Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.310.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kuzeydebiryer

quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Konu pro alamayacaklarin aglama duvari olmus..Yav git otede agla Gercekten bilgi alis verisinin onunu kesme..Cikti iste ne diye millete kaz,keriz diyip kendini ele veriyosun.Sanane Milletin pârasindan.Sanane ?

Pro eleştirilmeyecekte ne eleştirilecek acaba. Sony ps4 ile kullanıcılarını mağdur etmiştir. Kenarda ağla, sana ne milletin parasından diyeceğinize bunun ileride yaratacağı mağduriyetleri hesap ediniz. Para burada ki çoğu kişi için sorun değil. Ben eleştiririm çünkü yapılanın ticari bir etiği yoktur. Olayı bir de bu açıdan ele alın.

Niye mağdur etmişler onu anlamadım adamlar sanki artık tüm oyular ps4 pro ya çıkacak ps4 e desteği kesiyoruz dedi ?
    Pro da normal ps4 de aynı oyunları açıyor burda sorun ne anlamıyorum tabi ki de 3-4 sene sonra çıkan ps4 pro daha iyi grafik kalitesi vericek.
    Bu şeye benziyor ben şimdi gidip gtx 1080 aldım seneye gtx 1180 çıktı, 1180 alan insanlar benden daha iyi grafikli oyun oynayacak diye benim 1080 kartım çöp mü oluyor ?
    Sony ps4 ile kullanıcıları mağdur ettiyse microsoft ne yaptı ozaman xbox one ps4 den daha güçsüz
    Bende 3 yılda bir yeni konsol çıkmasını doğru bulmuyorum ama bu çıkan konsolun ps4 kullanıcılarına bir zararı yok

• Gran Turismo Sport oyununun niye ertelendiği belli oldu...Kazunori Yamauchi gördü şimdi 4.2 tf lik konsolu abanicak şimdi araç poligonlarına...Elinin altında şimdi tam bir canavar var...

Ne oyun yapar bu şimdi :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS4 bölümünü aktif olarak takip eden bir yönetici kaldı mı?Forumun an itibariyle en aktif konularından birisi burası kaliteyi sizin korumanız lazım sanıyorum Mustafa nickli yönetici ilgilenmiş sadece konunun şu haline bakılırsa en az 2 tane kişinin güncel olarak ilgilenmesi lazım.

@Mustafa @DasheriM @rds
  • Online oyunlarda işler kızışacak. 60 fps üstüne klavye mouse seti...
  • Sony'e kızıyorsunuz ama iyi yanlarını hiç düşünmüyorsunuz. Ps4'ün ömrü PRO ile uzadı.Artık oyun grafikleri çok daha iyi noktaya gelecek.Hem Sony Pro'yu 400 dolara duyurduğunda benim takdirimi kazanmış oldu.Ps5 4,5 sene sonra ancak çıkar.Sony birinci parti oyun firmaları ps4 PRO'yu resmen adamlar aşırı derece de güzel grafikleri verebilecekler.Mesela uncharted 4 1.84 GPU ps4'de uncharted 4.the order,Driveclub gibi grafikler ile yapan adamlar.Şimdi ise 2,5 kat daha güçlü konsolda 4,20 GPU'da 1080p 60 FPS'de adamlar çok iyi grafikleri ile cihazı özellikle Naught Dog gibi birinci parti firmalar cihazı çok iyi adam edecek kadar mükememl grafikleri verirler.Ve Pro özel upscale tekniği ile native 4k'ya yakın çözünürlükte upscale edecek.Böylece insanlar native ile upscale farkını neredeyse anlamayacak kadar küçük bir fark olacak.Son olarak elinizdeki ps4'e adamlar zaten destek vereceklerini söylediler.Yani ps4 Pro'ya çıkan her oyun standart ps4 çıkacak.Zaten adı üstünde PS4 PRO hem VR,hemde 4K memnun etmek için,hemde 1080p ultra detay 60 fps grafik versin diye adamlar 400 dolara ucuza çıkarttı.Bence Sony en doğrusunu yaptı,hem PC toplamayı düşünenler God of war 4,last of us,2 ve daha yeni gelecek bir çok kaliteli exculesive oyunu asla oynamayacağınız için ancak kendinizi grafik diye tatmin etmeye çalışırsınız.Ama PRO ile zaten PC'ye çok yakın grafikleri hem kaliteli exculesive oyunları sadece ps4 PRO'da oynayacaklar.Ama standart ps4'de ise PRO'ya çıkan,çıkacak tüm exculesive oyunları detaysız medium 1080p'de oynayabilecekler ve 30 fps'de,fakat PRO ise ultra 1080p 60 fps tabi oyun geliştiricinin kararlarına bırakılmış,ama yinede PRO'da çok daha iyi grafik,fps'yi göreceğimiz kesin her ne kadar ara nesil konsol olsada çok iyi grafikler de biraz daha büyük fark olacağına eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powersmachine54 -- 9 Eylül 2016; 17:17:10 >

