Şimdi Ara

'''PLAYSTATION 4 ve PC İÇİN TV TAVSİYELERİ ANA KONU''' (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.883
Cevap
67
Favori
219.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni nesil tvler çıkana kadar ucuz yollu 42 inç bi tv almaya karar verdim.

Geçici olacağı için ucuz yollu bir alet arıyorum.

Şuanda 2008 yılında aldığım philips 42inc lcd tv kullanıyorum..

750 tl ile ne alınabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

TV'lerdeki berbat Input Lag'a karşı iyi bir alternatif olabilir bu iki monitör.

Philips BDM4037UW/00 40" 4ms 4K Ultra HD Curved Monitör

4K - 60 HZ - 4 MS
    http://www.hepsiburada.com/philips-bdm4037uw-00-40-4ms-analog-display-hdmi-4k-ultra-hd-ips-monitor-p-HBV000007FJYW

Philips BDM4350UC/00 42.5" 5ms 4K Ultra HD Monitör
    http://www.cebitech.com.tr/BDM4350UC-00-43-IPS-3840x2160-4K-5ms-HDMIDP-7w-Hoparlor-Genis-Mat-Siyah-Monit,PR-2501.html?ref=akakce_standart&v=1.90.2

Hocam bu curved monitör oyun için ideal mi? Bir de 20 ms input lag oyun amaçlı ne derece uygun olur aklımda bir tv var

• Gençler LG OLED B7 aldım bugün vatandan. 2 sorunum var.

2160p RGB modunda oyun çok karanlık oluyor mecburen yuv420 e alıyorum. Bu normal mi yoksa ayar eksiği mi var?

İkincisi ses sorunu. Oyunda efektlerin sesi bir önce kullandığım tv ye nazaran az geliyor. Mesela
    -GOW da kılıçların yere vurduğu zamanki boom sesi
    -Batman arkhamda arabanın turbo sesi
    -Horizonda yay gerilirken atarken çıkan sesler v.s.

Bunlar sadece örnek daha bir çok efektin sesi kısılmış durumda. Ayarları karıştırdım ama sonuç alamadım.
  • Şimdi RGB modunda karanlık bir görüntü almanız çok normal çünkü RGB eğer TAM değere ayarlı olarak çalışıyorsa 0-255 arası çalışır ve 0 en karanlık demektir. RGB Tam TV'ler için önerilmez. Çünkü siyahlar göremeyeceğiniz bir aralıkta olduğundan ne gördüğünüzü anlamazsanız. YUV modu bu durumun ve bant genişliğinin düşürülmesi için çıkmış bir moddur. Size tavsiyem PS4 için YUV kullanın. Kullanmam derseniz RGB Sınırlı ayarını kullanın.

İkinci probleminiz içinse şöyle bir şey yapabiliriz: PS4'ün ses ayarlarına girin. Ses için önceliği Doğrusal PCM'den DTS'e alın. Televizyonunuzun DTS Stereo ses özelliği varsa onu da açın. Seslerin daha doğrusu bassların düzeldiğini göreceksiniz. Eğer böyle bir ayar yoksa televizyonunuzun bass ayarını doğru yaptığınızdan emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 20 Eylül 2017; 18:20:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaSsErDoDo

Şimdi RGB modunda karanlık bir görüntü almanız çok normal çünkü RGB eğer TAM değere ayarlı olarak çalışıyorsa 0-255 arası çalışır ve 0 en karanlık demektir. RGB Tam TV'ler için önerilmez. Çünkü siyahlar göremeyeceğiniz bir aralıkta olduğundan ne gördüğünüzü anlamazsanız. YUV modu bu durumun ve bant genişliğinin düşürülmesi için çıkmış bir moddur. Size tavsiyem PS4 için YUV kullanın. Kullanmam derseniz RGB Sınırlı ayarını kullanın.

