Şimdi Ara

Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ] (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.828
Cevap
39
Favori
193.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kasatka

Ilk yillarinda ki rezil multi oyunlarda ki portlar olmasa (lost planet vs mafia vs gibi)o rakam daha da yukarda olurdu ps3 acisindan.

Hocam bu ortalamalar zaten sadece 2013 yılı için, diğer yılları kapsamıyor. Yalnız geçmişe dönükte olsa, PS3 oyunları her daim daha yüksek ortalamaya hep sahip olmuştur. Bazı insanlar takdir etmese de durum budur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

quote:

Orijinalden alıntı: lee byung

Avukatlık falan değil, herkes biliyor dediğin nedir? yine senin arkadaşların mı biliyor , mesela ben bilmiyorum?? . Ama gördüğüm şeyler var, şurada iki kelime düzgün muhabbetin dönmesine izin vermeyen bir 3-5 kişisiniz, her önünüze gelene saldırıyorsunuz. Sen wii ye, xboxa, oyunlarına ona buna ÇÖP damgası vurursan elbet biri çıkacak itiraz edecek, değil mi?
    Zaten bu itirazın olacağını bildiğinden sırf tartışma çıksın diye bu mesajları atıyorsunuz. Ben şimdi PSP çöptür hiçbir işe yaramaz nalet bir cihaz, kim hangi akılla üretmişse artık falan filan zırvalarsam burda bana 100 kişi hop bilader nediyorsun demez mi? Şimdi bir yazdıklarına bakta insanlar neden sana cevap veriyorlar anla, fansın anladık çok seviyorsun ama bu sana saldırma özgürlüğü vermiyor.

Allah aşkına birazcık kafayı çalıştır düşün wii u'ya çöp demenin bana ne getirisi olabilir?Samimi olarak gereksiz bir konsol olduğunu düşündüğüm için yazdım, bana laf atsın millet diye yazmadım.Bu konuda ara sıra xbox'a sataşırım önceden yazdığım gibi komik tartışmalar hoşuma gidiyor, misal Halleluja ve Gt55'in mesajları hoşuma gidiyor, Myze vardı birde...''Zaten bu itirazın olacağını bildiğinden sırf tartışma çıksın diye bu mesajları atıyorsunuz.'' bu cümleni aynen sana iade ediyorum, insan herkesi kendi gibi bilirmiş.Ha bana fan demişsin birde, sende fanın kralısın.Önceden biliyorum ben senin fanatik mesajlarını, şimdi ps4 aldın diye aklınca tarafsız ayağına yatıyorsun baya komik oluyor.Konuyu baltalayanlar asıl sizin gibi gizli fanatikler, bırakında biz makaramızı yapalım.

Fan diye suçladığın adam Xbox One ile PS4'ü takasladı ve PS4 ile devam ediyor:) Yani Xbox fanı ve PS4 sahibi öyle mi?:) Laf sokma hevesiyle komik durumlara düşüyorsunuz cidden.

Şimdi bir Melo sırıtışı gönder de keyfimiz yerine gelsin...

Ne alaka şimdi sony fanıyım ama daha iyi olduğundan dolayı(bana göre) z1 yerine g2 aldım ama z1'in g2 den daha fazla satmasını istiyorum. Ferrari tutkunuyum ama alamayacağım için seat,fiyat yada toyota kullanacağım ne olacak şimdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S A M C R O -- 3 Ocak 2014; 16:34:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

http://n4g.com/news/1427213/macroaxis-sony-has-79-chance-of-going-bankrupt-in-the-next-2-years

