Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (567. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121.007
Cevap
561
Favori
3.399.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AggressiveGamer

quote:

Orijinalden alıntı: _rayman_

quote:

Orijinalden alıntı: AggressiveGamer

quote:

Analogları ps kadar hassas değil, analog konumlandırması bana göre berbat, gereksiz ağırlığı var.Ps kolu da tam bana göre ne yapacaz şimdi bende ps kolunu sevmeyenlere fanboy damgası mı yapıştırayım, kişiden kişiye değişen bir olay bu.

O agirlik basta hantal hissettiriyor sonra iyi ki agir diyorsunuz.Fpslerde cok daha iyi.Ps3te mw2 oynadim cok rahatsiz hissettim,ayriyyetten iyi oynayan gormedim sanirim kimse rahat degil.
    Tek futbolda daha iyi ki o da abartilan kadar degil.ben xbox almadan once oyle bir anlattilar ki sanki xboxta fifa kanser yapiyor sandim.Halbuki hicbir sikintisini cekmedim.
    Ps3ten. Boxa gecen bor klanindan arkadaslarim var hepsi ps3te koldan muzdarip.

Dediğim gibi kişiden kişiye değişen bir olay, dünyanın büyük kısmı justin dinliyor diye ona iyi diyemem.İyiki ağır diyeceğimi zannetmiyorum, gerçekten gereksiz ağırlığa sahip.Xboktaki o analog düzenine hala alışamadım çok ters geliyor bana.Hadi düzeni geçtim en azından hassas olsalar katlanabilirdim ama psdeki hassaslık yok, fps oynarken rahat edemiyorum bu yüzden.Siz sarı dersiniz ben siyah derim herkesin hoşlandığı şeyler farklı, bu yüzden çoğunluğun veya sizin sevdiğiniz şeyi bir başkası sevmezse o kişiyi fanboy diye nitelemek hoş değil.

Haklisiniz hocam,sozum size itifaden degildi.Bazilari var ki babasinin firmasiymis gibi savunuyor cihazlari,milyonlarca kisinin favorisi olan xbox kolu 1 yorumla da kenara atilmaz ki.

bakın ben ps3 te oyun oynamayı daha çok seviyorum ama game pad den dolayı değil tabikide , trophy vsvs arkaaşlarım orda ve ex oyunlarından onu orgi oynamayı daha çok seviyorum xbox ta da live e gidipte ara vermek mantıksız geliyor

şimdi örnek vereyim benim arkadaşımda konsol yok pc oyuncusudur ilk başlarda game pda ile fps veya shooter oynayamazken aim alamıyorum diye şikayet ediyordu

sonraları bende oynaya oynaya alıştı .ben xbox game pad ini ergonomi olarak daha rahat buluyorum ama bir şey fark ettim , ps3 ün analogları daha hassas ve buda daha rahat aim almamı sağlıyor

bu ilk başta bana xbox pek oynamadıgımdam olabilir dedim xbox ta aim alırken daha zorlanıyordum ps3 e göre

borderlands 1 i ps3 te bitirdiğim arkadaşımla 2 yi xbox ta bitirelim dedim ve çocuk bana aim alamıyorum rahat diye şikayet etmeye başladı nedense

mesela bunu kaç kullanıcı fark etmiştir bilemem ama , benim düşüncem böyle ama kaldıki game pad in ergonomisine laf etmek hata kesinlikle rahat değil diyen fanatiktir
  • Onları hiçbir zaman anlamadım zaten, arada mesaj yazıp veya gif koyup eğleniyoruz ama bu işi gerçekten çok ciddiye alanlar var.Sempati duyarsın tamamda şirketin sahibi gibi ölümüne savunan tipler var.Hani birçoğunu amacı adam akıllı tartışmak değil kendi düşüncesini direk karşı tarafa yedirme çabası var.Xbox konusunda Call Of Duty yi övüp Killzone a çöp diyen vardı sanırım, Micronun sahibi olsam böyle savunmam.

