Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (827. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.311.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama, Youtube'da Teknoseyir Pro'yu incelemiş. Tarafsız, güzel bir inceleme olmuş. Linki aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=TMshg6t6XUs

Daha önce paylaşıldıysa özür.
  • Birkaç kez daha paylaşıldı. Evet diğer incelemelere göre daha objektif.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG UH770V mi, Sony xd8505 mi? Ps4 pro icin alacağım hdr1000 standardı yok sanirim lg uh770vde. Ayrıca Lgde hdr yazılımsal diye yazılmış sonyde nasil bilmiyorum açıkçası.input lag olarak Lg degerleri daha iyi görünüyor.

• Simdi baktim bana 10 dolar gelmis. Ne alinabilir us psnde 10 dolara

• Yav arkadaş bu stoklar ne zaman gelecek? Hiçbir yerde yok delirecem.
  • Ben şunu anlamıyorum n11 gittigidiyor ya da hepsiburada com gibi internet alışveriş mağazalarında ps4 pro nun resmi satış fiyatı 1699 iken nasıl olur da 1900 lü rakamların üzerinde fiyat koyarak satışa arzederler? Yani resmi bir fiyat artışı yok iken bu nasıl bir fırsatçılıktır. Serbest piyasa ama haksız rekabete girdiği gibi tüketiciyi koruyan mevzuata da aykırı.

• quote:

Orijinalden alıntı: makta06

Ben şunu anlamıyorum n11 gittigidiyor ya da hepsiburada com gibi internet alışveriş mağazalarında ps4 pro nun resmi satış fiyatı 1699 iken nasıl olur da 1900 lü rakamların üzerinde fiyat koyarak satışa arzederler? Yani resmi bir fiyat artışı yok iken bu nasıl bir fırsatçılıktır. Serbest piyasa ama haksız rekabete girdiği gibi tüketiciyi koruyan mevzuata da aykırı.

aynen hocam haklısın.Uçuk fiyattan satıyorlar.Ve tabiki ,yine tüketiciyi koruyan hiçbir kural yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Traeger -- 7 Aralık 2016; 12:36:32 >
  • Elektronik mağazalar eğer resmi satış fiyatı olan 1699 TL üzerinden gelen ve tüketiciye arz edilecek ps4 pro ları stoklarında olmasına rağmen kur ve fiyat artışı bahanesiyle stokda yok diyerek tüketiciyi gönderiyorlar ise bu yine mevzuata aykırı olduğu gibi bu husus sony genel merkez ve Türkiye temsilciligine de şikayet gibi bildirilirse mağaza elindeki stok ps4 proyu 1699 dan satışa arz etmek zorunda kalabilir.

• Bu durum en azından sony genel merkez ve Türkiye temsilciligine şikayet başvurusu şeklinde bildirilebilir. Ayrıca yine bu durum tüketici haklarını koruduğunu iddia eden derneklere bildirilebilir. Bir de ilgili bakanlıkların birimlerine şikayet edilebilir. Sanırım gümrük ve ticaret bakanlığının. e devlet şifreniz var ise ordan şikayet dilekçesi yazıp resim de ekleyerek başvuruda bulunabilirsiniz oturduğunuz yerden.

• quote:

Elektronik mağazalar eğer resmi satış fiyatı olan 1699 TL üzerinden gelen ve tüketiciye arz edilecek ps4 pro ları stoklarında olmasına rağmen kur ve fiyat artışı bahanesiyle stokda yok diyerek tüketiciyi gönderiyorlar ise bu yine mevzuata aykırı olduğu gibi bu husus sony genel merkez ve Türkiye temsilciligine de şikayet gibi bildirilirse mağaza elindeki stok ps4 proyu 1699 dan satışa arz etmek zorunda kalabilir.

Hocam keşke öyle olsa da sanmıyorum öyle bir şey yapacaklarını.
  • Bence imkanınız var ise deneyin derim. Ben fırsat bulunca ilgili bakanlığa e devlet üzerinden şikayette bulunmayı düşünüyorum. Bu fırsatçılığa seyirci kalınmamalı. Ben pro aldım kendim için değil.

