Şimdi Ara

Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ] (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.827
Cevap
39
Favori
193.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pixel pixel ölçüm yaparlar, itiraz eden adam pixelleri mi sayıyorsun? oyununu oyna !! deyince, ''belgeler bunları söylüyor'', ''deliller doğrultusunda konuşuyorum'', ''kaynaklar bunlar 720p neree 1080p nereee'' derler,

Adam daha sesli der, (bence sesli falan çalışmıyor gayet sessiz, ) itiraz ederken '' ne sesi? kulağını mı koyuyorsun makinaya derler'' .

Şu forumda ististansız herkes yalancı. Kesinlikle bu konuyu savunmuyorum, her iki konsolda çok sessiz, hatta xbox kaplan görünüyor kedi sesi çıkartıyor. Ps4 te keza öyle çok sessiz, oyun oynarken hissetmek imkansız. O videolarada inanmayın, aynı dr3 için koyulan şu resimlere inanmamanız gerektiği gibi.

Elinde konsolu olmayan adamlar konsolları hiç ediyorlar, elinde oyun olmayan adamlar oyunlara puanlar veriyorlar, gamepadi sadece resimlerinden görmüşler analoglara laf atıyorlar. Zaten Ps4üde Xboxone'ıda kullanan adam bu yazılanların hepsinin tamamiye uydurma, işi bilir gibi görünen adamında ağır fan olduğunu biliyorlar. Boşuna nefes tüketmeyin kısacası.

• 2-3 günde bir girip aynı ps4 sesi videosunu yüklemekten ne zevk alıyorsun anlamadım. Resmi veriler zaten internette var. Ne kadar db ve ısındığını gösteren. Senin önceki mesajından bir alıntı "xbox one donanım olarak biraz daha güçlü, esram ve cloud sayesinde bu fark biraz daha açılır. Multiplatform oyunlarda ps4 belki yakalayabilir ama exclusive oyunlarda yanına yaklaşamaz." Gerçek veriler yerine kendine özgü değerlendirmelerinle sadece kendini kandırıyorsun. Xbox one daha güçsüz bir cihaz olduğunu neredeyse tüm dünya kabul etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streetsoul -- 4 Ocak 2014; 19:31:33 >
  • Cod Ghosts bile ps4 de daha iyi Okadar Microsoft un para sactigi oyun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lee byung

Pixel pixel ölçüm yaparlar, itiraz eden adam pixelleri mi sayıyorsun? oyununu oyna !! deyince, ''belgeler bunları söylüyor'', ''deliller doğrultusunda konuşuyorum'', ''kaynaklar bunlar 720p neree 1080p nereee'' derler,

Adam daha sesli der, (bence sesli falan çalışmıyor gayet sessiz, ) itiraz ederken '' ne sesi? kulağını mı koyuyorsun makinaya derler'' .

Şu forumda ististansız herkes yalancı. Kesinlikle bu konuyu savunmuyorum, her iki konsolda çok sessiz, hatta xbox kaplan görünüyor kedi sesi çıkartıyor. Ps4 te keza öyle çok sessiz, oyun oynarken hissetmek imkansız. O videolarada inanmayın, aynı dr3 için koyulan şu resimlere inanmamanız gerektiği gibi.

Elinde konsolu olmayan adamlar konsolları hiç ediyorlar, elinde oyun olmayan adamlar oyunlara puanlar veriyorlar, gamepadi sadece resimlerinden görmüşler analoglara laf atıyorlar. Zaten Ps4üde Xboxone'ıda kullanan adam bu yazılanların hepsinin tamamiye uydurma, işi bilir gibi görünen adamında ağır fan olduğunu biliyorlar. Boşuna nefes tüketmeyin kısacası.

Buraya Xbone ile PS4 arasında 4-5 desibel ses farkı olduğunu gösteren birşey koysa kimse karşı çıkmaz, çıkamaz. PS4 çok daha fazla güç tüketiyor desin mesela, kim karşı çıkacak buna? 1 metrede 1 desibel ses farkını, oyunun da sesleri açıkken kimse ayırt edemez. Birde üstüne kalkıp PS4 daha çok ısınıyor diyor, PS4 daha az ısınmasına rağmen. Adam sesli ve ısınıyor diyip arızalı bir cihazın videosunu koyuyor, bunun nesi kabul edilsin? Açıkça yalan söylüyor. O zaman bütün Xbone'lar diskleri yiyor diye buraya video koyulsun ona da ses çıkarılmasın. Ortaya atılan yalanın aksini iddia edip doğrusunu gösterenlere değil, o yalanı söyleyene tepki gösterilmesi lazım.