Kenara atmıyorum sadece bana uygun olmadığını Ps kolunu tercih ettiğimi söylüyorum.Ben Mazda severim ama bu Nissan nın kötü olduğu anlamına gelmez.
  • Güzel konu olmuş teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Analogları ps kadar hassas değil, analog konumlandırması bana göre berbat, gereksiz ağırlığı var.Ps kolu da tam bana göre ne yapacaz şimdi bende ps kolunu sevmeyenlere fanboy damgası mı yapıştırayım, kişiden kişiye değişen bir olay bu.

Aynen ben bu mevzuyu hic anlamayacagım herhalde bende xbox ta arkadaşlarımda oyun oynadım ama kol bana hic rahat gelmedi .Belkide alıştık ps koluna onuda bilmiyorumda ya herkes hangisi hoşuna gidiyorsa onunla oynamakta ozgur degilmi yok o rahat yok bu rahat herkese gore herhangi bir cihaz rahat olabiir arkadaşlar kasmayın istirham ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ygal

quote:

Orijinalden alıntı: owermars

quote:

Ikinci el icin birkac yorumum olacak arkadaslar. Diger maddeler icin tartismayacagim zira gereksiz sekilde birbirimizi germeye gerek yok bunu siz PS fani arkadaslari da ilgilendirdigi icin yorumlamak istedim.

Insallah Microsoft ikinci elin onune gecer. Insallah 60 dolardan da satarlar. Burada Microsoft'a kaka deyip Sony'ye yaad eden herkesi o zaman gorurum ben. Sizler saniyor musunuz Microsoft ikinci el oyun fiyatlarini cebe indirecek. Burada Microsoft'un kendi Xbox 360 konsolunu kirdirdigi icin satislari boyle patladi diye gecmiste yorum yapan Sony fanlari, Microsoft'un korsan oyunu bile umursamadigi halde senin benim ikinci el oyunundan gelecek parayi umursadigini mi dusunuyorsunuz? Bu Microsoft'dan gelen bir hamle degildir. Bu bariz oyun yapimcilarindan gelen bir hamledir. Daha gecen gunlerde dedim EA online pass'i kaldiriyorsa daha kotu bir sey gelecektir diye. Sony, Playstation 4 ile ne yapar bilemem bu konuda. Ama Microsoft'un yapacaklarini yapmazsa olacaklari soyleyeyim ben tahmin ettigim dogrultuda; ya yapimcilar Sony'ye sirt doner ya da adam akilli ilgi vermezler. Zira EA Fifa 14,15,16'nin ikinci elinden para kazaniyorsa Sony'den kazanamiyorsa ne diye ve nasil Sony ile calissin. Ya da Rockstar Games ikinci el GTA6'dan para kazanabiliyorsa niye ve nicin Sony'ye de ayni onemi versin.

Bu oyunculara vurulmus bir darbedir bu konuda. Bunun Microsoft'u yok. Yukarida yazdiklarima itiraz den olursa saygi cercevesinde tartisirim. Ama Playstation 4 konsolunu gostermeden konsolun ismini agizina alan bir firma icin bu kadar emin olmak yanlistir. Microsoft cikip dumduz soylemistir bunu. Daha gectigimiz yillarda online pass olayi vardi. Bunun Sony'si Microsoft'u yoktu degil mi? EA'si vardi ve burada hepimiz EA'ye yuklendik degil mi mevcut oyunlarin anakonularinda.

Sony, Microsoft'a zit sekilde hareket ederse olaylar onlarin aleyhine gelisecektir multiplatform bazda. Daha gectigimiz nesilde oyun yapiminin zor oldugu Playstation 3 konsoluna ilgi alaka vermeyen sirketler isin icine maddiyat da girince ilgi alakayi verecegini hic ama hic sanmiyorum. Burada PS3 konsolunun programlamasinin zor oldugunu soyleyip yapimcinin gereken ozeni ayirmadigini soyleyen sizlerdiniz. Isin icine ise milyonlarca dolar para girince de emin olun daha kotusunu gorecektir Sony.

Hocam EA vs. Korsana izin vermemek için böyle bişey yaptırıyorsa sizin deyiminizle microsoft'a, sebebi microsoft'un korsana karşı çıkmamasıdır.. Sony'e böyle bişey yapacağını sanmıyorum Sony korsana karşı gelmek için daha ne yapsın?

