Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1432. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.311.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14301431143214331434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HDR siz tv veya monitör almayın, sonra çok üzülürsünüz.HDR candır.

Dipnot: İroni değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ButcherofBlaviken -- 18 Şubat 2018; 4:29:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -RAUL

quote:

Orijinalden alıntı: Stargate_0404

quote:

Orijinalden alıntı: -RAUL

Arkadaşlar 1000 liraya kadar TV tavsiyelerinizi bekliyorum. PS4 Pro var. Monitor almak istemiyorum tv olarak da kullanmak istediğimden ötürü.

gittigidiyorda regal 40r5020 4k tv vardı.Al 4k keyfine bak.1280 tl idi.Puanla belki 1150ye alırsınız.

Güzelmiş hocam peki Regal marka nasıldır? Tamam bir LG Samsung kalitesi beklenmez ama iki güne elimizde kalmasın?
    Birde dahili uydu alıcısı var mı tam göremedim.

İşimi fazlası ile görüyor. Donanımında bir sorun yaşamadım. 3 aydan fazladır kullanıyorum. Hdr yok fakat ileride hdr li tv alacağım. Bütçemiz buna yetti.

Hdr gayet güzel bir teknoloji. Fakat olmazsa olmaz değil bence.

Tvnin ps4 ve pc performansı çok çok iyi. Gecikme yok.

Pürüzsüz oyun oynuyorsunuz.

Regal marka kötü değildir. Seg, axenn vs den de iyidir

• Merhaba ben siz ps4 pro kullanıcılarına birşey sormak istiyorum. İki tane cihaz buldum biri slim diğeri ps4 pro ikisinin yanında da oyunlar var fakat istiğim oyunları alırsam ps4 pro 2000-2100 civarı oluyor ps plus dahil. Ps4 Slim ise 1700 lira oluyor. Oynamak istediğim oyunları Slim i alırsam daha fazlasına sahip olucam ama Pro yu alırsam bir iki tane eksik olucak ileri alma şansım var. Şimdi asıl soru siz bu Pro yu kullanıyorsunuz ben ise internetten sadece fps test videolarına baktım. Bazı oyunları 60 fps oynatıyor ama çoğu oyunu aynı oynatıyorlar şimdi aradaki bu farkı verip pro mu almalıyım yoksa istediğim oyunları olan slim modelini mi? Çok ciddi performans farkı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Unlimited_Man

HDR siz tv veya monitör almayın, sonra çok üzülürsünüz.HDR candır.

Vallaha kafayı sıyırıcam bir kaç gündür. Sadece ps4 pro için kullanacağım için monitör alayım diyorum. Tepkime süresi ve imput lag değerleri daha iyi diye ama bir yandan da tv mi alsam yatağımda rahat rahat oynarım hem de hdr var diyorum. Dahili uydu alıcısı ile de tv de izlerim diyorum. Maddiyat önemli değil ama kararsız kaşdım. Hdr li monitörleri mi beklesem 😄

• quote:

Orijinalden alıntı: canbey_bjk

Ozaman markası onemli deil 75 hz 1 ms tum tn paneller aynı performans farkı yok oyle bi ark benq kullanıo aynı.i

Peki 75 hz 1 ms ıps panel alsam yavaşlık olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: cobalt_evan

quote:

Vallaha kafayı sıyırıcam bir kaç gündür. Sadece ps4 pro için kullanacağım için monitör alayım diyorum. Tepkime süresi ve imput lag değerleri daha iyi diye ama bir yandan da tv mi alsam yatağımda rahat rahat oynarım hem de hdr var diyorum. Dahili uydu alıcısı ile de tv de izlerim diyorum. Maddiyat önemli değil ama kararsız kaşdım. Hdr li monitörleri mi beklesem 😄