DR3 için konulan resimlerin nesine inanılmayacak? Oyundan alınan resimler en nihayetinde. Hatta GIF halini bile koydum üzerinde oynanmış resim olup olmadığı görülsün diye. Ryse'dan alınan resimlere kimse birşey demiyor, DR3 resmi olunca inanmayın o resimlere, oldu. Somut şeyleri itibarsızlaştırmaya dört elden çalışıyorsunuz ama mümkün değil ne yazık ki.

• Bir kaç gündür forumun şirazesi kaydı, insan ne okumak, ne de yazmak istiyor...

Bir defa sorun burada yazılanlardan ziyade biraz da öncesinden kaynaklanıyor. Zamanında 640p vs 720p karşılaştırmasını her fırsatta yapan bir kişinin 720p vs 1080p karşılaştırmasında grafik değil, eğlence önemli demesi insanda acaba diye soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor. Zamanında 2-3 fps'nin muhabbetini yaparken 16 fps'ye düşen 720p bir oyunun savunulması da keza aynı şekilde. Ki yanlış anlaşılmasın, XO platformunda tüm teknik problemlerine, grafik olarak beklentilerin altında kalmış olmasına rağmen Dead Rising en merak ettiğim oyunların başında geliyor.

Keza Mafia 2'de otları yıllarca mesele eden birinin Forza'da E3'e göre downgrade yemiş bir oyunun olsun, oyunu ben seviyorum, bu downgrade'ler önemli değil demesi de... Sonuç olarak insanlar sizleri geçmişte yazdıklarınızla yargılıyor haklı olarak, samimiyet arıyor biraz.

Kendi açımdan oyunu seviyorsam alır oynarım, zevk meselesidir diyebilirim ama herkesin gördüğü, ölçtüğü özellikleri de yok varsayamam, en azından eleştiri varsa onu kabul ederim, bu hali ile seviyorum diyebilirim, bunda kesinlikle bir sıkıntı yok. Aynı anda hem KZ'u, hem de Halo'yu sevebilirim veya daha önce dediğim gibi düşük donanımına rağmen WiiU'da alır, eğlencenin dibine vurabilirim.

Lütfen kimseyi kırmadan, çocukça muhabbetlere girmeden ne ise onu tartışın, varsa eksik bir yan bunu kabul edin. Bu XO için de geçerli, PS4 içinde. Sırf bir dönem sevdiğiniz konsol kötü diye yalanlara başvurmadan olayları olduğu gibi kabul edin, insanların yazdıkları arasında profesyonelce uydurulmuş sözde yalanlar aramayın derim.

Zamanında bu forumda Live'dan birbirini doldurup, insanların üzerine çullanan insanları gördü bu forum. Azıcık işin eğlencesine bakın, emin olun bir muhabbet ortamında bile ne kadar fazla ortak yanlarınız olduğunu görür, şaşırırsınız. Bence işi tadında bırakmanın zamanı, kısaca bir lütfen demek istiyorum...

Lütfen...

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Bir kaç gündür forumun şirazesi kaydı, insan ne okumak, ne de yazmak istiyor...

Bir defa sorun burada yazılanlardan ziyade biraz da öncesinden kaynaklanıyor. Zamanında 640p vs 720p karşılaştırmasını her fırsatta yapan bir kişinin 720p vs 1080p karşılaştırmasında grafik değil, eğlence önemli demesi insanda acaba diye soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor. Zamanında 2-3 fps'nin muhabbetini yaparken 16 fps'ye düşen 720p bir oyunun savunulması da keza aynı şekilde. Ki yanlış anlaşılmasın, XO platformunda tüm teknik problemlerine, grafik olarak beklentilerin altında kalmış olmasına rağmen Dead Rising en merak ettiğim oyunların başında geliyor.

Keza Mafia 2'de otları yıllarca mesele eden birinin Forza'da E3'e göre downgrade yemiş bir oyunun olsun, oyunu ben seviyorum, bu downgrade'ler önemli değil demesi de... Sonuç olarak insanlar sizleri geçmişte yazdıklarınızla yargılıyor haklı olarak, samimiyet arıyor biraz.

