Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1424. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.311.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14221423142414251426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xbox ta kaç tane 4K, 60 fps oyun var araştırınız mi? Bir de Xbox in çoğu oyunu ay ı PS4 Pro da olduğu gibi upscale 4K, yapımcılar pek uğraşmiyorlar, daha güçlü olmasına rağmen arada pek fark yok. Exc oyunlar ve ülkemizdeki yayginligina bakarak PS4 Pro tavsiye ederim, hatta PS4 varsa Pro almanıza pek gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 14 Şubat 2018; 13:47:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -RAUL kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de dandik bir kablosuz mouse vardı taktım btf1 i açtım o fare imleci sol üstte görünüyor ama oyunda çalıştıramadım .

Sadece O oyuna özel bir şeymi acaba bir deneyebilir misiniz siz evde var mı fare klavyeniz.

Belki de kablosuz mouse olduğu için çalışmadı ama gördü yani Sol üstte belirdi

• mustang_88 kullanıcısına yanıt
    Şuan ps4'üm yok bu konuyu arastırıp ondan sonra alacagım ama adam videoda diyor zaten sadece fortnite da calıstı diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Güçlendirme modunu açabilirsiniz. Televizyonunuz 4k ise görüntünün 4k olarak verilip verilmediğini kontrol edin. Hdr modunu açabilirsiniz.

O kontrolü nasıl yapacağım?
    O zaman o oyuna özeldir hocam . Diğer oyunlara da olsaydı zaten çoktan duyardık . Bir ara heyecan yaptım tüh be 😱🤔😞

• Hocam 4k tv almıştım 1 yıl önce niyetim başta ps4 pro almaktı.Şimdi imkanım olduğu için ps4 pro almak yada xbox one x alma niyetindeyim.Grafik anlamında ileride xbox ile ps4 pro arasında fark ortaya çıkar mı bunu merak etmiştim.
  • eminent_86 E kullanıcısına yanıt
    Ben minör farklar dışında bir fark olacağına inanmıyorum. Ama gönlünüz daha iyi grafik görmekten yanaysa tabiki alabilirsiniz...

Aparat var aslında da TR satıldıgı yeri göremedim hep yabancı sitelerde ve çok pahalı..
  • K&m Fortnite’a ozel...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Normal klavye mouse takılmadıktan sonra pahalı olunca bir anlamı yok hocam

Rica ederim hocam. Klasik klavye mouse bilgisayarımda kullandığım parçalar yani. Dediğim gibi diğer oyunlarda denemedim. Fortnite sorunsuz çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Selamlar. Cihazım pro. Bloody B120 Turbo modeli klavyem. Mouse ise Bloody V2. Dediğim gibi sadece fortnite da denedim. Diğer fps oyunlarında gamepad işimi görüyor oynamak epey basit alıştım. Multiplayer oyunlarda mesela fortnite da gamepad yavaş kalıyor. Fortnite ın serverları multiplatform pc oyuncusuyla aynı oyuna girdiğimizden hantal kalıyor. Klavye mouse takıp keyfime bakıyorum.

• pyori kullanıcısına yanıt
    Ayarlar bölümünden görüntü kısmından bakabilirsiniz. Televizyonunuz sadece tek çıkıştan 4k sağlar hdmi 1 olur genelde.

• PS4 için klavye-mouse desteğinin gelmesi benim gibi kısa vakit içerisinde biraz oyunla zaman geçirmek isteyen, özellikle orta yaş civarındaki insanların PS4'lerinden vazgeçmeleri demek olur.

Biz evlerimizde PC başında boyun ve bel fıtığı olmamak, windows ve sürücülerle uğraşmamak, biraz dinlenip dinlenirken oyun da oynayabilmek adına PS4 kullanıyoruz.
    Klavye-mouse ile haksız rekabetin olacağı yerde bizlere elveda demek düşer.

Zaten PC'ler tam da bunun için varlıklarını sürdürürken PS4'ler için klavye-mouse desteği istenmesi nasıl bir akıl tutulmasıdır, kendi adıma yanıt bulamıyorum.
    'Rahat batıyor' tabirinin karşılığını gördüm resmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkan034

K&m Fortnite’a ozel...

Fortnite le iligili tüm hevesim kaçtı şuan K&m bağlamak bu kadar kolaysa;herkes k&m oynar o oyunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabune -- 14 Şubat 2018; 21:13:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Algenthor kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de sizinle aynı görüşteyim ama atladığınız bir nokta var, kablosuz klavye mouse.

Bu klavye mouse İşinin sürücülerle falan ne alakası var onu anlamadım bence biraz abartıyorsunuz

Ha şunu söyliyim Kol satamayız diye getirmezler zaten. Sattıkları bir set var aslında oda çok afedersiniz eşek kadar fiyatla satıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mustang_88

Hocam ben de sizinle aynı görüşteyim ama atladığınız bir nokta var, kablosuz klavye mouse.