HDR kafani karistirmasin..ya begenmezsen ne olacak :) mesela ben begenmiyorum kullanmiyorum..bir arkadasimda senin gibi hdr diye tutturuyorsu 55mu9000 aldik..acti unchartedi ovv super harika dedi sonra acti geow u cok parliyor hosuma gitmedi dedi..horizon 3 u acti iki saat ayar cekti..kisaca hdr olmazsa olmaz degildir..cunku hdr nin olayi her sahneye ayri olarak uygulanirsa ortaya cikar sahnelerdeki renk tonlari farklidir..ama bizim oynadigimiz oyunlarda hdr sabittir tum sahnelere uygulanir..kisaca kisiden kisiye degisir guzelligi :) olurda sen begenmezsen ne olacak aklin monitorde kalacak..sen hdr yi bosver once tv mi monitormu almak istiyorsun ona karar verer sonra tv dersen hdr li alirsin..lakin her hdr li tv ayni performansi vermez ornegin sony xe9005 ve mu9000 gibi hdr yi diger alt segmentlerdeki tvlerde bekleme..kisaca tv alacaksan ve maximum performans istiyorsan butcenide 4500-5000 bandina cikarman gerek..

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

Orijinalden alıntı: cobalt_evan

quote:

HDR kafani karistirmasin..ya begenmezsen ne olacak :) mesela ben begenmiyorum kullanmiyorum..bir arkadasimda senin gibi hdr diye tutturuyorsu 55mu9000 aldik..acti unchartedi ovv super harika dedi sonra acti geow u cok parliyor hosuma gitmedi dedi..horizon 3 u acti iki saat ayar cekti..kisaca hdr olmazsa olmaz degildir..cunku hdr nin olayi her sahneye ayri olarak uygulanirsa ortaya cikar sahnelerdeki renk tonlari farklidir..ama bizim oynadigimiz oyunlarda hdr sabittir tum sahnelere uygulanir..kisaca kisiden kisiye degisir guzelligi :) olurda sen begenmezsen ne olacak aklin monitorde kalacak..sen hdr yi bosver once tv mi monitormu almak istiyorsun ona karar verer sonra tv dersen hdr li alirsin..lakin her hdr li tv ayni performansi vermez ornegin sony xe9005 ve mu9000 gibi hdr yi diger alt segmentlerdeki tvlerde bekleme..kisaca tv alacaksan ve maximum performans istiyorsan butcenide 4500-5000 bandina cikarman gerek..

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Haklısınız. Eğer HDR yi beğenmezsem monitör alsaydım daha iyi idi diyeceğimden çok eminim ki o televizyonları da alamam. En düşük 55 inç den başlıyorlar sanırım ve ben odamda kullanacağım. Duvardan duvara 2.50 metre mesafem var. Büyük gelirler. Bende ps3 den beri kullandığım ve neredeyse 8 senelik sony 32v5500 var. Kendisi yerine monitör alayım o zaman. Tepkime süresi , input lagı ve görüntüsü 4K olan bir şey istiyorum. Beklediğim oyunlar var. Onlara hazırlanıcam :) HDR yi pas geçiyorum o zaman :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobalt_evan -- 18 Şubat 2018; 15:14:36 >

• HDR denen olay olmazsa olmaz değildir. Kafaya takılıp düşünelicek şey değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizin monitörle samsung e590 arasında kaldım :))

Sizinki: ips , hdcp 2.2 , 5ms , input lag 20 nin altında

Samsung : tn , hdcp 1.4 , 1ms , input lag 10 ve altı

Offf offf

• Dell şimdi kendisi " Dell HDR " diye bir şey çıkarmış herhalde. İlk kez gördüm dün. HDR teknolojisine yakın bir sistemmiş . Bu monitörde de Pro kullanıcıları HDR özelliğini kullanıyormuş. Dün hatta bir eleman videoda gösteriyordu. Birkaç kişi de (yabancı forumlarda) bu monitörü bayağı övmüşler. Bilemiyorum değerlendirilebilir.
    Link :https://www.hepsiburada.com/dell-s2718h-27-6ms-analog-hdmi-full-hd-ips-monitor-p-HBV000009XJ81?magaza=Teknolojipazar&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KCQiA5aTUBRC2ARIsAPoPJk8W3f30t5FtCKmWEggNvtmS60mYxU45TTf85vXsRHbD_hj2-zaSvPQaAlEbEALw_wcB

