Şimdi Ara

PlayStation 4 sona yaklaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sony, 2022 mali yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını 29 Temmuz'da açıkladı. PlayStation 5 küresel satışları, geçen yılın aynı dönemindeki 2,3 milyondan 100.000 artışla bu çeyrekte 2,4 milyon adede ulaştı.

Ayrıca Bkz.Tencent eski ve yıpranmış fotoğrafları onaran ücretsiz yapay zeka sistemini tanıttı

Ancak kazanç raporunda yer almayan bir diğer dikkat çekici nokta ise PlayStation 4 oyun konsolunun satış rakamları. Sony ilk kez PS4 konsolları için veri yayınlamadı. Bu da konsolun yaşam döngüsünün sona yaklaştığına işaret ediyor. Ayrıca PS5 toplam satışları şu anda 21,7 milyon adede ulaştı ve Sony, bu mali yıl içinde 18 milyon adet satma hedefi belirledi. Şirket noelden önce PS5 tedarik zincirini güçlendirmeyi ve üretim kapasitesini artırmayı planlıyor.

PlayStation 4, 117 milyon adet sattı

Buna ek olarak, Mayıs ayındaki bir yatırımcı toplantısında Sony, 2025'ten itibaren artık kendi PS4 oyunlarını yapmayacağını açıklamıştı. Bu da şirketin gücünü tamamen PS5 platformuna kaydırılacağı anlamına geliyor. Verilere göre PlayStation 4'ün toplam satışları 117,2 milyon adedi aştı.

PlayStation 4 sona yaklaşıyor

Aynı zamanda, geçen yıl boyunca sadece 1 milyon adet PS4 sevk edildi ve Sony'nin amiral gemisi ürünü artık PlayStation 5. Şirket ayrıca, PS5 satışlarının, esas olarak ciddi bir üretim sıkıntısı nedeniyle beklentilerin altında kaldığını da kabul etti. Ancak Sony, PS5 tedarik sorununu da çözmüş durumda.

Kaynak:https://www.ithome.com/0/632/563.htm

• Geç bile kaldılar artık fişi çekilmeli.

• Ben daha yeni alabildim, en iyi oyunları oynayayım sistem sayesinde sonra satayım bari :/

• Sony 2025 falan diyorsa yalandır. Adamların konsol hakkında olumlu her kelimesi yalan. Ya onlar yalan konuşuyorlar ya da bu haber siteleri yalan haber yazıyorlar. 2015 yılında da Sony PS4 için daha tam anlamıyla gücünü kullanamamıştık falan diyordu. Şimdi burda 2025 çok güzel bir rakam ama yalan yani muhtemelem Ragnaröktan sonra oyun çıkarmayacaklar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ps3 alım satım devam ediyor ki ben 5 yıldır kullanıyorum ve oynamadığım çok oyun var gow 5 i de destekliyor pek Bi sıkıntı olacağını sanmıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Lan durun oynamadığım çok oyun var

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Evde ps4 de ps3 var ama çocuklar ps3de oynuyor oyun 4 yıl oldu alalı ps4ü ama ne ps3 nede ps2 gibi oyun kalitesine ulaşamadı.Her şey grafik değilmiş onun için ps5 almıyacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk ps 1-2-3 serisinin gerçekçi başarısını hiç biri elde edemiyor
    anca pc fiyatlarına alternatif oyun oynama konsolu gibi kalıyorlar.
    bu gidişle steam konsol piyasasını ciddi bir şekilde al aşağı edeceğe benziyo.

• AC@DC kullanıcısına yanıt
    Mantıklı

• sony ps5 ile fan sorununu cozmus . bu nedenle ps4 almaz artik kimse .

• Firma önce yeteri kadar üretim yapsın sonra ps4'ün fişini çeksin. En az 2 yıl var.

• Bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama sanki PS5'te hala yeterince exclusive oyun yok. Konsolun slim belki pro versiyonları çıkacak, hala PS4 ve PS5'e birlikte çıkan cross gen yapımlar görüyoruz. Ben de geç kaldıkları düşüncesindeyim açıkçası.

• Şükür.. Zahmet oldu.

• PS 4 satış rakamlarının açıklanmaması, PS 4'ün devrinin kapandığı anlamına gelmez. Bunun gerçekleşmesi için bence PS 7 veya 8'in çıkması lazım.

• Bilsem satmazdım. Bütün bomba Ps5 exclusive oyunları Ps4 e de çıktı. Çıkmayanlar da pc ye çıkıyor. Ps5 almanın -hoş zaten alamıyoruz da bir esprisi kalmadı.

• Arkadaşlar bunu nasıl yorumlamaliyiz daha yeni aldım PS4 oyun falan indirip oynamaya devam edebiliriz miyiz ???

• joven kullanıcısına yanıt
    Niye knk bende sadece ps4 var. Oyun desteği olması iyi olur

• Ps4 sona ermesin büsürü yeni oyunlar yeni yıla geçtikçe sona yaklaşmasını asla istemiyorum

• Ps4 süreci en kötü 1 yıl daha rahat gider, zira essential, deluxe ve extra paketleri boşuna tanıtmadı bu firma, ama almayı düşünen arkadaşlar artık ps4 almayın çünkü tamamen 5’e doğru yöneldi sony,

Zira ps4 oyunlarını oynatabiliyor olması en büyük artısı, fiyatlar çok aşırı pahalı, ayrıca yeni nesil konsolu almak mesele değil, oyunlar ulaşılmaz fiyatlarda. 2 defa düşünün, yeni bir oyun 699? fiyatla çıkıyor, pes artık!!!!

• Oyun desteği devam eder. Zaten pcye de çıkarıyor artık. E bakıyorum ps5 ile arasında grafiksel olarak neredeyse hiçbir değişiklik yok. Tlou 2 yi mis gibi çalıştıran PS4 tlou remake'i de çok rahat çalıştırırdı mesela. Gene de Spider man God of war gibi IP ler gelmeye devam edecek PS4 e bundan eminim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.