PS4 çok iyi durumda olmasına rağmen Sony değilmiş. Önümüzdeki iki yıl içinde iflas etme olasılığı yüzde 79'muş Sony'nin, finansal olarak sürekli düşüştelerdi ama dibe çok yakınlarmış artık. WiiU rezalet bir performans sergilese de Nintendo'nun iflas etme olasılığı yüzde 22, çünkü hem daha sağlıklı bir finansal yapıları varmış hem de Sony gibi çok yönlü bir şirket değillermiş. Sony aynı anda bilmem kaç yerden batıyormuş Bravia'dan tutun da müzik sektörüne kadar. Nintendo'nun 3DS'i de baya iş yaptığından Nintendo'dan kısa vadede büyük zarar beklenmiyormuş. Microsoft'ta ise işler tıkırında, yüzde 1 iflas etme olasılığı varmış, bir de bu sene rekor gelir açıklamışlar 18 milyar dolar mıydı neydi. Ama Microsoft'ta da Xbox daha doğrusu eğlence bölümü çok kötü durumda diğer departmanlar için kambur gibi duruyormuş şu anlık, ama Xbox One'ın PS4 kadar olmasa da kendi çapında iyi bir çıkış yapmış olması biraz atmosferi iyimser hale getirmiş. Yine de yönetim kurulunda Xbox bölümünün toptan elden çıkarılması hala ciddi şekilde gündemdeymiş çünkü sarfettikleri efor göz önüne alındığında beklenilen kazancı getirmiyormuş Xbox değmiyormuş uğraşmaya özetle.

Belki de; Sony batacak PS4 başarısız olacak, Nintendo batmasa da WiiU tarihin en başarısız konsolu olacak, Microsoft da Xbox'ı satıcak Xbox One çöp olacak yani yeni nesil konsolların alayı çöp olacak siz burda birbirinizi yiyosunuz

Edit: Sony'nin 2000'de piyasa değeri 100 milyar dolar, 2011'de 18 milyar dolar. Şunu okuyan Sony fanları sabaha kadar ağlar heralde:

http://www.notenoughshaders.com/2012/09/08/the-ten-year-decline-of-sony/

quote:

Total liabilities are the total amount of all financial obligations (short term and long term) of a company. This includes all creditor claims on company assets.
    Electronic Arts Total Liabilities: $2.27 Billion
    Google’s Total Liabilities: $21.33 Billion
    Apple’s Total Liabilities: $51.15 Billion
    Microsoft’s Total Liabilities: $54.91 Billion
    Sony’s Total Liabilities: $135.61 Billion
    Sony has more total liabilities than Microsoft, Apple, Google, and Electronic Arts combined.

Japonlar asla sony'nin batmasına izin vermez diye düşünüyorum resmi olmasada el altından yardım ederler bu kadar tanınan bir firmayı kaybetmeyi göze alamazlar.

• Sony'mi batıyormuş :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YNQs

quote:

http://n4g.com/news/1427213/macroaxis-sony-has-79-chance-of-going-bankrupt-in-the-next-2-years

PS4 çok iyi durumda olmasına rağmen Sony değilmiş. Önümüzdeki iki yıl içinde iflas etme olasılığı yüzde 79'muş Sony'nin, finansal olarak sürekli düşüştelerdi ama dibe çok yakınlarmış artık. WiiU rezalet bir performans sergilese de Nintendo'nun iflas etme olasılığı yüzde 22, çünkü hem daha sağlıklı bir finansal yapıları varmış hem de Sony gibi çok yönlü bir şirket değillermiş. Sony aynı anda bilmem kaç yerden batıyormuş Bravia'dan tutun da müzik sektörüne kadar. Nintendo'nun 3DS'i de baya iş yaptığından Nintendo'dan kısa vadede büyük zarar beklenmiyormuş. Microsoft'ta ise işler tıkırında, yüzde 1 iflas etme olasılığı varmış, bir de bu sene rekor gelir açıklamışlar 18 milyar dolar mıydı neydi. Ama Microsoft'ta da Xbox daha doğrusu eğlence bölümü çok kötü durumda diğer departmanlar için kambur gibi duruyormuş şu anlık, ama Xbox One'ın PS4 kadar olmasa da kendi çapında iyi bir çıkış yapmış olması biraz atmosferi iyimser hale getirmiş. Yine de yönetim kurulunda Xbox bölümünün toptan elden çıkarılması hala ciddi şekilde gündemdeymiş çünkü sarfettikleri efor göz önüne alındığında beklenilen kazancı getirmiyormuş Xbox değmiyormuş uğraşmaya özetle.

Belki de; Sony batacak PS4 başarısız olacak, Nintendo batmasa da WiiU tarihin en başarısız konsolu olacak, Microsoft da Xbox'ı satıcak Xbox One çöp olacak yani yeni nesil konsolların alayı çöp olacak siz burda birbirinizi yiyosunuz

Edit: Sony'nin 2000'de piyasa değeri 100 milyar dolar, 2011'de 18 milyar dolar. Şunu okuyan Sony fanları sabaha kadar ağlar heralde:

quote:

Total liabilities are the total amount of all financial obligations (short term and long term) of a company. This includes all creditor claims on company assets.
    Sony has more total liabilities than Microsoft, Apple, Google, and Electronic Arts combined.