Bu klavye mouse İşinin sürücülerle falan ne alakası var onu anlamadım bence biraz abartıyorsunuz

Ha şunu söyliyim Kol satamayız diye getirmezler zaten. Sattıkları bir set var aslında oda çok afedersiniz eşek kadar fiyatla satıyorlar

Şunu anlatmaya çalışıyorum:

Evimde gayet düzgün bir PC var, mekanik oyuncu klavyesi, kablosuz üst kalite bir de mouse.
    Sürücü kısmı şu, işten eve geldiğimde zaten kısıtlı olan vakitte bilgisayarımı açıp Windows güncellemek, ses kartı, ekran kartı, klavye-mouse aparat sürücüleri indirmek istemiyorum.
    Kablosuz üst seviye klavye-mouse sahibi olsam bile onları kucağıma alıp, koltuğa oturup bu aparatlara masa-sehpa aramak istemiyorum.

Aslında hayret ediyorum asıl siz nasıl anlamıyorsunuz "oyun konsolu" denilen aletin esasında yaratılış sebebi size "konforlu oyun" vaat etmesi. Koltukta oturduğunuz yerde ya da yatağınızda uzanırken sadece oyun oynamaya konsantre olmak işin özü.

Ve yeniden soruyorum, zaten hali hazırda klavye-mouse ile oyun oynanabilecek PC sistemler varken, oyun konsollarını da PC'leştirmenin, konforlu ve oyun odaklı birer makine olmalarından rahatsız olup onları tabiri caizse yok etmenin ne amacı var?
    PS4'e özgü oyunları oynamak istiyorum bile demeniz abes olur çünkü tamamı özellikle gamepad kullanımına uygun yapılıyor.

Söylenebilecek tek gerekçe "Gamepad ile oynayan insanlardan daha avantajlı konumda olup, oyun zevki ve oyun keyfi olgularını yok sayarak sadece "KAZANAN" olmak.

Klave-mouse isteyen otursun bilgisayarının başına saatlerce omurgasını yamultarak oynasın.

Bu dünyada zaten 12 saat masa başında klavye-mouse ile çalışan insanlara bir de evlerinde oyun oynarken klavye-mouse eziyeti yaşatmanın ne açıklaması olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustang_88

Yanlış anlamayın biraz uzun ve eleştiri yüklü bir yazı oldu ama yazının muhattabı siz değilsiniz
    size yanıt verirken ben yeniden duruma dair genel bir eleştiri yapmış oldum
  • Hocam kesinlikle katılıyorum size. Baştan sona haklısınız. Sony nin ps4 e bu klavye mouse desteği vermesini anlamış değilim. Bu nasıl bir saçmalık? Klavye mouse ile oynamak isteyen pc alsın. Sony böyle yaparak dengesizlik yaratıyor. Malum mouse analog dan çok daha hızlı. Konsol ile pc nin ana farkı şu. Konsol konforlu kullanım sunar. Diski koy çalışsın. Kafam öyle güncellemede, fps de olmasın dersen konsol tercih edersin. Grafik veya fps takıntın varsa ultra ayarlar olacak diyorsan pc tercih edersin. Olay bu. Hala anlamakta güçlük çekiyorum bu klavye mouse desteğinin konsola gelmesinde. Gelmemesi gereken bir özellikti bu.

Ayrıca bir diğer eleştirdiğim nokta da ps now olayı ile pc cilerin de eski exc. oyunlarını oynayabilmesi. Bu oyunlar exc. oyunlardır ve bunların playstation dışında başka bir platformda hiçbir şekilde oynanmaması gerekir. Sony bu özelliği pc ye de açarak büyük hata yaptı. Bunun yerine xbox gibi geri uyumluluk getirerek eski exc. oyunları ps4 de oynanmasına imkan sunması daha iyi olurdu. Bu eski exc. oyunları oynamak isteyen de ps4 alarak oynayabilirdi.

Yukarıda açıkladığım bana göre iki yanlış adımı inşallah Sony ileride tekrarlamaz. Özellikle klavye mouse desteğini umarım vermez.

• Algenthor kullanıcısına yanıt
    Yok hocam dediğiniz görüşlere ben de katılıyorum .

Ama ne yaparsam yapıyım fps Oyunları'nda etrafa bakma nişan alma seri olma olaylarını bir türlü yapamıyorum . Hikaye modunda idare ediyor ama online a girince patlıyorum. Bilmiyorum belkide benim beceriksizliğim. Ben de online oynamıyorum artık ne yapayım , yoksa dediğiniz gibi büyük rahatlık .

• 
Sayfa: önceki 14221423142414251426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.