Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.310.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kaliteden kastım netlik daha da artar yani çözünürlük arttığında ilk bakışta gözle görülecek en önemli fark bu olur demek istedim tabiki bazı oyunlarda grafik detayları düşecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batuhan1923 kullanıcısına yanıt
    Valla iniyor, inmeye de devam eder.Ps3 ümü satıp 170 ekledim ve 1 yıl garantili 6 oyunlu ps4 destiny limited edition aldım.

• Rdr 2 bu cihazda dehşet olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kafsinkaf90

quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

quote:

Orijinalden alıntı: Pandamectin

quote:

Orijinalden alıntı: somethingroyal35

quote:

Orijinalden alıntı: guguk

allah bağışlasın bakma zor filan diyoruz ama evin neşeleridirler bendeki sıpada 4 yaşında geçen sene 65ju7500 tv aldım 2. ayında tvye telefon fırlatarak kırdı tv lere aman dikkat bu arada evli olanlar ile toplanıp tanışsak ne güzel olur

Aynen hocam bende PRO için 4K alayım diyorum ama oğlan ne bulursa Tv ye atıyor. Şuan 4K yı almamak en iyisi.

Valla doğru hocam Orta yaşta PS4 oyuncusu bulmak zor.

Varsa bir konu yada forum başlığı orda tanışsak güzel olur

Sandığından çok var ya 30 yaş üstü biri toplasın bizi ama

Bende 36 oldum neredeyse, evliyim ama henüz çoluk çocuk yok.. Bekarken XBox'un gözüne vuruyordum boş zamanlarımda ama evlenince 1-2 ay konsolu hiç açmadığımı bilirim

Belli bir yaştan sonra video oyunları konsollar falan eğlence kafa dağıtma vesilesi oluyor. Bilgisayar ve bilişim kavramlarına meraklı arkadaşlar yaş kaç olursa olsun imkanı varsa PC falan topluyor yine ama bizim gibi arada eğlenmek isteyen, ekran kartıymış anakartmış vs uğraşmak istemeyen tak-çalıştırcıların adresi ise konsollar

Bu arada henüz ortada Pro falan yok ama özellikle teknik detayları bilen takip eden arkadaşlara sorum.. Sizce LG Oled tv ve PS4 Pro için ne düşünüyorsunuz uyumlu bir çift olurlar mı

hocam 2016 oledler ates ediyor zaten en harika deneyimi yasatir emin olun... bende de eg920v oled var 2016lar kadar lag degerleri iyi degil 50-60ms falan...4k/hdr modunda biraz daha artabilir...ama response time cok iyi oldugu icin motion blur ghosting effect falan olmaz sadece battlefield gibi oyunlarda birazcik lag yuzunden fazla vurulabiliriz o:) kontrast zaten harika oledlerde renk gecisleri keskinlik vs...keske ucuz olsa da forumca 2016 oledleri alip oyle oynasak

Bu yılın mayıs ayı sonunda almıştım aynı modelden (55EG920V)ancak 2015 üretimi mi 2016 mı hiç bakmadım, kutusu ardiyede duruyor olmadı bakar anlamaya çalışırım

Bu arada sanırım yeni nesil LG OLED'ler pahalının pahalısı olmuş, fiyatlar almış gitmiş

• Sony TV'lere güncelleme gelmiş muhtemelen Pro içindir vaktim olmadığı için güncellemedim sabah, eve gidince güncelliycem bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 7 Kasım 2016; 12:7:27 >
  • Youtube da upload edilen PS4 Pro oyun performanslarının çoğunu izledim özellikle Unc 4 de grafik show var ama şu kadarını söyleyeyim LG 4K Oled TV niz yoksa Pro almanızada gerek yok o muhteşem grafikleri görmek için oled tv %100 şart aşağısı kurtarmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

Her oyunda böyle seçenekler sunulacağı kesin değil. Şu an için Tomb Raider duyuruldu bildiğim kadarıyla üçüncü parti olarak