Kendi açımdan oyunu seviyorsam alır oynarım, zevk meselesidir diyebilirim ama herkesin gördüğü, ölçtüğü özellikleri de yok varsayamam, en azından eleştiri varsa onu kabul ederim, bu hali ile seviyorum diyebilirim, bunda kesinlikle bir sıkıntı yok. Aynı anda hem KZ'u, hem de Halo'yu sevebilirim veya daha önce dediğim gibi düşük donanımına rağmen WiiU'da alır, eğlencenin dibine vurabilirim.

Lütfen kimseyi kırmadan, çocukça muhabbetlere girmeden ne ise onu tartışın, varsa eksik bir yan bunu kabul edin. Bu XO için de geçerli, PS4 içinde. Sırf bir dönem sevdiğiniz konsol kötü diye yalanlara başvurmadan olayları olduğu gibi kabul edin, insanların yazdıkları arasında profesyonelce uydurulmuş sözde yalanlar aramayın derim.

Zamanında bu forumda Live'dan birbirini doldurup, insanların üzerine çullanan insanları gördü bu forum. Azıcık işin eğlencesine bakın, emin olun bir muhabbet ortamında bile ne kadar fazla ortak yanlarınız olduğunu görür, şaşırırsınız. Bence işi tadında bırakmanın zamanı, kısaca bir lütfen demek istiyorum...

Lütfen...

Ne güzel demişsin zamanında 640p-720p farkını anlayan kartal gözlü kimseler şimdi 720p-1080p farkını anlayamıyor ve birden oyunda aslı önemli olan şey eğelence demeye başladı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

quote:

Pixel pixel ölçüm yaparlar, itiraz eden adam pixelleri mi sayıyorsun? oyununu oyna !! deyince, ''belgeler bunları söylüyor'', ''deliller doğrultusunda konuşuyorum'', ''kaynaklar bunlar 720p neree 1080p nereee'' derler,

Buraya Xbone ile PS4 arasında 4-5 desibel ses farkı olduğunu gösteren birşey koysa kimse karşı çıkmaz, çıkamaz. PS4 çok daha fazla güç tüketiyor desin mesela, kim karşı çıkacak buna? 1 metrede 1 desibel ses farkını, oyunun da sesleri açıkken kimse ayırt edemez. Birde üstüne kalkıp PS4 daha çok ısınıyor diyor, PS4 daha az ısınmasına rağmen. Adam sesli ve ısınıyor diyip arızalı bir cihazın videosunu koyuyor, bunun nesi kabul edilsin? Açıkça yalan söylüyor. O zaman bütün Xbone'lar diskleri yiyor diye buraya video koyulsun ona da ses çıkarılmasın. Ortaya atılan yalanın aksini iddia edip doğrusunu gösterenlere değil, o yalanı söyleyene tepki gösterilmesi lazım.

DR3 için konulan resimlerin nesine inanılmayacak? Oyundan alınan resimler en nihayetinde. Hatta GIF halini bile koydum üzerinde oynanmış resim olup olmadığı görülsün diye. Ryse'dan alınan resimlere kimse birşey demiyor, DR3 resmi olunca inanmayın o resimlere, oldu. Somut şeyleri itibarsızlaştırmaya dört elden çalışıyorsunuz ama mümkün değil ne yazık ki.

Dr3 ü aç oyna ? sen kendin çekip koyabilecekmisin o fotoğrafları ? Okadar sık karışılaşıyor olsan oynanmaz hale gelir zaten, kırk yılda bir karşına çıkacak diye oyuna çöp muamelesi yapmanın ne anlamı var? Oyunun tarzı oynanış biçimi vs vs bunu etkiliyor mu ? Neden herkesten illa bir yazılı açıklama istiyorsun anlamıyorum kimsenin kendi fikri olamazmı ? Sen kendi fikirlerini değil kaynaklarına güveniyorsun, adam kendim oynadım diyor, onun dediğide tek değil, bende oynadım, daha birsürü oynayan adamda çıkabilir, üstelik Türk bu adamlar yabancıda değil. Ben demiyorum ki oyun sütten çıkmış ak kaşık, tabiki belli bir hatası var ama bunu neden bukadar iğneliyorsunuz ? uptade yaparlar düzelir!! hangi oyun sorunsuz ?? Ps4 te killzone oynuyorum ondada oluyor ama 1 defa ama 2 defa denk geldi veya gelmedi onlarıda aramadım yani sırf o an dikkat ettiğimden denk geldi, bf4 tede oluyor oda yeni nesi konsol için yapılmış oyun, oyunu oynarken bunlara takılan varmı gerçekten çok merak ediyorum. Senin koyduğun gif kaç saniye ? oyunun tamamı oradamı oynanıyor, oynanış videolarını izleyin ozaman kaç defa karşılaşılmış görün. 3 sny. için alacağınız 1 saatlik zevkten olmayın

