Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
34.373
Cevap
387
Favori
1.183.633
Tıklama
Giriş
    852 Mesaj

• Yarbay
    2020 Mesaj

Va panel ips den her türlü daha iyi performans sunar oyunda. Özellikle karanlık sahnelerde ips de detaylar belli olmazken va da belli olur. Va panelin maliyeti tn ve ips e göre daha yüksektir. Dikkat ederseniz çoğu düşük bütçeli tv de ips panel kullanılır. Örnek vermek gerekirse Sony nin 2017 tv lerinde 5000 TL altı tüm modeller ips dir. Fakat 5000 ve üstü modeller(Xe8505-xe9005 gibi) va panel kullanır. Oyun için panel kalitesi olarak bir numaralı tercih va olmalıdır. Fakat öncelikler elbette farklı olabiliyor. Birisi benim için tepki süresi daha önemli derse o zaman monitör kullanmasında fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    alican88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Omer687

Her ikisi de farklı kategoride ürünler Monitör veya TV seçimi ve tabiki tercih edilecek büyüklük kişinin kullanım amacına göre değişkenlik gösterecek bir durum. Her şeyden önce oyun amaçlı ise monitörler çok daha avantajlı zira tepki süresi (IPS hariç) her koşulda TV lerden çok daha iyi.

Kendimden örnek vermek gerekir ise üniversite öğrencisiyim ailem ile yaşıyorum ve çokta büyük sayılmayan odamda masanın üzerine 28 bile büyük sayılır iken 49 inç TV koyup kullanmanın hiç bir mantığı yok saçma olur zaten. Dediğim gibi bu kişiden kişiye farklılık gösterecek bir durum.

Ayrıca her 4K çözünürlüklü ve HDR destekli TV lerin de başarılı olduğunu zannetmeyin nereden baksanız en az 4000 Lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor 4K ve HDR destekli iyi sayılabilecek bir TV için

Düz modelini tercih edebilirsin. Sonuçta düz ps4 de 1080pye kadar destekliyor. belkide daha fazla.

proya 4k büyük tv şart olduğu hemfikiriz zaten.

Benim tv başarılı. Bu fiyata zaten gününde bitti. ;) Yani 1500 lira vermek yerine 300 daha ekleyip 3 kat geniş olduğu kadar tv almak daha iyi.

zaten bazıları 10 ms 50 ms gecikme var onlara cevap vermiyorum. Kafası karışan arkadaşlar için 10 ms 0.1 sn gecikmedir. TV'lerde ms çok olduğu doğru. Ortalama 50 msdir ,oyun modu varsa (ki her tvde var artık) 10 msye düşer. Ha diyorsanız R6 oynuyorum uluslararası yarışmacıyım, o zaman gamer monitörü şart tabii..

• Yarbay
    6097 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hazark

Va panel ips den her türlü daha iyi performans sunar oyunda. Özellikle karanlık sahnelerde ips de detaylar belli olmazken va da belli olur. Va panelin maliyeti tn ve ips e göre daha yüksektir. Dikkat ederseniz çoğu düşük bütçeli tv de ips panel kullanılır. Örnek vermek gerekirse Sony nin 2017 tv lerinde 5000 TL altı tüm modeller ips dir. Fakat 5000 ve üstü modeller(Xe8505-xe9005 gibi) va panel kullanır. Oyun için panel kalitesi olarak bir numaralı tercih va olmalıdır. Fakat öncelikler elbette farklı olabiliyor. Birisi benim için tepki süresi daha önemli derse o zaman monitör kullanmasında fayda var.

bir oyuncu icin tuplu tv leride baz alirsak input lag bazinda siralama su sekildedir crt>tn>va>ips..panel kalitelerine gelince s_va paneller kaliteli olsada auo paneller en kalitelisidir..auo paneller maliyeti yuksek oldugundan 2015 ten sonra kullanilmadi..suan ust segment denilenlerde s_va,orta segment denilenlerde ips paneller kullaniliyor..

|
    |

• Yüzbaşı
    714 Mesaj
    Arkadaşlar playstation marketten fifa 18 alıcam ama türkçe altyazılımı lütfen yardım

Orijinalden alıntı: Darbit3838

Arkadaşlar playstation marketten fifa 18 alıcam ama türkçe altyazılımı lütfen yardım

evet hesabınız türkiyeye bağlıysa türkçe iner

• Teğmen
    158 Mesaj

Yanlzı 50 ms yarım saniye tepkime demek.50ms dennuzak durun.ama farklı bı olayda var.4k oyun temkime süresi dahada yuksek oluyo.tv alırken cok dikkatli olmalı.

|
    |
    Exhell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ekranın büyük veya küçük olması kişinin kullanacağı ortamın şartlarına ve bakacağı mesafeye göre değişebiliyor Ayrıca monitör/TV seçimindeki tek kriter ekran boyutu değil. Bir çok kriter var tepki süresi tazeleme oranı görüntü çıkışları G-sync Freesync teknolojileri ekran renk sayısı hatta daha da detaya inersen piksel aralığı vs. Dolayısı ince eleyip sık dokumak ve ona göre bir tercihte bulunmak gerekiyor.

