Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (447. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
121.007
Cevap
561
Favori
3.399.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.bolumsonucanavari.com/Videolar-Metal_Gear_Solid_5_Infirmary_Gameplay-5397.htm

Ben çok ısındım bu PS4 denen naneye

Bu MGS'yi çıkış oyunu veya çıktıktan yakın zaman sonra çıkacak bir oyun olarak düşünürsek. Ve şu grafiklerin güzelliğine bakarsak. Bu PS4 bu sefer adam akıllı olacak. PS3 rezaletinden sonra (benim gözümde) bunu toparlamalıydı zaten Sony.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 28 Mart 2013; 18:36:20 >
  • Bilgi veren dolu konuşan arkadaşların yazılarını okuyorum hepsine teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Killzone SF nasibini almış ve bazı gelişigüzel izleyen gözler oyunu itin bir yerine sokmuşlar. Artık dalga mı geçiyorlar, komiklik mi yapıyorlar pek çözemedim. İşin garip yani next genlik birşey yok denilen KZSF'de gösterilen DX11 özelliklerinin hiç birini henüz PC oyunlarında bile göremedik. Uzun uzun açıklamak isterdim ama suya yazılan yazı misali pek bir işe yaramayıp, herkes yine kendi bildiğini okuyacağı için uğraşmaya değmez. Yalnız değinmeden geçemeyeceğim en komiği de şuydu, "gölgeler low seviyesinde" cümlesi! Bu arkadaşa tavsiyem global illumination, umbra, penumbra nedir bir araştırsın. Gölgelerin simsiyah olacağını sanıyor herhalde, kendi gölgesine bile bakmamış anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Killzone SF nasibini almış ve bazı gelişigüzel izleyen gözler oyunu itin bir yerine sokmuşlar. Artık dalga mı geçiyorlar, komiklik mi yapıyorlar pek çözemedim. İşin garip yani next genlik birşey yok denilen KZSF'de gösterilen DX11 özelliklerinin hiç birini henüz PC oyunlarında bile göremedik. Uzun uzun açıklamak isterdim ama suya yazılan yazı misali pek bir işe yaramayıp, herkes yine kendi bildiğini okuyacağı için uğraşmaya değmez. Yalnız değinmeden geçemeyeceğim en komiği de şuydu, "gölgeler low seviyesinde" cümlesi! Bu arkadaşa tavsiyem global illumination, umbra, penumbra nedir bir araştırsın. Gölgelerin simsiyah olacağını sanıyor herhalde, kendi gölgesine bile bakmamış anlaşılan.

Bir bilginiz, bir düşünceniz varsa laf sokmadan da, insan gibi anlatabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Karşınızda mahalle arkadaşınız bulunmuyor, terbiyesizliğin lüzumu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 28 Mart 2013; 18:43:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Bir bilginiz, bir düşünceniz varsa laf sokmadan da, insan gibi anlatabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Karşınızda mahalle arkadaşınız bulunmuyor, terbiyesizliğin lüzumu yok.

Killzone: SF'yi izlediğiniz gözlerle ve akılla aynı seviyede okumuşsunuz arkadaşın yazdıklarını da. Diyecek bir şey yok. Terbiyesizlik yokken ortada hele...

"İnsan gibi" söylemiyle kendi yaptığınız terbiyesizlik de apaçık ortadadır. Biraz saygılı olalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayforFun -- 28 Mart 2013; 19:01:29 >
  • Birbirinize destek vermek için manasız yorumlar yapmak yerine, en azından yukarıda benimle aynı fikirde olmayıp fikirlerini "argo ve kişisel itham kullanmadan" düzgünce ileten kişileri örnek almayı deneyebilirsiniz.

Sizin için "Killzone: SF mükemmel bir oyun, DX11'i sonuna kadar kullanmış, dünya üzerinde eşi benzeri yok" demek gerekiyorsa bu cümleyi olduğu gibi kabul edebilir, diğer söylediklerimi hiçe sayabilirsiniz. Yukarıdaki yorumlarım sizler için değil, ciddi anlamda fikir ve düşünce paylaşımı yapmak isteyenler içindir.