Ayrıca ben o arkadaşı kimseye savunmadım, yazdıklarını veya paylaştıklarınıda savunmuyorum örnek gösterdim sadece. Bencede sessiz ve ısınmıyor, ama o tabloya bakarak bu kararı vermedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musketeer. -- 4 Ocak 2014; 20:03:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Bir kaç gündür forumun şirazesi kaydı, insan ne okumak, ne de yazmak istiyor...

Lütfen...

• quote:

Ona kendini avutma diyoruz, hayatında doğru düzgün konsol sahibi olamayıp, youtube'dan video izleyerek çakallık yaparlar anca. Var olmayan şeyi, varmış gibi göstererek açık açık yalan söylüyorlar, insanda biraz utanma olur ama herkeste olmuyor demek ki. Üç kuruşluk aletler yüzünden hangi şekillere giriyorlar görsün herkes. Gerçi bize sökmez bu çakallıklar, daha öncede söylediğim gibi anca kendilerini kandırırlar...

Senin yaptığın yanlış, XBone aldığın dönem ''senin konsolun bunu yapamaz'' title'ını söylemen veyahut söyleyen mahlukatlara katıldığını gösterip, daha sonra PlayStation 4 tarafına geçmen ve tarafsızım izlenimi vermeye çalışman. Bunu yaptığın zaman samimiyetinden şüphe eder insanlar. Ki bana göre taraflı değilsin, senin yaptığını ancak kendine oyuncuyum diyen biri yapar. Bu forumda troll sayısının daha ağır bastığını hesaba kattığımızda, dürüstçe bir davranış biçimi düşüncesindeyim. Ancak yalan yanlış konuşanların, kendi bilgileri ile tezlerini çürüten, yüzlerini vuran bir insanı da bu şekilde eleştirmek son derece yanlış, üslubun çoğu zaman saygısızlığa kaçıyor, gerçi durumu anlayıp kendin silmişsin yorumlarını. Nashquil şu konuda saygı duyulması gereken üyelerden biridir, trollere nazaran atıp tutmak yerine; istatistik ve kritiklere göre konuşuyor adam, bunun neresi yanlış? Yalan söyleyenlerin yalanlarını yüzlerine vuruyor, vurduğu adamlarda 1 hafta kaybolup, yeni argümanlar ile geliyor; sonuç yine aynı.

Konuda daha çok PS4 için atıp tutuluyor, başta da Fan sesi diye trolleyen arkadaş. Dolayısıyla PS4'ü savunuyor diyenler yanlış düşünüyo. PS4 savunulmuyor, yalan söyleyenlerin tezleri çürütülüyor. Bugün biri çıkıp XBone, 360 grafiği veriyor diye trollesin, emimin ki onunda yalanını yüzüne vuracaktır. Dolayısıyla bence fazla uzatmayalım, kimin ne olduğu, hangi amaçlar doğrultusunda yorum yazdığını forumdaki IQ'su en düşük adam bile rahatça anlıyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: 23sith

quote:

Ona kendini avutma diyoruz, hayatında doğru düzgün konsol sahibi olamayıp, youtube'dan video izleyerek çakallık yaparlar anca. Var olmayan şeyi, varmış gibi göstererek açık açık yalan söylüyorlar, insanda biraz utanma olur ama herkeste olmuyor demek ki. Üç kuruşluk aletler yüzünden hangi şekillere giriyorlar görsün herkes. Gerçi bize sökmez bu çakallıklar, daha öncede söylediğim gibi anca kendilerini kandırırlar...

