Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.311.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mamad

quote:

Orijinalden alıntı: Salvoo

quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Sony yine miki'ye çalımını atmış oldu. Scorpio her ne kadar güçlü olsa da bu konsollar yeni nesil olarak sunulmayacak. Mevcut nesil konsolların güncellenmesinden ibaret aletler olacak. 3 yıldır yaşanan ps4 vs xo salt grafik gücü farkı, güncellenen konsollarla tersine dönecek olsa da 1 mikisoft'un 1 yıl bekletecek olması sony'nin elini acayip şekilde güçlendiriyor. Çünkü hem en önemli oyunları bu dönemde çıkıyor olacak, hem vr daha belirgin hale gelecek, hem de 4k daha önemli bir hale gelmiş durumda şuan. Üstüne de daha fazla oyun ve exc. mevzusu ile sony zaten önde olan taraf. Tüm bunlara karşı 1 yıl geç gelen xo, pc ile bütünleşme çabasında garip bir yola girmiş durumda. Exc. ve genel olarak oyun desteği daha az. Üstüne de daha az satan bir konsol durumunda.

3 yıldır sony'nin elinde %40 daha güçlü bir konsol vardı ve bunu çok iyi kullandı. 1 yıl sonra miki %40 daha güçlü bir konsola sahip olduğunda bunu ne ölçüde avantaja çevirebilecek şüpheli. Gerçek yeni nesil konsollar ise bu ps4 pro ile başlamış olacak. Aslında iki konsol da çıktıkları dönemde bu seviyede gpulara sahip olmalıydı. Çünkü hem Nvidia'nın elinde (hem de 1 yıldır) hem de Amd'nin elinde daha güçlü gpular vardı o sırada. Tabi bunların konsola sığdırılması gibi mevzular da var ama en azından daha güçlü gelmeleri gerekirdi. O zamanlar Nvidia'nın patronu "konsol üreticileri donanımda ucuza kaçmak istiyorlar" derken millet kedi-ciğer mevzusuna bağlamıştı ama aklı başında olan herkes bu konsolların zayıf olduğunu, adamın doğru söylediğini görmüştü. Şimdi ise güncellenecek konsollar için polaris'ten bahsediliyor ki bu gpu yerine benzer yapıda olan Nvidia'nın gp104'ü kullanılabilirdi. O da gtx1080 oluyor. Hadi biraz kırpılsın, biraz yavaşlatılsın, gtx1070 civarı, hatta onun biraz üzerinde bir güç elde ediliyor. Bu da 4kda 30 fps vermekte pek zorlanmazdı. En azından upscale gibi şeylere çok gerek kalmazdı. Vr işi falan daha iyi kotarılabilirdi. Sonuç olarak firmalar Amd kullanıyor ve onun elinde ne varsa onunla sınırlanıyorlar. Ama benim gördüğüm, ps4 pro'nun içinde tam olarak rx470'le bile tam olarak eşleşemeyen bir gpu var. Tam beklentim ise şöyle:

Polaris 10 gpu = 34 cu (2 cu fizik için ayrılmış, toplam 36 cu), 2172 shader, 966 mhz, 256 bit, 8 ghz gddr5, 8 gb.

Şunu tekrar görmek lazım, ps4 çıktığında en güçlü konsoldu ve hd7850'nin azcık üstünde, gtx660'ın altında, gtx650ti boost civarı bir güce sahipti. Yani Nvidia'nın orta-alt sınıfı gibi bir şeydi. Şimdi ps4 pro güçlü falan deniyor ama yine değişen bir şey yok. Grafik gücü rx470'le bile tam olarak eşleşemeyecek bir gpudan bahsediyoruz. E Nvidia'nın zayıf 3 gb'lık gtx1060'ı bile rx480'le yarışırken ps4 pro, şuan Nvidia'nın pascal neslinin yanına bile yaklaşamıyor demektir. Daha üstteki 1070, 1080, Titan X'i falan düşünürsek, ps4 pro şuan için yine çok zayıf kalıyor. Hatta 3 yıl öncesinin 780'lerini, 290'larını bile tam olarak yakalayamamış gibi.

