Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.311.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: Biggqmerx

quote:

Orijinalden alıntı: UlasAsmadili

Scorpio yeni nesil değil. E3 sunumunda da söylendiği gibi Xbox One ailesinin üyesi. Yani Pro neyse Scorpio da odur. Belki ismi Xbox One Premium vb. olabilir ki olmalıdırda. Böylece yanlış olan yeni nesil algısının önüne geçilir.

Hocam scorpion ps pro dan çok farklı olucak yani işlemci hız artışı yapıp gpu da biraz oynama yapılmış bir cihaz sunmıcaklar önümüze aksine güçlü ve yeni bir mimari ile gelicek bir artı daha upgrade yapılabilir bir yapı olucak deniyor yani bir modul cıkıcak 2 sene sonra onu takıcan yola devam edicen

teknolojinin geldigi bu noktada artık 1000 liralık konsolların 5 veya 6 sene gitmesini beklemek mantık dışı ve çok iyimser bir yaklaşım bence bir konsol 3 sene gitse benim için yeterlidir

Benim merak ettiğim olay bu. Microsoft Scorpio'nun Xbox One ailesine dahil olacağını açıkladı. Aksesuarları ve oyunları vb aynı olacakmış NEO gibi. Xbox One diskini Scorpio'ya takınca çalışması lazım yani. Ama komple mimariyi, GPU'yu vb değiştirirlerse bu nasıl olacak ki. Baştan oyun için kodlama gerekmez mi? 1.28TFLOPS luk gücü 6TFLOPS a taşırken bunu nasıl yapacaklar çok merak ediyorum.

Scorpio baya yeni nesil konsol gibi bir şey olacak güç bakımından. Hele fiyat farkı Sony'de ki gibi 100 dolar olursa zaten kimse düz Xbox One almaz. Düşünsenize Xbox One 720p de oynatırken 100 dolar daha fazla verince çözünürlük 8 katına çıkıp 4K ya geçecek.

Xbox one fiyatı suan 250 dolara indi diye biliyorum. One s de 300 dolardan baslıyor. Scorpio 400 dolar olabilir en kötü 450 dolara cıkarırlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Scorpio bence 500 dolar olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim tahminlerime göre Scorpio kod isimli konsol 2018 yılına ertelenicek tir... 2018 yılında yeni bir isimle ve yeni mimariyle çıkıcaktır.... Microsoft bu nesilde çok zarara uğradı ağır bir yenilgi aldı rakibin den.... Bundan sonra yapacağı hamle çok önemli....

Şimdi birde Nintendo NX geliyor bakalım o nasıl olucak ?

• Scopion degil ama sony nin yaptıgı bu sefer olmadı sırf VR gözlükler için hızlandırılmış pro diye model yaptı bunuda 4k adı altında bize sundu ama cihaz ne gerçek 4k oyun oynatıyor hadi onu geçtim 4k bluray bile yok şimdi bu neyin pro modeli bizi bukadarmı salak görüyo acaba sony anlamadım
  • Şu algıyı bir çürüteyim

Eskiden konsollar 10 sene dayanmıyordu. Sadece yeni konsol çıkarmıyorlardı. Yoksa ps1, ps2 ve ps3 son üç senesine bakın PC'ler zaten ezip geçmişti konsolları. Şimdi böyle olsun istemiyorlar bencede mantıklı olanda budur.

• Güçlü olması onu yeni nesil yapmaz ama :) Ben Pro gibi derken mantık olarak aynılar demek istedim. :) Upgrade edilebilir yapmazlar diye düşünüyorum. Belli olmaz tabi ama konsol mantığına aykırı bence.

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Donanım olarak pek bilgim yok ama güçlü konsol yapmak için illaki mimarisi değişmesi gerekmez tahminimce.

• Herkesin maddi durumu aynı olmayabilir ama forumda çoğu kişi sanki sadece tek bir hakkı varmış gibi davranıyor. Ya PC alacak ya konsol. PC ise ya AMD olacak ya Nvidia. Konsol ise ya Playstation ya Xbox. Kendinizce haklı sebeplerden ve ihtiyaçlarınızdan dolayı bir veya birkaçını seçersiniz. Sonra ihtiyaçlar ve imkanlar mı değişti. Yenilersiniz. Herkes aldığı cihazın en iyisi olduğu fikrini öncelikle bir kenara bırakmalı.

Ayrıca bu şirketler tabiki para kazanmak için ürün çıkartıyor. İsterse her sene konsol çıkarır. "Bu konsolun ruhuna aykırı" diye yaygara yapsak ne olacak? Adam konsolu yapan taraf. İster online oyun oynamayı paralı yapar ister cloud teknolojilerini zorunlu yapar. Kim karışacak?

