Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1620. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.311.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16181619162016211622
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayarlar- Oturum ayarları- Kullanıcı seç ardında sil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten burada kimse ps4 pro en güçlü alet demedi, herkes biliyorki xbox one x en güçlü konsol. Ama Ps4 pro miladını doldurdu demek abartı olmuş.

Birde yeni nesile daha çok var, iki şirkette bir üst sürüm konsol çıkarmış. Bakın en basitinden xbox one s ve düz ps4 ortalıktan kaybolmadıkça yeni nesil gelmez. Onlar ortadan kaybolur, sadece ps4 pro ve xbox one x kalır; o zaman yeni nesil konuşabiliriz.

Bu arada xbox cephesinde yeni konsoldan ziyade optik sürücüsü olmayan konsol muhabbeti daha çok dönüyor. Daha bu konsollardan şirketler çok para kazanır...

Ayrıca 4K o kadar yaygın değil ki, hala premium bir çözünürlük... kimsenin acelesi yok...
  • Y@KI$IKLII kullanıcısına yanıt
    Hay Allah razı olsun. Halledebildim sonunda ;))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cobalt_evan kullanıcısına yanıt
    Hocam lg 27ud58-b monitörü ben aldım ve gerçekten parasının hakkını veriyor one x kullanıyorum ve iyiki de almışım 4k 60hz ve freesync teknolojisini içinde barındıran bi monitördür samsung almanı tavsiye etmem çünkü samsung TN panel kullanıyor lg ise ıps panel yani monitöre hangi açıdan bakarsan renk kalitesi ve görüntü bozulmuyor tavsiye ederim size!!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ps4 ile netflix üzerinden film izlemek için kulaklık arıyorum fakat her kulaklık ps4 ile uyumlu mu?
    Özellikle wireless kulaklık düşünüyorum ama fıyatlar cok yuksek. Aşşağıda ki kulaklık uyumlu mu?

https://www.hepsiburada.com/sony-mdr-rf855rk-rf-kablosuz-televizyon-kulakligi-p-HBV0000034LK6?magaza=Hepsiburada

• 1453since 1 kullanıcısına yanıt
    Ps4 üzerinden izleyeceksen kablolu kulaklıkta işini görür. Sonuçta dualshock a takabilirsin. Böylelikle oturduğun yerden yine kulaklıkla izleyebilirsin. Sadece netflix için diyorsan 100-150 tl lik sony kulaklıkları işini görür. Hepsi uyumlu.

• PS5 2020'den önce çıkmayacak... adamlar tarihi belirlemiş önce çıkartmazlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail-36

Hocam lg 27ud58-b monitörü ben aldım ve gerçekten parasının hakkını veriyor one x kullanıyorum ve iyiki de almışım 4k 60hz ve freesync teknolojisini içinde barındıran bi monitördür samsung almanı tavsiye etmem çünkü samsung TN panel kullanıyor lg ise ıps panel yani monitöre hangi açıdan bakarsan renk kalitesi ve görüntü bozulmuyor tavsiye ederim size!!!
    Dostum benim baktığım samsung modelinde panel VA ve HDR desteği var ama 3.300 civarı

LG yi de çok araştırdım. Güzel monitör. Yorumlar güzel ama HDR yok. Kararsız kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

2020de çıkacağını öngörülüyor. Pro alınır. Ps5 3000den ucuza çıkmayacaktır kur artışı vs. O fiyatta mantıklı olmaktan çıkar konsol. Yanında hediye ile alırsanız pro çok süper olur.
    21 mart 2018’de yazılmış bir yorum. Ps5 en az 3000’e çıkar pahalı olur denilmiş. Şimdi 3000’e ps4 pro zor alınıyor :)

Dip not: O tarihteki yorumlarda ps4 proyu 1500-1600’e alanlar var.

• Darktemplar1903 kullanıcısına yanıt
    Good old days. Keşke 3000den çıkacağını hala düşünüyor olsaydım.

• quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Good old days. Keşke 3000den çıkacağını hala düşünüyor olsaydım.
    Mart 2018 — Dolar kuru 4 lira — Ps4 Pro 1600 TL

Kasım 2018 — Dolar kuru 5,2 lira — Ps4 Pro 3300 TL

Kur farkı %30. Ps4 fiyat artışı %100

Görüldüğü gibi kuru bahane ederek kazıklamaya devam ediyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darktemplar1903 -- 3 Aralık 2018; 13:8:40 >
    Ps5 ps4prodan daha ucuZa çıkarsa şaşırmam pro yaaa😅

Dolar 7ye yaklaşmışken güncellediler düşürmediler

• SAMSUNG 28" LU28H750 1ms FreeSync 1Milyar Renk UHD 4K QLED Gaming ben bu monitörü düşünüyorum hem 1 ms ve ınput lag düşük olması 4k cazip görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FD3E26E25

PS5'in ortaya çıkması çok zaman almaz bence eli kulağında. Geçen hafta One X aldım PS4 Pro ciddi anlamda grafiksel olarak gerisinde. Bazı oyunlarda fark aşırı belirgin örneğin FF15 gibi. Ben oyunu PS4 Prodada oynadım çıplak gözle inanın daha belirgin ama karşılaştırma videosundan bile net anlaşılıyor zaten. PS5 2019'da duyurulur Pro artık miladını doldurdu.

Birincisi 4k henuz tam yaygınlaşmadı.ikincisi miladını falan doldurmadı tam aksine kapış kapış gidiyor.Milletin bir bildiği var demek ki.xbox one x multiplatform olarak kendi kafasına sıktı zaten.bunun acısını ilerleyen yıllarda görecek.Düşünsene xbox da oynadığın her oyunu aynı zamanda pcde de oynayabiliyorsun.ne anladım ben o zaman konsoldan.bu bildiğin ucuz pc gibi birşey olmuş.Öyle olduktan sonra gider pc toplarım.çakarım amazondan tum parçaları 3000-3500 try e denk getiririm.Türkiyede o sistemi toplasan 5 -6 bine denk geliyot zaten.Al sana mis gibi On numara pc.üstüne birde torrent ekleyince xboxuda çöpe atabilirsin böylece.2500 xbox one x e verene kadar bin daha verir yolunu bulur millet.Kaldı ki tr de oyun pazarının nerdeyse yuzde 90 ını Ps üzerinde işliyor.Ben bir oyun yapımcısi olsam.Az kullanıcısı olan konsola mı oyun yaparım çok satana mı.Mesele güç falan değil yani istersen 8k oyun oynat bilmem kaç tflops gpu olsun anlamsız demek oluyor.Dünya genelinde Ps xbox paylarında Ps ın payı yuzde 70 i geçiyor xbox yuzde 30 lara anca çıkabildi.Ilerleyen yillardada degışen birşey olmayacak.ps pro ölcek.xbox one x ölcek.yerine yeni nesiller gelicek.ee sonra sistem yine aynı mantik devam edicek.Hangi taraf avantajlı artık siz düşünün.fanatikliğede hiç gerek yok.her iki cephede babamızın hayrına iş yapmıyor sonuçta.Tarafsız bakmak lazım herşey ortada yani.

• RaNCeR91 R kullanıcısına yanıt
    İyi dedin kral, katılıyorum.

• Elimden 3 tane PS4 Pro geçti be kardeşim. Ben PS5'den bahsediyorum sen konsol savaşlarına girmişsin. He birde 3000-3500 liraya ONE X kalitesinde oyun oynatabilicek bir cihaz toplarsan ilk ben alacağım söz. Sadece GTX 1070 3000-3300 TL arasında zaten. ONE X 1060'a eşdeğer değil 1070'e eşdeğer.