Gtx1070 performansinda bir gpu koymalarini istiyorsan konsola 4-5bin TL para bayilmayi goze almalisin.

Sunu yillardir ogrenemedi insanlar. Oyun PC de oynanir. Konsolun o eski tak-calistir-sorunsuz oyna devri bitti. Eskiden PC maliyetli, surekli guncellenmesi gerekiyor derlerdi suan bakiyorsun orta sinif bir gpu ile pro modeli 2000tl civari olacak + cikacak oyunlarin fiyati da cabasi + online oynayacaksan her ay uyeligi vs vs. Suan ps4 sahibi birisi yeni cikacak oyunlardan 3-4 tanesini almaya kalksa 800-850tl para bayilmak zorunda kalacak. Pc deki gibi key vs gibi ucuz yok.

Velhasil konsol akilli adam isi degil.

4-5 bin lira olması neden gereksin ki? Siz 1070'le 480 arasında çok büyük bir maliyet farkı olduğunu mu sanıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: mamad

quote:

Orijinalden alinti: Salvoo

quote:

Orijinalden alinti: mamad

Sony yine miki'ye çalimini atmis oldu. Scorpio her ne kadar güçlü olsa da bu konsollar yeni nesil olarak sunulmayacak. Mevcut nesil konsollarin güncellenmesinden ibaret aletler olacak. 3 yildir yasanan ps4 vs xo salt grafik gücü farki, güncellenen konsollarla tersine dönecek olsa da 1 mikisoft'un 1 yil bekletecek olmasi sony'nin elini acayip sekilde güçlendiriyor. Çünkü hem en önemli oyunlari bu dönemde çikiyor olacak, hem vr daha belirgin hale gelecek, hem de 4k daha önemli bir hale gelmis durumda suan. Üstüne de daha fazla oyun ve exc. mevzusu ile sony zaten önde olan taraf. Tüm bunlara karsi 1 yil geç gelen xo, pc ile bütünlesme çabasinda garip bir yola girmis durumda. Exc. ve genel olarak oyun destegi daha az. Üstüne de daha az satan bir konsol durumunda.

3 yildir sony'nin elinde %40 daha güçlü bir konsol vardi ve bunu çok iyi kullandi. 1 yil sonra miki %40 daha güçlü bir konsola sahip oldugunda bunu ne ölçüde avantaja çevirebilecek süpheli. Gerçek yeni nesil konsollar ise bu ps4 pro ile baslamis olacak. Aslinda iki konsol da çiktiklari dönemde bu seviyede gpulara sahip olmaliydi. Çünkü hem Nvidia'nin elinde (hem de 1 yildir) hem de Amd'nin elinde daha güçlü gpular vardi o sirada. Tabi bunlarin konsola sigdirilmasi gibi mevzular da var ama en azindan daha güçlü gelmeleri gerekirdi. O zamanlar Nvidia'nin patronu "konsol üreticileri donanimda ucuza kaçmak istiyorlar" derken millet kedi-ciger mevzusuna baglamisti ama akli basinda olan herkes bu konsollarin zayif oldugunu, adamin dogru söyledigini görmüstü. Simdi ise güncellenecek konsollar için polaris'ten bahsediliyor ki bu gpu yerine benzer yapida olan Nvidia'nin gp104'ü kullanilabilirdi. O da gtx1080 oluyor. Hadi biraz kirpilsin, biraz yavaslatilsin, gtx1070 civari, hatta onun biraz üzerinde bir güç elde ediliyor. Bu da 4kda 30 fps vermekte pek zorlanmazdi. En azindan upscale gibi seylere çok gerek kalmazdi. Vr isi falan daha iyi kotarilabilirdi. Sonuç olarak firmalar Amd kullaniyor ve onun elinde ne varsa onunla sinirlaniyorlar. Ama benim gördügüm, ps4 pro'nun içinde tam olarak rx470'le bile tam olarak eslesemeyen bir gpu var. Tam beklentim ise söyle:

Polaris 10 gpu = 34 cu (2 cu fizik için ayrilmis, toplam 36 cu), 2172 shader, 966 mhz, 256 bit, 8 ghz gddr5, 8 gb.