Ha çıkarttığı ürün tutmaz, yaptığı "yenilik" ilgi görmez geri adam atar. Ama dünya piyasası bizim gibi dolar kuru ve vergilerden dolayı yüksek ücretli teknolojiler sunulan, yavaş ve kalitesiz internet bağlantısına sahip ülkelerden oluşmuyor. PS4 Pro da çatır çatır satılacak. PS Plus üyelikleri de daha fazla ücretli bile olsa kullanılacak.

Kendini kandırılmış gibi hissedenler, Sony'ye kızanlar vb. ancak kendi keyfini kaçırmış olur.

Her ürün para çokomel eğrisinde kendisine bir yer ve alıcı buluyor. Sony Gow4 için ayrı konsol çıkartsa milyonlarca satar. Büyük bir çoğunluğumuz da bir şekilde alır ve oynarız.

Keyif almaya bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 11 Eylül 2016; 18:22:38 >

• Bende biraz önce 2 oyun tek kollu ps4 ümü 950 tlden verdim. Heyecanla ps4 pro bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: VolkanElçin

Şu algıyı bir çürüteyim

Eskiden konsollar 10 sene dayanmıyordu. Sadece yeni konsol çıkarmıyorlardı. Yoksa ps1, ps2 ve ps3 son üç senesine bakın PC'ler zaten ezip geçmişti konsolları. Şimdi böyle olsun istemiyorlar bencede mantıklı olanda budur.

ama destekler erken çekilmeye başlarsa o zaman kötü olur işte .Ben şimdi pro alırsam garanti önümüzdeki 5-6 sene bütün oyunlar çıkacak mı bilmek istiyorum.Yoksa ps4'ün ömrüyle birlikte yani 3-4 seneye işi bitecek mi pro'nunda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Bende biraz önce 2 oyun tek kollu ps4 ümü 950 tlden verdim. Heyecanla ps4 pro bekliyorum.

hacı düşün ben 40 gün önce ps3'ü verdim ps4 almak için şuan pro bekliyorum.Daha da 60 gün var geçmiyor ki zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: venge

Günümüzde ki grafik hastalığı yüzünden naughty dog grafik üzerinde çok çalışmış, ağırlığı buna vermiş. Grafik çok iyi olsun da içi önemli değil, grafikçi hastalar alır oynar her türlü diye düşünmüş olabilirler. Uzun lafın kısası ; Gün geçtikçe grafik kalitesi artıyor ama oyun kalitesi azalıyor.

Grafiğine, detayına ağırlık verilen ilk oyun değil Uncharted 4. Atma. Bu herifler 2007, 2009, 2011 de aşağıdaki visuali yapan adamlarla aynı. Platform PS3. Naughty Dog oyunlarından haberin olmadığını belli etme bu kadar. Sonuncusunun bunların altına kalıp, heriflerin yerinde saymalarını isteyen biri yazar söylediklerini. Uncharted 4 hakkında yazdıkların da senin kendi fikrin. Dörtte birinci oyundan zilyon kat iyi, ikincinin gerisinde, üçüncünün iki defa geliştirilse yaklaşamayacağı seviye de senaryo derinliği, karakter, mekan -ne istersen yaz- var. Bütün dünyanın, endüstrinin kabul ettikleri PlayStation 4 Pro konusunda Uncharted 4'e sallamakla değiştirilmiyor öyle.

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 11 Eylül 2016; 19:10:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biggqmerx

hocam benim anladıgım oyunlar iki farklı modda üretilicek scorpion için ve düz X one için senin cihazın hangisi ise ona göre açılıcak oyun aslında mimari tamamen farklı olmıcak bence ozaman neden x one ailesinin bir üyesi olsun yada neden aynı oyunlar her ıkı konsolda çalışsın mimari yapısı aynı kalıp Gpu be cpu konusunda degişim olucakdır aslında hocam solenenler bunlar ama tam olarak nasıl olucak nasıl bir kafa içindeler belli degil :))

Zen işlemci kullanılacak dedikoduları var. Bu kullanılırsa tamamiyle farklı bir mimari olmuş olur.

• KAKÁ K kullanıcısına yanıt
    "ps4 pro icin cikacak oyunlar" yazmissiniz. Bu etiket olanlar normal ps4 de calismayacak gibi anlasiliyor.

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Hocam senin işin daha zormuş en azından ben ps4 de tüm oyunları oynadım

• Sony kardeş bu yaptığın olmadı hem ticari hem duygusal açıdan sana güvenen milyonları hüsrana uğrattın...

Ps3 vs Xbox 360 döneminde rakibi 399 dolardan hemde 1 sene önce çıkmışken ben 599 dolardan çıkarıcam ps3 ü ama bende bluray film izleyebileceksiniz bi bluray player parasına hem ps3 e hemde bluray oynatıcıya sahip olacaksınız üstelik online oyunda bedava dedin bitmedi benim makinem microsoft un cihazındanda teknik olarak daha iyi dedin...