• şimdi arkadaşlar eskiye oranla teknoloji şuan daha hızlı gelişiyor.pc cephesi hergün yeni bir ekran kartı yeni nesil bir işlemci çıkartıyor.oyun cepheside aynı şekilde.
    bu durumda çıkan bir konsoldan bu devirde 5 yıl 6 yıl ömür beklemek çok zor olur.oyunlar 900p düştü hemen laf yapmaya başladınız o zaman yapmayacaksın alıcaksın oynuyacaksın.adamlar makul fiyata yeni bir konsol yapıyor yine laf yapıyorsun.ne yapsın 5 6 yıl beklesinmi teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir dönemde.eğer beklesin diyorsanız o zaman oyunlar yok 900p yok 30 fps altına düşüyor diye laf yapmıyacaksınız nokta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

İlk mesaj günceldir.İlk mesajı okumadan lütfen PS4 Pro ile ilgili soru sormayın eğer ilk mesajda cevaplanmadığını düşündüğünüz bir sorunuz varsa bana PM ile dönüş yaparsanız cevabı ilk mesaja eklenecektir.

Elnize sağlık çok iyi olmuş yoksa ben bir konu açacaktım bu konu hakkında

• Eski duzenin bi konsol çıkarıp 7 sene aynı cihazla dewam etme donemi artık son bulmuştur 40 milyon ps4 kullanıcısından yüzde 10 nu yakalasa pro satışı ıcın 4 milyon ekstra satış demek teknoloji anlamında her şey bu kadar hızlı eskirken yerine yenisi gelirken bu pazarın bundan etkilenmeside gayet doğal bünyeler yakında bunada alışır ilk kez olduğu için tepkiler normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delio

quote:

Orijinalden alıntı: Pratik Adam

Arkadaşlar bu aralar BF1 ve FIFA 17 gibi oyunları oynayabilmek için PS4 almak istiyorum. PS4 Pro nun çıkışı beklesem fiyatlar daha da ucuzlar mı? Daha doğrusu 0 almaya gerek yok. Forumdan temiz 2. el alsam da olur. Pro'nun çıkmasıyla 2. el piyasası etkilenir mi? Beklesem mi biraz daha?

Neo haberleri dolanmaya başladığından beri pek çok arkadaşım konsolunu elden çıkarmaya başlamıştı zaten. Resmi olarak PRO duyurusuyla birlikte 2.el satışlar korkunç ivme kazanacaktır. Çok yoğun 2.el piyasasının oluşacağını ve normalde konsol almaya gücü yetmeyen insanların çok uygun fiyata, kelepir PS4 alarak exclusive (konsola özel) oyunların tadını çıkarabileceğini düşünüyorum.

Fiyat olarak tahminlerim ;
    500 GB eski kasa 600-700 TL arası
    1 TB eski/yeni kasa 700-900 TL arası

PRO almayı düşünenlerin büyük çoğunluğunun da 1080p de daha fazla güç isteyen kesimin oluşturacağını tahmin ediyorum. Hele hele Türkiye şartlarında 4K, HDR ve 4K Blueray in PRO alacaklar için hiçbir şekilde seçim kriteri olmayacağı kanaatindeyim.

Yukarıda yazdıklarım tamamen şahsıma ait tahminlerdir.

kardes sen su tabancasimi aliyorsun 600 tl ye ? sayet 600 den ps4 500 gb bulursan bana 10 tane ayirt. almazsam serefsizim. ismim nickim ortada. bana koymaz 10 tane 600, 6000 bin tl yapar, yani 2 bin $ benim icin. ok ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar42

quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

alıcam ps4 pro'ya bf1'i alıcam elime sniper'ı sonra bütün gördüğüm fakirleri uzaktan uzaktan vurucam,onlar beni göremicek

fakir diyorsun vuracam diyorsun nasil olcak o ps4 ps4pro oyunculari ayni serverlerdemi oynaycak

evet serverler aynı olacakmış
  • Arkadaşlar tanıtımda ps4 slim 299 dolar ,ps4 pro 399 dolar lanse edildi malumunuz playstation tr slim in fiyatını 1299 tl olarak açıkladı kabaca doları 3 tl olarak kabul edersek 400 tl gibi ekstra bir vergilendirme artışı sözkonusu proyu buna uyarlarsak 1600 tl gibi bir sayıya tekabül ediyor.Acaba bu mantık yanlış mı sony yeni ürün diye 2000 tl ye yakın bir fiyattan çıkarır mı acaba?
  • nanoona N kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirdeyim. Ben de benim ps4 satışa çıkardım tertemiz. Ama adam 600'e alayım dese yürü git derim. Satmam evde saklarım daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theycantmeasureheart -- 9 Eylül 2016; 17:22:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: microatx

