Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.823
Cevap
288
Favori
1.311.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13261327132813291330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bkblt85

Arkadaşlar pro da güçlendirme modunu(boost mode) açıyormusunuz? Bazı oyunlarda sorun çıkarıyormuş diye açmıyorum ben ama bazı oyunlardada performans artışı sağlıyormuş siz faydasını yada zararını görüyormusunuz?

Birsey sagladigi yok ya tamamen psikolojik + bir kac fps artisi
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    hocam dun black friday indirmi vardi. yilbasinda benzer indirm olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bkblt85 B kullanıcısına yanıt
    benim hep acik hocam hiç kapapmadim. yarari olur zarari olmaz. zaten her oyundada aktif olmuyo. burazda arkadasin dedihi gibi piskolojik :)

• quote:

Orijinalden alıntı: byvolcan

hocam dun black friday indirmi vardi. yilbasinda benzer indirm olabilir.

ah anladım,

hayır konunun ilk sayfasında size ps4 pro almayı anlatıyorum çünkü amazonda 1300 tlye satılıyor diyince bende indirim olmasa dahi 1300 tlye satıldığını sanmıştım ama sadece belli dönemlerde öyle oluyor anlaşılan.Bunu kaçırdım ama yılbaşını kaçırmamaya çalışırım
  • Youtube da testleri izledim bazı oyunlarda 10 15 fps farkediyor bende gerçekten o kadar farkeder mi merak ettim. Madem bu kadar performans artışı oluyor sony neden bu özelliğin açılıp kapatılmasını bize bırakıyor anladım ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: byvolcan

2el tavsiye edecegim yer yok hocm. oyunlari dijital almaya calisin hocam faha uyguna gelir. amazondan aldigin pronun garantisi burda gecmez. amazona göndermen gerekir.

amazonda satılan sony eurasia garantili değil miydi? Diyelim ürün geldi bir problem yaşanıyor sonyye götürsek kabul etmiyor mu illa amazona mı yollamak lazım?
    Amazon.de de satılan cihazın burada 1 yıl garantisi var diyorlardı ne oldu bilmiyorum o muhabbet

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Amazon.de de satılan cihazın burada 1 yıl garantisi var diyorlardı ne oldu bilmiyorum o muhabbet

eğer öyle bir garantisi yoksa burada , biraz çekinirim açıkçası.Bir sorun çıksa uğraş dur.

var mı durumu bilen arkadaş? Amazon.de'de satılan ps4'ler hakkında?
    Daha önce çok alan oldu pro yu ama alınca soran oldu mu bilmiyorum. Sony tr yi arayıp seri numarasını sorgulamak lazım tr garantisi varsa söylüyorlar

10-15 fps hangi oyunda farkediyomuş acaba sanimiyom okadar fark olsun. benim hep acik zaten

burdakiler bakmaz hocam. amazona gondermek lazim. ama amazon burdaki servislerden kat kat daha iyi hizmet veriyor bilginiz olsun

• Beyler kollar PC de çalışıyormu acaba? Birde bu kollar için ek olarak dashda almak lazimmi?

• Arkadaşlar sorunuma yardımcı olacak yok mu? :) PS4 pro sahibiyim. Menülerde özellikle psn store'a girdiğimde takılmalar oluyor. Bir keresinde tamamen dondu cihaz. Bunun dışında örneğin Last of Us oynarken bariz fps düşüşü oluyor. İlk kez konsol PS kullandığım in normal mi bunlar bilmiyorum. Garantiye yollamalı mıyım cihazı?

• Pro üzerinden Last Of Us'ı oynayıp bitirdim bir kez bile olsun fps düşüşü yaşadığımı hatırlamıyorum. Oyun bariz stabil 60 FPS çalışıyor. Normal bir durum gibi gözükmüyor yaşadığınız. Peki her oyunda oluyor mu ?

Ayrıca menü de ara ara kasılmalar olabiliyor özellikle internet tarayıcısını kullanıp menüye döndükten sonra ama tamamen donup kaldığı durumlar ile hiç karşılaşmadım.

Cihazı sıfırlamadıysanız fabrika ayarlarına dönmeyi deneyin. Şayet sorun devam ederse yazılımsal bir problemden öte donanımsal bir problem olabilir. Garantiye yollamanız da fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 25 Kasım 2017; 22:12:19 >
    mesela the witcher 3‘de boost mode ile oynadığım zaman oyun problem yapıyor sık sık bir anda oyun kapanıyor ve hata veriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer687

Pro üzerinden Last Of Us'ı oynayıp bitirdim bir kez bile olsun fps düşüşü yaşadığımı hatırlamıyorum. Oyun bariz stabil 60 FPS çalışıyor. Normal bir durum gibi gözükmüyor yaşadığınız. Peki her oyunda oluyor mu ?

Ayrıca menü de ara ara kasılmalar olabiliyor özellikle internet tarayıcısını kullanıp menüye döndükten sonra ama tamamen donup kaldığı durumlar ile hiç karşılaşmadım.

Cihazı sıfırlamadıysanız fabrika ayarlarına dönmeyi deneyin. Şayet sorun devam ederse yazılımsal bir problemden öte donanımsal bir problem olabilir. Garantiye yollamanız da fayda var.

İşte aradığım cevap, teşekkürler :)

Hocam Alien Isolation'da da fps düşüşü oluyor. Ancak Last of Us'ı özellikle sorma amacım oyunun stabilitesinin çok övülmesiydi. Hadi Alien Isolation'da olabilir ama Last of Us'da olmamalı diye düşünüyodum. Ki özellikle karlı bölümlerde çok fazla oldu bu düşüşler. Bunun dışında Fifa ve Mortal Kombat oynadım herhangi bir sorun olmadı.

• Rica ederim. :) Dediğim gibi garantiye yollamadan önce cihazı sıfırlamakta fayda var. Bu arada cihazınızı ve oynadığınız oyunları güncel tutmakta önemli. Şu da var ki eğer aktif değil ise Boost Modunu da aktif etmeniz de yararınıza olacaktır.
    İyi forumlar iyi akşamlar.
  • Elimde 14 günlük plus kodu var arkadaslar ilk giren kapar

FHCM - J3NB - 7RLL
  • 1080p de pro'nun farkı hissediliyor mu ?
  • Hocam ben pro yu geçici olarak 1080p de kullanıyorum şuan. Pronun öncesinde ps4 üm vardı ve onu da full HD de oynuyordum. Aradaki en önemli fark anti aliasing. Ps4 de tırtıklı olan yerler pro da daha düz. Böyle olunca da göze daha güzel geliyor. Ayrıca fps farkı var. Oyundan oyuna değişiyor. Kısacası full HD de fark var. Aradaki farka değer gibi gözüküyor eğer maddi sıkıntınız yoksa pro alın derim. Ps5 in çıkmasına daha 2-3 yıl varken bu 2-3 yılda çıkacak oyunlarda ps4 ile ps4 pro arasındaki fark iyice artacaktır.

• 
Sayfa: önceki 13261327132813291330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.