açabilirmişiz.

Oldu, kafama headset takayım konsolu kapayayım. Böyle saçma şeyi +1 lediğiniz için teşekkür ederim, bakış açısı çok güzel.

Kafama headset geçirene kadar kendim tuşa basabilirim herhalde, sağolun.

Eye'a gelirsek dahili bir özellik değil.

Zaten yine en altta biri DS4'ün XOne gamepadinden daha iyi olduğunu söylemiş, he ya he, daha iyi he.

Pardon esas bombayı atlamışım, LIVE nasıl PSN'den daha iyi demiş. Cidden bunu sormuş.

Şaka gibi valla, girmemek lazım aslında bu foruma. Hani bize bilgimiz olmadığı zaman susmamız öğretildi, biz mi yanlış büyütüldük bilemiyorum.

Nasıl Kinect sesli komutları algılıyorsa Eye'da aynı şekilde algılıyor. Headset ekstradan sunulan bir avantaj, Eğer 59 dolar daha verip Eye almak istemiyorsan headset ile kullanıyorsun, yoksa 59 dolar daha vererek aynen Kinect'in yaptığı gibi Eye ile sesli komut vb. şeyleri yapabiliyorsun. Eye tamamen dahili bir özellik yani. Bir de bilmediğim zaman susmam öğretildi diyorsun

Headset icin 59 $ mi ? Xbox One'nin icinde geliyor Kinect ile ama Playstation'da ise daha pahaliya geliyor. Sony daha pahaliya satiyor

Headset kutunun içinden çıkıyor, her kutunun içerisinde çıkıyor. Yahu madem bu kadar bilmiyorsun, daha neyi tartışmaya çalışıyorsun ki?

Sony'nin ücretsiz verdiği headset'i mi pahalıya satıyor, yoksa 59 dolara satılan Eye ile 458 dolara mal olan daha güçlü konsolu mu pahalıya satıyor? Ya amaçsızca yalan yanlış savunmaya çalışıyorsun, ya da dört işlem bile bilmeden teknoloji tartışmaya kalkıyorsun.

• HelodermaSuspectum H kullanıcısına yanıt

Yataga makineyle giren, dertlesmekte ister emin ol...

• quote:

quote:

60$ verip PS4 için üretilen kamera alman yeterli ama parayı çöpe atmış olursun aletin algıladığı ses komutu 3 kelimeyi geçmiyor.

Yani sen 100 dolar ekstra verilerek alınan Kinect'i oyunlar için değil menüde gamepad kullanmamak için mi alıyorsun? Multiplatform oyunlarda yaptıkları tamamen aynı çünkü. Menüde'de de Xbone için sürekli kullanacağın komutların %95'ini PS4 ile de yapabiliyorsun.
  • quote:

Live 360 döneminde PSN'den dünya genelinde iyi olabilirdi ama Türkiye'de bence iyi değildi. Slayt şov tadında oynadığım Reach'leri, Anniversary'leri, GeoW2'de server'a dahi aylarca bağlanamadığımı hatırlarım. Nasıl daha iyi oluyor Türkiye'de anlayamadım? Bu nesilde de yerel destek olmadığı için Live'ın o kadar anlamı yok Türkiye'de, E3 2013'den sonra adı bir defa bile geçmeyen 300K server olaylarına girmiyorum bile. Tabii Live'ın Türkiye'de tek bir hizmeti bile yok, ne TV servisleri, ne de diğer hizmetleri...

Gerek arkadaş ortamı, gerekse lag'sız oyun için Türkiyede en iyi hizmet PSN'dir. Plus gibi her ay baba oyunlar veren bir sistem PSN üzerinde olunca bizim için tek seçenek kalıyor konsollarda...

Afedersinde psn in chat sistemi, arkadaşları bir araya getirme konusunda xbox'ın party chat sistemiyle kıyaslanacak boyutta değil. Bunun Türkiyesi iskandınavyası yok sonuçta ben arkadaş grubumla bir araya gelmek istiyorum xbox ın chat sistemi daha rahat ve paratik bir kullanım sunuyordu, x360ıda ele alarak söylediğin için bunları söylüyorum, One tartışılır.

Oyun oynama konusuna gelince co-op bir oyun henüz yok, oyüzden deneme fırsatım olmadı o tarz bir oyun gelince bu konudaki kıyaslama belirleyici olacaktır. Live360 döneminde sorunluydu diyorsun, One döneminde sorunlu dersen anlarım, partiden atmalar oyun içeresindeyken parti sesinin gelmemesi vs. zaman zaman sıkıntılar yaşanıyordu doğru. 4 sene falan x360 kullandım jasper kasa, elite kasa ve slim kasa internet bağlantımda hepsinde aynıydı, Geow bende oynadım baya 6-7 kişi hatta zaman zaman 10-12 kişi 2 parti halinde oyunlara girdiğimizi bilirim, oyunun içindeyken partiler arasında gezdiğimi bilirim. Calofdudy serisinin her oyununu multiplayer oynadık baya kalabalık gruplar, çok kaliteli bir ses eşliğinde, partiden atma seste bozukluk veya yankı olmadan. Bu tarz bir durumda kıyaslanabilir bi seviyede değil PSN, henüz değil. x360 chat sistemi nezaman bozuldu !! Metro arayüzü geldikten sonra bile değil, xone tanıtıldıktan sonra, artık neyapmaya çalıştılarsa partilere girmemeye başladı, sesler karışıyordu eski kalitesinden uzaklaşmıştı, makyaj iyi gelmemişti.