Senin yaptığın yanlış, XBone aldığın dönem ''senin konsolun bunu yapamaz'' title'ını söylemen veyahut söyleyen mahlukatlara katıldığını gösterip, daha sonra PlayStation 4 tarafına geçmen ve tarafsızım izlenimi vermeye çalışman. Bunu yaptığın zaman samimiyetinden şüphe eder insanlar. Ki bana göre taraflı değilsin, senin yaptığını ancak kendine oyuncuyum diyen biri yapar. Bu forumda troll sayısının daha ağır bastığını hesaba kattığımızda, dürüstçe bir davranış biçimi düşüncesindeyim. Ancak yalan yanlış konuşanların, kendi bilgileri ile tezlerini çürüten, yüzlerini vuran bir insanı da bu şekilde eleştirmek son derece yanlış, üslubun çoğu zaman saygısızlığa kaçıyor, gerçi durumu anlayıp kendin silmişsin yorumlarını. Nashquil şu konuda saygı duyulması gereken üyelerden biridir, trollere nazaran atıp tutmak yerine; istatistik ve kritiklere göre konuşuyor adam, bunun neresi yanlış? Yalan söyleyenlerin yalanlarını yüzlerine vuruyor, vurduğu adamlarda 1 hafta kaybolup, yeni argümanlar ile geliyor; sonuç yine aynı.

Konuda daha çok PS4 için atıp tutuluyor, başta da Fan sesi diye trolleyen arkadaş. Dolayısıyla PS4'ü savunuyor diyenler yanlış düşünüyo. PS4 savunulmuyor, yalan söyleyenlerin tezleri çürütülüyor. Bugün biri çıkıp XBone, 360 grafiği veriyor diye trollesin, emimin ki onunda yalanını yüzüne vuracaktır. Dolayısıyla bence fazla uzatmayalım, kimin ne olduğu, hangi amaçlar doğrultusunda yorum yazdığını forumdaki IQ'su en düşük adam bile rahatça anlıyor zaten.

Yaptığım şeyi kesinlikle savunmuyorum ancak onu emin ol o olayını esprisi içeresinde yapmıştık ve zaten 1 gün falan kaldı konu kapanınca bende kaldırdım. Ancak Xbox logosu hep durdu imzamda, bilmiyorum sizler imzayı ne amaçla kullanıyorsunuz ancak ben birçok PM alıyorum. Xbox one almak isteyen veya alacak olan çoğu kişiye bu şekilde yardımcı oldum, o konuyu açma nedenimde tamamen buydu. Sonuç olarak bu konuda beni anladığınız için teşekkür ederim. Bakın ayrıca şunuda söyleyeyim Xbox kendini birşekilde bana yeniden aldırabilir, bu herkes için geçerli bir konsola bağlı kalmamak gerektiğini hep biliyordum ancak X360tan vazgeçipte PS3 alma gereği hiç duymamıştım. Aktif oyun oynadığım arkadaş grubumda bu konuda etkili oldu tabiki.

Buraya kadar herşey tamam , bahsettiği kişiye gelecek olursak, senin tarafından nasıl göründüğünü bilmiyorum, yaptığı şeyi savunmana gerek yok ozaman bukadar muhteşemse. Mesajlarımında hepsinin arkasındayım hiçbirini ben silmedin yöneticiler silmiştir ( bir tanesini mobilden düzenle derken sildim onuda yazdım zaten) kendi deneyimlerine dayanarak yorum yapan kimseye saygısızlık etmedim, adam almış elmayı yiyor ona ekşi gelmiş olabilir aynı elma bana tatlı gelir bu benim ağız tatım, kimse göz göre göre benim ağız tadımı bozmaya çalışamaz. Konsol konusu olmaktan çıktı zaten farkındaysan.

