Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (6001. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
121.007
Cevap
561
Favori
3.399.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 59996000600160026003
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aLdacTrack

Hadi ya çok geçmiş olsun o zaman. Umarım büyük bir sorun değildir en kısa zamanda hallolur sorununuz.
    İnşallah hocam bakalım elektronikçi arkadaş bir şeklde hallederiz dedi. Umarım öyle olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    Merhaba, defalarca PS4 cihazını açıp temizlik yaptım. İnanın sesin termal macun ile alakası yok. Cihazı çok kullanıyorsanız zamanla fanları eskiyor ve ses yapmaya başlıyor. Tavsiyem fanlara dikkatlice yağlama yaparsanız sorunu halledersiniz. Cihazında her parçasını tek tek temizlerseniz 3-4 yıl daha götürür sizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drxl -- 4 Temmuz 2019; 18:45:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drxl

Merhaba, defalarca PS4 cihazını açıp temizlik yaptım. İnanın sesin termal macun ile alakası yok. Cihazı çok kullanıyorsanız zamanla fanları eskiyor ve ses yapmaya başlıyor. Tavsiyem fanlara dikkatlice yağlama yaparsanız sorunu halledersiniz. Cihazında her parçasını tek tek temizlerseniz 3-4 yıl daha götürür sizi.
    Merhaba, dediğiniz gibi komple söktüm cihazı bütün parçaları tek tek süpürge yardımıyla veya bezle silerek en ince ayrıntısına kadar sildim. Keçeleşmiş bir sürü toz çıktı içerisinden. Mesela evvelsi gün detroit i ilk indirdiğimde temizlik öncesi oyuna girdim girer girmez jet motoruna bağladı makina. Dün temizlik sonrası girdim saat gibi acaip fark var ha bir kaç güne ne olur bilmem. Ama periyodik ayda bir kez felan içini açıp detaylı temizlik yaparım baktım ses artıyor. İki günde bir de fanın oldugı yeri elektrik süpürgesi ile temizlemeyi planlıyorum. Uzun lafın kısası detaylı temizlik yapmayı düşünen varsa hiç durmasın yapsın ya da yaptırsın makina saat gibi oldu en azından şimdilik :)

Edit:
    Bir de hocam fanlara yağlama yapma demişsin. Nasıl oluyor hocam? Zaman zaman yagsız sprey var onu sıkıyorum pervane kanatlarına ondan mı bahsediyorsun yoksa farklı bişeymi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaViEsTa -- 5 Temmuz 2019; 9:1:7 >
    Merhaba, öncelikle düzelmesine sevindim. Her ay temizlemeyi düşünüyorum demişsiniz ama kesinlikle öyle bir şey yapmayın. Çünkü her ay sök tak vidaları ve cihazı yalama yaparsınız, giriş ve çıkışlarını. Mümkün olduğunca az tozlu bir ortamda dursun; ortam tozlu ise üstünü havlu ya da benzeri bir şeyle, oynamadığınız zaman kapatın. Fan yağlama olayı biraz zor, çünkü fanı söküp yağlamak gerekiyor. Yağ sayesinde azda olsa toparlanıyor. Size tavsiye olarak şunu önerebilirim: GittiGidiyor üzerinden cihaza ekstra takılan fan'lar var. Onlardan alarak araya ekstra bir koruma koymuş olursunuz. Sonradan taktığınız fan'ı temizlersiniz sadece.
  • quote:

Merhaba, öncelikle düzelmesine sevindim. Her ay temizlemeyi düşünüyorum demişsiniz ama kesinlikle öyle bir şey yapmayın. Çünkü her ay sök tak vidaları ve cihazı yalama yaparsınız, giriş ve çıkışlarını. Mümkün olduğunca az tozlu bir ortamda dursun; ortam tozlu ise üstünü havlu ya da benzeri bir şeyle, oynamadığınız zaman kapatın. Fan yağlama olayı biraz zor, çünkü fanı söküp yağlamak gerekiyor. Yağ sayesinde azda olsa toparlanıyor. Size tavsiye olarak şunu önerebilirim: GittiGidiyor üzerinden cihaza ekstra takılan fan'lar var. Onlardan alarak araya ekstra bir koruma koymuş olursunuz. Sonradan taktığınız fan'ı temizlersiniz sadece.
    Eyvallah hocam her ay derken lafın gelişi oldu :) ekstra fanlardan kasıt, bu hem stand hem de ds4leri felan şarj a takılan setler var aynı zaman da fanlar var onu diyorsunuz sanırım? Cihazn bulunduğu oda da normal balkon kapısı acık oldugu için normal dışarıdan tozlar geliyor onun dısın da sigara vs kullanılmıyor oda da. Bakalım ses ne zaman artarsa müdahale ederiz artık. Geçenlerde o noktaya geldi ki ses akşam saati iki oda yandan ev halkından biri gelip bune yahu bu saatte elektrik süpürgesi mi açtın demişti o derece fena rokete bagladı en son :)