Sunu tekrar görmek lazim, ps4 çiktiginda en güçlü konsoldu ve hd7850'nin azcik üstünde, gtx660'in altinda, gtx650ti boost civari bir güce sahipti. Yani Nvidia'nin orta-alt sinifi gibi bir seydi. Simdi ps4 pro güçlü falan deniyor ama yine degisen bir sey yok. Grafik gücü rx470'le bile tam olarak eslesemeyecek bir gpudan bahsediyoruz. E Nvidia'nin zayif 3 gb'lik gtx1060'i bile rx480'le yarisirken ps4 pro, suan Nvidia'nin pascal neslinin yanina bile yaklasamiyor demektir. Daha üstteki 1070, 1080, Titan X'i falan düsünürsek, ps4 pro suan için yine çok zayif kaliyor. Hatta 3 yil öncesinin 780'lerini, 290'larini bile tam olarak yakalayamamis gibi.

Gtx1070 performansinda bir gpu koymalarini istiyorsan konsola 4-5bin TL para bayilmayi goze almalisin.

Sunu yillardir ogrenemedi insanlar. Oyun PC de oynanir. Konsolun o eski tak-calistir-sorunsuz oyna devri bitti. Eskiden PC maliyetli, surekli guncellenmesi gerekiyor derlerdi suan bakiyorsun orta sinif bir gpu ile pro modeli 2000tl civari olacak + cikacak oyunlarin fiyati da cabasi + online oynayacaksan her ay uyeligi vs vs. Suan ps4 sahibi birisi yeni cikacak oyunlardan 3-4 tanesini almaya kalksa 800-850tl para bayilmak zorunda kalacak. Pc deki gibi key vs gibi ucuz yok.

Velhasil konsol akilli adam isi degil.

4-5 bin lira olmasi neden gereksin ki? Siz 1070'le 480 arasinda çok büyük bir maliyet farki oldugunu mu saniyorsunuz?

Maliyetler seni, beni ne ilgilendiriyor? biz son kullanıcıyız. Şuan GTX1070 480-500$ civarı satılıyor. GTX1060 da 250$ sence GTX1070'in nvidia için fazladan 250$ maliyeti mi var?

Hepsini geçtim sadece GTX1070 Türkiye'de 2000 TL iken sen içerisinde GTX1070 performansı barındıran bir konsolun kaç paradan satılacağını sanıyorsun? PS4 ün grafik yongası HD7850 ye denk ve PS4 çıkış yaptığı zaman HD7850 piyasada 450 TL ye sıfır bulunabiliyordu peki PS4 ün fiyatı ne kadardı? 1500-1600 TL daha bir şey demeye gerek var mı?

GTX1070 ayarında bir grafik yongası barındıran PS4 ün en ama en ölü fiyatı 4000 TL dir.

PS4 Pro 4.2 TFLOPS grafik gücü barındırıyor. RX470 ise 4.9 TFLOPS yani PS4 Pro bir RX470 etmiyor ve TR fiyatı 1900-200 TL olacak bir cihaz.

987954453 kelime yazdım umarım hala firmaların maliyetinden dem vurmassın. Bende biliyorum neyin ne kadara mal olduğunu. Burada anlaman gereken kapitalist düzenin sana neyi kaç paradan dayattığı. RX470 bile etmeyen bir grafik gücüne sahip konsolu sen TR de 2000 TL ye alacaksın. GTX1070 ayarında ki konsol için 4000 TL çok iyi söylemişim 4500-5000 TL yi bulur

• Dante kullanıcısına yanıt
    Ağzına sağlık birader. Ah şu ergenler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali1903kemal

quote:

Orijinalden alıntı: atsuma

Su konuyu 2 gundur takip ediyorum cildirmis insanlar ya. Buradaki mesajlari alip degerlendirseniz ortaya cikacak sey su: Para vermek istemeyip veya parasi olmayip en iyi goruntude oynamak istemek.

Yok 4k mis 60 fps imis. Aman da en iyisi olsun. Ya kardes, konsolun olayi bu degil sen daha aldigin seyin sana ne sunacagini bilmiyorsun bir de kullanmaya calisiyorsun.

