Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1428. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.311.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14261427142814291430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hem Full Hd Tv ile hem de 4k Tv ile Ps4 Pro kullandım. 4k Tv kullanmıyorsanız boşuna Pro almayın. Full Hd Tv ile Pro'da tabi ki fark var ancak abartıldığı kadar değil.

Uzun bir süre 4k Televizyon alma planınız yoksa eğer, 2.el uygun fiyata Ps4 slim alın. Pro fiyatına slim almayın ama, o malum arkadaşlara dikkat edin. 1-2 yıl böyle idare edin, Ps tarafında yeni konsol duyurulduğu zaman Tv ve konsolu beraber değiştirirsiniz.
  • brak13 kullanıcısına yanıt
    ben olsam temiz bir ps4 slim alırdım pro gereksiz olur şimdilik
    Sizi zorlamayacaksa elbette pro. Fakat bütçe anlamında biraz zorlanacaksanız ps4 slim almakta fayda var. Bu arada pro ile slim arasındaki fark 1080p de belli. Bunu iki konsolu da denediğim için biliyorum. Özellikle 60fps oyunlarda fps düşmesi olmuyor. Örneğin Bf1. Ps4 slim de bazı yerlerde 35 lere kadar düşerken pro da en kötü 45 fps ye düşüyor. Ayrıca anti-aliasing dediğimiz köşe düzeltme ayrı pro da daha yüksek. Bu nedenle pro da daha pürüzsüz görüntü alıyorsunuz. Kısacası 1080p de fark var. Ama asıl fark 4k da. Pro kağıt üzerinde de slim den 2.5-3 kat daha güçlü. Bu nedenle arada fark olamaması imkansız. Bu fark ileride daha çok açılacaktır. Ayrıca yeni güncelleme ile gelecek olan supersampling özelliği ile 1080p de daha yüksek grafik alacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hem 4K hem de 1080p monitörüm de Pro yu deneyim etmiş bir kullanıcı olarak 1080p monitör/TV sahiplerini de fazlası ile tatmin edecektir 3-5 lira daha fazla verip kesinlikle Pro alınmalı. Her ne kadar ps4 ile aynı nesil de konumlandırılılmış olsa da donanımsal olarak yeni nesil bir mimariye sahip güçlü bir konsol. Bana kalırsa bu zamandan sonra standart ps4 e para verilmez.

Pro zaten süper örnekleme teknolojisine sahip ayrıca oyunlar akıcılık olarak stabil . 1080p Tv, Pro almanıza engel değil alır mutlu mesut kullanırsınız.

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 16 Şubat 2018; 18:48:19 >

• Omer687 kullanıcısına yanıt
    Hocam 4K monitör modeli ne ?
  • arslanrecep kullanıcısına yanıt
    SAMSUNG 28 inç LU28E590DS/UF 1Ms FREESYNC monitör.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 16 Şubat 2018; 18:58:23 >
  • pro sahibiyseniz 28-30" arası monitör yada tv almayın, düz ps4 alın.

bende tv araştırmaya başladım 1500 lira monitöre verip kücük ekranda oynamanın anlamı yok, bime gelen yüzyılın kampanyası olan tvyi aldım 1800 liraya 49",4k,smart tv en önemliside HDR olmasıyla tam proya göre oldu. Remastered oyunlar bile hdr özelliği aktif oynuyorum çok şahane detaylar var oyunda onları izlemekten ilerleyemedim
  • Her ikisi de farklı kategoride ürünler Monitör veya TV seçimi ve tabiki tercih edilecek büyüklük kişinin kullanım amacına göre değişkenlik gösterecek bir durum. Her şeyden önce oyun amaçlı ise monitörler çok daha avantajlı zira tepki süresi (IPS hariç) her koşulda TV lerden çok daha iyi.

Kendimden örnek vermek gerekir ise üniversite öğrencisiyim ailem ile yaşıyorum ve çokta büyük sayılmayan odamda masanın üzerine 28 bile büyük sayılır iken 49 inç TV koyup kullanmanın hiç bir mantığı yok saçma olur zaten. Dediğim gibi bu kişiden kişiye farklılık gösterecek bir durum.

Ayrıca her 4K çözünürlüklü ve HDR destekli TV lerin de başarılı olduğunu zannetmeyin nereden baksanız en az 4000 Lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor 4K ve HDR destekli iyi sayılabilecek bir TV için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 16 Şubat 2018; 20:23:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer687

Her ikisi de farklı kategoride ürünler Monitör veya TV seçimi ve tabiki tercih edilecek büyüklük kişinin kullanım amacına göre değişkenlik gösterecek bir durum. Her şeyden önce oyun amaçlı ise monitörler çok daha avantajlı zira tepki süresi (IPS hariç) her koşulda TV lerden çok daha iyi.

Kendimden örnek vermek gerekir ise üniversite öğrencisiyim ailem ile yaşıyorum ve çokta büyük sayılmayan odamda masanın üzerine 28 bile büyük sayılır iken 49 inç TV koyup kullanmanın hiç bir mantığı yok saçma olur zaten. Dediğim gibi bu kişiden kişiye farklılık gösterecek bir durum.