Ayrıca 4K da genellikle 50-60 fps verebilen bir PC ye de sahibim dolayısı ile yeni nesil güncel görüntü arabirimi olan DisplayPort da benim için olmazsa olmaz bir özellik ve bu özellik henüz Tv ler de yer almıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 17 Şubat 2018; 1:18:8 >
    |
    |
    Exhell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tek diyebileceğim pro sahipleri tv alırken hdr olmasına dikkat etsin. Oyun modu zaten her tvde var hemen hemen. Oyuna moduna almayı unutmayın MS 10'a düşer.
    |
    |

Peki bu fifa 18 indirince süresiz hesabımda kalıcak değilmi

|
    |
    BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Darbit3838

Peki bu fifa 18 indirince süresiz hesabımda kalıcak değilmi

Tabiki oyun komple sizin oluyor

Ben de monitör bölümündeki bir konuya bu iki linki attım Dell almamı söyledi bir arkadaş.
    1 :https://www.hepsiburada.com/asus-vz239he-23-5ms-d-sub-hdmi-ips-monitor-p-HBV000008C0TZ
    2 :https://www.hepsiburada.com/dell-se2717h-27-6ms-75hz-freesync-hdmi-vga-ips-oyuncu-monitor-p-HBV000006UOC9

Yine de tam emin değilim ben de .
    |
    |
    -RAUL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Xbox : Fenes#9536

• Binbaşı
    1124 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Omer687

Ekranın büyük veya küçük olması kişinin kullanacağı ortamın şartlarına ve bakacağı mesafeye göre değişebiliyor Ayrıca monitör/TV seçimindeki tek kriter ekran boyutu değil. Bir çok kriter var tepki süresi tazeleme oranı görüntü çıkışları G-sync Freesync teknolojileri ekran renk sayısı hatta daha da detaya inersen piksel aralığı vs. Dolayısı ince eleyip sık dokumak ve ona göre bir tercihte bulunmak gerekiyor.

Ayrıca 4K da genellikle 50-60 fps verebilen bir PC ye de sahibim dolayısı ile yeni nesil güncel görüntü arabirimi olan DisplayPort da benim için olmazsa olmaz bir özellik ve bu özellik henüz Tv ler de yer almıyor

Hocam ben tv yada monitor alacagm sizce hangisi daha mantıklı? Görüntü kalitesi vs önemli değil bütçe max 800.

o paraya tv var mı bilmiyorum ama tv varsa alıp tv olarak da kullanmak var yoksa monitor cok farkediyorsa monitor alırım kararsızım bilgim de yok acıkcası.yardımcı olabilir misin

• Emekli Admin
    13070 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FatihEnesKoc.

Ben de monitör bölümündeki bir konuya bu iki linki attım Dell almamı söyledi bir arkadaş.
    1 :https://www.hepsiburada.com/asus-vz239he-23-5ms-d-sub-hdmi-ips-monitor-p-HBV000008C0TZ
    2 :https://www.hepsiburada.com/dell-se2717h-27-6ms-75hz-freesync-hdmi-vga-ips-oyuncu-monitor-p-HBV000006UOC9

Yine de tam emin değilim ben de .

Monitör bakıyorsanız eğer, lg 27ud58-b alın. Çok fazla araştırdım bu modeli, yurt dışı inceleme yorumları çok iyi. Yalnız sıfır fiyatı yüksek. 2.el 1200-1400 TL bandında satanlar var.

• Binbaşı
    1431 Mesaj

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Ancak en fazla 900 TL verebilirim . Nedeni ise 4-5 ay sonra linkteki televizyonu alacağım. Oraya ayırdığım nakiti monitöre harcamak istemiyorum. Monitörü de odamdaki çalışma masamın bir köşesine kütüphanemin yanına koymak için.
    Link :http://www.vatanbilgisayar.com/sony-kd-43xe7005-43-108-cm-4k-uhd-android-smart-led-tv-dahili-uydu-alici.html
    Ekleme : Yanlış link vermişim. Düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihEnesKoc. -- 17 Şubat 2018; 10:14:4 >
    |
    |
    BeyazBüyü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Xbox : Fenes#9536
  • Yarbay
    17469 Mesaj
    Benim LG 4K Monitörüm.
    Ayrıca bu monitoride yeni nesil Display Port da mevcut.
    Yani ps5 ile birlikte Hdmi devri yüksek ihtimal ile kapanacak bu port devreye girecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 17 Şubat 2018; 10:35:2 >
  • Binbaşı
    1134 Mesaj

TV almak zor fakat 800 liraya tercih edilebilecek Full HD güzel monitörler var elbette. Oyun amaçlı olarak düşünüyorsanız monitörler daha avantajlı. İdeal oyuncu monitörleri de genellikle 24 inç olduğundan ötürü aşağısına düşmenizi de tavsiye etmem açıkcası.

Ayrıca eğer bütçenizi biraz zorlayabilir 200 lira daha katabilirseniz Samsung un Hem TV hem monitör olan (Samsung LT32E310MZ) modelini de öneriyorum gördüğüm kadarı ile kullananlar da çok memnun.

|
    |

Hocam monitor almaktan vazgeçtim tv alacagm. tam tvlere bakarken o samsung ile bu lg arasında kaldım. hangisini tavsiye edresiniz tv alırken nelere dkkat etmek lazım ps4 pro için ?

o samsungda dediginiz özellik hem monitor hem tv olma özelliği nasıl bisey ? bu lgdede var mı nsış anlıyoruz
    https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-lg-32mn58hm-32-full-hd-led-fiyati,56697792.html
    |
    |
    Omer687 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Pro ile kullanacağınızdan ötürü TV tercihi yapar iken her şeyden önce tazeleme oranının 60HZ olması gerekiyor buna muhakkak dikkat edin yoksa hiç bir anlamı olmaz. Tepki süresi de önemli zira TV ler tepki süresi olarak dezavantajlı. 50-60 ms lik TV lerden uzak durun.

Samsung Philips ve Lg nin benzer modelleri var TV monitör diye geçiyor yani normal bir monitör de olan özelliklere sahip iken aynı zamanda isterseniz uydu alıcınızı bağlayıp bir TV olarakta kullanabilme imkanını sunabiliyor size yani ikisi bir arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 17 Şubat 2018; 11:32:58 >
    |
    |
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.