Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
287
Favori
1.311.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13501351135213531354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4.000 tl dolaylarında 49 inch civarı adam gibi bir tv bulamayacağız heralde bu alete :\
  • Hazır kesenin ağzını açmışken PS4 Pronun yanına bir 4K alayım diyorum. Herkes 40KU7000 Samsung'un TV'sini öneriyor. 2000 TL' ye şuan Turkcell satıyor. Fakat televizyonun 50 Hz olmasından dolayı çekincem var. Biraz daha bekleyip SONY KD-43XE7005 43 mü alsam?
  • Pro'yu yarım saat önce aldım. HDD desteği iyi ki gelmiş ya oyunları nasıl aktarıcam sorusu vardı Jet kasa'dan Pro'ya aktardım oynadığım oyunları, bitirdiğim oyunlarıda sildim yer kaplamasın. Vatan Bilgisayar'dan aldım yanında dualshock 4 hediye verdiler konsol 1700 liraya gelmiş oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boromir

Hazır kesenin ağzını açmışken PS4 Pronun yanına bir 4K alayım diyorum. Herkes 40KU7000 Samsung'un TV'sini öneriyor. 2000 TL' ye şuan Turkcell satıyor. Fakat televizyonun 50 Hz olmasından dolayı çekincem var. Biraz daha bekleyip SONY KD-43XE7005 43 mü alsam?

hocam ps4 pro için alıyorsanız sakın hdr'siz bir model alayım demeyin.Ama malesef piyasada ki 4k ve gerçek hdr tv'ler en az 4000 tl'den falan başlıyor.Bu fiyatın altındakiler hep yanıltmaca.Dandik panelli ekranlara hdr özelliğini koyuyorlar hdr var diye satıyorlar bir halta yaradığı yok ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 19 Aralık 2017; 20:34:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

Xe9005 bende almak istiyorum ama 49” modelini Sony Türkiye’ye getirmedi maalesef

O zaman indirime girince 55 i ni alırsın bende de 55 inc var 49 lar ufak geliyor artık
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle bende o yüzden söylüyorum benim aldığım tv 3500 bandında 100 hz lik hdr lı ancak onda da banding olayı var işte iyi bir tv 5000 den başlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Bu 4k zımbırtısı sanırım hdmi 2.1 çıkınca tam anlamıyla gerçek seviyeye gelecek. Bazı tv lerde yazılım hataları vs okuyorum şu da var 4k alırız 8k çıkar

Aynen öyle şuan 1-2 hdmi girişinde 4k 60hz hdmi 2.0 destekli genelde tv ler zaten ps5 de de hdmi 2.1 kullanılcak diye duymuştum hdmi 2.1 120hz e kadar çıkacakmış 4k da 8k da destekleyecekmiş bakalım yaşarsak o günleri de görürüz :D
  • Hdd desteği derken?Bende geçen hafta iki aleti modem e bağlayarak 8 saat gibi zamanda transferi gerçekleştirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: punkerem

quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Bu 4k zımbırtısı sanırım hdmi 2.1 çıkınca tam anlamıyla gerçek seviyeye gelecek. Bazı tv lerde yazılım hataları vs okuyorum şu da var 4k alırız 8k çıkar

Aynen öyle şuan 1-2 hdmi girişinde 4k 60hz hdmi 2.0 destekli genelde tv ler zaten ps5 de de hdmi 2.1 kullanılcak diye duymuştum hdmi 2.1 120hz e kadar çıkacakmış 4k da 8k da destekleyecekmiş bakalım yaşarsak o günleri de görürüz :D

Hdmı 2.1'in, 2018 yılında gelecek olan yeni Tv'ler ile gelmesi ön görülüyor. Mevcut 4k televizyonların hiç birisinde, Hdmı 2.1 desteği mevcut değil. Televizyon almak için acelesi olmayanlar, Mayıs 2018'i beklemeliler diye düşünüyorum!
    http://www.topuptv.co.uk/hdmi-2-1-impact-televisions-10k-8k-vrr-qft-dynamic-hdr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 19 Aralık 2017; 21:42:42 >

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Rthings adlı site KU7000 serisinin oyun için iyi bir tv olduğunu yazmış. Bu konuda da sormuştum tavsiye eden arkadaşlar oldu. 2000 Tl' ye alınabilecek en iyi tv olduğunu söylediler. 4000 TL ye tv almak benim için bayağı bir imkansız. Aslında KD-43XE7005 bile bütçemi fazla fazla zorluyor. Bahsettiğim model için inputlag değerlerinin düşük olduğu ortaya çıkıyor. Ben genelde PS4 için kullanacağım. Bir de bu hz olayı 3 boyutluda fark edilir diye bir yazı okumuştum. Yazanda bu forumda tv üzerine kafa yormuş birine benziyordu. Şuan iyice kararsız kaldım tv konusunda.
  • Hayırlı olsun abi Rabbim iyi günlerde kullanmak nasip etsin gözükmüyorsun bi süredir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Saga -- 19 Aralık 2017; 21:52:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • punkerem kullanıcısına yanıt
    Oyunlarım haricideydi jet kasadan pro'ya aktardım.
  • quote:

