Şimdi Ara

Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ] (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.828
Cevap
39
Favori
193.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasılma görmek için asıl bu videoyu seyretmek lazım, maaşallah 16 fps'ye kadar düşüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 2 Ocak 2014; 16:42:34 >
  • Videonun koyulduğu iyi oldu görmeyen aklı takılan varsa görsün RYSE ın grafiklerini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Videonun koyulduğu iyi oldu görmeyen aklı takılan varsa görsün RYSE ın grafiklerini

Ryse gibi bir balonu nasıl övüyorsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Videonun koyulduğu iyi oldu görmeyen aklı takılan varsa görsün RYSE ın grafiklerini

Yeni nesle yakışır hiç bir şey göremiyorum, bol kalabalık, 900p grafikler ve maalesef 16 fps...

Asıl Killzone SF'a bakmak lazım yeni nesli görmek, hissetmek için...
  • Başlığın hepsini değil ama sonlarını okudum. Açıkçası burada yazan bazı arkadaşlar kadar bilgisiz olsaydım ben daha az yazar ; daha çok okurdum.Bu kadar çok saçmalığı yan yana her gün göremiyor insan gerçekten de.

Önce şu ''Madem nintendocular için donanım önemsiz, wiiU satışları neden dipte ?'' diyen arkadaşa cevap verelim :

WiiU satışları dipte, çünkü ortada adam gibi bir oyun yok. Mario eğlenceli bir oyun ama konsol aldırmaz ; konsol varsa alınır olsa olsa.

Şimdi ben de sana bir soru sorayım : Madem donanım o kadar önemli, Vita'nın satışları neden dipte ? Ben cevaplayayım hemen, çünkü oynanacak doğru dürüst oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmez de o yüzden.

''Wii hardcore oyunculara atılmış kazıktır, berbattır.WiiU çocuklar içindir.'' diyen arkadaşlara dönelim :

Senin anneannei bile yerinden kaldırıp eğlendiren bir konsoldan bahsettiğini unutma.Hem bir sürü insanı eğlendirecek basit yapıda oyunlara sahip bir konsoldu wii ; hem de Legend Of zelda : Skyward Sword ve Twilight Princess gibi oyunun sanat olduğunu insana bir kez daha kanıtlayan oyunlara sahipti.Evet ; wii ''bütün aile oyunlar ile eğlenebilmeli.'' düşüncesiyle yola çıkarak anneleri,babaları,teyzeleri de oyuna kattı ; buradaki bazı oyun oynadıkları için kendilerin çok ''hardcore'' sanan arkadaşların kalkmış bir taraflarını da indirdi, iyi ki de indirdi zaten.Hala bir taraflarının acısından yerlerinde duramıyorlar belli ki .

''WiiU oynayanlar kendilerini çok marjinal sanıyorlar.WiiU çocuk konsoludur'' diyen kafası bir milyon arkadaşa : Oyunlardan bahsediyoruz,ne marjinalliği ? İnsanların eğlenmek için oynadığı şeylerdir oyunlar ; ne diyorsunuz marjinallik falan ? Benim amacım oyun oynarken eğlenmek ; ''Kan yoksa çocuk oyunudur.'' diye düşünen arkadaşların yüzde yetmişinin kurbanda hayvanları bile başkasına kestirdiğini ; kendilerinin kesemediğini de hesaba katarsak belki şu çocuk oyunu muhabbeti ne kadar gerzekçe anlarsınız.Oyunda bir tarafınızda bomba patlamazsa ; düşmanınızı bin parçaya biçmezseniz çocuk oyunu mu oluyor o oyun ?

''Öhe öhe donanım, nintendo çok kötü.Paramı nintendo 'ya harcamamdım çok şükür.'' falan diye saçmalayan arkadaşa : Benim evimde xbox da var ; wii de var. (playstation ile exclusvilerini bitirince işim bitti,sattım.) .İkisini de oynarken eğleniyorum.Sen eğlenmiyorsan o da senin sorunun, ama dünyanın çok büyük çoğunluğu mario galaxy oynarken eğleniyor ki mario galaxy 2 hala dünyanın en yüksek not ortalamasına sahip oyunu.Sağa sola laf yetiştireceğine şu fanboyluktan sıyrıl da kendine gel sen önce ; kimsenin eğlencesine laf etmek gibi bir hakkın yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagami201 -- 2 Ocak 2014; 17:18:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

quote:

Yeni nesle yakışır hiç bir şey göremiyorum, bol kalabalık, 900p grafikler ve maalesef 16 fps...

Killzone SF de 25-60 fps arası geziyor, sabit fps konuşacaksak
  • Hayır. Playstation 4 te henüz böyle bir oyun yok.

Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 2 Ocak 2014; 16:51:41 >
  • Mirim bu durumda senin Ryse gibi bir oyundan hiç bahsetmemen lazım, hatta E3'e göre dehşetdengiz sayılacak türde downgrade yemiş Forza 5'ten. Dünya alem hangi konsolun güç olarak önde olduğunu kabul etti ama sen hala eski kafa ile XO diyorsun, başka bir şey demiyorsun. Eminim mesajlarından sonra bir kenara çekilip ciddi manada sağlam kahkahalar da atıyorsundur.