Hocam ikinci elin korsan ile alakasi olmadigi gibi ikinci el oyun korsandan daha zararlidir. bunu firmalar soyledi. ayrica one'nin ya da ps4'un korsan oynatabileceklerini kestiremeyiz. sanmiyorum bununla alakasi olacaginu yani.

Bu dediğin uygulamayı sadece xbox yapar sony yapmazsa bunun tek sebebi korsan başka bir açıklaması yok! Korsan oynayanların acısını güya 2.el alan kullanıcılardan çıkaracaklar.. Ben çoğu oyunu sıfır alıyorum fakat 2. el aldığım zamanlarda oluyor.

Ayrıca 2.el korsandan daha zararlı demissin. Ne alâkasi var, korsan oynayan bi kişinin hic bi zaman katkısı olmaz oyun firmalarına ama 2.el oyun alan A oyununu 2.el alır B oyununu ön siparişle alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owermars -- 24 Mayıs 2013; 17:09:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIARCS

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

E3 te kevin butleri görürsem, ps4 alabilirim.

çok kral adamdı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ikinci el icin birkac yorumum olacak arkadaslar. Diger maddeler icin tartismayacagim zira gereksiz sekilde birbirimizi germeye gerek yok bunu siz PS fani arkadaslari da ilgilendirdigi icin yorumlamak istedim.

Insallah Microsoft ikinci elin onune gecer. Insallah 60 dolardan da satarlar. Burada Microsoft'a kaka deyip Sony'ye yaad eden herkesi o zaman gorurum ben. Sizler saniyor musunuz Microsoft ikinci el oyun fiyatlarini cebe indirecek. Burada Microsoft'un kendi Xbox 360 konsolunu kirdirdigi icin satislari boyle patladi diye gecmiste yorum yapan Sony fanlari, Microsoft'un korsan oyunu bile umursamadigi halde senin benim ikinci el oyunundan gelecek parayi umursadigini mi dusunuyorsunuz? Bu Microsoft'dan gelen bir hamle degildir. Bu bariz oyun yapimcilarindan gelen bir hamledir. Daha gecen gunlerde dedim EA online pass'i kaldiriyorsa daha kotu bir sey gelecektir diye. Sony, Playstation 4 ile ne yapar bilemem bu konuda. Ama Microsoft'un yapacaklarini yapmazsa olacaklari soyleyeyim ben tahmin ettigim dogrultuda; ya yapimcilar Sony'ye sirt doner ya da adam akilli ilgi vermezler. Zira EA Fifa 14,15,16'nin ikinci elinden para kazaniyorsa Sony'den kazanamiyorsa ne diye ve nasil Sony ile calissin. Ya da Rockstar Games ikinci el GTA6'dan para kazanabiliyorsa niye ve nicin Sony'ye de ayni onemi versin.

Bu oyunculara vurulmus bir darbedir bu konuda. Bunun Microsoft'u yok. Yukarida yazdiklarima itiraz den olursa saygi cercevesinde tartisirim. Ama Playstation 4 konsolunu gostermeden konsolun ismini agizina alan bir firma icin bu kadar emin olmak yanlistir. Microsoft cikip dumduz soylemistir bunu. Daha gectigimiz yillarda online pass olayi vardi. Bunun Sony'si Microsoft'u yoktu degil mi? EA'si vardi ve burada hepimiz EA'ye yuklendik degil mi mevcut oyunlarin anakonularinda.

Sony, Microsoft'a zit sekilde hareket ederse olaylar onlarin aleyhine gelisecektir multiplatform bazda. Daha gectigimiz nesilde oyun yapiminin zor oldugu Playstation 3 konsoluna ilgi alaka vermeyen sirketler isin icine maddiyat da girince ilgi alakayi verecegini hic ama hic sanmiyorum. Burada PS3 konsolunun programlamasinin zor oldugunu soyleyip yapimcinin gereken ozeni ayirmadigini soyleyen sizlerdiniz. Isin icine ise milyonlarca dolar para girince de emin olun daha kotusunu gorecektir Sony.

Hocam EA vs. Korsana izin vermemek için böyle bişey yaptırıyorsa sizin deyiminizle microsoft'a, sebebi microsoft'un korsana karşı çıkmamasıdır.. Sony'e böyle bişey yapacağını sanmıyorum Sony korsana karşı gelmek için daha ne yapsın?