İkinci probleminiz içinse şöyle bir şey yapabiliriz: PS4'ün ses ayarlarına girin. Ses için önceliği Doğrusal PCM'den DTS'e alın. Televizyonunuzun DTS Stereo ses özelliği varsa onu da açın. Seslerin daha doğrusu bassların düzeldiğini göreceksiniz. Eğer böyle bir ayar yoksa televizyonunuzun bass ayarını doğru yaptığınızdan emin olun.

Çok teşekkür ederim detaylı yazmışsınız. RGB sorunu sınırlıya getirince çözüldü. Fakat LG B7 OLED ile yuv420 de mi yoksa RGB-sınırlıda mı kullansam kararsız kaldım açıkcası. Bu arada bazılarında yuv422 varmış bende yok.

Ses için 3 seçenek var. Tv de dolby ses sistemi olmasına rağmen dolbye getirince ses gecikmeli geliyordu bundan dolayı PCM ye almıştım. DTS ye getirince de sorunda bir değişme olmadı. Effectlerde ses kısıklığı boğukluğu aynen devam ediyor. Kulaklık takınca DS4 e hiç bir sorun yaşamıyorum yalnız. Tvde de her ayarı denedim ama çözüm olmadı maalesef. Sorunun tvnin hoparlörlerinde olduğunu zannetmiyorum çünkü filmlerde dizilerde sesler çok doğal ve kusursuz çıkıyor. Astra A-50 kablosuz kulaklık sipariş vermeyi düşünüyorum amazondan. Tv nin ses sistemi çok iyi olmasına rağmen kulaklıkla oynayacağım mecburen.

• Probleminizin çözüldüğüne sevindim. YUV modları olarak 4:2:0, 4:2:2 ve 4:4:4 bulunmaktadır. Her TV her YUV modunu desteklemez. Tamamen panele ve üreticiye bağlı. Bir sorun teşkil etmez.

Ses sorunu içinse internette özellikle yabancı forumlarda (avsforum gibi) araştırma yapın. Bir problem varsa zaten yazılmıştır. Yoksa ayarlarla alakalıdır. OLED TV'de sesin sizi tatmin edemeyecek düzeyde olduğunu pek sanmıyorum. Ayarlardan kaynaklandığını düşünüyorum ama siz nasıl memnun olacaksanız o şekilde bir yol izleyin tabi ki de.
  • 40-43" arası fhd, va panel, 100 hz, input lag değeri iyi bir tv bilen gören duyan varsa haber etsin lütfen, ben aradım bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tepeb -- 22 Eylül 2017; 12:34:35 >
  • fhd tv pek kalmadı artık en dandik markalar bile uhd. ben de 65 inç ve üzeri fhd tv arıyorum ama bulamıyorum
  • Panasonic var o da 50 hz, panel mva, marka iyi zaten, tasarım da iyi tek eksisi 50hz olması canlı görmek, test etmek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler PS4 Pro için 2K Mönitör alsak. PS4 Pro hangi çözünürlükte çalışır. 1080P`mi, 1440P`mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykutGuru -- 4 Ekim 2017; 1:37:52 >
  • Cf391 ve cf581

Aralarında ne gibi farklar var model olarak tip olarak aynıları ama fiyat farkları var yardımcı olursanız sevinirim

Konsol için düşünüyorum bu arada

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-27-lc27f391fhmxuf-4ms-curved-monitor.html

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-27-lc27f581fdmxuf-4-ms-full-hd-curved-hdmi-dp-monitor.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darwin7 -- 10 Ekim 2017; 9:31:15 >

• ps4 ve günlük kullanım için televizyon arıyorum, SAMSUNG 50MU7000 50" hakkında bilgisi olan veya max 3000tl bir televizyon önerirseniz sevinirim

edit: aynı fiyata 50MU7000 ve 50KU7000 adlı iki farklı model var, 50mu mu yoksa 50ku mu alınmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weblessed -- 13 Ekim 2017; 20:11:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tepeb

40-43" arası fhd, va panel, 100 hz, input lag değeri iyi bir tv bilen gören duyan varsa haber etsin lütfen, ben aradım bulamadım

bulabildiniz mi acaba
  • Johnny Lesh J kullanıcısına yanıt
    Maalesef bulamadım tv değişmek yerine FullHd 3D sinema projeksiyonu aldım PS4 keyfi paha biçilemez :)

• 1.250 tl altı televizyon önerebilecek varmi 1080p olmasi tercihim.