Ps4 Pro içinde çok güçlü bir donanım barındırdığı için ve optimizasyon konsol oyunlarında çok iyi olduğu için ps4 pronun uzun yıllar gitmesi lazım normalde ee ama diyolar ki ps4 ile aynı oyunlar çıkıcak ps4ün gücü yakında tükenir yeni ps5 mi çıkıcak o zaman yoksa ps4e desteği kesip Pro ile devam mı edicekler eğer ps5 çıkarsa Pro alanlara yazık olur ps5 çıkmassa ps4 alanlara yazık olur bu konuya açıklık getirecek arkadaş var mı konuda

öyle bir durum olursa ps4'ü alanları mağdur bırakırlar gerçi ona da mağdur denmez çünkü sonuçta 7-8 senelik konsol olacak o zaman gelince ps4, sonuçta pro daha yeni konsol olur ve destek bir anda çekilirse çok fazla tepki alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Orijinalden alıntı: kuzeydebiryer

quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Konu pro alamayacaklarin aglama duvari olmus..Yav git otede agla Gercekten bilgi alis verisinin onunu kesme..Cikti iste ne diye millete kaz,keriz diyip kendini ele veriyosun.Sanane Milletin pârasindan.Sanane ?

Pro eleştirilmeyecekte ne eleştirilecek acaba. Sony ps4 ile kullanıcılarını mağdur etmiştir. Kenarda ağla, sana ne milletin parasından diyeceğinize bunun ileride yaratacağı mağduriyetleri hesap ediniz. Para burada ki çoğu kişi için sorun değil. Ben eleştiririm çünkü yapılanın ticari bir etiği yoktur. Olayı bir de bu açıdan ele alın.

Niye mağdur etmişler onu anlamadım adamlar sanki artık tüm oyular ps4 pro ya çıkacak ps4 e desteği kesiyoruz dedi ?
    Pro da normal ps4 de aynı oyunları açıyor burda sorun ne anlamıyorum tabi ki de 3-4 sene sonra çıkan ps4 pro daha iyi grafik kalitesi vericek.
    Bu şeye benziyor ben şimdi gidip gtx 1080 aldım seneye gtx 1180 çıktı, 1180 alan insanlar benden daha iyi grafikli oyun oynayacak diye benim 1080 kartım çöp mü oluyor ?
    Sony ps4 ile kullanıcıları mağdur ettiyse microsoft ne yaptı ozaman xbox one ps4 den daha güçsüz
    Bende 3 yılda bir yeni konsol çıkmasını doğru bulmuyorum ama bu çıkan konsolun ps4 kullanıcılarına bir zararı yok

Mağduriyet yok demek çok iddialı bir söz. Ps4 daha yepyeni bir konsol, kendi ile özdeşleşen bir oyun bile görmedi, remastered ile öncekinin gölgesinde kaldı. Bir de şu var pro bir günde yapılmadı. Ps4 2 yaşındayken bu proje gündeme geldi. O zaman kullanıcı olarak mağdur edildik, Daha doğrusu günümüzün dinamiklerini iyi süzmüş bir işgüzarlık yapıldı bize. Buna tepki göstermek gerekir. Ben bunun altını çiziyorum. Madalyonun diğer yüzünde ticari bir kurnazlık var. Bu beni kızdırıyor. Daha korkuncu bu kurnazlık iştahlarını kabartabilir ve bu akibetten pro da nasibini alır.

Oyunda hile yapıyorlar. Ben buna şapka çıkartamam. Benim tepkim buna. Neyse uzatmayayım isteyen yeni cihazı alır isteyen almaz. Bu kişisel bir mesele. Ama Sony göz göre göre kurnazlık yaptı. Bunun için proyu almayacağım.

• Yeğene hediye ikinci el ps4 alacaktım, aceleciler yüzünden uygun fiyata kapatırım bu gidişle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evrekas -- 9 Eylül 2016; 17:28:19 >
  • Almassınız olur biter ya, oyunlar aynen desteklenicek, zorla aldıran yok destek de çekilmiyor.

• 1299 tl ye Slim fiyatı ise Pro nun fiyatı maksimum 1699 tl olur bunu geçmez artık belli oldu gibi....

Ekim 10 ve 15 gibi on sipariş açarlar gibime geliyor......

Amazon de de 1360 tl ye geliyor Ps4 Pro......

• e bu bildiğin dabıl plesteyşın börgır olmuş
  • Büyük ihtimal Amazon de ile arasında 300 tl fark olur....Artık tercih insanlarin....

Almanya dan mi Türkiye den mi ?

• -Multiplayer oyunlarda sadece fps'ler mi ayni olucak acaba?Yoksa grafik ayarlaridami ayni olucak?Şahsen Bf1'de grafikte yukselme olucak ise Ps4 pro alabilirim.
    -Birde kullandigim tv 4k fakat hdr destegi mevcut degil,bunun nasil bi eksisi olabilir?Hdr'nin farkini net olarak kavrayamadim.

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.