Hocam ikinci elin korsan ile alakasi olmadigi gibi ikinci el oyun korsandan daha zararlidir. bunu firmalar soyledi. ayrica one'nin ya da ps4'un korsan oynatabileceklerini kestiremeyiz. sanmiyorum bununla alakasi olacaginu yani.

Bu dediğin uygulamayı sadece xbox yapar sony yapmazsa bunun tek sebebi korsan başka bir açıklaması yok! Korsan oynayanların acısını güya 2.el alan kullanıcılardan çıkaracaklar.. Ben çoğu oyunu sıfır alıyorum fakat 2. el aldığım zamanlarda oluyor.

Ayrıca 2.el korsandan daha zararlı demissin. Ne alâkasi var, korsan oynayan bi kişinin hic bi zaman katkısı olmaz oyun firmalarına ama 2.el oyun alan A oyununu 2.el alır B oyununu ön siparişle alır.

Ikinci el oyunun zararli oldugunu soyleyen zaten oyun firmalari hocam. Bununla ilgili supheleriniz varsa linkler sunabilirim. Zaten ben bu noktayi anlatmaya calistigim icin diger dediklerinize itiraz edemiyorum. Bu noktadaki fikriniz yorumunuzu engelliyor. Ama yine de yazdiginiza bir itiraz olarak derim ki; Xbox 360 konsolunda en basindan beri korsan vardi hemen hemen ve yapimcilar bir yaptirim uygulamadi Sony de ise yoktu bir sure. Korsan oldugu sure zarfinda bile Microsoft oyun satislari ile Sony'yi resmen sildi supurdu. Korsan kullanan Xbox oldugu halde orjinal oyunun en cok satis yaptigi platform yine Xbox idi. Bunla ilgili de mevcut kanitlar hatta forumlar bazi basliklarda tartisilmisti zamaninda. Yani bu acidan bakarsak bile oyun firmalari yine Microsoft'un konsoludan daha cok kazaniyordu Sony'ye gore.

Hee bu arada niye korsanin zararli olmadigini aciklayayim size hocam. Korsan oyunu edinen kisi edinir ve edindigi ile kalir. Hicbir hizmetten de yararlanamaz. Firmaya emin olun bir eksisi yoktur. Aslinda orjinal satisa yansisa firmaya katkisi cok buyuk olur ama kesinlikle eksisi yoktur. Fakat siz orjiinal oyun alirsiniz 50 liraya sifir, sonra bu oyunu 35 liraya birine satarsiniz sonra bu kisi de bu oyunu ya takas yapar ya da yine satar. Firmanin orjinal oyunu 2 veya daha fazla el degistirdigi halde firmaya giren para tek kisi parasidir ve bu kisi de butun hizmetlerinden yararlanir hem de daha az paraya. Bu yuzden ikinci el oyun korsandan daha zararlidir. Bunu daha gectigimiz sene tartisiyorduk EA'nin onlkine pass muhabbetlerinde. Ayrica Ubisoft ve diger populer oyun firmalari da ayni aciklamaya yakin seyleri yapmisti. Ikinci el ve takas korsandan daha zararlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr84

Of of resmen tokat manyagi yapmis Sony. Arka arkaya oyun anonslari Microsoft fıs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş bence ikinci el konusunda şöyle bir hataya düşüyorsun,bir oyuna para ödendiğinde firma sana tüm hakları tanıyor(ömür boyu diyelim) yani ben istediğim kadar elimde tutup istediğim kadar online oynayabilirim ve bu da en doğal hakkım fakat oyunu satığımda firma bana tanıdığı hakkı devam ettiriyor ki bu satıştan firma etkilenmiyor çünkü aynı oyunu iki kişi aynı anda oynayamıyor.Oyun istediği kadar el değiştirsin fakat bu oyuna sonuna kadar verilen haklarda bir değişikliğe ihtiyaç duymaz ,nedeni de dediğim gibi bir kişi kulanması.. Ha desen ki ikinci el yüzünden sıfır oyun alacak adam daha ucuz diye ikinci el alıyor anlarım.
    Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr84

güzel video oplmuş sevdim.

