Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 ve XBOX ONE KLAVYE MOUSE GAMEPAD ADAPTÖRÜ SATIŞ SONLANDIRILDI! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
53
Favori
65.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Rize İlan Türü #Satılık Kondisyon #Sıfır
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sonuna kadar haklısınız ama bunu Sony lisanlı şekilde de satıyor. Keşke herkes DS4le oynasa eşit rekabet olsa ama birileri para basıp oynayabiliyorsa bence arkadaşların yaptığı bu tarz ürünleri denemek isteyenlere uygun bir hizmet. Bende bu aparattan yok bu arada ama alacak olsam Hori TAC Pro veya XIM Apex yerine arkadaştan alır destek veririm.
    Sorun bence bu tarz adaptörlerin yapılmasından çok Sonynin buna izin vermesi. Eğer böyle bir seçenek varsa isteyen kullanır isteyen kullanmaz. Yine sölüyorum arkadaşların ciddi bir emeği var böyle birşey kullanılacaksa yeri mali ürün alınıp arkadaşlar desteklenmeli şahsi fikrim.
  • hayırlı satışlar
    takip
  • Yazılımla artık klavye ve mouse bağlanabiliyor ps4'e buna ihtiyaç kalmadı
  • pathology_ P kullanıcısına yanıt
    Yazılımla mı?nasıl yani klavye mouse ile direk oynanıyor mu oyunlar?nasıl oluyor o iş?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgisayarım olsa alırdım ama bilgisayarım yok. Bence biraz daha uğraşırsanız bilgisyarsız ve 1ms tepkime süresi veren bi alet yapabilirsiniz :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leas2133_asd kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık bir yıl önce raspberry pi zero ile çalışan versiyonu çıkarmıştım. İlk mesajda battlefield 5 videoları o sistemle çekilmişti. Aradaki bilgisayar görevini raspberry pi zero yapıyordu. Satışını bırakmamın iki sebebi var. Birincisi raspberry pi zero'yu Türkiyede sadece samm adlı bir firma satıyor olması ve kişi başına sadece bir adet satın alma sınırı koyması. İkincisi raspberry pi zero ilginç bir şekilde usb çoklayıcı seçiyor. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Her şey düzgün çalışırken birden bağlantı gidiyor sebepsiz yere. Şuan bir direksiyon seti üzerinde çalışıyorum. Elektronik devre kısmını bitirdim. 3B CAD tasarımlarına devam ediyorum. Yakın zamanda bitirdiğim CNC frezem ile büyük çoğunluğu metal ve mekanik olan bir sistem olucak. Bu yüzden bu projede yeni bir sistem üzerinde çalışmıyorum.

• pathology_ P kullanıcısına yanıt
    Yok öyle bir şey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kel Bir Mühendis

Yaklaşık bir yıl önce raspberry pi zero ile çalışan versiyonu çıkarmıştım. İlk mesajda battlefield 5 videoları o sistemle çekilmişti. Aradaki bilgisayar görevini raspberry pi zero yapıyordu. Satışını bırakmamın iki sebebi var. Birincisi raspberry pi zero'yu Türkiyede sadece samm adlı bir firma satıyor olması ve kişi başına sadece bir adet satın alma sınırı koyması. İkincisi raspberry pi zero ilginç bir şekilde usb çoklayıcı seçiyor. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Her şey düzgün çalışırken birden bağlantı gidiyor sebepsiz yere. Şuan bir direksiyon seti üzerinde çalışıyorum. Elektronik devre kısmını bitirdim. 3B CAD tasarımlarına devam ediyorum. Yakın zamanda bitirdiğim CNC frezem ile büyük çoğunluğu metal ve mekanik olan bir sistem olucak. Bu yüzden bu projede yeni bir sistem üzerinde çalışmıyorum.
    S.a hocam bende direksiyon seti için uğraşıyorum isterseniz bilgi paylaşımı olabilir 2 taraf için pm atıyorum

