Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (143. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
121.007
Cevap
561
Favori
3.399.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nontheist

kol süper gözüküyor bu arada ne 360 dan çalmışlar nede orjinalliğini bozmuşlar kendine özgü olmuş ele oturuyor bu arada ekran kartı olarak hd 8000 serisi kulanıcakmış bakın aşağıda gtx 650 ile kıyaslaması var neydi gtxin teknik özellikleri ?? aradaki devasa fark dehşetdüşünün birde 8 çekirdekli işlemci ile birlikte çalışcaklar ortaya nasıl bir görsellik çıkıcak düşünemiyorum

Arkadaş 650ti ile 650m birbirinden performans olarak alakasız biri mobil biri masaüstü. Elma ile armutu karıştırma.
    650m gayet kötü ve düşük performanslıdır o verdiğin tablodaki 650ti nin performans değerleri ile 650m nin alakası yok. Gaza gelmeyelim hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdtv -- 15 Şubat 2013; 9:23:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrhanBenceGay34

bazi kisiler ds3 ten sikayetci ama. cogu pro fps ci oyuncular bu joypad i kauccuk ile kullaniyorlar ben de ayni sekilde kullaniyorum... futbol ve dovus oyunlarinda da ds3 gayet basarili

yukaridaki joypad bence guzel olmus ama nedense analog yon tuslarina icim isinmadi. ama sekil ver tuslarin yeri guzel olmus. birde select ve start ayni sekilde olmali share tusunu baska biryere koysunlar

Aynı benim gibi..

• açıklanacak diyenler haklı çıktı yani. :)

ms neden açıklama büyük ama stratejik olarak yanlış bir zamanda ve bir çok kişinin haberi yok diye söylemiş? sanırım büyük yankı uyandırdı bu nedenle bu şekilde konuştu.. yeni xbox için E3 e doğru geri sayım başlatırken kendilerinin zamanlaması tam yerinde oluyor. ama ne hikmetse kendi planladıkları tanıtımlarından 3-4 ay önce ps4 ü tanıtma girişiminde bulunan sony ise stratejik bir hata yapıyor ? buna kim inanır. :)))) iki knosolun aynı zamanda tanıtılmasından sa ayrı ve yakın zamanlarda ve rakip firmadan bir kaç ay önce tanıtıyorsanız bu daha da mantıklı olur.

bana göre (daha önce de hep bu şekilde olacağını söylediğim gibi ) sony mantıklı olanı yaptı, 20 şubatta bir ön tanıtım yapıp milletin ağzına bal sürecekler ve E3 e kadar şu an olduğu gibi bütün dünyanın yeni nesil ps4 den bahsetmesini sağlayacaklar E3 zamanı da tam anlamıyla bir gösterim yapıp şovlarını pekiştirecekler ve yıl sonuna kadar oyun videoları vs.. ile popülerliğini koruyup yıl sonunda yeni nesil konsolu piyasaya sürecekler.

bu şekilde dedikleri gibi xboxdan erken davranmış oldular. ms ise sony nin bu atağından sonra yeni nesil konsolunu mecburen tanıtmak ve bir an önce çıkartmak zorunda kalacaktır. ki MS nin ps4 tanıtımından sora yeni xbox u tanıtacağı yazıyordu. dediğim gibi MS bir an önce tanıtmak zorunda kalır. en geç E3 de tanıtırlar. bakalım kim kimi ezecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 15 Şubat 2013; 9:44:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Orijinalden alıntı: uranus666

ign haber geçmiş,son hali bu kolun büyük ihtimal

http://www.ign.com/articles/2013/02/14/is-this-playstation-4s-controller

Tasarım berbat, avucun içine giren alt kısımlar biraz daha uzamalı, elime oturduğunu ve kavradığımı hissetmiyorum. Her an elimden fırlayacak gibi duruyor. El terledi mi bazen öne doğru kayıp avuç dan boşa çıkıyor. Alt uzantılar kesinlikle avucun derinliğine doğru gitmeli

Birde analog düğmeler günümüz oyunlarının %95' inin ana kontrolü olmuş durumda ve altta kalmak yerine xbox kolundaki gibi yukarıya çıkmalı, yukarıdaki klasik düğmeler de analogların yerine geçmeli

Kaz Hirai yine hata üstüne hata yapıyor. PS3 e 256MB RAM koymak bir hataydı ve bedelini ağır ödediler, crosschat getiremediler, BF3 ü küçük haritalarda 12 ye 12 oynamak zorunda bıraktılar ve açık dünya oyunlarında kaplamalar geç geliyor.