Bütün dediklerini yaptın eyvallah ama multi oyunlardaki kötü performansın online oyunlardaki sıkıntıların o dönemde rakibinin gerisinde kalmana neden oldu...Ama exculusive lerinle zaten vaddettiğin şeyleri yerine getirdin...o dönemdeki satış sayılarındaki geri kalışın fiyatınla alakalı değildi yani buraya dikkat çekmek istedim...

Gelelim günümüze şu anki mevcut teknik şartlarda bile xbox dan daha iyi görsel kalite sunuyorsun...E canım kardeşim ne vardı 2014 de 399 dolar yerine ve şu anki standart ps4 ün yerine 599 dolar fiyatla şimdiki pro özelliğinde cihazını çıkartsaydın...Bunu yapsaydın krallığını ilan ederdin şu an sadece bu yarışta öndesin bu hatayı yapmasaydın bence yarışa bile girmene gerek yoktu dediğim gibi direkt krallığını ilan etmiştin...

Ayrıca yakın veya uzak geşmişde hiçbir örneği olmayan bir şeyede imza atmış oldu...Bir ürünün aksesuarı kendinden daha pahalı olarak satışa çıkacak...VR

Ps4 slim 299 dolar Playstation VR 399 dolar...Senin ana ürünün oyun konsolu 299 dolar ona bağlanarak çalışacak ürün ise 399 dolar şaka gibi :)

Sen zamanında ps4 pro yu ana makinen olarak piyasaya sürseydin 500-600 dolardan şimdide vr ı çıkartırdın 1080p 60 fps stabil olarak çalışırdı oh mis gibi...

Eskiden konsolların ilk yıllarında çıkan oyınların grafik kalitesi karşılaştırıldığında '' Ağbi bu daha ilk oyunlar ilerde çok daha iyi oyunlar gelecektir görsel olarak...Bak ps3 de ilk çıkan Uncharted a bide 3. oyuna bak bariz fark var '' gibi ve benzeri muhabbetler olurdu...

Şimdi ise oyunun kalitesini arttırmak için yeni makine çıkıyor...

Bu jenarasyon konsollar için hayal kırıklığı benim gözümde...

Herkese iyi eğlenceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ereneren -- 11 Eylül 2016; 20:07:44 >

• oup59 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum. Adam konsolu 400$ a alıcak,burda 400 tl ye çıksa şu an bir kişi alınır mı diye sormaz direk alırdı. 3. Dünya ülkesinde yaşamanın zararları.

• Arayüz ps4 ile aynımı olucak?menü vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Borgess

quote:

Günümüzde ki grafik hastalığı yüzünden naughty dog grafik üzerinde çok çalışmış, ağırlığı buna vermiş. Grafik çok iyi olsun da içi önemli değil, grafikçi hastalar alır oynar her türlü diye düşünmüş olabilirler. Uzun lafın kısası ; Gün geçtikçe grafik kalitesi artıyor ama oyun kalitesi azalıyor.

Grafiğine, detayına ağırlık verilen ilk oyun değil Uncharted 4. Atma. Bu herifler 2007, 2009, 2011 de aşağıdaki visuali yapan adamlarla aynı. Platform PS3. Naughty Dog oyunlarından haberin olmadığını belli etme bu kadar. Sonuncusunun bunların altına kalıp, heriflerin yerinde saymalarını isteyen biri yazar söylediklerini. Uncharted 4 hakkında yazdıkların da senin kendi fikrin. Dörtte birinci oyundan zilyon kat iyi, ikincinin gerisinde, üçüncünün iki defa geliştirilse yaklaşamayacağı seviye de senaryo derinliği, karakter, mekan -ne istersen yaz- var. Bütün dünyanın, endüstrinin kabul ettikleri PlayStation 4 Pro konusunda Uncharted 4'e sallamakla değiştirilmiyor öyle.

Boş yapma kardeşim , ps1 den bu yana bu işin içindeyiz, işiniz gücünüz laf ebeliği yapmak. Biliyoruz daha önceki oyunlarıda grafik olarak çok üst düzey oyunlar, üşenmeden bir de foto paylaşmışsın, harbi işssizsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venge -- 11 Eylül 2016; 19:49:38 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Borgess

quote:

Boş yapma kardeşim , ps1 den bu yana bu işin içindeyiz, işiniz gücünüz laf ebeliği yapmak. Biliyoruz daha önceki oyunlarıda grafik olarak çok üst düzey oyunlar, üşenmeden bir de foto paylaşmışsın, harbi işssizsin.

İstersen Atari'den beri ol. Hala zerre bilgin olmadığı gerçeğini değiştirmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 11 Eylül 2016; 20:10:58 >

• 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.