Yoksa neyin ne olduğunu en az bizim kadar sen de biliyorsun...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

quote:

Killzone SF de 25-60 fps arası geziyor, sabit fps konuşacaksak

2.seçenek daha ağır basıyor gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Itachi-san -- 2 Ocak 2014; 16:57:29 >
  • quote:

Hayır. Playstation 4 te henüz böyle bir oyun yok.

Olacak olacak merak etme sen gow bi çıksında görecem ben sizi o zaman patır patır dökülceksiniz övdüğü oyuna bak
  • Xbox one bunu yapamaz... Sadece ps4
  • İddaa ediyorum Last Of Us'u Ryse'e değişmem :)

•  Playstation 4 vs Xbox One [ Ortak Tartışma Alanı ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 2 Ocak 2014; 17:26:28 >
  • Şu ryse'çılar bi youtube girip infamous second son yazıp demosunu inceliyebilirlermi, xo daha erken oyun çıkardı die en iyi konsol olamaz eğer infamous un çıkışında xoda oyun çıkarırsa infamoustan daha iyiyse ozaman xo daha iyi derim ama şu anda tek oyundan xo kraldır gibi konuşmalara erken

• Farkındayım sinirden çıldırıyorsun, aylardır pohpohladığın, öve öve bitiremediğin konsol, beklentilerine taban tabana zıt çıktı. Ama bu yine de yalan söylemeni hoş göstermez. Xbone çok daha zayıf, exc. oyunları bile 720-900p çıkan, exc. oyunları bile 15-20 fps arasında çalışan bir konsol. Killzone SF 1080p ve multiplayer'da 45 FPS ortalama ile oynanıyor, Ryse'dan çok ama çok daha iyi görünüyor.

Yanıldım de sus, gelip yalan söyleyerek birşey kazanamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

Farkındayım sinirden çıldırıyorsun, aylardır pohpohladığın, öve öve bitiremediğin konsol, beklentilerine taban tabana zıt çıktı. Ama bu yine de yalan söylemeni hoş göstermez. Xbone çok daha zayıf, exc. oyunları bile 720-900p çıkan, exc. oyunları bile 15-20 fps arasında çalışan bir konsol. Killzone SF 1080p ve multiplayer'da 45 FPS ortalama ile oynanıyor, Ryse'dan çok ama çok daha iyi görünüyor.

Yanıldım de sus, gelip yalan söyleyerek birşey kazanamazsın.

İşim gücüm sorumluluk aldığım bir ton şey bulunduğu için oyunlar ve konsol piyasasını senin gibi takip edemiyorum, okuduğum bilgilerle birşeyler yazmaya çalışıyorum. Ryze en iyi grafikli oyun ödülünü almış duymuşsundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

İddaa ediyorum Last Of Us'u Ryse'e değişmem :)

ryse denilen çöp ile the last of us ın aynı cümlede geçmesi bile last of us a hakarettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

Konsol bolumunde pc den neden ornek veriliyor biraz okudum yazıları çok sacma burda iki konsoldan birini almayi veya almış arkadaşlar tartisiyor birileri pc de yok şu var bu vardan bahsetmiş buna ne gerek varki madem öyle buraya niye yazma gereği duyuyorsunuzki.Ben PlayStation 4 alicam ama xboxone alanlarada saygım var bana göre o konsol beni tatmin etmiyor oyun ve sistem vs olarak o konsolu alanda Playstation 4 oyun ve sistemi vs ilgilendirmiyor.
    Burda pc ornekleri verilmesi cok saçma ve hala bsc ana sayfasindaki her konuda da goruyorum bu kiyaslamayi arkadaş pc varsa sende sen onla ilgili konuya yaz yok Playstation 4 60 fps oynatmiyir yok xboxone oynatmiyor pc daha güçlü falan bıktım bundan birçok kişi de bıktı ben hiçbir oyunu alirken aa bunun fps orani düşük almiyim demedim öyle düşünuyirsan zaten sen sirf gorsellik için konusuna yapilan oyuna bakmiyirsun demek.
    Benim hayatimda oynadigim ilk oyun 1999 da tomb rider 3 tu ve sonrasinda resident Evil 2 hic bir oyunda fps orani ozamanlar sorgulanmiyordu herkes oyunun hikayesi ve oynanisina bakiyordu nedir bu oyunlardaki 60 fps çılgınlığı sanki oyundahep fps orani goruluyor vegorselligi sanki çok etkiliyir ve oyun oynanmiyor mus gibi ima ediliyir sanki.
    Uzun lafın kısası Playstation 4 ever

Xbox Go home

60 fps geçti artık, 120 fps çılgınlığı var

PC işleri çok sakattır, bulaşmayın. Mutluluk konsolda.
    PS360 ram'leri yüzünden sefil bir noktaya gelmişti; ama PS4 öyle olmayacak. Uzun müddet, PC'yle aynı grafiği verecektir. 30 fps olur o kadar.