Hepsinin ötesinde oyunu kötülediğim fikrine ulaşmak da ayrı bir başarı. Hele ki "kesinlikle alacağım" dememe rağmen. Tebrikler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 28 Mart 2013; 19:10:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Killzone SF nasibini almış ve bazı gelişigüzel izleyen gözler oyunu itin bir yerine sokmuşlar. Artık dalga mı geçiyorlar, komiklik mi yapıyorlar pek çözemedim. İşin garip yani next genlik birşey yok denilen KZSF'de gösterilen DX11 özelliklerinin hiç birini henüz PC oyunlarında bile göremedik. Uzun uzun açıklamak isterdim ama suya yazılan yazı misali pek bir işe yaramayıp, herkes yine kendi bildiğini okuyacağı için uğraşmaya değmez. Yalnız değinmeden geçemeyeceğim en komiği de şuydu, "gölgeler low seviyesinde" cümlesi! Bu arkadaşa tavsiyem global illumination, umbra, penumbra nedir bir araştırsın. Gölgelerin simsiyah olacağını sanıyor herhalde, kendi gölgesine bile bakmamış anlaşılan.

Ağzına sağlık..

Grafikle kafayı bozmuşlar.. Daha ne olacak - olabilir anlamadım.

Ps4ün savaş ortamına falan mı ışınlamasını bekliyorlar.. Allah akıl fikir versin..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim herhangi bir cevap vermeme gerek kalmamış malum kişiye musakka nizami bir şekilde ifade etmiş tekrar yazmaktanda geri kalmıyorum Killzone shadow fall oyunu battlefield 3 ve crysis 3 ten geride kalmış bir oyundur ne açıdan geri kalmıştır grafik olarak yanlış anlaşılmasın belki stüdyo oyunu çok üst düzeye çekicek ve bizi utandıracaktır eğer bu olursa zaten takdir ederiz gerilla stüdyosunu fakat görünen köy kılavuz istemez anlaşılan gt_55 i killzonun başı ve sonundan çok etkilemiş bende çok etkiledim fakat fps moduna geçtiğimizde oyun next gen olmadığını gösterdi saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper

quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

Marşlı 500 e ikinci el al 400 e sat ne değer kaybedecek değer mi kaldı ortada . Zaten bedavaya alıyorsun . Bekle bekle nereye kadar 1500 ps 4 çıkınca alacak mısın? Yoksa iki sene de ps 4 un düşmesini mi bekleyeceksin ? Boş işlerle uğraşmada al ps ni oyunu oyna

PS4 1.500 TL den mi gelicek ?

Daha ucuza bile gelebilir. Çıkınca bu mesajı alıntılarsın.

Umarım öyle olur
  • Şahsen fps modunda ki grafikler giriş ve sona göre arada fark vardı, giriş ve son mükemmeldi musakka arkadaş gibi düşünüyorum. Fps mod da umarım grafikler devamlı video nun sonu gibi olur Oyun çıkışında grafik gelişmesi gösterir ise ne güzel ki 3. Oyunu bildiğinden ve bu adamların neler yapabileceğini bileğinden dolayı daha iyi olması gerekir ve öyle olacaktır diye düşünüyorum -umuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 28 Mart 2013; 20:52:34 >
  • Videonun başı yada sonu olsun.Farkeden nedir.Sonuçta bu kz:sf videosunda gördüğümüz herşey birebir oyun içidir.Tamamiyle ps4'ün 2 gb ramli eski devkiti ile render ediliyor.Yani araya bir video girmiyor.Tamamiyle oyun içi..Gökdelenleri gösterdiği kesimde gameplay nasıl olacaktı, 500 metre yukarda uçarak helgastlara mermimi sıkacaktık.Belki büyük ihtimal free roam bile değil oyun.Ama adamlar o hiç gitmeyeceğimiz yerleri bile 3d modelleyip hayvan gibi detayda binalar yapmışlar.Hemde bunu eski devkite göre yapmışlar.Ben o sahneyi ilk gördüğümde nextgen budur dedim.Ayrıca ben kz:sf videosunu tekrardan 1080p olarak izledim.Gölgelerde bir tek kusur bile göremedim.En azından çok övülen bf4 gölgesi gibi eski nesil değil.
    PLAYSTATION 4 [ANA KONU]
    Neyse herkesin fikri farklıdır ama benim düşüncem, bf4'ün high görünümlü currentgen'ten ötesi değil.Killzone shadow fall ise nextgenin başlanmgıç oyunudur.Şüphesiz ki daha iyilerini göreceğimizde kuşkusuzdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Videonun başı yada sonu olsun.Farkeden nedir.Sonuçta bu kz:sf videosunda gördüğümüz herşey birebir oyun içidir.Tamamiyle ps4'ün 2 gb ramli eski devkiti ile render ediliyor.Yani araya bir video girmiyor.Tamamiyle oyun içi..Gökdelenleri gösterdiği kesimde gameplay nasıl olacaktı, 500 metre yukarda uçarak helgastlara mermimi sıkacaktık.Belki büyük ihtimal free roam bile değil oyun.Ama adamlar o hiç gitmeyeceğimiz yerleri bile 3d modelleyip hayvan gibi detayda binalar yapmışlar.Hemde bunu eski devkite göre yapmışlar.Ben o sahneyi ilk gördüğümde nextgen budur dedim.Ayrıca ben kz:sf videosunu tekrardan 1080p olarak izledim.Gölgelerde bir tek kusur bile göremedim.En azından çok övülen bf4 gölgesi gibi eski nesil değil.
    PLAYSTATION 4 [ANA KONU]
    Neyse herkesin fikri farklıdır ama benim düşüncem, bf4'ün high görünümlü currentgen'ten ötesi değil.Killzone shadow fall ise nextgenin başlanmgıç oyunudur.Şüphesiz ki daha iyilerini göreceğimizde kuşkusuzdur.