Tv - 1
    Tv - 2

Bu televizyonlar nasıl sizce ?

• Merhabalar. Geçen sene PS4 ile beraber aldığım Grundig marka televizyonuma teşekkür mahiyetinde buraya tavsiye yorumu yazmak istedim. Çünkü kendilerinden çok memnunum. Harika görsel kalite ve çözünürlüğün yanısıra; tam anlamıyla "0 lag" beni en çok mutlu eden şey oldu. Gerek bilgisayara bağladığımda gerek ise PS4 ile kullanırken kesinlikle hiç lag yapmıyor. Ayrıca tahminimce bu segmentin en uygun televizyonlarından biri. Markasının bana yabancı olması başlarda beni biraz korkutsa da helal olsun hiç utandırmadı. 1 yılı geçtik bir kere tık demedi daha.

Grundig 43vle6565. 110 ekran Full HD Smart TV. 1920x1080 çözünürlük. Süper kaliteli surround ses sistemi vs.

Oyun moduyla beraber tam bir oyun canavarı. 1700 lira civarında seyreden fiyatıyla, fiyat/performans eğrisinin üstünde kalan seçeneklerden biri derim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dersah. -- 10 Kasım 2017; 18:37:45 >
  • ps4 pro ve sony 55xe8577 model cihazı nasipse veriyorum siparişi yarın. kullanan var mı bu tv yi ps4 pro ile?

Edit: ikisini de aldım. Hayırlısı olur inşallah sağlam gelir ikisi de. 4500 tv 1400 ps4 pro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyalansoyliyim -- 11 Kasım 2017; 9:26:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyalansoyliyim

ps4 pro ve sony 55xe8577 model cihazı nasipse veriyorum siparişi yarın. kullanan var mı bu tv yi ps4 pro ile?

Edit: ikisini de aldım. Hayırlısı olur inşallah sağlam gelir ikisi de. 4500 tv 1400 ps4 pro.

1400'e nasıl aldınız acaba ps4 proyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhabbet84

quote:

Orijinalden alıntı: neyalansoyliyim

ps4 pro ve sony 55xe8577 model cihazı nasipse veriyorum siparişi yarın. kullanan var mı bu tv yi ps4 pro ile?

1400'e nasıl aldınız acaba ps4 proyu.

1899 liraydı ve bende 333 tl ye aldığım 777 liralık kupon vardı yani 444 lira kâr. 1899-444 = 1455 lira. Bonus flaş da 50 lira bonus vardı 1405 lira.

Aslında bir satıcı 1849'a satıyordu ama çabuk tükendi onda. Ondan alabilseydim bir de bonus flaşta hata yaptım garanti payden ödeme yapsaydım 75 lira verecekti bonusu. Eğer bunu yapsaydım 1330 liraya denk gelecekti. :) Televizyonu da iptal edip fiyatı 4650 liraya düşüren mysonyshop satıcısından aldım 400 tl indirim kuponu ile 4250 ye geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyalansoyliyim -- 12 Kasım 2017; 15:55:25 >

• neyalansoyliyim kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de pro ve 4k tv almayı planlıyorum. Muhtemelen tv için epey bir araştırma yapmışsınızdır, Sony markasında karar kılmanıza sebep ne oldu paylaşırsanız sevinirim. Neden samsung veya lg değil yani. Proyu tv ye bağlayıp denedikten sonra performans-görsellik hakkında yorum yaparsanız ben ve benim gibi arayışta olanları bilgilendirmiş olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.