• ps4 'te rahatsız edici derecede bir ses olduğuna katılmıyorum...Ancak alet çok küçük bir kasaya sığdırıldığı için ileride bir çok teknik arızalar yaşanacağını düşünüyorum...Bundan sonra slim ps4 gelmez fat ps4 gelir.....Xbox One ise başından beri harika bir kasa tasarımıyla gelerek bunlara hiç bir şekilde imkan vermeyecek biçimde tasarlandı...Donanımdan kafam ağrımasın diyenler için Xbox One bir adım daha önde...
  • quote:

Orijinalden alinti: lee byung

quote:

Orijinalden alinti: Nashquil

quote:

Orijinalden alinti: lee byung

Pixel pixel ölçüm yaparlar, itiraz eden adam pixelleri mi sayiyorsun? oyununu oyna !! deyince, ''belgeler bunlari söylüyor'', ''deliller dogrultusunda konusuyorum'', ''kaynaklar bunlar 720p neree 1080p nereee'' derler,

Adam daha sesli der, (bence sesli falan çalismiyor gayet sessiz, ) itiraz ederken '' ne sesi? kulagini mi koyuyorsun makinaya derler'' .

Su forumda ististansiz herkes yalanci. Kesinlikle bu konuyu savunmuyorum, her iki konsolda çok sessiz, hatta xbox kaplan görünüyor kedi sesi çikartiyor. Ps4 te keza öyle çok sessiz, oyun oynarken hissetmek imkansiz. O videolarada inanmayin, ayni dr3 için koyulan su resimlere inanmamaniz gerektigi gibi.

Elinde konsolu olmayan adamlar konsollari hiç ediyorlar, elinde oyun olmayan adamlar oyunlara puanlar veriyorlar, gamepadi sadece resimlerinden görmüsler analoglara laf atiyorlar. Zaten Ps4üde Xboxone'ida kullanan adam bu yazilanlarin hepsinin tamamiye uydurma, isi bilir gibi görünen adaminda agir fan oldugunu biliyorlar. Bosuna nefes tüketmeyin kisacasi.

Buraya Xbone ile PS4 arasinda 4-5 desibel ses farki oldugunu gösteren birsey koysa kimse karsi çikmaz, çikamaz. PS4 çok daha fazla güç tüketiyor desin mesela, kim karsi çikacak buna? 1 metrede 1 desibel ses farkini, oyunun da sesleri açikken kimse ayirt edemez. Birde üstüne kalkip PS4 daha çok isiniyor diyor, PS4 daha az isinmasina ragmen. Adam sesli ve isiniyor diyip arizali bir cihazin videosunu koyuyor, bunun nesi kabul edilsin? Açikça yalan söylüyor. O zaman bütün Xbone'lar diskleri yiyor diye buraya video koyulsun ona da ses çikarilmasin. Ortaya atilan yalanin aksini iddia edip dogrusunu gösterenlere degil, o yalani söyleyene tepki gösterilmesi lazim.

DR3 için konulan resimlerin nesine inanilmayacak? Oyundan alinan resimler en nihayetinde. Hatta GIF halini bile koydum üzerinde oynanmis resim olup olmadigi görülsün diye. Ryse'dan alinan resimlere kimse birsey demiyor, DR3 resmi olunca inanmayin o resimlere, oldu. Somut seyleri itibarsizlastirmaya dört elden çalisiyorsunuz ama mümkün degil ne yazik ki.

Dr3 ü aç oyna ? sen kendin çekip koyabilecekmisin o fotograflari ? Okadar sik karisilasiyor olsan oynanmaz hale gelir zaten, kirk yilda bir karsina çikacak diye oyuna çöp muamelesi yapmanin ne anlami var? Oyunun tarzi oynanis biçimi vs vs bunu etkiliyor mu ? Neden herkesten illa bir yazili açiklama istiyorsun anlamiyorum kimsenin kendi fikri olamazmi ? Sen kendi fikirlerini degil kaynaklarina güveniyorsun, adam kendim oynadim diyor, onun dedigide tek degil, bende oynadim, daha birsürü oynayan adamda çikabilir, üstelik Türk bu adamlar yabancida degil. Ben demiyorum ki oyun sütten çikmis ak kasik, tabiki belli bir hatasi var ama bunu neden bukadar igneliyorsunuz ? uptade yaparlar düzelir!! hangi oyun sorunsuz ?? Ps4 te killzone oynuyorum ondada oluyor ama 1 defa ama 2 defa denk geldi veya gelmedi onlarida aramadim yani sirf o an dikkat ettigimden denk geldi, bf4 tede oluyor oda yeni nesi konsol için yapilmis oyun, oyunu oynarken bunlara takilan varmi gerçekten çok merak ediyorum. Senin koydugun gif kaç saniye ? oyunun tamami oradami oynaniyor, oynanis videolarini izleyin ozaman kaç defa karsilasilmis görün. 3 sny. için alacaginiz 1 saatlik zevkten olmayin

Ayrica ben o arkadasi kimseye savunmadim, yazdiklarini veya paylastiklarinida savunmuyorum örnek gösterdim sadece. Bencede sessiz ve isinmiyor, ama o tabloya bakarak bu karari vermedim.