Ya Killzone kesin next gen duruyordu zaten. Ki bunlar çok çok daha gelişecektir de. Şuan ki Deep Down, Zelda Demo Wii Uya çok yakın birazcık iyi. Bunlar çok değişecektir. BF4, AC4, Watch Dogs bunlar hep Current Gen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marslı Adam

1500 falan değil ps3 çıkış fiyatından ucuz olacağını açıkladılar hatta tam kanıt bulamasamda

790 ile giriş yapacak diye okudum

790 TL'na PS3 giriş yapamaz imkansız bir şey bu İMKANSIZ.Şimdi 03.09.2008 Çarşamba 11:05 'te PS3'ümü 972.88 TLye almışım şimdi sen diyorsun ki PS4 790 TL ile satılacak bu İMKANSIZZZZZZZZZ.İlk çıkış fiyatı 1250TLden aşağıya olmayacak göreceksiniz hatta belki 1500TL'yi bile aşacak. Türkiyede Vergiler o kadar fazlaki Ha vergisiz fiyatı 790 TL dediysen bak o zaman tamam olur 790 TLden ülkeye giriş yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhanpulurbey

quote:

1500 falan değil ps3 çıkış fiyatından ucuz olacağını açıkladılar hatta tam kanıt bulamasamda

790 TL'na PS3 giriş yapamaz imkansız bir şey bu İMKANSIZ.Şimdi 03.09.2008 Çarşamba 11:05 'te PS3'ümü 972.88 TLye almışım şimdi sen diyorsun ki PS4 790 TL ile satılacak bu İMKANSIZZZZZZZZZ.İlk çıkış fiyatı 1250TLden aşağıya olmayacak göreceksiniz hatta belki 1500TL'yi bile aşacak. Türkiyede Vergiler o kadar fazlaki Ha vergisiz fiyatı 790 TL dediysen bak o zaman tamam olur 790 TLden ülkeye giriş yapar.

Bence arkadaş 790 $ demek istemiş olabilir
  • Çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi varmı konu çok uzamışta okuyamadım.
  • quote:

quote:

quote:

Yabanci forumlarda, haber sitelerinde takiliyorsaniz goreceksiniz ps4 e 499 dolara bile cok fazla diyor kullanicilar.

• quote:

Videonun başı yada sonu olsun.Farkeden nedir.Sonuçta bu kz:sf videosunda gördüğümüz herşey birebir oyun içidir.Tamamiyle ps4'ün 2 gb ramli eski devkiti ile render ediliyor.Yani araya bir video girmiyor.Tamamiyle oyun içi..Gökdelenleri gösterdiği kesimde gameplay nasıl olacaktı, 500 metre yukarda uçarak helgastlara mermimi sıkacaktık.Belki büyük ihtimal free roam bile değil oyun.Ama adamlar o hiç gitmeyeceğimiz yerleri bile 3d modelleyip hayvan gibi detayda binalar yapmışlar.Hemde bunu eski devkite göre yapmışlar.Ben o sahneyi ilk gördüğümde nextgen budur dedim.Ayrıca ben kz:sf videosunu tekrardan 1080p olarak izledim.Gölgelerde bir tek kusur bile göremedim.En azından çok övülen bf4 gölgesi gibi eski nesil değil.
    PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

