Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (438. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
121.007
Cevap
561
Favori
3.399.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1080p 30fps cok dusuk degilmi ya. Kalabalik sahnelerde cok kotu olur boyle olursa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freakofnature

1080p 30fps cok dusuk degilmi ya. Kalabalik sahnelerde cok kotu olur boyle olursa.

Alakası yok. 30 FPS kilit FPS'dir altına düşmez. Misal Killzone 2 ve Killzone 3. Konsollardaki birçok oyun böyledir zaten. Sen 30 FPS'den sonrasını anlayamazsın zaten insan gözü algılayamaz.
  • neden 40 ,50 degilde 60 cogumuzun tv leri 60 hz oldugu icinmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

quote:

1080p 30fps cok dusuk degilmi ya. Kalabalik sahnelerde cok kotu olur boyle olursa.

Alakası yok. 30 FPS kilit FPS'dir altına düşmez. Misal Killzone 2 ve Killzone 3. Konsollardaki birçok oyun böyledir zaten. Sen 30 FPS'den sonrasını anlayamazsın zaten insan gözü algılayamaz.

30 FPS ve 60 Fps arasındaki fark, kabak gibi bellidir, 45 fps 30 fps arası fark bile hissedilebilir.
  • quote:

quote:

Hocam 30-60 arasindaki farki anlayabiliriz gozle ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

quote:

30 FPS ve 60 Fps arasındaki fark, kabak gibi bellidir, 45 fps 30 fps arası fark bile hissedilebilir.

Yanlış bir cümle olmuş benim cümlem. 30 FPS üstüne gerek yok çünkü yine akıcı oluyor bir problem yaratmıyor. Ayrıca psikolojiktir bu. Kimisi 60 FPS-300 FPS arasında fark var der kimisi yok der.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlış bir cümle olmuş benim cümlem. 30 FPS üstüne gerek yok çünkü yine akıcı oluyor bir problem yaratmıyor. Ayrıca psikolojiktir bu. Kimisi 60 FPS-300 FPS arasında fark var der kimisi yok der.

Call of Duty gibi deli danalar gibi dolanılan oyunlarda ancak farkeder. Bir BF,Uncharted,Bioshock ise oyun, ha 60 ha 30 fps. Psikolojikten öte, oyununa göre değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda_tirmas

quote:

Orijinalden alıntı: ziel34

Ps 4de oyunlar 1080p ve 60 fps olmayacak arkadaşlar 1080p ve 30 fps ancak olacak.

Bunu neye dayanarak yazıyorsun merak ettim, ps3 bile 1080p 30 fps rahat çalıştırırken 10 kat güçlü ps4 yapamayacak mı yani

Ps 3de oyunlar 720p ve 30 fpsde çalışıyordu killzone sf'nin ps 4de 1080p ve 30 fps çalışacağı açıklandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 22 Mart 2013; 16:03:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiPAHi_

Playstation 4 yumurta şeklinde mi olacak?

Sony İngiltere'nin yayınladığı görsel kafaları karıştırdı

Sony İngiltere'nin resmi Facebook sayfasından yayınladığı ve altına "Geliyor..." yazdığı görsel büyük merak uyandırdı. Neyin geldiği elbette ki söylenmezken, fotoğrafın altında kıvrak yorumlar çoktan dönmeye başladı.

Aşağıdaki görselin Playstation 4'ün tasarımı olacağını iddia edenler mi dersiniz, Iron Man ile bağlantı kuranlar mı dersiniz... Biz Playstation 4'ün aşağıdaki gibi bir tasarıma sahip olmayacağını düşünsek de, Playstation 4 ile ilgili bir duyuru olması muhtemel. Ve bu duyurunun da ay sonunda 31 Mart'ta Paskalya bayramında yapılmasını bekliyoruz. Ne de olsa yumurta demek, Paskalya demek.

http://www.merlininkazani.com/Playstation_4_yumurta_seklinde_mi_olacak-oyun_haber-60062p1.html

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

bu şekil ps4 yapsınlar alıpda oynayan alinin kendi payına

olmadı bide kuluçkaya yatalım bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geralt the Witcher

quote:

quote:

quote:

quote:

Call of Duty gibi deli danalar gibi dolanılan oyunlarda ancak farkeder. Bir BF,Uncharted,Bioshock ise oyun, ha 60 ha 30 fps. Psikolojikten öte, oyununa göre değişir.

Biri Call of Duty'mi dedi :)

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

New Call of Duty MW4 Poster Reveal Four Studios Working On It

quote:

We all know this was coming. Considering Activision released a new Call of Duty every year.