Japonlar asla sony'nin batmasına izin vermez diye düşünüyorum resmi olmasada el altından yardım ederler bu kadar tanınan bir firmayı kaybetmeyi göze alamazlar.

Zaten Sony kadar büyük markalar batmaz, iflas eder cüzi fiyatlara başka şirketlere satılır ama Sony ismi devam eder. Ha nolur, artık Kore'li veya Amerika'lılar tarafından yönetilen bir şirket haline gelir. Ama yine de Sony'nin başına bu da gelmez muhtemelen Japon hükümetinden yardım alır.

@Black_Tower
    Aynen batması gündemde, kaynakları okuyacak ingilizcen yoksa ben özet geçtim mesajımda, onu okuyacak Türkçe'n vardır eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 3 Ocak 2014; 18:12:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YNQs

quote:

quote:

Zaten Sony kadar büyük markalar batmaz, iflas eder cüzi fiyatlara başka şirketlere satılır ama Sony ismi devam eder. Ha nolur, artık Kore'li veya Amerika'lılar tarafından yönetilen bir şirket haline gelir. Ama yine de Sony'nin başına bu da gelmez muhtemelen Japon hükümetinden yardım alır.

@Black_Tower
    Aynen batması gündemde, kaynakları okuyacak ingilizcen yoksa ben özet geçtim mesajımda, onu okuyacak Türkçe'n vardır eminim.

Sana katılıyorum japon hükümeti illa sony ye yardım eder ve japon firması olarak kalmasını sağlar. Sony'nin başında bir korelinin olması japolara çok büyük bir darbe olur.

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Nekadar içi boş işler içerisindesiniz.

• Ekonomik anlamda 98'den beri milliyetçi hükümetin Japonya'da başa geldiği günden bu yana zaten Japon ekonomisi zor durumdaydı. Japonya depremi, kötü yönetilen TV bölümü, hatta buna oyun bölümünü de ekleyebilirsiniz, Sony'yi bu günlere getirdi. Adamlar önemli operasyon merkezlerini dahi sattılar ama aynı zaman diliminde Kaz Hirai'nin başa geçmesi ile önemli alımlar da gerçekleştirdiler. TV bölümü en azından bir silkindi, telefonda 3. sıraya yerleştiler ancak tüm bunlar Sony için hala yeterli değil.

Artık devlet desteği ile mi kurtarırlar, yoksa Kaz olaganüstü bir performans mı gösterir bilemem ama Sony'yi zor yıllar bekliyor. Oyun bölümü PS4 ile ciddi bir hamle yaptı, eğer 90'lı yıllarda olduğu gibi yeniden innovative olarak lider duruma geçebilirlerse kurtarırlar, yoksa işleri zor.

Bizi ilgilendiren oyun bölümü ve bence nesle sağlam girdiler, bağlı bölümler de bu işi kotarırsa işler orta vadede olmasa da uzun dönemde yola girebilir. Bu arada borsa değerleri ile yıllık kar/zarar miktarlarına bakmayın, şirketlerin mal varlıkları (assets) çok önemlidir. Sony bu konuda Apple'dan bile daha fazla mal varlığına sahip bir şirkettir, kolay kolay batmazlar...

• Rai-gy kullanıcısına yanıt
    Eğer bir şey senin düşüncense ''bence'' dersin ; ''bu benim düşüncem'' dersin ; az önce ''bu konsol çöp, Bu neden burada ? Bu konsol nintendo'nun oyunculara attığı kazıktır.'' diye geziyordun ; bu mu düşüncelerini belirtmek ? Buna sen mi karar veriyorsun ? Seni bütün oyuncuların sesi seçtiler de ben mi hatırlamıyorum ?

Fanboyluktur şudur budur demeyeceğim (ki elbette fanboyluk ama bunu sen de bildiğine, sadece kabul etmediğine göre belirtmeme gerek yok.) ; tek diyeceğim şu : Madem ''düşüncelerini'' belirtiyorsun ; o zaman bu kadar kesinlik belirten cümleler kullanma.