Eğer Dualshock 4 tasarımı Dualshock 3 tasarımına benzerse yeni nesilde ilk hatasını yapmış olacak. Analoglar kesinlikle ve kesinlikle yukarı çıkmalı, avuca giren kısımlar biraz daha uzayıp uca doğru incelmeli

ps3 256 x 2 mb ram den oluşuyor bilip bilmeden sallamayalım, crosschat yazılımsal olarak eklenebilir bu konusa ms daha tecrübeli olduğu için yapılmış. ps4 te neler olur bilinmez şu mesaj ve oyunlardaki yükleme sürelerine çözüm bulsunlar ana menüde dolaşırken kasmasın yeter.

ps3 256 mb grafik için, 256 mb da sistem için ram'e sahiptir. crosschat de bu ram miktarı yüzünden eklenemez. sony cc e bellek ayrıdığı takdirde pek çok oyunun kullandığı bellekten çalmış olur ve bu oyunlar çalışmaz. sony bunları en baştan hesaplasaydı böyle olmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Orijinalden alıntı: uranus666

ign haber geçmiş,son hali bu kolun büyük ihtimal

http://www.ign.com/articles/2013/02/14/is-this-playstation-4s-controller

Tasarım berbat, avucun içine giren alt kısımlar biraz daha uzamalı, elime oturduğunu ve kavradığımı hissetmiyorum. Her an elimden fırlayacak gibi duruyor. El terledi mi bazen öne doğru kayıp avuç dan boşa çıkıyor. Alt uzantılar kesinlikle avucun derinliğine doğru gitmeli

Birde analog düğmeler günümüz oyunlarının %95' inin ana kontrolü olmuş durumda ve altta kalmak yerine xbox kolundaki gibi yukarıya çıkmalı, yukarıdaki klasik düğmeler de analogların yerine geçmeli

Kaz Hirai yine hata üstüne hata yapıyor. PS3 e 256MB RAM koymak bir hataydı ve bedelini ağır ödediler, crosschat getiremediler, BF3 ü küçük haritalarda 12 ye 12 oynamak zorunda bıraktılar ve açık dünya oyunlarında kaplamalar geç geliyor.

Eğer Dualshock 4 tasarımı Dualshock 3 tasarımına benzerse yeni nesilde ilk hatasını yapmış olacak. Analoglar kesinlikle ve kesinlikle yukarı çıkmalı, avuca giren kısımlar biraz daha uzayıp uca doğru incelmeli

ps3 256 x 2 mb ram den oluşuyor bilip bilmeden sallamayalım, crosschat yazılımsal olarak eklenebilir bu konusa ms daha tecrübeli olduğu için yapılmış. ps4 te neler olur bilinmez şu mesaj ve oyunlardaki yükleme sürelerine çözüm bulsunlar ana menüde dolaşırken kasmasın yeter.

ps3 256 mb grafik için, 256 mb da sistem için ram'e sahiptir. crosschat de bu ram miktarı yüzünden eklenemez. sony cc e bellek ayrıdığı takdirde pek çok oyunun kullandığı bellekten çalmış olur ve bu oyunlar çalışmaz. sony bunları en baştan hesaplasaydı böyle olmazdı.

belli başlı basit oyunlar için eklenilebilirdi aslında, mesela bi street fighter 4 oynayan kişiyle shank 2 oynayan kişi rahatlıkla iletişim kurabilirdi fakat sony nin yazılımları ms kadar iyi olamadı bunu online oyunlardaki voice chat kalitesinden ayırabiliyoruz. nitekim ücretsiz olmasını crosschat e yeğelerim, oyunda ilk başta sohbet güzel ama aşırı arkadaş grubunuz olunca bide klan lideriyseniz çıldırtıyorlar insanı..

• quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

quote:

Orijinalden alıntı: OrhanBenceGay34

bazi kisiler ds3 ten sikayetci ama. cogu pro fps ci oyuncular bu joypad i kauccuk ile kullaniyorlar ben de ayni sekilde kullaniyorum... futbol ve dovus oyunlarinda da ds3 gayet basarili

yukaridaki joypad bence guzel olmus ama nedense analog yon tuslarina icim isinmadi. ama sekil ver tuslarin yeri guzel olmus. birde select ve start ayni sekilde olmali share tusunu baska biryere koysunlar

Aynı benim gibi..

Böyle daha rahat mı oluyor ?
  • Çok büyük gercekten.

• hologramic disc le ilgili gelişme yok sanırım, bluray e devam

• quote:

Orijinalden alıntı: hdtv

quote:

kol süper gözüküyor bu arada ne 360 dan çalmışlar nede orjinalliğini bozmuşlar kendine özgü olmuş ele oturuyor bu arada ekran kartı olarak hd 8000 serisi kulanıcakmış bakın aşağıda gtx 650 ile kıyaslaması var neydi gtxin teknik özellikleri ?? aradaki devasa fark dehşetdüşünün birde 8 çekirdekli işlemci ile birlikte çalışcaklar ortaya nasıl bir görsellik çıkıcak düşünemiyorum

Arkadaş 650ti ile 650m birbirinden performans olarak alakasız biri mobil biri masaüstü. Elma ile armutu karıştırma.
    650m gayet kötü ve düşük performanslıdır o verdiğin tablodaki 650ti nin performans değerleri ile 650m nin alakası yok. Gaza gelmeyelim hemen.

Sen üzme canını dostum senin içinde 650 ti arasındaki farkları koyarız. HD 8000 serisi %40 daha yüksek performans gösteriyor hd 7970 den

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillerSoldier -- 15 Şubat 2013; 10:11:16 >
  • kefere sony mühendisi arkadaş sana sesleniyorum şu analogları çapraz yapsan alternatif olarak ortaya koysan isteyen istediği tipde olanı alsa
  • PS3 2006 Kasımında lanse edildiğinde perakende piyasasında Full HD 3D Led TV diye bir şey yoktu hatırlarsanız,
    ancak PS3 bu görüntü teknolojisini destekliyordu ve 2012 yılında (6 Yıl sonra) halen avrupa'nın en çok satılan oyun konsolu olmasının ana sebebi de buydu diye düşünüyorum.

şimdi bir üst çıta Motion Sensor destekli AR (Augmented Reality) ve 4K (Ultra HD) teknolojilerini desteklemek olacaktır diye düşünüyorum.
    AR destekli oyunları zaten ps3 ve 360 destekliyor ancak teknoloji halen çok yeni.. 4K Player diye bir şey zaten yok..

Sony eğer yukarıdaki 2 alanda yatırım yapmışsa hem Nintendo'ya hem de MS'e ciddi fark atacaktır diye düşünüyorum ancak Move ve Kinect arasındaki fark MS lehine devam ederse Sony'nin işi özellikle Amerika ve Avrupa'da biraz zor görünüyor...
  • Güzel haberler bunlar
  • quote:

Sen üzme canını dostum senin içinde 650 ti arasındaki farkları koyarız. HD 8000 serisi %40 daha yüksek performans gösteriyor hd 7970 den

Yalnız ilk tabloda verdiğiniz grafik birimi HD8000M serisi, aşağıda dediğiniz %40 olayı masaüstündeki HD8000 serisi ekran kartlarıyla alakalı.
  • ps4 de Radeon 7970M benzeri olacagı soyleniyor
    8000 nereden cıkardınız anlamadım.
    8000 ve 7970 aynı mı?
    http://www.eurogamer.net/articles/df-hardware-orbis-unmasked-what-to-expect-from-next-gen-console

CPU: Eight-core AMD processor running at 1.6GHz
    Graphics core: Radeon HD hardware, 18 compute units at 800MHz
    Additional hardware: GPU-like Compute module, some resources reserved by the OS
    System-on-chip codename: Liverpool
    Memory: 4GB GDDR5, 512MB reserved by the OS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar_sss -- 15 Şubat 2013; 11:54:37 >
  • Off işimiz var adamlar gündemide takip etmiyorlar sırf muhalefet oluyor

AMD, Radeon HD 8000 Ekran Kartlarının Gecikeceğini Resmi Olarak Onayladı

AMD yeni ekran kartlarını bekleyen kullanıcıları üzdü. AMD geçtiğimiz günlerde yayınladığı yol haritasında bu sene içinde 7000 serisi ekran kartlarına yoğunlaşacağını açıklayarak 8000 serisi kartları önümüzdeki seneye ertelediğini belgelemiş oldu.

