Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
34.359
Cevap
387
Favori
1.182.696
Tıklama
Giriş
    488 Mesaj

Hocam ayarları ne yaptınız acaba? Bende de sony xe9305 var. Hdmi 2 ye takıp ayarlardan hdmi 2 girişi gelişmiş ayara getirdim 4k görüntü için fakat ps4 pro rgb de iken ekranda yeşil noktalar şeklinde kumlanmalar oluyor, yuv420 ye alınca düzeliyor. Sizdeki ayarlar nedir? Kablo hdmi 2 fakat kalitesiz mi acaba yetmiyor mu? Yuvda kalsa bir eksikliğini hisseder miyim rgb nin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etokel -- 26 Mayıs 2018; 23:21:55 >
    |
    |
    GedKalessin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    588 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cilduz

Bence alma yorumlar iç açıcı değil bu fiyata nasıl veriyor.

100 tl daha koyarsan STEA2000400 olan modeli alabilirsin. 2.5 inç olduğu için ister harici kullanırsın istersen konsolun içine yerleştirirsin.
    Adaptör gerektirmez. Transfer yeterince hızlı ve sabit disk motor dönüş hızı düşük olduğu için sessiz çalışır daha güvenilir.

Kutunun içinden ST2000LM007 model hdd çıkıyor en düşük satış fiyatı 500 tl. Notebook'a da takılabilir.

Alıntıları Göster
    Harici olarak kullanmak istiyorum açıkçası su assagida linki verdiklerimden hangisi iyidir dostum.

https://urun.n11.com/tasinabilir-disk/seagate-1tb-ultra-slim-backup-plus-tasinabilir-disk-steh1000201-P172735269

https://urun.n11.com/tasinabilir-disk/seagate-1tb-expansion-stea1000400-tasinabilir-harici-hard-disk-P77475788

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    122 Mesaj
    Bırak proyu Ps4 ün bile kırıldığını duymamıştım. Kardeşlikle forumdan oyun alğyorum kırık ps4 de (varsa) hiç gerek yok bence gerçekten çok uyguna geliyor oynadıktan sonra 5 lira aşağısına satıyorsun 5-10 liraya oyun oynuyorsun çok iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: unwicked

Harici olarak kullanmak istiyorum açıkçası su assagida linki verdiklerimden hangisi iyidir dostum.

https://urun.n11.com/tasinabilir-disk/seagate-1tb-ultra-slim-backup-plus-tasinabilir-disk-steh1000201-P172735269

https://urun.n11.com/tasinabilir-disk/seagate-1tb-expansion-stea1000400-tasinabilir-harici-hard-disk-P77475788

Alıntıları Göster
    STEA2000400 modeli 2TB. Fiyat olarak az bir fark var alamıyormusun
    |
    |

• Yarbay
    2234 Mesaj
    Daha fazla dayanamadım ve satın aldım Ps4 Pro. Sony garantili olsun diye siyah tercih ettim. Yoksa beyaz çok istiyordum. İlk konsolum. Uzun zamandır istiyordum detroit son patlamayı gerçekleştirdi. Plus üyeliği direk psn hesabı açıp mı almak avantajlı. İnternette baktığımda fiyatlar 250 TL. Normalde 179 TL diye gördüm.

Yeni konsol tarafına girdiğim için yapmam gereken bir şeyler var ise sizden tavsiyeler beklerim.

PSN üzerinden oyun almak her zaman en avantajlısıdır. İndirimlerde olsun normal fiyatlandırma olsun kutuludan her zaman ucuz oluyor. Kutu ve koleksiyon hastası değilseniz dijitale yönelin. Kardeşlik konusuna bakın ayrıca.

