Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (572. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
121.007
Cevap
561
Favori
3.399.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: itachi237

xbox gamepadindeki titreşimli trigger olayı keşke ds4'tede olsa müthiş bir olay

Dualshock 4 ün de devrimsel özellikleri var.

Dualshock 4 ün üstünde ki kulaklık çıkışı yeter. İnsanları wirelless kulaklık alıp ekstra masrafa sokmaktan kurtaracak, Gamepad den kafanıza, en fazla bir metre kablo ile kulaklıkla oyun oynamanın zevkini yaşayacaksınız.

Üzerinde dahili hoparlörde var. FPS oyunlarda boş mermi kovanları yere dökülürken, aşağıdan şıngır şıngır ses gelecek, sanki gerçekten yere düşmüş gibi

Futbol oyunlarında topa vurunca çıkan ses yine aşağıdan gelecek, sanki gerçekten topa vurmuşsunuz gibi

Üzerinde ki ışık barını takip eden bir kamera olacak ve sizin çeşitli hareketlerinizi oyun algılayacak, sadece tuşlara mahkum değilsiniz, her şey oyun yapımcısı firmanın hayal gücüyle orantılı olarak bu kamera algılayıcısıyla ve gyroscope la yapılabileceklerin haddi hesabı yok.

Bu tür ufak detaylar oyuna büyük zevk katar.

Sadece, Xbox One gamepad de L2 R2 ye gelen titreşim özelliği yok, keşke oda olsa, belki bu özelliğe sahip Dualshock 4 de satarlar. Nasıl titreşimli ve titreşimsiz dualshock 3 vardı, L2 R2 nin titrediği dualshock 4 de zaman içinde piyasaya sürülebilir.

İşte Dualshock 4 ün özellikleri ve yeni eklenenler.

Weight

Approx. 210g (tentative)
    Keys / Switches

PS button, SHARE button, OPTIONS button
    Directional buttons (Up / Down / Left / Right)
    Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square)
    R1 / L1 / R2 / L2 button, Left stick / L3 button, Right stick / R3 button, Pad Button
    Touch Pad

2 Point Touch Pad, Click Mechanism, Capacitive Type
    Motion Sensor

Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, threeaxis accelerometer)
    Other Features

Light Bar, Vibration, Built-in Mono Speaker
    Ports

USB (Micro B), Extention Port, Stereo Headset Jack
    Wireless Communication

Bluetooth Ver2.1+EDR
    Battery

Type: Built-in Lithium-ion Rechargeable Battery
    Voltage: DC3.7V (tentative)
    Capacity: 1000mAh (tentative)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dağılın

Ps4 ile Ps3 oyunlarını oynayabilir miyiz? Xbox One'da böyle bir durum yokmuş. Ps4'te durum nedir?

Ps4 ile de oynayamıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgay007

Bu sefer Sony gümbür gümbür geliyor.Bu nesilde her zaman Xbox 360 ı savundum (Hala savunurum kesinlikle neslin en iyi konsolu benim için.) Microsoft kendi ayağına sıktı, salak salak uygulamalarla.Ama Ps4 kolunda yine iş yok gibime geliyor o analog orda olmamalıydı.Xbox One ın kinect ve gamepadine yazık olacak.

E3 ü bekliyoruz ama Sony yine exc. şov yapar,xbox standart oyunları gösterir zaten o oyunlar Ps4 e de çıkacak.15 tane exc. gelecek 8 i yeni IP dediler ama yarısı salak salak kinect oyunları olur.Güç olarak Ps4 yine önde memory kullanımı çok daha iyi olacağı için görüş mesafesinde vs daha iyi olmasını bekliyorum ben,GDDR5 çok sağlam oldu.Şuan tercihim E3 te Microsoft mucizelere imza atmazsa Ps4 olacak.

Xbox fanı değilim Ps fanı da değilim ben Pc fanıyım ama X360'ım var.Ve yalan olmasın X360'ı beğendim.

Microsoft'u hepimiz biliyoruz.Kendi ayağına sıkacak bir firma değildir.Fakat her ne kadar çok iyi bir firma olduğunu bilsek bile çok güvenmek saçmalıktan başka bir şey değildir.SimCity'i gördük herhalde açıklamama gerek yok.

Microsoft belli ki bir şeyler biliyor.Yoksa 400 milyon-1 milyar arasında bir satış beklemez.Tv özellikleri var diye herkes yorum yazdı ''Bu nedir?''diye.Microsoft biliyor ki artık oyuncular konsolda sadece oyun oynamayı amaçlamıyor.Xbox One'da adında olduğu gibi All İn One var.Haa diyeceksiniz ki sadece ABD kıtası el alınarak yazılmış.Sadece ABD kıtası için olduğunu sanmıyorum.Avrupa,Japonya ve Güney Kore'de ele alınmış.Bu ülkeler teknoloji ülkesi.Fakat bizim ülkeye bu özellikler tam uygun değil.Yani insanımıza.Böyle şeylere pek alışkın değiliz.Fakat zamanla alışacağız.