• quote:

Bu durum en azından sony genel merkez ve Türkiye temsilciligine şikayet başvurusu şeklinde bildirilebilir. Ayrıca yine bu durum tüketici haklarını koruduğunu iddia eden derneklere bildirilebilir. Bir de ilgili bakanlıkların birimlerine şikayet edilebilir. Sanırım gümrük ve ticaret bakanlığının. e devlet şifreniz var ise ordan şikayet dilekçesi yazıp resim de ekleyerek başvuruda bulunabilirsiniz oturduğunuz yerden.

Hicbirsey olmaz
    Tavsiye edilen fiyat o cunku isterse 2500 e satarlar malesef

• turkopol kullanıcısına yanıt
    Tamam tavsiye edilen fiyat bu ama ben bunu bu fiyata satarım demek öyle hemen kolay değil. Sony şirketinin tavsiye ettiği fiyat sabit ya da asgari fiyata dönüşmüş ise durum değişir. Bu hususu rekabet kurumu araştırır. Bu ürünün tavsiye edilen fiyatı 1699 TL ama ben bunu 2500 e de 5000 e de satarım değil olay bunun mevzuat ile getirilmiş bir çok istisnası var.

• 1699 ne yahu , kendinizi mi kandiriyorsunuz. Fiyat 1700 işte , her mesajda 99 yazilmis 1 lira ile kara gectiniz tebrikler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tamam tavsiye edilen fiyat bu ama ben bunu bu fiyata satarım demek öyle hemen kolay değil. Sony şirketinin tavsiye ettiği fiyat sabit ya da asgari fiyata dönüşmüş ise durum değişir. Bu hususu rekabet kurumu araştırır. Bu ürünün tavsiye edilen fiyatı 1699 TL ama ben bunu 2500 e de 5000 e de satarım değil olay bunun mevzuat ile getirilmiş bir çok istisnası var.

Vatan bilgisayar ve aral ceza yedi değişen birşey yok yine yüksek fiyattan satıyorlar pes 2017 269tl nasıl oluyor kaç ay oldu oyun çıkalı fiyata bakarmısin her yerde milliyeti enayi duruma düşüyorlar
    Herkes bilmediği için oyunları uçuk fiyattan alıyorlar bilgisizlikten kimse o fiyata oyun almasın o zaman bak bakim o fiyatlar nasıl düşüyor oyunu digital alsan 180tl yapıyor 90tl nasıl fazla istiyorsun kutusu mu 90tl

• Türkiye'ye gelen ilk parti 800 (sekiz yüz) adetti. Hiçbir yerde kalmaması normal.
  • Buda tamam sırada VR var.

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU
    PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU

• Dolar roketlerken fiyatların artacağı belliydi.
    Ben sırf o yüzden hızlı bir şekilde siparişimi verip almıştım.
    Şimdi dolar biraz gevşemeye başladı 3.30'lara gelirse belki 50-60 fazlasına alınır. Çekidir kuponudur hariç tutuyorum.
    Ama 3.45 gibi kurlarda 100-150 lira zam geleceğini tahmin ediyorum.
    Oyun fiyatları da artmış n11'de.
    Geçen 70'e aldığım oyuna 100 lira yazmışlar.
    Satamazlarsa yine düşer ama 80 olsa bile %10'dan fazla zam gelmiş oluyor.

Amazon.de de VAT dedikleri kendi vergilerini düşüp sonra bizim %20'yi ekliyorlar. Çoğu zaman da o tutar onların vergili Almanya içi fiyatına denk geliyor.
    150-200 uyguna gelir ama bunlar performanslı fanlı ısınabilen uzun saatler çalışan makineler.
    Ben güvenip yd. alamadım.

DS4 aldım 2. olarak onu Amazon'dan alabildim ancak.
    Bu arada 49" tv ile görüntü çok güzel. Ama 4k'nın farkını anlamak için tv 55" olsa iyi olurmuş. 3 metreden detaylar 1080p ile fark etmiyor bende. 2 mt'den yakın olacaksın ki fark etsin.

• Doğrı düzgün bir yerde kalmamış spotçular herhalde hepsini köy sandığı yapmışlar. :)

2. Parti ne zaman geleceği ile alakalı bilgisi olan varmıdır acep.

D&R teknosada ocak ayında diyorlar ne koadar doğrudur ama kendileride bilmiyorlar.
  • Nerden ve kaça aldınız?

• 
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.