4k olsun 60 fps olsun bu olmadan yapamam diyorsan git pc topla yahu ne isin var senin konsolla?

Ne istediginizi bilmiyorsunuz siz. Bunun tanimi budur. Ne istediginizi bilmiyorsunuz abi. 400 dolara her seyi versin istiyorsunuz. Ya konsol bu konsol. Alir oyununu oynarsin. Oyun onemlidir konsolda, oyunun 60 fps si degil. Bu kadar. Kac p mis kac fps mis sanane yahu yapimcinin sorunu o sana ne? Konsol kullanicisi olarak seni ilgilendirmiyor bu, senin ustune vazife degil. Ha ustune vazife almak istiyorsan bunu gideceksin pc'de oynayacaksin oyununu.

Konsol kullanici profilini darmadagin etti bu fps askiniz. "60 da 60 illa 60 olsun abi 59 ufff ya cok kotu ya ne bicim oyun" bu ne yahu bu nasil bir zihniyet.

400 dolara 60 fps olsun en iyi grafik olsun harikalar yaratsin. Bunlari bagira cagira boyle sacma sapan ara jenerasyon olusturttunuz ureticilere. Arz talebin geldigi en igrenc noktayi buyrun alin gozlerinizle gorun simdi. Bravo.

Arkadaşın yorumlarına katılıyorum. Bu canavarı siz yarattınız. Abuk sabuk konsollara PC görevi vermeye çalıştınız. Konsolu konsol olmaktan çıkardınız. 4K olsun, High Ultra olsun ama 299 Doları geçmesin. Sokun şimdi o ps4 lerinizi totonuza.

Efsaneeeee yazı
    Eğer fps arıyosan git pc topla noktaaaa
    Grafik yeaahhh diceksen pc toplaa
    O makina sana bunları bir yere kadar verir
    Ve üzülerek söylüyorum
    Pro da hayal kırıklığı sizi bekliyor

Ne 4K sı ne 60fps si yahu PRO diye millete kakaladıkları modelin içinde RX470 in de altında bir GPU var

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvoo

quote:

Orijinalden alıntı: ali1903kemal

quote:

Orijinalden alıntı: atsuma

Su konuyu 2 gundur takip ediyorum cildirmis insanlar ya. Buradaki mesajlari alip degerlendirseniz ortaya cikacak sey su: Para vermek istemeyip veya parasi olmayip en iyi goruntude oynamak istemek.

Yok 4k mis 60 fps imis. Aman da en iyisi olsun. Ya kardes, konsolun olayi bu degil sen daha aldigin seyin sana ne sunacagini bilmiyorsun bir de kullanmaya calisiyorsun.

4k olsun 60 fps olsun bu olmadan yapamam diyorsan git pc topla yahu ne isin var senin konsolla?

Ne istediginizi bilmiyorsunuz siz. Bunun tanimi budur. Ne istediginizi bilmiyorsunuz abi. 400 dolara her seyi versin istiyorsunuz. Ya konsol bu konsol. Alir oyununu oynarsin. Oyun onemlidir konsolda, oyunun 60 fps si degil. Bu kadar. Kac p mis kac fps mis sanane yahu yapimcinin sorunu o sana ne? Konsol kullanicisi olarak seni ilgilendirmiyor bu, senin ustune vazife degil. Ha ustune vazife almak istiyorsan bunu gideceksin pc'de oynayacaksin oyununu.

Konsol kullanici profilini darmadagin etti bu fps askiniz. "60 da 60 illa 60 olsun abi 59 ufff ya cok kotu ya ne bicim oyun" bu ne yahu bu nasil bir zihniyet.

400 dolara 60 fps olsun en iyi grafik olsun harikalar yaratsin. Bunlari bagira cagira boyle sacma sapan ara jenerasyon olusturttunuz ureticilere. Arz talebin geldigi en igrenc noktayi buyrun alin gozlerinizle gorun simdi. Bravo.