Microsoft E3'te bence içine düştüğü bu durumdan kurtulacak.Ama kesin bir şey diyemem.Söz de veremem.
  • PLAYSTATION 4 [ANA KONU]
    wii u nun gamepadi daha güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: _rayman_

/>

Buna koptum yahu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _rayman_

/>

çok iyiymiş yaw :)
  • Her ne kadar konsollar çıkmadan karar vermek çok doğru olmasa da şuan için benim de tercihim PS4 ten yana olacak. Xbox çok fazla multimedia ya kaymış vaziyette. TV izlemek film izlemek istesem konsolu niye kullanıyım ki. Konsol dedin mi ilk etap ta en önemli şey oyundur. Sony nin gerek online ı ücretsiz olması gerek Türkçe dil desteğini arttırması ve en önemlisi benim açımdan bağımsız yapımcılara kucak açıcak olması çok fazla cezbediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord De Seis

Her ne kadar konsollar çıkmadan karar vermek çok doğru olmasa da şuan için benim de tercihim PS4 ten yana olacak. Xbox çok fazla multimedia ya kaymış vaziyette. TV izlemek film izlemek istesem konsolu niye kullanıyım ki. Konsol dedin mi ilk etap ta en önemli şey oyundur. Sony nin gerek online ı ücretsiz olması gerek Türkçe dil desteğini arttırması ve en önemlisi benim açımdan bağımsız yapımcılara kucak açıcak olması çok fazla cezbediyor.

Dijitürk ile Dsmart tek kutuda birleşirse işte o zaman Xbox One Türkiye de yok satar. Çünkü bir çok insan iki uydu alıcısını üst üste koymak istemediği ve birini kapatıp diğerini açmak istemediği için, kökten kesip atıyor ve hiç birini kullanmıyor. Yada Dsmart ı olan keşke uydu alıcım Dijitürk ü de gösterse diyor, dijitürk ü olan dsmartı da gösterse diyor. Hal böyle olunca ülkede büyük sıkıntı var. Futbol turnuvalarının biri bir platformda izlenmek zorunda kalınıyor, diğeri öbür platformda izlenmek zorunda kalınıyor. Birinde belgesel kanalı olarak discovery ler var, diğerinde National ve History var. İnsanlar her ikisini de bir uydu alıcı ile izlemek istiyor. İzleyemediği içinde ya benim gibi hiç birini almıyor, Türksat' a devam ediyor yada platformlardan birine mahkum olmak zorunda kalıyor.

Şayet iki platform tek cihazda birleşirse, oyunla alakası olmayan adam bile alır evine koyar.
  • XBOX One Plus üyeleri dilerseniz bu flimi kaydedebilir durdurabilir yada ileri alıp izleyebilirsiniz

TV'niz 16:9 formatında ise bu flimi geniş ekranda izleyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Her ne kadar konsollar çıkmadan karar vermek çok doğru olmasa da şuan için benim de tercihim PS4 ten yana olacak. Xbox çok fazla multimedia ya kaymış vaziyette. TV izlemek film izlemek istesem konsolu niye kullanıyım ki. Konsol dedin mi ilk etap ta en önemli şey oyundur. Sony nin gerek online ı ücretsiz olması gerek Türkçe dil desteğini arttırması ve en önemlisi benim açımdan bağımsız yapımcılara kucak açıcak olması çok fazla cezbediyor.

Dijitürk ile Dsmart tek kutuda birleşirse işte o zaman Xbox One Türkiye de yok satar. Çünkü bir çok insan iki uydu alıcısını üst üste koymak istemediği ve birini kapatıp diğerini açmak istemediği için, kökten kesip atıyor ve hiç birini kullanmıyor. Yada Dsmart ı olan keşke uydu alıcım Dijitürk ü de gösterse diyor, dijitürk ü olan dsmartı da gösterse diyor. Hal böyle olunca ülkede büyük sıkıntı var. Futbol turnuvalarının biri bir platformda izlenmek zorunda kalınıyor, diğeri öbür platformda izlenmek zorunda kalınıyor. Birinde belgesel kanalı olarak discovery ler var, diğerinde National ve History var. İnsanlar her ikisini de bir uydu alıcı ile izlemek istiyor. İzleyemediği içinde ya benim gibi hiç birini almıyor, Türksat' a devam ediyor yada platformlardan birine mahkum olmak zorunda kalıyor.

Şayet iki platform tek cihazda birleşirse, oyunla alakası olmayan adam bile alır evine koyar.