ayrıca türkiyede şampiyonlar ligi finalinde ps4 reklamı gözükeceğini düşünmüyorum.

ayrıca videoda xbox tarafında sadece forza exc. belki birde remedynin oyunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itachi237 -- 24 Mayıs 2013; 18:30:58 >
  • Hocam diyelim o konuda haklısınız.. Herkesin korsan oynamak istediğini bi düşünsene.. Benim anlatmak istediğim herkes her oyunu 2. el almıyor Mesela Last of US, şuan ps3 sahibi olanların %70'i ön siparişle alacaktır bu oyunu.. 2. ele bi hamle yapacaklarsa bile bu 60$ vs gibi bi fiyatlar olmamalı.. Online pass olayını kaldırarak 5-10$ yerine 15-20$ almaları daha mantıklı olacaktır.. Hem oyuncular için hem de yapımcılar için
  • eSRAM ve eDRAM olayını açıklayabilirmisiniz ? Playstation 4'de bunlar yer alacak mı ?
  • sanırım paylaşılmamış, ps4 teaser'dan görüntüler toplanarak yorumlanmış ve böyle bir tasarım çıkmış. Neyse gerçeği için haziranı bekleyelim.

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrianRoscoe

eSRAM ve eDRAM olayını açıklayabilirmisiniz ? Playstation 4'de bunlar yer alacak mı ?

yer almayacak gerek de yok. esram ile xbox 102 gb /s görebiliyor max o da 32 mb kadarcık.. 8 gb ddr3 ramleri 63 gb/s sağlayabiliyor bandwidth olarak.. berbat

ps4'de 176gb/s lik bir bandwidth var zaten.. gddr5 sağolsun esram e vs gerek yok. 8 gb boyutunda muhteşem hız sağlıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatal -- 24 Mayıs 2013; 18:31:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn1905

quote:

Orijinalden alıntı: devilkingcry

ps3 de benim bir yabancı bir de türk hesabım var yabancı hesabımla hiç oynamama ramen bir sürü şey gönderiyorlar en son şu mesaj geldi It could be worth a $50 PlayStation®Network gift card.

Complete a 2-3 minute survey and you'll be automatically entered for a chance to win a $50 PlayStation®Network gift card. Use it for anything on the PlayStation®Store: games, add-ons, minis, TV shows, movies-you name it!

Thanks in advance.

Sincerely,
    PlayStation®Network diyor girdim anketi yaptım ama 50 dolarımı alamadım bilen birisi yardımcı olabilir mi acaba ve umarım ps4 bu tür adeletsizlikler olmaz

öncelikle hocam, gelen mesaj 50$lık gift card vereceğiz demiyor, bunun için çekilişe girmek için anketi doldur demişler.

İkinci olarak da bu hediyeler, çok yüksek ihtimalle (kesin olarak bilmiyorum) amerika vatandaşları yada amerikada yaşayanlar içindir. sana teslimat adresi sorduklarında (eğer online teslim etmeyeceklerse) TR adresi verirsen, kusura bakma deme ihtimalleri yüksek.

ps4 de umarım bu sorunlar olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sony Corp.

PS3 %14 llük artış ile Amerikada BOOST yapmış durumda

1: 3DS - 43,154 (+6%)
    2: X360 - 37,479 (+4%)
    3: PS3 - 30,854 (+14%)
    4: DS - 12,812 (+1%)
    5: Wii - 11,683 (+4%)
    6: WiiU - 8,545 (-3%)
    7: PSV - 4,959 (-10%)
    8: PSP - 2,151 (+5%) (

isim güzelmiş keke. hayırlı olsun
  • Microsoft açıklama yapmış,bizim için hardcore oyuncular çok önemli

http://www.gamespot.com/news/microsoft-core-gamers-incredibly-important-for-xbox-one-6408857

Tabi yorumlar süper

at E3 PS4 needs to come out on stage and say "PS4 on" and then say "that doesnt work because talking to your tv is stupid"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ata-ozkan

quote:

Orijinalden alıntı: Sony Corp.