• bu cihaz hala temın edılebılıyormu burdan ? kullandıgımız pc eski bir laptoo olsa herhangi bir gecikme sorunu yasanırmı ?
    xim apex pek bulunmadıgından asırı yuksek fıyatlara cıkmıs ikinci elde. araaki gecikme farkı o fıyat farkına degermi ? pro oyuncu fılan olmadıgımızıda dıkkate alırsak
  • bodrumair B kullanıcısına yanıt
    Satış devam etmektedir. Laptop, windows 7 ve üzeri olması yeterlidir. Kolda aldığınız tepki neyse cihazla da aynı tepki süresini alırsınız.
  • Kel Bir Mühendis kullanıcısına yanıt
    Direksiyon seti ile ilgili bir gelişme var mı?

• alinaspetronas A kullanıcısına yanıt
    Şuan force feedback motorunun, sürücünün ve güç kaynağının sıcaklığını görüntülemek ve optimize etmek için ayarlamalar yapıyorum. Temmuz ayının sonlarına doğru ilerlemeleri bir konu olarak açmayı düşünüyorum. Çıkış olarak bir aksilik olmazsa ağustos sonu olacaktır.
  • Kel Bir Mühendis kullanıcısına yanıt
    Tamamdır takipte olacağım 👍

• alinaspetronas A kullanıcısına yanıt
    Birkaç bilgi vereyim.

-Sistem EMC Utility Lite adındaki ücretsiz bir programı kullanmakta. Program temel özelliklerin çoğunu desteklemekte ve oldukça basit bir arayüze sahip. Yaylanma, damperleme, sürtünme gibi geri bildirimlerin şiddetini, direksiyon derecesini ve pedal seviyelerini ayarlamanıza olanak sağlıyor. Programın İngilizce olması kullanıcı için eksi olsa da parametrelerin değiştirilmesi çok basit ve kolay olmasından dolay tercih ettim. İstek olması durumda Türkçe yama düşünülebilinir.

-Vites tiptronik vites olacak. İlerleyen zamanlarda H shifter ve sequential shifter olarak iki aksesuar çıkarmayı düşünüyorum.

-Set üzerinde varsayılan olarak 12 buton olacak. Butonları oyunda istedğiniz gibi atayabileceksiniz.

-Gaz, fren ve debriyaj açıları potansiyometre kullanacak. Loadcell kullanmayı düşünmüyorum. Gaz, fren ve debriyaj farklı kuvvetlerde olacak. Yani gaz lineer bir kuvvet isterken fren, kademeli (yay ve kauçuk yay ile seri bağlantılı) bir kuvvet isteyecek. Debriyaj da kavramayı mafsal-yay sistemi kullanarak simüle etmeyi düşünüyorum.

-Force feedback motoru olarak 100 W DC motor kullanacağım. Isıl performansına göre gücünü optimize etmeye çalışıyorum. Zamanlama kayışı kullanılacak. Bu sayede sistemde boşluk olmayacak.

Sistem hala yapım aşamasında olduğundan farklı eklemelerde olacaktır. Şuanlık bu kadar:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kel Bir Mühendis -- 17 Haziran 2020; 21:28:54 >

• arkadaşlar size bir sorum var, bu ürün bilgisayar destkli olarak çalışıyormuş ben almayı düşünüyordum ama konsolun yanında bilgisayar kalabalık olacak. bazı sitelerde dobe vs markalar gördüm klavye mouse adaptörü diye. bunlar iş görürmü yada gimx in ne gibi avantajları var. yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • cemania C kullanıcısına yanıt
    Gimx kişiselleştirme konusunda oldukça geniş seçenek sunmakta. Kablolu, kablosuz klavye mouse veya farklı HID cihazlar bağlama imkanı sağlar. Diğer avantajları ise ilk mesajdaki:

Cihazla Neler Yapabilirsiniz?

Konsolunuza klavye ve fare bağlayabilirsiniz. Mouse ve klavyenizdeki makrolar sıkıntısız bir şekilde çalışır. Klavye ve farenizde makro özelliği yoksa program üzerinden istediğiniz makroyu yazabilirsiniz.