Devasa şehirler özellikle bir araçla bir yerden diğerine gittiğimiz oyunlarda zaten olan birşey. Bunların en büyük örneklerinden biri Call of Duty'ler, özellikle de MW1'dir (ki helikopter ile iniş yaptığımız bölümü ve o helikopterle ne kadar süre uçtuğumuzu hatırlarsınız). Bunlar hep oyuniçidir ama senin gördüğün şey, o an oyunun sana gösterdiği kadardır. O üzerinden geçtiğimiz mekanlara o an yakından baksak hayal kırıklığı yaşarız. Mesela altta verdiğim resimde ağaçlara bakabilirsin. Uzak olduğu ve hızlıca geçtiği için göze batmıyor ama sanki dibindeymişiz gibi bir modelleme olmadığı da aşikar.

KZ:SF'de o görüntüler için "Ben o sahneyi ilk gördüğümde nextgen budur dedim." diyorsun, aynı şeyleri ben de söylüyorum, bu konuda hem fikiriz zaten. Ama bendeki şüphe oyuna asıl başladığımız ve hareket edebildiğimiz FPS modundaki kısımlarda oluştu. Sanki bambaşka 2 oyun gibi geldi bana.

Kendime göre eksikleri yazdım; mesela gölge konusunda farklı düşüncelerdeyiz, olabilir. Benim bahsettiğim düşük kalite gölgelerin yumuşak olmaları ile alakası yok. Çok farklı birşey aslında benim söylediğim. Mesela şu fotoğrafta ağaçların gölgelerine bak:

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

Ya da en basitinden oynanışta yerde yatan askerin gölgesine bak:

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

Bunlar oynarken göze hiç çarpmayabilir. Çok çok önemli unsurlar mı? Kesinlikle değil. Ama bu konunun açılmasının sebebi KZ:SF'nin her açıdan görsellikte BF4'ten üstün olduğu söylemiydi. Ben de ikisinin de farklı yönlerde iyi olduğunu; yansıma, animasyonlardaki yumuşaklık, helikopterdeki şehir keskinliği vs. gibi şeylerde KZ:SF tavan yapmışken karakter yüzleri, gölgelendirme ve bitkiler, ağaçlar açısından BF4'ün daha üstün olduğunu düşünüyorum.

Mesela yukarıdaki iki resime bak. Sanki bambaşka oyunlar ve oyunda daha çok hangisini göreceğimizi sen söyle. Elimizde silah varkenki oynanışın "vay be, yeni nesil teknoloji" dedirten bir hali var mı? Burada cidden görüşünü öğrenmek istiyorum. Farklı düşüncede olabiliriz, bana katılmayabilirsin, yanlış düşündüğümü de söyleyebilirsin.

Son cümlende "Şüphesiz ki daha iyilerini göreceğimizde kuşkusuzdur." demişsin. Bundan ben de adım gibi eminim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 28 Mart 2013; 22:33:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hard to eat

Çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi varmı konu çok uzamışta okuyamadım.

tatil dönemi dendi, net bir tarih yok

• quote:

Orijinalden alıntı: MedalOfMode

quote:

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

Ya Killzone kesin next gen duruyordu zaten. Ki bunlar çok çok daha gelişecektir de. Şuan ki Deep Down, Zelda Demo Wii Uya çok yakın birazcık iyi. Bunlar çok değişecektir. BF4, AC4, Watch Dogs bunlar hep Current Gen.

PS3 ve Xbox360 çıkan oyunların PC ve yeni nesil konsollarada çıkmaya devam ettiği müddetçe HD Current gen oyunları görmeye devam edicez bence. Sony bir açıklama yapmıştı PS3 e 3 yıl daha destek vericez yani 3 sene daha oyunlar çıkmaya devam edicek. Bence 3 sene daha yenil nesil adına pek bir ilerleme olmıyacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

quote:

quote:

Yabanci forumlarda, haber sitelerinde takiliyorsaniz goreceksiniz ps4 e 499 dolara bile cok fazla diyor kullanicilar.

Bana görede fazla fakat saçma sapan vergiler yüzünden bizim ülkemize dışardan giren elektronik ürünler yurtdışı fiyatı x2 olduğu için ceza bize kesilmiş oluyor
  • 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.