Detroit Become Human oyunu tarzında Heavy Rain, Beyond 2 Souls var tür farkı olarak ta Until Dawn var. Ayrıca;

God of War, God of War 3 Remastered, Persona 5, Uncharted 1-2-3-4, Order 1886, Bloodborne, Horizon Zero Dawn, Shadow of the Colossus, Infamous serisi gibi konsola özel sürüyle oyun var. Bunlar gerçekten çok iyi oyunlar yaz indirimlerinde türü hoşunuza gidenleri oynamanızı tavsiye ederim.

Birde not olarak; PSN hesabı açtığınızda mağazadan oyun alacağınız zaman kartınızı reddederse 2'den fazla denemeyin kart bloke oluyor 15 gün bekletiyor günde 1 kez deneyin. Bu önemsiz gibi gözükebilir ama konusunu okursanız bu basit şeyde ne kadar fazla insanın sorun yaşadığını görürsünüz.

https://forum.donanimhaber.com/playstation-store-kredi-karti-sorunu-ana-konu--58790129

Hayırlı olsun konsolunuz iyi oyunlar.
    |
    |
    myres kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1973 Mesaj

Kendim için örnek vermem gerekirse online olan oyunlari kendi hesabıma alıyorum sadece single player dediğimiz hikaye ağırlıklı oyunları kardeşlikle alıyorum bu şekilde daha uyguna geliyor. Şuan ps plus ta 1 senelik indirim olması lazım 134 liraya falan geliyor eğer yeni üyelik için gecerliyse hemen alabilirsin yada plus sahibi olanlar için gecerliyse 14 günlük deneme sürümünü aktif edip o şekilde alabilirsin

|
    |

PSN İD: CnBozkurt
    Sağa hizala!!
  • Yarbay
    19949 Mesaj

bende aynı durumdayım bi ara daha heveslenip bırakmıştım bu sefer alacağım heralde, detroit'i oynamak çok istiyorum. daha önce konsolum olmadığı için oynayacak çok fazla oyun olacak alırsam. nereden / ne kadar aldınız bu arada?
    |
    |

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Binbaşı
    1973 Mesaj
    Çöp mop olayı yok ya kırık oynayacaksın ya normal çünkü kırık makineyi birdaha güncelledim o bir daha korsan oyun oynayamazsin orjinal kullanmak zorundasın ve saydığın oyunların yarısı online tabanlı oyunlar gerisini sen düşün bir tarafta sadece offline oyun var diğer tarafta hem online hem offline oyun var. Ayrıca forumda kardeşlik konusu var oradan alırsan oyunları vereceğin 4000 liraya 2-3 sene kadar bitiremeyecegin oyunun olur.

|
    |
  • Yarbay
    2234 Mesaj

Sony garantili 2200TL n11den. 7116b
    |
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    God of war'ı açtığım anda uçak kalkar gibi ses çıkıyor ps4 pro'dan. Normal mi? Aynı şekilde indirme yaparken de çok fan sesi çıkıyor. Ve oyun yüksek grafik modunda düşük fps veriyor. Aynı zamanda diğer oyunlarda da fan sesi yüksek çıkarsa oyunda fps düşüşleri oluyor.

Modeli: cuh7016b

1. Sony garantisi var hala sizce garantiye yollasam yenisini yollar mı? Yoksa fan sesi diye uğraşmazlar mı?

2. Ne kadar zamanda geri yollarlar?

3. Ben konsolu 2. el aldım yani fatura benim üzerime değil garantide sıkıntı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 27 Mayıs 2018; 19:48:56 >

Ben 2160p RGB de Pro dan çıkan kablo ile kullanıyorum. Kısacası YUV420 sıkıştırılmış format iken RGB (4:4:4) kayıpsız, skıştırılmamış formattır. Görüntüde kalite kaybı yaşamamak için RGB formatta kullanmakta yarar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 27 Mayıs 2018; 20:47:22 >
    |
    |
    etokel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben de biraz önce pro dan çıkan kabloya döndüm sorun kalmadı. Demek benim aldığım düşük kaliteymiş. Bilgi için teşekkür ederim.