Şu an ONE X - nintendo switch ikilisi ile devam ediyorum PS5 çıkınca alacağım zaten bana göre ömrünü doldurdu dedim herkesin beklentisi farklı. Bana fanboy demişsin, görmediğim konsol oynamadığım oyun kalmadı benim. Fanboyluk yapacağım son iş emin ol.

PC ile One X'i bir tutmamak lazım. Konsol exc. oyunlar dışında PS4 Prodan her haliyle üstün bi cihaz. Gerek donanım kalitesi gerek sessizliği gerek tasarımı gerek yazılım gücü gerek gamepad kalitesi vesayre vesayre.. Tabi birde Garanti durumları var. Adamlar en ufak bi sorunda seni hiç uğraştırmadan cihazı tamire bile sokmadan birebir değişim yapıp sana yenisini gönderiyor.

Sen Battlefield V'i XBOX ONE X'de bi oyna ne demek istediği anlarsın. Cihazın sesi yok yanında olduğun halde duymuyosun. kaplamalar onlineda çok şey demek uzak mesafeler bile çok net. yani herşey ex oyunda değil. Forza Horizon 4 bana göre PS4'ün bir kaç tane ex oyunu dışında diğerlerine 10 basıcak bi yapım. aynı şekilde Gears of War'da öyle. GEOW 5 geliyor 2019'da. Türkçe olabilme ihtimali çok yüksek bi yapım mesela. XBOX Türkiye eskisi gibi değil bu konularda ciddi adımlar atmaya hazırlanıyorlar. Horizon 4 ile ilk adımı attılar.

EA Access, Gamepass ve geriye uyumuluk etkenlerinide sayalım. Mesela 10 Yıllık RDR 1 4K çalışıyor cihazda. PS4'deki gibi streaming yaparak oynamıyosun oyunu. Adamlar üşenmemiş buna bile uğraşmışlar.

Bunlara ek olarak RDR2'ye değinmek hiç istemiyorum. Oyun PC'ye çıksa 1070'le bile Native 4K + bu kaplama kalitesini zar zor elde edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 4 Aralık 2018; 2:14:27 >

• Hocam uzun uzun yazıp xbox one x iyi güzel demişsin, öve öve bitirememişsin. Tamam iyi güzel, farkındayız da; bunun Ps4 pro ile ilgisi ne?

Neden bu konuya yazmayı tercih ediyorsunuz? Xbox bölümünde bu fikirlerinizi paylaşsanız, daha uygun olmaz mı? Hem senin gibi düşünen daha fazla insan bulursun, hemde deneyimlerinizi paylaşırsınız.

Sakın yanlış anlamayın, buraya yazmayın diyecek halim yok. Ama lütfen bunu bir düşünün...
  • Oraya yazıyorum zaten. Ben sadece ONE X'i görünce PS5'in eli kulağında dedim konsol kıyaslamak değildi amacım. Arkadaş bu konuya girince bende fikirlerimi yazdım hepsi buydu.
  • Elimde One X ve Ps4 Pro var ama hangisini daha aktif kullanıyorsun derseniz Ps4 Pro açık ara önde...Bir çok oyun ve oyuncu grubunda bulundum ( Facebook ve WhatsApp ) Ps deki oyuncu kitlesi ve popülerliği sayesinde bir çok arkadaş edindim çok kaliteli oyuncular tanıdım xbox da 4 kişilik coop veya multi oyunda çok nadir oyun oynayabildik xbox ın ülkemizdeki durumu içler acısı koskoca gruplarda turnuva düzenlenemezken ps de kuyruk oluyordu xbox da chat partisinin dolduğunu görmezken ps de chat te yer olmadığı için başka grupların kurulduğuna şahit oldum şimdi burdan herkese söylüyorum xbox isterse 8k oynatsın bir sonra ki nesil tek konsol Ps5 ile devam ederim...

• 
Sayfa: önceki 16181619162016211622
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.