Playstaion 4 kolunu ister Xbox One da veya Xbox One kolunu Playstation 4 de kullanabilirsiniz. Kısaca bilgisayara kablolu veya kablosuz bağlanabilen tüm kolları konsolunuza bağlayabilirsiniz.

Tek config dosyasında 8 tane ayrı profil oluşturabilirsiniz. Bu profiller isterseniz farklı oyunların ayarları veya örneğin Battlefield 1 için tank, piyade, uçak gibi farklı fare hassasiyeti istediğiniz veya farklı tuş dizilimi istediğiniz ayarları, belirlediğiz tuşlara profilleri atayarak oyun içinde anında geçiş sağlayabilirsiniz. Örneğin F1 tuşuna bilgisayara bağladığınız farklı gamepadi, F2 tuşuna klavye mouse ayarınızı, F3 tuşuna farklı hassasiyete sahip klavye mouse ayarlarını atayabilirsiniz. F tuşları temsilidir istediğiniz tuşu profil tuşu olarak atayabilirsiniz.

Doğru config ayarı ile çoğu oyunda klavye ve fare kullanabilirsiniz.

Tepki sürelesi Playstation 4 için 10ms(100hz), Xbox One için 4ms(250hz) dir. Tepki süreleri GIMX yazılımını aktif ettiğinizde bilgisayar ekranında anlık olarak güncellenerek gösterilir. Bu tepki süreleri oyun kollarının kendi tepki süreleridir. Cihaz sisteme ekstra bir gecikme eklemez.

Flight stickleri konsolunuzda bilgisayarda olduğu gibi kullanabilirsiniz.

Custom gamepad, direksiyon gibi el yapımı sistemlerinizi konsolunuz üzerinde kullanabilirsiniz.

Dediğiniz gibi TV ile kullanımda kablo karışıklığa yol açabiliyor. Genelde laptopu ps4 veya xbox üzerine koyup ekranını kapatıp, kablosuz klavye mouse ile kullanım sağlıyor satın alan arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kel Bir Mühendis -- 4 Ağustos 2020; 15:50:24 >

• takip. Bilgiler cok guzel hocam ellerine saglik

• Alalı 2 yılı geçti sanırım hala çoğu oyuna kendim config yapıp oynuyorum bf cod gibi oyunlarda 1e1 çalışıyor ama gta rdr gibi input filtering oyunlarda pc deki tadı vermiyor, bazı oyunlar ise oynanamaz durumda. Yarış oyunları ve rpg lerde gamepad ile oynuyorum zaten bu oyunların doğasına aykırı klavye mouse.
    Resmi gimx forum sitelerinde config paylaşılıyor genelde popüler oyunlar oluyor ben de 4-5 biiey paylaşmıştım zamanında. Genel olarak menunum almak isteyen arkadaşlara güncelleme olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illusive Man -- 16 Ocak 2021; 15:55:44 >
  • Merhaba hocam ben farklı bir soru soracağım iznin olursa.Benim el yapımı direksiyonu biliyorsun.Biz bu direksiyonu oyunlara gamepad olarak tanıtıyoruz oyunlar bu şekilde görüyor.Şimdi amacım bu gamepad gibi görünen direksiyonu oyunlara logtech g29 veya trustmaster direksiyonu olarak tanıtabilmek mümkünmüdür bir nevi oyunu kandırmak gibi düşünebiliriz.Çünkü bazı oyunlar gamepadlere göre uygun olmuyor ve direksiyon ayarları yapamıyoruz bundan dolayı piyasadaki bilinen direksiyon markaları hazır olarak destekliyor ve hazır ayarları var.Biz el yapımı direksiyonumuzda gamepad yerine direksiyon olarak tanıtabilirsek hazır ayarlarla devam etmemizi sağlayacak.Bu konudaki bilgilerinize ihtiyacım var.Teşşekkürler.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt

Program üzerinden istediğin her şeyi tanıtabilirsin fakat feedback muhtemelen çalışmayacaktır.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.