30 fps olsun onemi yok killzone shadow fall da 30 fps ama harika gorsllik sunuyor.Ben oyunun ikincisi haric tum serisini oynadim ve oyuna destek icin yani Turkceye destek icinde aldim.Pc alirken ben asla oyun icin almadim hatta gold daki satis elemnina oyun oynamiycam sadece inernet ve program kullaniminda kullanicam boyle istiyorum dedim ve ona gore bilgisayara kararimi verdim.
    Konsol kullanmak apayri birsey yan ben pc kullanipta orjinal oyun alan kisilerin cok cok az oldugunu soyleyebilirim.Tamam konsolda da korsan var ama en azindan playstation 3 te orjinal oyun alimi cok artis gosterdi belki buna %100 bile diyebilirim.Playstation 2 zamaninda ben kimsenin orjinal oyun almak istedigini bile grmeim alanlarda hali vakti cok yerinde olanlardi.

120 degil 240 fps ciksa pc kullanici fan lari yine pc guclu konsol gucsuz yok pc ye yenildi derler.
    Ama cok basit mantik var bunu dusunemiyorlar pc ye herzaman yeni donanim cikiyor ama bir konsola bir kerepara verip her gecen yilda almis oldugunuz o donanim ozelligine gore oyun kalitesi ve grafiksel kaliteside artior.Ama bir pc oyle degil bi oyun alirsin daha iyisini gormek istiyorsan su ekran kartini kullan yok ram sukadar olcak yok bilmemne .Zaten firmalar donanim satansirketlerlede anlasip ona gore oyunu yapiyorlar pc kullananlari donanim almaya itiyorlar resmen.Bnun en basit ornegini vereyim;

Crysis oyunu pc de bilmem gt veya ati nin su kati olsunki ve en az 4 gb ram vs olsun ancak oynayabilirsin diye zorunluluk kilarken,ps3 te 256 mb ram ile caliabiliyordu bu anlattigimda ne demek istedigimi pc ciler yine anlamayacaktir eminim yok pc de daha iyi gorunuyor filan diye ben oyle bi iddiada bulunmam ama demekki ortada bi dumen var donanim satisi icin.

Alirim konsolumu 7 yil boyunca kafam rahat kullanirim.Playstation 4 e cikicak uncharted 4 u bir gorsunler agizlari acik kalicak cunku naughty dog playstation 4 icin ozel grafik motoru gelistirdi ve eminimki oyun grafikleri muhtesem olucak ps vitadaki uncharted bile dusunun el konsolu ama ilk ps3 e cikan uncharted dan bile yuksek grafige gorsellige sahip.

Ps4 2. partisi gelsede konsoluma kavussam artik ya killzone bana ben killzone a bakiyorum

Baştan sona saçmalamışsın. Ps4 PS4 diyip duruyorsun. 150-200 liralık oyunlarından bahsettiğin yok? PC de efsane oyunları 3-5 dolara alabiliyoruz. Tabii durumu sırf oyuna vurursak. Açta bir kaç tane ps4/PC karşılaştırma videosu izle.

Gerçi konsolu almadan oyununu alan insana ne desen boş. Nefes harcıyorum işte Neyse baban sağolsun

Herşey paramı Birde arkadaş ben zenginim çok param var diye burada bağırmak zorundamı Eğlence sektörü bu. Para vermeden nasıl eğlenilir? 5$'a oyun alıyorsan bizene

Parası varmış almış onun derdi senimi gerdi Pc oyuncusuysan bilgilerini Pc ci arkadaşlarınla paylaş. Niye hep senin gibiler her konsol tartışmalarnın içine etmek zorunda? Maksat parti eğlence birilerinin asabını bozma hayatında hiç konsolun olmadıysa bunu bariz bir şekilde belli etme. Ben hayatımda Guitar Hero harici Pc de oyun oynayıp bitirmedim. Bana göre Pc'de oyun OYNANMAZ! Burası "KONSOL TARTIŞMA ALANI PC DEĞİL" Aç Pc ni saçma sapan oyununu oyna...

• PS fanboyları yine döktürüyor valla.. Ryse çöp, Wii çöp, WiiU çöp, Forza çöp. Sony konsolları ve oyunları hariç herşey çöp. Çöpçü gibiler mübarek, bir bakışta tanıyorlar çöpü. Oynamalarına, kullanmalarına da gerek yok:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

PS fanboyları yine döktürüyor valla.. Ryse çöp, Wii çöp, WiiU çöp, Forza çöp. Sony konsolları ve oyunları hariç herşey çöp. Çöpçü gibiler mübarek, bir bakışta tanıyorlar çöpü. Oynamalarına, kullanmalarına da gerek yok:)

Zevk meselesi denebilir ama herşeyede çöp dersek olmaz. Fanboyluk çok kötü bir şey...

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.