Benim için wiiU'nun grafikleri yetiyor da artıyor.Zaten konsolu alınca oynayacağım oyunlar Mario Kart, Mario,Legend Of Zelda ve üç beş tane kaliteli üçüncü parti exclusive'i olursa onları.Bunların çok yüksek kısmı da grafik isteyen oyunlar değiller zaten.Mario'nun grafiğinin nesini geliştireceksin ; bıyıklarının her tanesini saymana gerek var mı mario oynarken ? Galaxy'nin ışıl ışıl grafikleri mario için kesinlikle yeterli bence.Ha ama senin gibi adamlar öteki ev konsollarında oynadıkları oyunlarla nintendo oyunlarını bir tuttukları için böyle sorunlar oluyor işte.Çoğu güncel oyunların o ultra detaylı grafiklerini 2006 seviyesine çeksek o övdüğünüz oyunlara elinizi bile sürmezsiniz ; ama nintendo'nun her oyunu grafikleri isterse tekrar nintendo 64 seviyesine düşürülsün, eğlencelerini büyük ölçüde korurlar.Oyunu siz ne için oynuyorsunuz bilmiyorum ama ben genel olarak iyi vakit geçirmek için oynuyorum ; nintendo da insanların iyi vakit geçirmek için oyun oynadığının bir kanıtıdır.

3ds de kötü giderken bazıları bir taraflarında kına yakıp ''Süper grafikli Vita varken kim 3ds alır ki ?'' diyorlardı ; şimdi ikisinin de durumu ortada : Nintendo 3-5 oyun çıkardı ve 3ds en çok satan konsollardan oldu ve vita git gide kötü gitti, şu an neredeyse adı bile hatırlanmıyor.(Umarım ps4 ile biraz düzelir ya, harika konsol bir elin parmaklarını geçmeyen kaliteli oyun sayısı yüzünden unutuldu gitti.). Nintendo henüz konsol için hiçbirşey çıkarmadı.Mario oyunu 3ds'dekinin gelişmiş versiyonu, LoZ da gamecube remake'i ; bunlar sadece insanları oyalasın diye çıkan oyunlar.Nintendo yavaş yavaş gerçek projelerini (Smash Bros, Mario Kart, LoZ wiiU ve gerçekten WiiU için yapılmış bir Mario oyunu) çıkarmaya başlayınca o zaman görürüz bir de sizi.Ha bence de Wii kadar başarılı olmayacak , wii devrimseldi sonuçta ; ama başarısız da olmayacak.Şimdiden bir sürü harika oyun var tanıtılmış ve çıkacak olan , hep aynı tip oyunları oynayıp fps'lerde adamların kol kıllarını görmek gibi fantazilere sahip kesimi tatmin etmeyebilir elbette ; ama o kesim zaten alır her sene üç beş çok güzel grafikli , tek tip oynanışlı oyununu, oturur aşağı.Gene yarın öbür gün yeni bir oyun tanıtırlar camların kırılırken güneşi tam doğru açılarla yansıttığı falan ; o arkadaşlar da o oyuna yönelir, rahat bırakırlar belki bizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagami201 -- 3 Ocak 2014; 18:42:28 >

• Nintendo'nun kullanıcıları farklı tip oyunculardır ve asla bir çöp cihaz değildir.

Daha çok aile konsoludur çoluk çoçuk anne baba hep birlikte oynanan bir konsoldur abd de hemen hemen nintendosu olmayan ev yoktur.

Hardcore oyuncular için çöp diye adlandırılır onlar içinde ps4 ve x1 çöp cihazdır bu böyledir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

Sony'mi batıyormuş :)))

Dün gece rüyasında görmüş.

• quote:

Konuyla alakasız ama, Sony uzun süredir zararda. Senin anlayacağın, "muhteşem" grafikli Exc. oyunlar koca şirketi kurtarmaya yetmez, yetmiyor da...
  • quote:

quote:

Konuyla alakasız ama, Sony uzun süredir zararda. Senin anlayacağın, "muhteşem" grafikli Exc. oyunlar koca şirketi kurtarmaya yetmez, yetmiyor da...

Batsada bir mum yaksan be dostum.