Su konuda anlasamiyoruz, ben oyunu oynadim, çok keyif aldim diyenle, hatta bugüne kadar oynadigim en iyi oyundu, BENCE bundan daha iyi oyun yapilmadi diyenle zaten kimse tartismiyor. Kisilerin fikirleriyle kimsenin alip veremedigi yok. Benim hosuma gitti denilebilir, bence en iyi oyun bile denilebilir, buraya kadar hiçbir sorun yok.

Sorun, oyunda senin de bahsettigin gibi eksikler oldugu halde, o eksikler yokmus gibi yazanlarda. Bu yüzden o resimler, tablolar, karsilastirmalar, testler konuluyor buraya. Bence Ryse keyifli bir oyun degil, sence inanilmaz keyifli, bugüne kadar gördügün en iyi senaryoya sahip olabilir, eyvallah derim geçerim. Bu noktada sana birsey demem. Ama sen kalkar Ryse 1080p 60 FPS dersen, iste o zaman ben buraya yazmak zorundayim öyle olmadigini.

Dead Rising 3 zaten grafik iddiasi olan bir oyun degil. Eglencelik bir oyun. Oyunun mekanigindeki bazi seyler bence o oyunu tek kisilik oynarken de sikici hale getiriyor, ama multiplayer oynamasi çok keyifli bir oyun. Bunu zaten daha önce de söyledim. Sen kalkip ben single halini, hikayesini vs. de begendim dersen birsey diyemem. Ama grafikleri çok iyi, oyun inanilmaz akici, konsol fiyatina satilan ekran kartim var ben PC'de böylesini görmedim dersen, dogru söylüyor olur musun?

Hala senede bir kere PC'de Sanitarium oynar bitiririm. Hikayesine hayranim oyunun. Grafiklerine ilk oynadigimda hayranken simdi sadece katlaniyorum. "O da oyun mu, o oynanir mi" dersen tartisirim seninle, ama kalkip Sanitarium mükemmel bir oyun, grafikleri next-gen ile yarisir dersem, sende kalkip benim hatami yüzüme vurursan tek kelime edemem.

Bu tür tartismalar kisisellestirilmedigi sürece, karsilikli hakarete varmadigi sürece ve yalanda israr edilmedigi sürece zaten sorun olan seyler degil. GT5 ilk çiktigi zaman, hasar fizikleri ve seslerle ilgili günlerce tartismistim ana konusunda bazi üyelerle. Onlarda da aldigini sonuna kadar savunma azmi vardi, elinde oyun yokken olmaz öyle sey, düzelir, patch gelir vs. diyorlardi. Sonuçta düzeldi evet, ama tamamen düzelmedi, biraz daha iyilestirildi. Ve bu olan iyilestirmeyi saglayan da oyun mükemmel diyenler degildi, hatalarini, eksiklerini forumlarda, maillerle israrla yazan kullanicilardi. X360'a sonradan HDMI gelmesini de yine bu insanlar sagladi.

Özetle benim derdim dogru olmayan seyler söylenerek yapilan savunmalarla veya saldirilarla. PS4 %10 daha çok güç tüketiyor de, evet derim. Daha sesli de, evet 1 desibel daha sesli ama oyunun sesi de açikken 1 metrede farketmen mümkün degil derim. Daha çok isiniyor dersen isinmadigini kanitlarim. Zaten forumun amaci da bu, dogru olan bilgiye ulasabilmek. Yoksa amaç sagli sollu savunmak degil. Ortadakinin ne olduguna ulasabilmek. Cebinde 1.500 lira parasi olan adam, iki konsolunda özelliklerine, donanimina, çikan oyunlara ve oyunlarla alakali bilgilere bakacaksa yanlis bilgilenmemeli. Buraya bakip da PS4 çöp ögütücüsü gibi ses çikartiyormus, 720p 1080p ile ayni görüntü kalitesindeymis, DR3'te hiç bir sorun yokmus çok akiciymis, Xbone çok daha fazla güç tüketiyormus gibi yanlis seyler görmemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: VESRAP