Rthings adlı site KU7000 serisinin oyun için iyi bir tv olduğunu yazmış. Bu konuda da sormuştum tavsiye eden arkadaşlar oldu. 2000 Tl' ye alınabilecek en iyi tv olduğunu söylediler. 4000 TL ye tv almak benim için bayağı bir imkansız. Aslında KD-43XE7005 bile bütçemi fazla fazla zorluyor. Bahsettiğim model için inputlag değerlerinin düşük olduğu ortaya çıkıyor. Ben genelde PS4 için kullanacağım. Bir de bu hz olayı 3 boyutluda fark edilir diye bir yazı okumuştum. Yazanda bu forumda tv üzerine kafa yormuş birine benziyordu. Şuan iyice kararsız kaldım tv konusunda.

bütçe yoksa zaten yapıcak bir şey yok doğrudur 2000 tl bazından o tv o olabilir.Ama tv almak şuan sizin için zorunlu mu? Eğer değilse 1-2 sene içinde hem biraz daha para ekleyip geleceğe yönelik sağlam bir 4k-hdr tv almak daha mantıklı bir seçim olabilir.Ama son karar sizin tabi.

• Boromir kullanıcısına yanıt
    Ben daha önce lg nin 55 inç 4k modelinde proyu kullanıyordum. Sonra proyu kendi odamda kullanmak istedim ve samsung 2017 model ue43mu7000 7 serisi 4k hdr tv yi aldım ve proyla kullanıyorum. Tv de oyun modu var ve inputlag değeri oyun modunda çok düşük. 4K performansı oldukça başarılı. Hdr ise daha doğal görüntü ve daha çok ayrıntı sunuyor. Hdr de renkler biraz soluklaşır gibi oluyor ama renk ayarlarıyla çok güzel görüntü yakalanabiliyor. Ses performansı oldukça başarılı. Bluetooth ile kulaklığı tv ye bağlayabilme özelliği de oyun için çok iyi bir özellik. Lg tvim 100 hz bu tv 50 hz ancak oyun performansı lg den daha iyi. Fiyat 43ku7000 modelinin 2017 modeli genel olarak aynı fiyat da birbirine yakın. Ben öneriyorum.

• Nacizane benden sana tavsiye o belirttiğin modellleri alma.49MU8000 veya 49MU7400 al.Genel performansta Samsung'un belirttiğim modelleri daha başarılı.Bende 49XE8005 i alacaktım uzun ve meşakkatli kıyaslamalar sonucunda kavisli de sevdiğim için 49MU7500 aldım ki 49XE7005 i söylemiyorum bile onu geç.Samsung'un belirttiğim modelleri hem VA panel, hem input lag ı daha düşük hemde oyun ve hdr lı oyun performansı daha yüksek.Rtings.com dan kıyasla ne demek istediğimi anlayacaksın.55XE9005 e alacağım biraz daha kendimi sıkıp diyorsan ona lafım yok.Harika bir tv dir.Kal sağlıcakla.

• quote:

Orijinalden alıntı: makta06

Ben daha önce lg nin 55 inç 4k modelinde proyu kullanıyordum. Sonra proyu kendi odamda kullanmak istedim ve samsung 2017 model ue43mu7000 7 serisi 4k hdr tv yi aldım ve proyla kullanıyorum. Tv de oyun modu var ve inputlag değeri oyun modunda çok düşük. 4K performansı oldukça başarılı. Hdr ise daha doğal görüntü ve daha çok ayrıntı sunuyor. Hdr de renkler biraz soluklaşır gibi oluyor ama renk ayarlarıyla çok güzel görüntü yakalanabiliyor. Ses performansı oldukça başarılı. Bluetooth ile kulaklığı tv ye bağlayabilme özelliği de oyun için çok iyi bir özellik. Lg tvim 100 hz bu tv 50 hz ancak oyun performansı lg den daha iyi. Fiyat 43ku7000 modelinin 2017 modeli genel olarak aynı fiyat da birbirine yakın. Ben öneriyorum.

HDR de normal goruntu soluklasmaz aksine sicak ve yogun renkler sunar..renklerin verdigi ton skalasi artar..43MU7000 oyle vermesinin sebebi panelin 10 bit degil 8 bit olusundan kaynakli..8 bit panel HDR icin yetersiz..10 bit panelde gercek HDR yi alirsiniz..ayrica HDR zaten renk algoritmasini standarttan farkli ve daha yuksek yaptigi icin oynama olmamasi gerekir..

• quote:

Hazır kesenin ağzını açmışken PS4 Pronun yanına bir 4K alayım diyorum. Herkes 40KU7000 Samsung'un TV'sini öneriyor. 2000 TL' ye şuan Turkcell satıyor. Fakat televizyonun 50 Hz olmasından dolayı çekincem var. Biraz daha bekleyip SONY KD-43XE7005 43 mü alsam?

50hz den cekinceniz olmasin oyunlar icin 50hz zaten yeterli asil sikinti 8 bit bir panel..bu saatten sonra butce dogrultusunda 10 bit tv oneririm

• makta06 M kullanıcısına yanıt
    Peki MU serisi samsunglar hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Aralarında 500-600 Tl oynuyor.
  • Size zahmet link alabilir miyim hocam?

bu arada bütçem 4000 liraya kadar 4K TV için. Daha uygunu varsa seve seve :)
  • Bütçe 4000 ise indirim kovalayıp 49MU8000 alın HDR1000 mevcut flat ekran VA panel.Bir ara 3800-3900 bandındaydı.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800e

• 
Sayfa: önceki 13501351135213531354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.