• yagami201 kullanıcısına yanıt
    Cidden oyun işini 2 parça aa ya, 3 5 fps ye ve de 3 4 piksele sığdırırsan zerre kadar zevk alamazsınız sonra da sıkıntıdan böyle başlıklara girip sidik yarıştırır dururuz böyle...
    Şu an 29 yaşındayım ve dönüp en çok hangi oyunu oynamak istersin deseler kesinlikle dönüp TLOZ WW derim. Nintendo o derece kaliteli bir iş koyuyor ortaya sonra ise bir kaç kişi çıkıp çöp diyor alete. Valla kimse Kusura bakmasın ama çöp olan Konsol değil de bu tür kafa yapısıdır. Sony i çok seven bir insanım ama gidip abartmamak lazım, şimdi tartışma çıkacak ama rekabet kaynaklı oldu bütün bunlar. Yok senin Konsol aa yapamıyor yok benim konsolun işlemcisi seninkini... benim oyun söyle grafikli benim oyun böyle çözünürlüklü derken oyunun EĞLENCE olan asıl kısmını unuttuk gitti. Her yer fps doldu, yenilikçi oyun çıkmaz oldu sırf satmaz diye adamlar çıkıp 2 konsola birden oyun çıkarmaya güçleri yetmedi maddi sıkıntı olur korkusu ile oyunu tek Konsol üzerinden piyasaya süremediler çünkü oyuncular da artık parçalara ayrıldı. Benim için rekabetin tek artısı fiyat konusu yoksa oyunculuk için en büyük tehlike bu ve DLC olayı. ..
    Neyse konu fazla dağılmasın. Herkese iyi oyunlar

• quote:

Nintendo'nun kullanıcıları farklı tip oyunculardır ve asla bir çöp cihaz değildir.

Daha çok aile konsoludur çoluk çoçuk anne baba hep birlikte oynanan bir konsoldur abd de hemen hemen nintendosu olmayan ev yoktur.

Hardcore oyuncular için çöp diye adlandırılır onlar içinde ps4 ve x1 çöp cihazdır bu böyledir.

Anlamak isteyen anlıyor işte.Anlamak istemeyene ne anlatsan boş.:)
  • quote:

Nintendo'nun kullanıcıları farklı tip oyunculardır ve asla bir çöp cihaz değildir.

Çöp olmadığı konusunda hemfikir olduğumuza sevindim ; ama öteki kısımda katılmadığım bir nokta var : Öteki cihazlar da bizim için çöp değil ki.Yurt içi veya yurtdışı konuşmaksızın konuştuğum neredeyse her nintendocu'nun evinde bir nintendo konsolu hariç playstation veya xbox da bulunuyordu . Nintendo oyunlarının tadı başka, bu oyunların tadı başka bence.İkisinin de kendine göre güzel yanları var ; önemli olan bence at gözlükleriyle bakmamak ve bir tarafı hor görmemek.Bence cidden Metroid Prime serisini, Legend Of Zelda'ları oynayıp da sevmeyecek az insan vardır ; Bioshock Serisi , Elder Scrolls serisi gibi oyunlar için de aynısı geçerli ama.Önemli olan kalite, firma veya marka değil bence. Ben eğlendiğim sürece sorun yok, ve nintnedo oyunlarını insanları eğlendirmeyi çok iyi başarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagami201 -- 3 Ocak 2014; 19:00:11 >

• quote:

quote:

quote:

Batsada bir mum yaksan be dostum.

360 için aldığım TV Sony ve 5 yıldır hiçbir sorun çıkarmadı. Çocukluğumdan beri Sony=Kalite diye düşünen biriyim. Ne Sony batsın ne de imkansız olsa da Microsoft. Hatta biri daha iyi olsun ki, diğeri ders alsın. bkz. PS3'den sonraki PS4. Daha iyi gamepad, cross-chat vb...

Yani yine senin anlayacağın, firma ile bir alıp veremediğim yok, firmaya tapanlara gıcık oluyorum sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: yagami201

quote:

Çöp olmadığı konusunda hemfikir olduğumuza sevindim ; ama öteki kısımda katılmadığım bir nokta var : Öteki cihazlar da bizim için çöp değil ki.Yurt içi veya yurtdışı konuşmaksızın konuştuğum neredeyse her nintendocu'nun evinde bir nintendo konsolu hariç playstation veya xbox da bulunuyordu . Nintendo oyunlarının tadı başka, bu oyunların tadı başka bence.İkisinin de kendine göre güzel yanları var ; önemli olan bence at gözlükleriyle bakmamak ve bir tarafı hor görmemek.Bence cidden Metroid Prime serisini, Legend Of Zelda'ları oynayıp da sevmeyecek az insan vardır.