Cihaza 1000 tl para verecek, üstüne digitürk ve dsmart aylık ücretleri.Kusura bakmayın ama oyunla hiç alakası olmayan biri, 1000 tl'lik oyun cihazını sırf 2 uydu kumandasını kullanmamak için almaz.En azından tr'de böyle bir şey imkansızdır.Kısacası bunlar boş hayallerdir.Yine satarsa oyun cihazı olarak satar.Onuda alanlar belli zaten gerçek oyuncular..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

quote:

Cihaza 1000 tl para verecek, üstüne digitürk ve dsmart aylık ücretleri.Kusura bakmayın ama oyunla hiç alakası olmayan biri, 1000 tl'lik oyun cihazını sırf 2 uydu kumandasını kullanmamak için almaz.En azından tr'de böyle bir şey imkansızdır.Kısacası bunlar boş hayallerdir.Yine satarsa oyun cihazı olarak satar.Onuda alanlar belli zaten gerçek oyuncular..

hocam adamlar zaten bu özellikleri bizim için çıkarmıyoki.kendi vatandaşları için çıkarıyolar.
    digitürk dsmart lar zaten ücretli değilmiydi ?

bu arada nasılsın samsunlu kardeşim ?
    uzun zaman oldu görüşmeyeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team NINJA -- 25 Mayıs 2013; 17:32:38 >
  • quote:

biliyorum çok yenilik var ama oda olsa müthiş iş olurdu. keşke sony microsoft'dan kopyalıyıverse
  • aylar önce söylentiler arasında tetik tuşunda titreişim olacak diye bir haber vardı. ben onu ds4 için olduğunu sanıyordum xo içinmiş demek. belki sony de benzeri birşey yapar, belkiden yapmıştır. hayırlısı bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lllmag07

aylar önce söylentiler arasında tetik tuşunda titreişim olacak diye bir haber vardı. ben onu ds4 için olduğunu sanıyordum xo içinmiş demek. belki sony de benzeri birşey yapar, belkiden yapmıştır. hayırlısı bakalım.

hocam sony nin önce herşeyiyle kolda bi değişikliğe gitmesi lazım.ps1 den bu yana aynı tasarımda gidiyo adamlar.
    vallahi şu konsol yemin ediyorum dört dörtlük bi konsol ama aynı işi kolda gösteremiyolar buda beni delirtiyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa
    hocam sony nin önce herşeyiyle kolda bi değişikliğe gitmesi lazım.ps1 den bu yana aynı tasarımda gidiyo adamlar.
    vallahi şu konsol yemin ediyorum dört dörtlük bi konsol ama aynı işi kolda gösteremiyolar buda beni delirtiyo.

şimdilik tüm reklamlarda kolu ön plana çıkartıyorlar (tabi konsolun tasarımın gösterilmemesininde katkısı var) bence bu sefer radikal değişiklikler var ds4 te. zaten lansmanda gösterdikleri kol için daha üzerinde değişiklik yapabileceklerini gösterilen kolun final tasarım olmadığını söylemişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllmag07 -- 25 Mayıs 2013; 17:40:39 >
  • E3'ü sabırsızlıkla bekliyorum
  • Siz ona Forza biz ona Gran Turismo deriz. Siz ona Gears Of War biz Killzone deriz.Siz ona Halo Biz ona Uncharted , The Last Of Us,Beyond Two Souls,Heavy Rain,God Of War,İ-C-O,Shadow of the Colossus Deriz.

editlenmiş hali.

[center][image]https://store.donanimhaber.com/fa/7b/e5/fa7be56723dd543d90871aba4217b7b5.png[/image] 
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_44996730/tm.htm][u][i][b][color=#996633]Gran Turismo 6 Ana Konu[/color][/b][/i][/u][/link][link=http://forum.donanimhaber.com/m_58499470/tm.htm][i][u][b][color=#663366]★★★SONY-Playstation 4 Ana Konu★★★[/color][/b][/u][/i][/link] [link=http://forum.donanimhaber.com/m_55347731/tm.htm][u][i][b][color=#006666]The Last Of Us Ana Konu[/color][/b][/i][/u][/center][/link][/center][center][i][u][b][color=#CCCC33]Siz ona Forza biz ona Gran Turismo deriz. Siz ona Gears Of War biz Killzone deriz.Siz ona Halo Biz ona Uncharted , The Last Of Us,Beyond Two Souls,Heavy Rain,God Of War,İ-C-O,Shadow of the Colossus Deriz.[/color][/b][/u][/i][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I love You Square Enix -- 25 Mayıs 2013; 18:05:37 >
  • arkadaşlar imzayı can sıkıntısından ypaıyorum isteyene özelleştirmede yapabilirim.
  • Xbox vs Ps kavgası anlaşılan hiç bitmeyecek
  • ben gidiyorum pc bölümüne orda kavgada yok OYUNDA yok
  • 
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.