Arkadaşın yorumlarına katılıyorum. Bu canavarı siz yarattınız. Abuk sabuk konsollara PC görevi vermeye çalıştınız. Konsolu konsol olmaktan çıkardınız. 4K olsun, High Ultra olsun ama 299 Doları geçmesin. Sokun şimdi o ps4 lerinizi totonuza.

Efsaneeeee yazı
    Eğer fps arıyosan git pc topla noktaaaa
    Grafik yeaahhh diceksen pc toplaa
    O makina sana bunları bir yere kadar verir
    Ve üzülerek söylüyorum
    Pro da hayal kırıklığı sizi bekliyor

Ne 4K sı ne 60fps si yahu PRO diye millete kakaladıkları modelin içinde RX470 in de altında bir GPU var

4K 30 fps olacak,ama native(gerçek 4K) değil.Next gen upscale denilen bir teknik ile native'e yakın bir görüntü verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braVe112 -- 9 Eylül 2016; 10:16:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Reserved

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemanja Bjelica

quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Bundan 2 sene sora da PS5 çıkar. Bi daha tövbe konsol alırsam. Bilgisayar upgrade derdinden kurtulmak için konsol alıyoduk, onu da bitirdiler

Haklsın 2.5 yıl sonra Scorpio dan sonra PS5 çıkabilir.
    Fakat Scorpio Microsoft un son şansı.Dediği özellikleri verip gerçek 4K 60 fps yapmak istiyorlar.Başarısız olurlarsa yada dediği özelliklerden çıkmazsa
    hem Microsoft konsol işinden çıkar.PC ile devam eder.Hem de Sony PS5 i 2 yıl erteler.Böylece bu konsolun da ömrü 4-5 yılı bulur.Bu ihtimal de var.

O yüzden yeni alacaklar beklemesin alsın Pro yu.İlerde ne olacağı belli değil.
    10 a yakın yeni özel oyun çıkacak daha bu süreçte.Zaten PS4 ile aynı fiyattan çıkacak.Oyun + 2. DS4 hediyesi gibi kampanyayla 60 FPS oyunlar çıkacaktır.
    Naughty Dog ve birkaç firma bana göre sadece 4K oyun yapabilir.Bakalım neler olacak.

Hani proya ozel oyun olmayacwkti. Allah bin belani versin sony.

• quote:

Orijinalden alıntı: master of darkness

quote:

quote:

Bundan 2 sene sora da PS5 çıkar. Bi daha tövbe konsol alırsam. Bilgisayar upgrade derdinden kurtulmak için konsol alıyoduk, onu da bitirdiler

Fakat Scorpio Microsoft un son şansı.Dediği özellikleri verip gerçek 4K 60 fps yapmak istiyorlar.Başarısız olurlarsa yada dediği özelliklerden çıkmazsa
    hem Microsoft konsol işinden çıkar.PC ile devam eder.Hem de Sony PS5 i 2 yıl erteler.Böylece bu konsolun da ömrü 4-5 yılı bulur.Bu ihtimal de var.

10 a yakın yeni özel oyun çıkacak daha bu süreçte.Zaten PS4 ile aynı fiyattan çıkacak.Oyun + 2. DS4 hediyesi gibi kampanyayla 60 FPS oyunlar çıkacaktır.
    Naughty Dog ve birkaç firma bana göre sadece 4K oyun yapabilir.Bakalım neler olacak.

Pro'ya özel oyun olmaycak.Pro'ya çıkan her oyun ps4 için de çıkacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: braVe112

quote:

Orijinalden alıntı: master of darkness

quote:

quote:

Pro'ya özel oyun olmaycak.Pro'ya çıkan her oyun ps4 için de çıkacak.

Ps4 sahiplerinin yuregine du serprcek baska haberler var mi?

• http://www.theverge.com/circuitbreaker/2016/9/7/12839756/sony-ps4-no-4k-uhd-blu-ray

Bunu okuduktan sonra soğudum şahsen. Neden böyle bir saçmalık yapmışlar anlam veremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_Guest

http://www.theverge.com/circuitbreaker/2016/9/7/12839756/sony-ps4-no-4k-uhd-blu-ray

Bunu okuduktan sonra soğudum şahsen. Neden böyle bir saçmalık yapmışlar anlam veremedim.