ps4 'te rahatsız edici derecede bir ses olduğuna katılmıyorum...Ancak alet çok küçük bir kasaya sığdırıldığı için ileride bir çok teknik arızalar yaşanacağını düşünüyorum...Bundan sonra slim ps4 gelmez fat ps4 gelir.....Xbox One ise başından beri harika bir kasa tasarımıyla gelerek bunlara hiç bir şekilde imkan vermeyecek biçimde tasarlandı...Donanımdan kafam ağrımasın diyenler için Xbox One bir adım daha önde...
    quote:

Orijinalden alinti: VESRAP

ps4 'te rahatsiz edici derecede bir ses olduguna katilmiyorum...Ancak alet çok küçük bir kasaya sigdirildigi için ileride bir çok teknik arizalar yasanacagini düsünüyorum...Bundan sonra slim ps4 gelmez fat ps4 gelir.....Xbox One ise basindan beri harika bir kasa tasarimiyla gelerek bunlara hiç bir sekilde imkan vermeyecek biçimde tasarlandi...Donanimdan kafam agrimasin diyenler için Xbox One bir adim daha önde...

Donanymdan kafam a?rymasyn derken, daha güçsüz GPU, CPU ve RAM, daha büyük kasa ile kafa a?rymasyna kesin çözüm mü? Birde buna ra?men daha çok ysynyyor. Donanym yoksa sorun da yok biraz yanly? bir mantyk bence.

• 2014 yılına girdik, hala Playstation 4 mü iyi Xbox720 mi iyi tartışılıyor. Yazık çok yazık
  • Arkadas ne konussak uyari olur olduk, uyari 3 olmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasatka -- 5 Ocak 2014; 0:10:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vahlok

Gözlerime inanamıyorum. Ryse çöp mü ???

Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ] Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ] Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ] Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ]

Grafiğe çöp diyen çarpılır zaten hocam. Oynanabilirlik vb anlamında çöp diyorlar.

• Cikisina 3 ay kala esram ile gpu ile be cpu hiz degerleri ole oynayan kim goz boyamak icin ?
    Kronik hata oyle hemen cikmax durun bekleyin az sabredin bakalim ni 6 ay, o degsikliklerin acisinin cikmasi yakindir cunki cogu degisiklikte yeterli test yapilmadan suruldu piyasaya.
  • Biliyorum da bu oyuna da çöp denmez ki yahu. Uyuz oluyorum '' çöp '' kelimesine zaten. Fanboyluktan başka birşey değil. Killzone'da bunun benzeri ; grafik hat safhada ama oynanabilirlik zayıf. Buna çöp diyen ona da desin de görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8DDC600D -- 4 Ocak 2014; 22:35:36 >
  • Nashquil kullanıcısına yanıt
    Sana cevabı bizzat oynayanlar veriyor ama, görmek işine gelmiyor. Adam gelmiş "15 yıldır PC oynuyorum, DR3'de fps bahsettiğin gibi değil" diyor, sen hala, "ama yabancı forumlarda öyle demiyorlar, şahitlerim var" modundasın. Uyan artık, madara oluyorsun.

Kısa ve öz; Dead Rising 3'ü son güncellemelerden sonra ya da önce oynadın mı? Ya da şunu söyle; Xbox One kullandın mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VESRAP

ps4 'te rahatsız edici derecede bir ses olduğuna katılmıyorum...Ancak alet çok küçük bir kasaya sığdırıldığı için ileride bir çok teknik arızalar yaşanacağını düşünüyorum...Bundan sonra slim ps4 gelmez fat ps4 gelir.....Xbox One ise başından beri harika bir kasa tasarımıyla gelerek bunlara hiç bir şekilde imkan vermeyecek biçimde tasarlandı...Donanımdan kafam ağrımasın diyenler için Xbox One bir adım daha önde...

Senin ileri derecedeki mantığına göre XBone ve bundan sonra çıkacak bütün XBox ürünleri her alanda bir adım önde, niye sürekli olarak bir şey ispatlamaya çalışıyorsun ki, XBox markası kurulduğundan beri varsın zaten? O yüzden hiç kendini yormana, laf altından PS'a giydirme çabalarıyla vakit kaybetmene gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.