Ayrıca bu Vatan bilgisayar neden Ps4 Pro lara indiridim yapmıyor? Hep Xbox One 500GB modeline indirim yapıyor. Bir başka dikkatimi çeken de site üzerinden ps4 seçenek sayısı azalıyor. Acaba mart ayında yapılacak zam için mi yoksa başka bir şey için mi anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foreign. -- 18 Şubat 2018; 16:19:2 >

• cobalt_evan kullanıcısına yanıt
    Ben öneririm kardeşim tercih senin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cannesz61 kullanıcısına yanıt
    Yok dostum ne yavaslığı.canavar gibi monitor.4k falan takmıosan kafana online da fark yaratırsın

• Ps4pro konusunda bilgi almaya calisirken neden hep kendimi sanki tv bolumundeymis gibi hissediyorum. Ps4 pro parentez icinde tv konusu degildir diye not dusulmeli

• TV ve monitörler oyun konsolları ile ilintili bir konu dolayısı ile yeri gelir PS4 başlığı altında da konuşulur bu gayet normal bir durum.

HDR tam oturmuş bir teknoloji değil hala çok erken bu kadar büyütülmemeli illa ki olmalı diye bir şey de yok bana kalırsa.

Ara sra konsolumu salonda ki TV ye bağlayıp kullanıyorum.Oyunlarda ilk işim açık ise HDR ı kapatmak oluyor, memnun kaldığımı söyleyemem. Oyundan oyuna da değişiklik gösteriyor.

Ayrıca yayıla yayıla oyun oynamanın keyfi de bir başka tabi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 18 Şubat 2018; 18:27:25 >
  • NeRo3506 kullanıcısına yanıt
    Tviniz 4k ise,tv nizin hdmı girişlerinin hepsinde deneyin.ben ilk kurduğumda 1 nolu hdmı'a taktığımda aynı sizin gibi hdr aktif değildi.3 nolu hdmı'dan bağlantı yaptım ve aktifleşti.bu tv'den tv'ye değişkenlik gösterebilir.

Saygılar..

• Omer687 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum. Zaten bazı zamanlar monitör tv konuşuluyor . Güncelleme ile ilgili bir haber olduğunda bu konu konuşuluyor. Bir oyun Pro için güncelleme aldığında bu konu konuşuluyor. Güzel bir indirim oluyor vs vs. Yani meseleden meseleye değişiyor. Liner bir şekilde gitmesi can sıkar diye düşünüyorum . Zaten konu dışına çıkılmıyor.
    Espor oyuncusu değilsen veya yer sıkıntısı yoksa kesinlikle ama kesinlikle 4K HDR TV alın.Benim gibi kavisli seviyorsanız kavisli alın, "dadına doyum olmaz valla" HDR'yi küçümsemeyin, bende 49MU7500 normal HDR var MU8000 ve üstü modellerde HDR 1000 var.Netflix de benimki bile inanılmaz tatmin ediyor beni, tabi Witcher 3, Ac:Origins' i de unutmamak gerek.HDR eşliğinde manzara açıp bırakıyorum bazen sırf odaya ambiyans katsın diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omer687

TV ve monitörler oyun konsolları ile ilintili bir konu dolayısı ile yeri gelir PS4 başlığı altında da konuşulur bu gayet normal bir durum.

yeri gelir tabiki konuşulur ona kimse bir şey demiyor zaten ama son 3-4 sayfadır tv muhabbeti dönüyor.

ve her tv veya monitör alacak olan buraya girip soruyor bu da dolayısıyla "yeri gelir, muhabbet oraya gider" durumu değil , bildiğin tv konusu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 18 Şubat 2018; 19:16:40 >
  • 
Sayfa: önceki 14301431143214331434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.