Arkadaş sen mesajları okumuyorsun galiba, ben oyunlarına bir şey demedim nintendo'nun, donanım politikası tamamiyle kullanıcıyı sömürme amaçlı bana göre.2005 teknolojisini 2012'de kakalamak bana göre doğru değildir bu kadar basit, sizin hoşunuza gidiyorsa zaten nintendonun sırtı yere gelmez ne diyim ki.Gamecube ve re arşivimi satalı 2 ay oldu daha, nintendo oyunlarını sizden öğrenecek değiliz.Sürekli nintendo oyunları güzel diyip durmanıza gerek yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: canikoblivan

PS4 elime gecti 2 gun once. Bu nesilde tek konsol kesinlikle yeterli olacaktir. Bu saatten sonra kolay kolay etkilenmem diyordum ama cihaz mukemmel olmus.

Tasarimi seksi, kapladigi alan komik derecede az. Arayuzu son derece rahat ve kullanisli, joypad ise DS3 sonrasi tek kelimeyle devrim olmus. Oyunlara deginmeyecegim, Sony'nin mazisine bakmak benim icin yeterince guven saglayan bir faktor bu konuda.

Simdilik tek sikintim downloadlara oncelik veremeyip pause/resume edememek, kucuk bir guncelleme ile halledeceklerini dusunuyorum. Bir de optik cikisla alinan DTS seslerde stuttering dedigimiz olay oluyor; gerci Sony durumun farkinda oldugunu ve en kisa zamanda duzeltilecegini soyledi.

Gonlum rahat, kendimce cok dogru bir tercih yaptim. X1'in ne yapip ne yapamadigi hic umrumda degil; tek istedigim iki firmanin da basarili olmasi.

Su ses sorunu benim yasadigim mi?

Ps4, digital ile z5500 e bagli. Bazen oyundan ciktigimda ses kesi kesik geliyor taila takila. Ayarlardan tekrar sesi ayarlarsam duzeliyor sadece. Bf4 den ciktigimda oluyor mesela.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

quote:

Orijinalden alıntı: yagami201

quote:

Çöp olmadığı konusunda hemfikir olduğumuza sevindim ; ama öteki kısımda katılmadığım bir nokta var : Öteki cihazlar da bizim için çöp değil ki.Yurt içi veya yurtdışı konuşmaksızın konuştuğum neredeyse her nintendocu'nun evinde bir nintendo konsolu hariç playstation veya xbox da bulunuyordu . Nintendo oyunlarının tadı başka, bu oyunların tadı başka bence.İkisinin de kendine göre güzel yanları var ; önemli olan bence at gözlükleriyle bakmamak ve bir tarafı hor görmemek.Bence cidden Metroid Prime serisini, Legend Of Zelda'ları oynayıp da sevmeyecek az insan vardır.

Arkadaş sen mesajları okumuyorsun galiba, ben oyunlarına bir şey demedim nintendo'nun, donanım politikası tamamiyle kullanıcıyı sömürme amaçlı bana göre.2005 teknolojisini 2012'de kakalamak bana göre doğru değildir bu kadar basit, sizin hoşunuza gidiyorsa zaten nintendonun sırtı yere gelmez ne diyim ki.Gamecube ve re arşivimi satalı 2 ay oldu daha, nintendo oyunlarını sizden öğrenecek değiliz.Sürekli nintendo oyunları güzel diyip durmanıza gerek yok yani.

Ben sana yazdığım mesajda sana söyleyeceklerimi söyledim zaten ; bu mesajın seninle alakalı olduğunu nereden çıkardığını söylersen sevinirim.Nintendocuların sadece nintendo konsollarını sevip öteki konsolların yüzlerine bile bakmayan tipler olmadıklarını belirttim, uzerine alinmana gerek yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagami201 -- 3 Ocak 2014; 20:20:06 >

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.