Insomniafs Psycho_Warhead has spotted a new poster hinting incoming announcement/reveal for the next Call of Duty March 21st (Supposedly today). Not only that, the poster also revealed four studios are working on the next Call of Duty: Infinity Ward, Raven Software, Sledgehammer Games and Neversoft.

Further noticed. The poster also indicates Activision will unveil more during PAX East or GDC.
    Apparently, a new live-action were revealed earlier today which seems to be a fan-made movie for Modern Warfare 4. The movie feature Ghost as the main character.

Kaynak:
    http://playstationgang.com/new-call-of-duty-mw4-poster-reveal-four-studios-working-on-it/

-------------------------------------------------------------------------------------

Yeni Call of Duty'nin Posteri Sızdı!

Call of Duty: Ghosts mu?

Modern Warfare 4'ün gelişine dair ipuçları yayınlayan bir sitede gözüken poster, beraberinde pek çok dedikoduyu getirdi.

Postere göre duyurusu 21 Mart tarihinde (yani dün) yapılacak olan yeni Call of Duty oyunu üzerinde gördüğünüz gibi 4 farklı yapımcı çalışıyor. Pek de sağlam olmayan dedikodulara göre yeni oyunun ana karakteri serinin sevilen ismi Ghost. Bir diğer dedikodu ise oyunun Call of Duty: Ghosts olarak adlandırılabileceği.

Gelecekte geçecek oyun kıyamet senaryosu işleyebilirmiş. Oyun mekaniğine kayarak ateş etme mekaniğinin eklendiği de (Vanquish'de olduğu gibi) gelen haberler arasında.

Dedikodular arasında en dikkat çekici detay ise oyunun sadece yeni nesil konsollar (PlayStation 4 ve yeni nesil Xbox) ve PC'ye geleceği yönünde ki bu pek inandırıcı gelmiyor. Zira mevcut nesile sahip oyuncu kitlesi göz önüne alındığında Activision bu nüfusu göz ardı etmeyecektir. Call of Duty 3'de olduğu gibi bir geçiş oyunu olması daha büyük bir olasılık.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Yeni_Call_of_Dutynin_Posteri_Sizdi-36686.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 22 Mart 2013; 16:40:50 >
  • 1080p 30 fps demişler böyle çıkmaz emin olun dokuları kısarlar alanı küçültürler yinede sn oranı arttırırlar aksi takdirde oynanmaz bu kadar yavaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nontheist

1080p 30 fps demişler böyle çıkmaz emin olun dokuları kısarlar alanı küçültürler yinede sn oranı arttırırlar aksi takdirde oynanmaz bu kadar yavaş

PS3'deki hemen hemen tüm oyunlar 30 FPS.
  • e3 e kadar bekleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

1080p 30 fps demişler böyle çıkmaz emin olun dokuları kısarlar alanı küçültürler yinede sn oranı arttırırlar aksi takdirde oynanmaz bu kadar yavaş

Tüm oyunlar 30 fps değil ps3 de birkısmı diye biliyorum 30 fps göz tarafından farkedilebiliyor patlamalar ambians sahneleri esnasında kötü değil çok kötü 2013 yılındayız 60 fps standart olmalı ps4 için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillerSoldier -- 22 Mart 2013; 16:55:15 >
  • Vay bee yorumlara bak herkes beklentiyi düşük tutmuş , yeter ki çıksın diyorlar.Eğer kötü çıkacaksa çıksa ne yazar
    Bir arkadaşın yazdığı gibi 400 dolar olacağına 600 dolar olsun ama konsolun bir ayağı çukurda olmasın

Bazılarına baksak 480p bile onlara yeterli gelecektir : )

Ben ps4 den farklı bir oyun oynatma sistemi bekliyorum , oyunlarda sadece grafiksel olarak değilde , oyunu işleme tekniği olarak çağ atlatsın.Gerçekci grafikler ve çözünürlük için donanıma abanmak yerine farklı görüntüleme teknikleri geliştirilmelidir.Başka türlü pc ile baş edemez.

• quote:

quote:

quote:

Tüm oyunlar 30 fps değil ps3 de birkısmı diye biliyorum 30 fps göz tarafından farkedilebiliyor patlamalar ambians sahneleri esnasında kötü değil çok kötü 2013 yılındayız 60 fps standart olmalı ps4 için..

Hemen hemen tüm oyunlar 30 FPS.