Ben de anlamıyorum tamam herkes 4k bluray almaz ama xbox yapabilirken sony gibi bir firma bunu neden koymaz?Ayrıca proya geçtik diyelim diğer model kaç sene sonra çıkacak?

• Tüketim çılgınlığı yazmış çoğu kişi..Ama bu artık her alanda var..Sadece oyun dünyasında değil ? 25 yıl önce bizim bu kadar masrafımız yoktu..İnternet cep telefonu uydu kanalları decoder yayınlar zartlar zurtlar..Gelişiyor ama harcamalar da gelişiyor..Eskiden onu bunu alırdın tamam yeterdi.
    Şimdi yetmiyor .

bu yuzden bu tartışmanın burada oyun özelindeymiş gibi yapılması saçma..

Neyse.
    Ben 4 almamıştım hem 3 oyunları ile uyumlu değil diye hem de 5 alırım diye..
    Ama sanırım 4pro alırım artık.Çünkü pro ile yeni bir dönem başladı bence.Oyunlar anlamında kurgular anlamında.Uncharted Batman gibi oyunlar artık geride kalıyor.

Alırım 4pro..5-6 yıl keyfime bakarım ilgilendirmez beni 5 çıkması 5 pro çıkması..

Ama şu var ? Sanırım 4 oyunları da çalışacak değil mi ? 4 pro da aksi gibi bir olasılık olmaz sanırım o kadar da yapamazlar ? Yukarıda cevap yazılmış tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 9 Eylül 2016; 10:48:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar burada laf edenlerin kaçında 4k tv var? Onu da geçtim HDR destekli 4k tv olan Türkiye'de kaç kişi vardır? Örnek 4k HDR tv:

http://www.teknosa.com/urunler/110015679/sony-kd55xd8505-hd-uydu-alicili-hdr-4k-uhd-led-tv?gclid=CjwKEAjwu8m-BRDM8KTcjdj8qy0SJACdjSZps9OMvba2SnREpxsFNIXK470xyNTDhR0I4HAUz_8EyhoCpEXw_wcB&gclsrc=aw.ds

Yani ps4 pro alacaksanız üstteki tv'ye benzer bir tv sahibi olmanız cihazdan maksimum faydalanmanızı sağlar. Gerçi hep aynı sorun. Piyasada buna uygun oyun da olması lazım. Teknoloji bence yeteri kadar hızlı değil. Ne alırsan al yan ürünlerin de mutlaka uyumlu olması gerekiyor bu da binlerce lira harcamak anlamına geliyor. Sürekli artan fiyatlar ve vergilerle Türkiye'de buna uyum sağlayabilen çok az insan var..

• quote:

Orijinalden alıntı: braVe112

quote:

Orijinalden alıntı: Gamer Adam

Pro'nun birebir VR'a etkisi olacak mı yoksa boşu boşuna kasmayalım. 2'sine birden para vermek zor

Evet,olacak.

Zaten vr yuzunden cikti bakalim vr nin sonu ne olucak

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_Guest

http://www.theverge.com/circuitbreaker/2016/9/7/12839756/sony-ps4-no-4k-uhd-blu-ray

Ben de anlamıyorum tamam herkes 4k bluray almaz ama xbox yapabilirken sony gibi bir firma bunu neden koymaz?Ayrıca proya geçtik diyelim diğer model kaç sene sonra çıkacak?

Umarız da yanlış bir haberdir. Sony e yakıştıramadım. Zamanında blu-ray in ne olduğunu dahi bilmezken Sony ps3 le çok güzel piyasaya kazandırmıştı. Neden şuan böyle bir şey yaptı çok ilginç.

Bence böyle (proyu çıkartarak) yaparak Ps4 markasının ömrünü uzattı Sony. 2-3 sene götürür bu cihazda.

• Arkadaslar 2 gundur baya tartismalar mevcut bende full hd led tv var ps4 pro sizce full hd tvde ne kadar verimli olur??