PS3 %14 llük artış ile Amerikada BOOST yapmış durumda

1: 3DS - 43,154 (+6%)
    2: X360 - 37,479 (+4%)
    3: PS3 - 30,854 (+14%)
    4: DS - 12,812 (+1%)
    5: Wii - 11,683 (+4%)
    6: WiiU - 8,545 (-3%)
    7: PSV - 4,959 (-10%)
    8: PSP - 2,151 (+5%) (

Yav o değilde, bir vita sahibi olarak vitaya acıyorum.

aynen bende vita sahibi olarak tedirginim bu konuda fakat e3 te güzel oyunlar duyurulacağını düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrianRoscoe

eSRAM ve eDRAM olayını açıklayabilirmisiniz ? Playstation 4'de bunlar yer alacak mı ?

Önceden yazdığım ve bugün yazdığım iki mesajım sanırım açıklayıcı olacaktır:

quote:

eDRAM etkin kullanıldığında çok işe yarayacak birşey. Özellikle bant genişliğinin darboğaza girmesini engellemek için kullanılırlar ve çok yüksek işlem hızıyla geniş bus'a karşılık yüksek maliyeti vardır. Xbox360'tan önce aslında birçok konsolda eDRAM kullanılmıştır ki en çok işe yaradığı platformlardan biri PS2'dir diyebiliriz. Ancak PS3 eDRAM kullanmamıştır; bunun getirisi götürüsü tartışılır. Xbox360'ta ise 10 MB eDRAM vardı.

Şimdi şöyle bir durum var. 720p bir görselde 2xAA da eklersek (yani şöyle bir Xbox360 görseline baktığımızda) renk ve derinlik buffer'ı için yaklaşık 14 MB gerekir. Xbox360'ta 10 MB olması bu işlemin bir kerede yapılmasına engeldir.

Bu yüzden sistem şöyle çalışıyor; önce mevcut görüntünün ilk yarısı render ediliyor, sonra eDRAM boşaltılıyor, ardından görüntünün diğer yarısı render ediliyor ve sonunda iki görüntü birleştiriliyor. DirectX sayesinde bu işlemler sorunsuz hallolabiliyor. Ama dikkat ederseniz ekstra bir render'dan bahsetmedim. Eğer olur da işin içerisine HDR/SSAO vs gibi şeyler girerse işte orada işler biraz karışıyor. Yetersiz bellek sebebiyle bu sefer ekstra özelliklerin render edilmesi yarıda kalabiliyor ya da hiç render edilmiyor.

Mesela oyunda bir suya daldınız. Mevcut görüntüye bir de su efektinin eklenmesi gerekecektir. Bazı oyunlarda suyun içerisinde çok net görürsünüz, su efekti ile filtrelenmez. Sebebi de bu söylediklerimdendir.

Dediğim gibi eDRAM aslında çok önemlidir ama olay kullanılabilmesinde bitiyor. 32 MB eDRAM bu konuda iyi iş görebilir. Tabi bu konsola ciddi bir maliyet de yükleyecektir. O maliyeti CPU ya da direkt GPU'ya yatırmak daha mı iyidir, orası da uzun uzun tartışılacak bir konu.

quote:

Aslında eSRAM düzgün ve etkin kullanıldığında sistemi oldukça kurtaracak birşey. Mesela Xbox360'taki Anti-Aliasing kullanımında performans düşüklüğü yaşanmasını engelleyen şey de kullanılan 10 MB'lık eDRAM'di. Bir PC'de bile oyunlarda AA açıldığında performansın ne kadar etkilendiğini biliyoruz.

eSRAM'in en büyük avantajı gecikme süresinin çok çok düşük olması ve bunun yanında görev yaparken sistemdeki diğer işlemlerden etkilenmemesidir. Aslında PS4'le karşılaştırıldığında ciddi anlamda kompleks bir yapısı var ama yaptıklarını da küçümsememek gerek. İşte bu kompleks yapısı sebebiyle Xbox One'da nasıl ve ne kadar etkin kullanılacağını merak ediyorum.

Yani direkt GDDR5 ile karşılaştırmak bana göre biraz yanlış çünkü çalışma prensibi daha farklı.

Not: Ayrıca embedded memory'lerin maliyetleri de oldukça yüksektir. Microsoft böyle bir tercih yapmış, ne kadar başarılı olur bilemeyiz. Zaman gösterecek.
  • 
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.