Bound
    Battlefield 1
    Battlezone
    Call Of Duty: Black Ops 3
    Call of Duty: Infinite Warfare
    Call of Duty: Modern Warfare Remastered
    Deus Ex: Mankind Divided
    Dishonored 2
    DRIVECLUB VR
    EA SPORTS FIFA 17
    Firewatch
    HELLDIVERS
    HITMAN
    Hustle Kings
    inFAMOUS First Light
    inFAMOUS Second Son
    Knack
    Mafia III
    Mantis Burn Racing
    Middle-earth: Shadow of Mordor
    NBA 2K17
    Neon Chrome
    Paragon
    PSVR Worlds
    Ratchet & Clank
    Rez Infinite
    Ride 2
    RIGS Mechanized Combat League
    Rise Of The Tomb Raider
    Robinson: The Journey
    SMITE
    Super Stardust Ultra
    The Elders Scrolls Online: Tamriel Unlimited
    The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
    The Last Of Us Remastered
    The Last Of Us: Left Behind
    THE PLAYROOM VR
    Titanfall 2
    Thumper
    Tumble
    Uncharted 4: A Thief’s End
    Until Dawn: Rush of Blood
    Viking Squad
    Wheels Of Aurelia
    World Of Tanks
    XCOM 2

Sadece 10 kasımda Upgrade alacak oyunlar. %70'i 4K değil 1080p çözünürlükte detay yedi. 900p olanları saymazsan sabitlenen çözünürlüğü değiştiremediğine göre AF, LoD, AA, LD vs grafiği yükseltmekten başka seçenek yok. Bunlar ve sonra çıkan oyunların hepsinde fark olacak dolayısıyla. Senin için söylemiyorum; 4.2 TLop'u gördüğü halde, oyunlar da belliyken Pro sadece 4K için var diyen kendini kandırır. Gerçek hayatta öyle olmuyor. Birinci olay 1080p'de yüksek kalite grafik (Enhanced Visual) / doğru düzgün frame. 4K oyunlar da her ay artacak elbette, ama şimdiye dek açıklanan detaylara göre developer'ın birinci tercihi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 7 Kasım 2016; 12:38:25 >

• 1080p 60 da ps4 pro ile ps4 arasında görüntü fark varmıdır? 4k tv ye hemen geçmeyeceğim çünkü. Yatırımımı ona göre yapmak istiyorum çünkü

• dark dragon kullanıcısına yanıt
    yok işte zaman kaybi olur başka projelerimiz var ona vakit ayiramayiz falan dediler

• Cihazın satılmasına 2 gün kaldı hala ön sipariş alan zincir mağaza yok, herhalde bu sefer sipariş almayacaklar direk gidip alıcaz perşembe sabahı.
  • Şimdi benim anlamadığım birşey daha var. Burada videolar ve resimlere bakarak fark yok diyenler yada fark çok az diyenler neden eleştiriliyor. Şunun şurasında cihazın çıkmasına 2 gün var ki en azından standart ps4 kullanıcılarının dikkatini doğrudan çekecek reklam olayı kesinlikle sağlam olarak yapılmadı yapılmıyor. Yapılsada zaten o videolardan yada resimlerden ulaşıldığı kadarıyla aradaki fark gerçektende almayı gerektirecek seviyede değil. İşte böyle diyincede burada pro alan arkadaşlar canlı gözle görmeden anlayabilmek mümkün değil diyorlar yok bundan sonra çıkacak oyunlarda anlaşılacak kalitesi diyorlar nasıl kesin olarak emin olabiliyorlarsa onuda anlamak zor. Ki 2 sene sonra ps5 in çıkacağı cidddi olarak konuşulan öngörülen bir ortamda bundan sonrası ne olabilir ? Yani bu bir cevap değil. Bu arkadaşların pro çıktıktan sonra içten içe fark yok diyip burada harika görüntüler var demiyeceği ne mağlum. O yüzden bu tarz yorumlar bence cevap niteliği taşımıyor.. Ha daha öncede belirttim ben dahil birçok kişinin merakı 1080p full hd tv ler için. 4k tv de farkın bariz olacağına zaten eminim onlar üzerlerine alınmasınlar.. Yani demek istediğim madem bu videolar yada resimler karşılaştırma amaçlı o zaman bence hiç bu reklam işine yeltenmesinler çünkü adamlar tam tersi kendi pazarlama stratejilerine darbe indiriyorlar.