• Şundan adım kadar eminim ki körü körüne Sony'i öven çocukların bu mesajlarını bölüm yöneticileri silmeyerek daha fazla yazmaları için teşvik ediyor resmen.

Atılan yorumlar -16, bölüm yöneticileri -15..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Önder

quote:

Orijinalden alıntı: Ufkrkmz

Arkadaşlar kısaca 1 günlük yapılan bu hararetli tartışmaların sonunda şunları söyleyebiliriz;

-Hiç Konsolu olmayanlar: PRO alınması uygun olur, zaten Slim ile arasında 100$ gibi bir fark var Slim fiyatı 1,600 civarı olacaktır o rakamlara çıkanlar zaten 300 lira daha gözden çıkarabilir diye düşünüyorum. Fakat FAT kasa 1000 lira altı temiz bulunursa PRO ve Slim es geçilebilir.

-Hali hazırda PS4 kullanıcıları: Slim kasayı tercih etmesi için hiçbir sebep yok. PRO için ise eğer 4K-HDR bir TV'si varsa VR alıcam diyorsa ve tabiki maddi durumuda el veriyor ise almasında sakınca yok, Fakat elinde 4K TV olmayıp VR almayacak kullanıcıların ise halihazırda bulunan konsollarını değiştirmeleri için geçerli bir neden yok.

-Xbox One kullanıcıları: Bence PRO almaları saçma olur sonuçta Scorpio gibi bir canavar geliyor Exculusive oyunlar için Slim kasa almalarını öneriyorum aynı şekilde temiz 1000 lira altı FAT kasada tercih edilebilir.

Bende lg 4k ub850v var. Artık pc yi rafa kaldırmayı düşünüyorum oyun açısından yok ekran kartı al ram al ps den fazla paraya patlıyor heleki 4k oynamak imkansız gibi birşey 10000 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Pro kaç tlden gelir sizce. Ps2 den beri konsol almadım. Oynamadığım bir sürü oyun var
    Psde efsane olan artık konsol alma vakti geldi. Tek sıkıntım mouse klavyeden sonra gamepade alışabilecekmiyim bilmiyorum

1,900 civarı gelicektir almanızı öneririm gamepadi dert yapmayın 1 haftada alisirsiniz

• Her ne kadar önceki yazımda konsollara içten sövmüş olsamda, aklımda ps4 alma düşüncesi var. Üniversiteyi alamanyada okuyacağım için gaming master pcmi almanyaya götüremiyceğim ne yazık ki. Oyun laptoplarına para bayılmak istemiyorum, 1500 kadar laptop alıp bide yanına 1200tl ps4 alıcaktım ama şuan ki olaylardan sonra kafam çok karışık. Birincisi artık grafik takıntım yok. İyi oyun çıkartın sonuna kadar oynarım yeterki iyi olsun. Şimdi ben aralık veya ocak gibi ps4 alıcam ucuza gelsin diye belki ikinci el alıcam. Ama şuan kafamdaki soru bu PS4 Pro yeni nesil konsol mu ? yoksa ara konsol mu ? hadi diyelim ps5 3-4 sene sonra çıkcak, ps4 (ps4 downgrade edilmiş 900p yada 1080p) oyunlar çıkmaya devam edicek ? yoksa ps3 kaderi olduğu gibi ps4 çıktıktan 1 sene sonra oyunların çıkması biticek veya acaip downgrade edilmiş oyunlar çıkacak ? (son sorum önümüzdeki 1 sene için). Yani ben şuan PS4 fat aldım diyelim ps5 kadar oyun çıkcak mı ? ne vr istiyorum ne 4k ne 30 fps arkadaş, zaten vga monitöre hdmi ile bağlıycam sadece yeni çıkan oyunları oynamak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: matrix506

quote:

Orijinalden alıntı: evohan

4k yı napcak acaba oyuncu 30 fps de iyice gözü kör olsun diye mi yapıyolar

4K 60 fps bekleyenler avucunu yalayacaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Şu an Uncharted 4 kadar iyi görünen oyun mu var, pc fanları neyin peşindesiniz.

https://fat.gfycat.com/SparklingGleamingGalapagosdove.webm
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.