Oyun oynarken kasma durumundada PSN iyi durumda şimdilik hiçbir sorun yaşamadım, chat durumundada iyi sayılır o konudada bariz bir sorun yok, ancak kullanımı arayüzden kaynaklı bir biçimde bana güzel gemiyor, bence aynı tadı vermiyor. Vermek zorundada değil tarzları farklı , xbox biraz daha görsel, Ps biraz daha sade ve sıradan bir kullanım sunmaya çalışıyor.

• Bu XChat işini fazla abartmıyor muyuz? Herkes online oyunculuğa değer verecek diye bir kaide yok, ayrıca isteyen her platformda konuşabilmek için her türlü imkana sahip. İşte bölümün en fan XBox'çılarından XBox One gelsin, benle beraber coop bitirdiği Anniversary'deki online bağlantı kalitesini kendisi söylesin, slayt şov muydu, yoksa dediğiniz gibi akıcı mı?

XBox partilerinde en çok duyduğum bir kaç cümleyi de size aktarayım, bunlar da hiç başıma gelmedi deyin, sizin dediğiniz gibi olsun...

- Abi partiden yine düştüm, davet at!
    - Birinizle çakışıyorum ama hanginizle, bir türlü partiye giremiyorum!
    - Abi bağlantı da sorun mu var, sesin kesik kesik geliyor?
    - Davetine bir türlü join olamadım, yine gitti coop muhabbeti, yarına artık.
    - Oyun çok takılıyor!!!
    - Oyundan düştüm...

Bu ve bunun gibi diyaloglara rast gelmediğim gün yok gibiydi, hatta siz de söylemişsiniz, son zamanlarda çok sıkıntı vardı Live'da. Ha bu Amerika'da canavar gibidir ama beni bağlamaz, ben Türkiye'de yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 11 Ocak 2014; 12:10:57 >

• yahu bi komiklik yapmayın. Amerikan Futbolu ne demek?

ne acayip insanlar var... farklı, aykırı insan olacağım diye saçmalamayın.
  • venomstr kullanıcısına yanıt
    Kardeş Xbox'a kendi uydu alıcını bağlayacan, kendi kanallarını izleyecen. Bu HuluPlus, Netflix, Amerikan futbolu filan uygulama. İster indir ister indirme. Niye kafayı takıyorsunuz ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vahlok

Kardeş Xbox'a kendi uydu alıcını bağlayacan, kendi kanallarını izleyecen. Bu HuluPlus, Netflix, Amerikan futbolu filan uygulama. İster indir ister indirme. Niye kafayı takıyorsunuz ki.

sen konuyu anlamadın herhalde. adam Futbol ile Amerikan Futbolu kıyaslıyor.

neymiş Amerikan Futbolu daha iyiymiş. sırf farklı, aykırı olacağım diye saçma sapan şeyler yazmış...
  • quote:

quote:

Pover komutunu algılasın yeter

• yanlıs olmasın ps4 te sesle kontrol icin 59 dolarlık eye'a ihtiyac yok.yanında gelen mikrofonlu kulaklıgı ds4e baglayarak kullanabiliyorsunuz sesle kontrolu.

http://www.eurogamer.net/articles/2013-11-26-this-is-how-ps4-voice-commands-work
  • quote:

Bu XChat işini fazla abartmıyor muyuz? Herkes online oyunculuğa değer verecek diye bir kaide yok, ayrıca isteyen her platformda konuşabilmek için her türlü imkana sahip. İşte bölümün en fan XBox'çılarından XBox One gelsin, benle beraber coop bitirdiği Anniversary'deki online bağlantı kalitesini kendisi söylesin, slayt şov muydu, yoksa dediğiniz gibi akıcı mı?

XBox partilerinde en çok duyduğum bir kaç cümleyi de size aktarayım, bunlar da hiç başıma gelmedi deyin, sizin dediğiniz gibi olsun...

- Abi partiden yine düştüm, davet at!
    - Birinizle çakışıyorum ama hanginizle, bir türlü partiye giremiyorum!
    - Abi bağlantı da sorun mu var, sesin kesik kesik geliyor?
    - Davetine bir türlü join olamadım, yine gitti coop muhabbeti, yarına artık.
    - Oyun çok takılıyor!!!
    - Oyundan düştüm...

Bu ve bunun gibi diyaloglara rast gelmediğim gün yok gibiydi, hatta siz de söylemişsiniz, son zamanlarda çok sıkıntı vardı Live'da. Ha bu Amerika'da canavar gibidir ama beni bağlamaz, ben Türkiye'de yaşıyorum.

Senin bahsettiğin sorunları hergün yaşayan olduğunu zannetmiyorum, geçirdiğim 4-5 senede 1rer 2şer defa karşılaşmışımdır bu bahsettiklerinle, okadarda olur zaten, öyle hergün falan diyerek olayı çamurlandırma.

Bukadar önemlimi diyorsun olayın artık %80i online. Ayrıca tek bir oyunla konsol kıyaslaması yapıyorsun, hertürlü kasma takılma donma konsoldan kaynaklanıyor, iyi yanlarıda oyundan kaynaklanıyor, kasınca konsol kötü kaliteli olunca oyunun alt yapısı iyi oluyor.

• 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.