• Ps4 pro 4k mode'da nasıl grafik verecek. Bunu, her iki versiyonuda olan oyunlarda karşılaştıracağım. 1070 ile ultra ayarlarda, 4k native 30 fps'nin altına düştüğüm bir oyun yok. Aradaki görsel fark ne kadar farkedecek göreceğiz.Özellikle, bf1'i merak ediyorum.Multiplayerda sabit 60 fps ve medium-high arası 2k olsa yeterli olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarrx

Benim bir tane dayım var.2014 model hyundai aracini satıp 2016 model aldı..Neden? Adam memnunmuş kardeşim bitti..

pro'nun gpu'su rx 480 saat hızları düşürülmüş versiyonu, fullhd ultra'da çok rahat 60 fps vericektir...
  • Faustino kullanıcısına yanıt
    ozman sadece save dosyalarini alabirsiniz diye biliyorum hocam. ben öyle yaptim. harici hdd yedekleme yapilmiyor sanirim

• Herkes kafasından element uyduruyor, yok 4k şartmış yoksa yazık olurmuş, yok 4kda Ultra oynayacakmış, yok ps3 2tf mış günlük çıldırma dozumu aldım çıkıyorum şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 7 Kasım 2016; 12:44:31 >
  • alican88 kullanıcısına yanıt
    Pc tabanlı olduğu için yeni konsollar yorumunuza katılıyorum. Biz pc'de 6.5-8TFLOP işlem gücü olan ekran kartları 2-3 kat güçlü işlemcilerle 2 kat bellekle SSD ile 4K'da her şeyi kökleyemiyoruz da yarısından bile zayıf konsolda daha iyisini vermesinin olanağı yok. Ha, elbette bazı ayarlar gereksiz. Pc'de donanım var ve yeni konsollar da geliyor diye optimizasyon üzerinde çok durmuyorlar ama ortada bir görüntü kalitesi de var yani. Witcher 3'te gölgeler fps yiyor ama görüntü olarak fark yok, yine ROTTR'da kaplamalar öyle. High ile Very High arasında fark yok(bire bir aynı). Ama bellek tüketimi neredeyse 2 katına çıkıyor. GTA V'te AA ayarları kötü. 4K'da AA açmak gerekiyor. MSAA katsayısı çok düşük. 8xMSAA veya 4xTXAA açınca görüntü adam oluyor. Konsollarda ise kutu kutu pense oluyor zaten. Kaldı ki GTA V o konuda iyi optimize edilmiş bir oyun.

Ps4 Pro'daki GPU RX 470-480 arası bir şey. 1080p 60fps iyi kalitede keyifle oynatır. Benim asıl merak ettiğim konu PS4-Ps4 Pro kullanıcıları aynı oyunda farklı ayarlarda aynı serverda oynayabilecek mi? Oynayabilecekse 1080p60fps ve/veya 4K kullananların büyük avantajı olur. Umarım Ps4 Pro beklentileri aşar da pc oyuncusu olarak bize de şu donanımı düzgün kullanacak oyunlar gelmesine önayak olur. 4K için yapılacak şeyi de söyleyeyim, gölgeden, kaplamadan kısacaklar, efektleri dayayacaklar. Zaten görüntü cam gibi oluyor 4K'da efektler de düzgün oldu mu kimsenin o aksiyon sırasında "aa bak buradaki ağacın gölgesi yok" diyeceğini sanmıyorum.

• Oyun oynamayı seviyorsanız üstelik birde oyundan para kazanmayı istiyorsanız buyrun gelin günlük 2 lira kazanıyorum hiç bir şey yaptığım yok daha fazla hayvan aldıkça gelirimde artıyor hem eğlenceli hem para kazanmak istiyorsanız buyrun çiftliğe ...
    https://goo.gl/dpyfZB

• Ciftlikciii31020 kullanıcısına yanıt
    birde siz eksiktiniz

• Saiki kullanıcısına yanıt
    daha da eskiden atari olurdu kasedi takardın iş biterdi.
    şimdiki şu üyelik olayları gerçekten saçma, almayın daha iyi.
    ps3ün canını seveyim, indir oyunu at dvdye oyna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 7 Kasım 2016; 12:54:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: earthfrost

Cihazın satılmasına 2 gün kaldı hala ön sipariş alan zincir mağaza yok, herhalde bu sefer sipariş almayacaklar direk gidip alıcaz perşembe sabahı.

siz yinede cihazın parasını ödeyip işinizi garantiye alın ben başta bir iki tane sony centerla görüştüm ücret istemeyip direk ayırdılar daha sonra çark ettiler en son görüştüğüm armada ücreti yatırmak isterseniz yatırın perşembe günü cihazınızını ayıralım gelin alın dediler.ödedim ücreti 10 kasımdan önce fatura kesemedikleri için satış belgesi hazırladılar işimi garantiye aldım.bizim ülkede neyin ne olacağı belli olmaz işinizi sağlama alın siz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 7 Kasım 2016; 13:14:44 >
  • 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.