Aynen o cihazlardan fan çıkışına takın en azından pislendi mi onu temizlersiniz. PS4'ü kullanmadığınızda da üstüne bir şey serin tülbent ya da benzeri bir şey. Artık olduğu kadar toz girmez. Zaten bir kere söktünüz cihazı kolay olduğunu gördünüz. Artık elinizden kurtulamaz :)
  • quote:

Aynen o cihazlardan fan çıkışına takın en azından pislendi mi onu temizlersiniz. PS4'ü kullanmadığınızda da üstüne bir şey serin tülbent ya da benzeri bir şey. Artık olduğu kadar toz girmez. Zaten bir kere söktünüz cihazı kolay olduğunu gördünüz. Artık elinizden kurtulamaz :)
    Aynen hocam evelallah kalbini ciğerini biliyorum artık kereta nın :)))

• PlayStation Store Öne Çıkanlar - 10 Temmuz 2019

• Merhabalar, yaklaşık 6 aydır PS4 slim sahibiyim. Özellikle god of war ve RDR2 oynarken fandan yüksek sesler geliyor. Normal midir? Servise götürmeli miyim?

• PlayStation Store Öne Çıkanlar - 17 Temmuz 2019

• aLdacTrack kullanıcısına yanıt
    Merhaba, fan soğutucuyu kullanan ve kullandırtan biri olarak şöyle söyleyebilirim ki az da olsa işe yarıyor. En kötüsü cihazın içine toz girmesini engellemiş oluyorsunuz. Siz çoluk çocuğun dediğine bakmayın. Tüm ısı değerlerine baktım fan soğutucu takılıyken, 3-5 derece yerine göre oynuyor bazı ısı yükselmelerinde dengeyi sağlıyor. Çünkü içeri ekstra hava üflüyor. Zaten görevi de çok basit :) Ben aldığımda 80 TL'di, şimdi ne kadar bilemiyorum ama kesinlikle gördüğünüzde alın.
  • Drxl kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum. Kullandığınız model nedir bir göz atayım

• buraknzli B kullanıcısına yanıt
    Cihazında problem yok. Tabii ki oyunlarda fan sesi yükselecek, merak etme.
  • aLdacTrack kullanıcısına yanıt
    Merhaba, cihazın fotoğrafını ve satış linkini atıyorum. Aşağı yukarı hepsi aynı zaten.

https://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/dobe-ps4-pro-sogutucu-fan-ve-usb-cogaltici-playstation-4-429919027
  • Drxl kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :)

• PlayStation Store Öne Çıkanlar - 24 Temmuz 2019

• arkadaşlar 6.72 güncellemesini bir türlü yapamadi konsol
    siteden update indirip her adimi eksiksiz yaptigim halde yine hata veriyor
    sifirdan kurdum herseyi silip sonuc ayni
    sorum şu acaba yeni guncelleme geldiginde (yani 6.72 uzerine) onu direk kurarmi illa 6.72 ister mi
    bu guncellemeyi belliki yapamiyacak
    edit çözüldü : ayni sorunu yaşayanlar icin yazayim cd rom da bir sorun varmis tüm oyunlarim digital olduğu icin ne zamandır kullanmiyordum cd rom calismayinca cihaz güncelleme yapmiyormus garanti bittiği icin tamircide data kablosu değişti sorun çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NusretSamanci -- 8 Ağustos 2019; 12:36:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NusretSamanci kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç ve can sıkıcı bir sorun. Umarım çözersiniz. Yeni 7.00 güncellemesi yolda sayılır,beta denemesi dağıtıldı. Fazla sürmez yayınlanır. Sizde direk yeni güncellemeyi kurarsınız üzerine.

• hic sorma hocam her yere baktim sony ile görüştüm garantisi bittigi icin öyle kaldim ama sagolasin icime su serptin 😀

• Daha önce sorulduysa kusura bakmayın, ben Fifa 20 ultimate edition ön sipariş vermiştim ancak bugün iptal etme kararı verdim formu doldurdum. Hesap cüzdanınıza mı iadeyi yapalım yoksa kredi kartına mı diye sordular, kredi kartını seçtim. İade işlemleri başlamıştır diye cevap geldi. 199 lira psn hesabıma yatmış ancak hala havada 410 lira var. İade sürecinda karta paranın gelmesi ne kadar sürüyor bilen ya da daha önce bu süreci yaşayan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 59996000600160026003
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.