|
    |
    Omer687 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4256 Mesaj

Yüksek grafik modunda fps düşmesi gayet normal. Ps tozlanmış olabilir temizlemeyi deneyebilirsiniz. Serviste sorun yaşamazsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Rodin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Yüksek grafik modunda fps düşmesi gayet normal. Ps tozlanmış olabilir temizlemeyi deneyebilirsiniz. Serviste sorun yaşamazsınız.
    Temizlemek için içini açtığın an garantisi gidiyor diye biliyorum, ayrıca 2000 tl verilen ve pro denilen bir konsolun yüksek grafik modunda fps düşürmesi hiç normal değil bana kalırsa.

Bende plus üyelik düşünüyorum ama dediğiniz fiyata göremedim.

"Bu abonelik, ücretli sürekli bir aboneliktir ve 179,99 TL değerindeki yinelenen aylık abonelik ücreti her yıl cüzdanınızdan tahsil edilir. "

yazıyor....
    |
    |
    cnbzkrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cuh 7016b ses ve ısınma problemi var.7116b yeni serilerde bir takım değişikliğe gittiler ve bu sorun büyük ölçüde cözüldü,garanti ile değiştirip bu seriden almayı deneyin hocam.

Fatura kısmında garantide sorun olmaz ama eğer tüketici hakem heyetine vermeyi düşünürseniz fatura kimin adınaysa onun başvuru yapması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 27 Mayıs 2018; 22:25:57 >
    |
    |
    Rodin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Rodin

God of war'ı açtığım anda uçak kalkar gibi ses çıkıyor ps4 pro'dan. Normal mi? Aynı şekilde indirme yaparken de çok fan sesi çıkıyor. Ve oyun yüksek grafik modunda düşük fps veriyor. Aynı zamanda diğer oyunlarda da fan sesi yüksek çıkarsa oyunda fps düşüşleri oluyor.

1. Sony garantisi var hala sizce garantiye yollasam yenisini yollar mı? Yoksa fan sesi diye uğraşmazlar mı?

3. Ben konsolu 2. el aldım yani fatura benim üzerime değil garantide sıkıntı olur mu?

Bir kişi çıkıpta demiyor ki serisi ne olursa olsun bütün cihazlarda gow açıldığında uçak kalkıyor evde. Fps düşnesine de gelince 4k da fps düşmesi olmasa;oyun bize performans mı yoksa 4k mı istersin diye niye sorsun? Hem 4k hem yüksek fps olmadığını oyun zaten açık açık söylüyor bize.
    Sonuç olarak : Cihazında hiç bir şey yok. Gayet normal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3484 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kabune

quote:

Bir kişi çıkıpta demiyor ki serisi ne olursa olsun bütün cihazlarda gow açıldığında uçak kalkıyor evde. Fps düşnesine de gelince 4k da fps düşmesi olmasa;oyun bize performans mı yoksa 4k mı istersin diye niye sorsun? Hem 4k hem yüksek fps olmadığını oyun zaten açık açık söylüyor bize.
    Sonuç olarak : Cihazında hiç bir şey yok. Gayet normal.

Alıntıları Göster
    Yalniz oynarken bu sorunlari yasamadigini soyleyenler var. Hem pro da hem de slimde.

• Yarbay
    3254 Mesaj
    quote:

Yalniz oynarken bu sorunlari yasamadigini soyleyenler var. Hem pro da hem de slimde.

Alıntıları Göster
    Kim? Nerde? 4k mı oynuyor ? Cihazın özelliklerini bu kadar sonuna kadar kullanan bir oyun olcak;biz onu 4k çalıştırcaz ve ps4 pro nun fanından çok ses gelmicek. Ben bunu söyleyenlere inanmıyorum kusura bakmayın. Çeksin video göndersinler inanalım. Bizim de sesimiz çıkmasın forumda :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,063
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.