Ayrıca her 4K çözünürlüklü ve HDR destekli TV lerin de başarılı olduğunu zannetmeyin nereden baksanız en az 4000 Lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor 4K ve HDR destekli iyi sayılabilecek bir TV için

ips haric degil ips dahil hocam :)

• alican88 kullanıcısına yanıt
    Elbette bir TV ye kıyasla her koşulda daha iyi orası başka :)

• FİFA 18 İNDİRİMİ NE ZAMAN BİTİYOR BEYLER?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• alican88 kullanıcısına yanıt
    Va panel ips den her türlü daha iyi performans sunar oyunda. Özellikle karanlık sahnelerde ips de detaylar belli olmazken va da belli olur. Va panelin maliyeti tn ve ips e göre daha yüksektir. Dikkat ederseniz çoğu düşük bütçeli tv de ips panel kullanılır. Örnek vermek gerekirse Sony nin 2017 tv lerinde 5000 TL altı tüm modeller ips dir. Fakat 5000 ve üstü modeller(Xe8505-xe9005 gibi) va panel kullanır. Oyun için panel kalitesi olarak bir numaralı tercih va olmalıdır. Fakat öncelikler elbette farklı olabiliyor. Birisi benim için tepki süresi daha önemli derse o zaman monitör kullanmasında fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omer687

Her ikisi de farklı kategoride ürünler Monitör veya TV seçimi ve tabiki tercih edilecek büyüklük kişinin kullanım amacına göre değişkenlik gösterecek bir durum. Her şeyden önce oyun amaçlı ise monitörler çok daha avantajlı zira tepki süresi (IPS hariç) her koşulda TV lerden çok daha iyi.

Düz modelini tercih edebilirsin. Sonuçta düz ps4 de 1080pye kadar destekliyor. belkide daha fazla.

proya 4k büyük tv şart olduğu hemfikiriz zaten.

Benim tv başarılı. Bu fiyata zaten gününde bitti. ;) Yani 1500 lira vermek yerine 300 daha ekleyip 3 kat geniş olduğu kadar tv almak daha iyi.

zaten bazıları 10 ms 50 ms gecikme var onlara cevap vermiyorum. Kafası karışan arkadaşlar için 10 ms 0.1 sn gecikmedir. TV'lerde ms çok olduğu doğru. Ortalama 50 msdir ,oyun modu varsa (ki her tvde var artık) 10 msye düşer. Ha diyorsanız R6 oynuyorum uluslararası yarışmacıyım, o zaman gamer monitörü şart tabii..

• quote:

Orijinalden alıntı: hazark

Va panel ips den her türlü daha iyi performans sunar oyunda. Özellikle karanlık sahnelerde ips de detaylar belli olmazken va da belli olur. Va panelin maliyeti tn ve ips e göre daha yüksektir. Dikkat ederseniz çoğu düşük bütçeli tv de ips panel kullanılır. Örnek vermek gerekirse Sony nin 2017 tv lerinde 5000 TL altı tüm modeller ips dir. Fakat 5000 ve üstü modeller(Xe8505-xe9005 gibi) va panel kullanır. Oyun için panel kalitesi olarak bir numaralı tercih va olmalıdır. Fakat öncelikler elbette farklı olabiliyor. Birisi benim için tepki süresi daha önemli derse o zaman monitör kullanmasında fayda var.

bir oyuncu icin tuplu tv leride baz alirsak input lag bazinda siralama su sekildedir crt>tn>va>ips..panel kalitelerine gelince s_va paneller kaliteli olsada auo paneller en kalitelisidir..auo paneller maliyeti yuksek oldugundan 2015 ten sonra kullanilmadi..suan ust segment denilenlerde s_va,orta segment denilenlerde ips paneller kullaniliyor..

• Arkadaşlar playstation marketten fifa 18 alıcam ama türkçe altyazılımı lütfen yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: Darbit3838

Arkadaşlar playstation marketten fifa 18 alıcam ama türkçe altyazılımı lütfen yardım

evet hesabınız türkiyeye bağlıysa türkçe iner

• Yanlzı 50 ms yarım saniye tepkime demek.50ms dennuzak durun.ama farklı bı olayda var.4k oyun temkime süresi dahada yuksek oluyo.tv alırken cok dikkatli olmalı.

• Ekranın büyük veya küçük olması kişinin kullanacağı ortamın şartlarına ve bakacağı mesafeye göre değişebiliyor Ayrıca monitör/TV seçimindeki tek kriter ekran boyutu değil. Bir çok kriter var tepki süresi tazeleme oranı görüntü çıkışları G-sync Freesync teknolojileri ekran renk sayısı hatta daha da detaya inersen piksel aralığı vs. Dolayısı ince eleyip sık dokumak ve ona göre bir tercihte bulunmak gerekiyor.

Ayrıca 4K da genellikle 50-60 fps verebilen bir PC ye de sahibim dolayısı ile yeni nesil güncel görüntü arabirimi olan DisplayPort da benim için olmazsa olmaz bir özellik ve bu özellik henüz Tv ler de yer almıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 17 Şubat 2018; 1:18:8 >
  • 
Sayfa: önceki 14261427142814291430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.