PS3'deki tüm gow oyunları, uncharted serileri vbvb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Vay bee yorumlara bak herkes beklentiyi düşük tutmuş , yeter ki çıksın diyorlar.Eğer kötü çıkacaksa çıksa ne yazar
    Bir arkadaşın yazdığı gibi 400 dolar olacağına 600 dolar olsun ama konsolun bir ayağı çukurda olmasın

Bazılarına baksak 480p bile onlara yeterli gelecektir : )

Ben ps4 den farklı bir oyun oynatma sistemi bekliyorum , oyunlarda sadece grafiksel olarak değilde , oyunu işleme tekniği olarak çağ atlatsın.Gerçekci grafikler ve çözünürlük için donanıma abanmak yerine farklı görüntüleme teknikleri geliştirilmelidir.Başka türlü pc ile baş edemez.

Frapslede bir ara tartıştım fakat aynı mantıktaymışız burdaki arkadaşlar ps4 çıksın biran önce oynayalım diyor heycanlanrak heycanlama dur sakin ol şimdi ps4 ram bellekleri üzerine denilcek bişey yok fakt cpu ve gpu üzerinde yeni jenerasyona yakışıcak yenilemeler bekliyorum.Ben mesela deep down dışında hiçbir oyunu beğenmedim 20 şubatta ki(Grafik kalitesi ve doktu texture kalitesi olarak)pc ile zaten baş edemez crysis 3 ün grafiklerine bile ps4 çıktığı ilk sene ulaşamayabilir konsol sahipleri.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hemen hemen tüm oyunlar 30 FPS.

PS3'deki tüm gow oyunları, uncharted serileri vbvb.

vasatmış zaten pclerle kıyaslanmıycak kadar düştü önceki nesil yeni neslide standart olucaktır 60 fps eğer 30 fps çıkarsa hardcore oyuncular oynamaz o aletle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillerSoldier -- 22 Mart 2013; 17:20:21 >
  • 30 FPS ile 60 FPS muhabbeti dolanıyor ancak 30 FPS'nin yeterli olduğuna inananlar muhtemelen 60 FPS ile uzunca bir deneyim yaşadıktan sonra aradaki uçurumun farkına varacaklardır. Sabit kamera olmayan oyunların tamamında, sabit kamera oyunların da birçoğunda 30-60 FPS arasındaki fark rahatlıkla farkedilir ve eğer 60 FPS'nin rahatlığına alıştıysanız bir daha 30 FPS'de oynamak işkence bile gelebilir. Bunun psikoloji vs. ile alakası yok, tamamen alışkanlık meselesi. Çünkü ben burada zamanında 16 FPS ortalama ile Call of Duty 2 oynayıp oyunun çok akıcı olduğunu iddia eden üye de gördüm. Bunca zaman düşük FPS ile oynamaya alıştığı için ona güzel geliyordu ama benim için 16 FPS slayt show'un ötesine geçemez.

Mesela geçenlerde tekrardan MGS4'ü bitirdim PS3'te. Solid'i bir duvara yapıştırıp kamerayı çevirdiğimde oyunun o an 60 FPS'ye yakın bir performans sergilediğini farkettim. Çünkü ekranda duvar ve karakter haricinde sistemi zorlayacak birşey yoktu ve kameranın dönüşü çok yumuşak bir şekilde gerçekleşiyordu. Ama kamera tam dönünce etraftaki poligon sayısının artmasıyla tekrardan 30'a iniyordu. PS3'te FPS göstergesi yok ancak uzun yıllar göz bu alışkanlığı edinince sayısal olarak ortalama değer biçebiliyorsunuz.

PSP'nin son dönemlerinde çıkan Gran Turismo da 60 FPS olarak gelmişti ve PSP'de şimdiye kadar görmediğimiz bir akıcılıkta oyun oynadık, bildiğiniz devrim yarattı oyun.

Hedefleri o kadar küçültmemek lazım bence. PS4'ün birçok oyun için 60 FPS verebilmesi en azından benim açımdan çok önemli, hatta grafik kalitesinden bile çok daha önemli. Dediğim gibi eğer bu gerçekleşirse zaten 30 FPS'nin yeterli olduğunu savunan birçok oyuncunun fikri zamanla değişecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 22 Mart 2013; 17:14:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myze

30 FPS, 60 FPS ne demek? Oyun türüyle mi alakalı? mesela 30 RPG veya 60 RPG filan ne demek?

evet kendini oyun kahramanın yerine koyduğun ilerlemeli oyun türleri
    aşağıdaki linki oku anlarsın arkadaşım
    http://forum.donanimhaber.com/m_36211647/tm.htm
  • 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.