AMD'nin 2012'nin son aylarında bir takım mobil ve masaüstü 8000 ailesi ekran kartlarını çıkaracağı raporlanmıştı. Fakat bu 8000 ekran kartları sadece üreticilere dağıtılacak olan eski serilerin isim olarak yenilenmiş versiyonları olacak. Asıl 8000 mimarisine sahip Radeon HD ekran kartlarının ise en iyi ihtimalle 2013 yılının son çeyreğinde çıkış yapacağı belirtilmekte.

Peki AMD bu süre içerisinde neler yapacak? AMD, 28 nanometre üretim teknolojisi üzerine yoğunlaşma niyetinde. Bu üretim teknolojisiyle geliştirilecek

grafik işlemcilerin yeni nesil konsollarda -özellikle de Playstation 4'te- kullanılabileceği söylentileri yayılmakta. AMD'nin Never Settle gibi yeni duyurduğu paketler ise kullanıcıların yeni nesil ekran kartları gelene kadar yetineceği küçük içerikler.

http://www.tamindir.com/amd-radeon-hd-8000-ekran-kartlarinin-gecikecegini-resmi-olarak-onayladi_h-2488/

http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/AMD-Radeon-HD-8000-serisi-yil-sonundan-once-gelmeyecek.htm

AMD merakla beklenen Radeon HD 8000 serisi yeni nesil ekran kartlarını yıl sonunda önce piyasaya sürmeyecek. Şirket tarafından resmi olarak doğrulanan detaylara göre, Radeon HD 8000 serisi en iyimser tahmin ile Ekim ayı içerisinde lanse edilecek gibi görünüyor. Yılın önemli bir kısmında Radeon HD 7000 serisine merkezinde tutumayı sürdürecek olan AMD, dizüstü bilgisayar platformunda ise GCN mimarisine sahip Radeon HD 8000M serisi GPU'larını ikinci çeyrek yani Nisan-Haziran döneminde geliştirilmiş Enduro teknolojisi ile birlikte sunacak.

AMD'nin niçin böyle bir ertelemeye gittiği bilinmiyor ancak her ikisi de AMD tabanlı işlemci ve grafik birimi kullanan PlayStation 4 ve Xbox 720'nin tanıtılacak olması, şirketi bu yönde bir karara sevk etmiş olabilir. Bugünlerde Never Settle kampanyası ile masaüstü ekran kartlarının yanında kapsamlı bir oyun paketi hediye eden AMD, elimize ulaşan bilgilere göre Radeon HD 8000 serisi öncesinde masaüstü ekran kartını Radeon HD 7790 gibi birkaç yeni model ile genişletebilir. Hatta özel tasarımlı bazı üretici versiyonları haricinde resmi versiyonu bir türlü lanse edilemeyen Radeon HD 7990 da bu süre zarfında çıkış yapabilir.

3DMark'ın yeni versiyonunda Fire Strike Extreme'in yüksek çözünürlük testinde, Radeon HD 7970 GHz Edition'ın, Nvidia GeForce GTX 680'den daha hızlı olduğunu söyleyen AMD, tek GPU'lu ekran kartı pazarında performans lideri olduğunu vurguluyor. Nvidia'nın yakın zamanda pazara sunacağı GeForce Titan hamlesine nasıl yanıt vereceği şu an için bilinmeyen AMD, yeni nesil konsollardaki hakimiyetin verdiği güç ile piyasaya yeni ekran kartları sunma noktasında oldukça sakin görünüyor.

http://gamingbolt.com/ps4-and-xbox-720-to-run-on-amd-hd-8000m-gpu-rumor

Well, this is certainly an interesting rumor, and quite a logical one too. Based on a recent released slide from AMD, it has been mentioned that they are going to be the defacto choice for next-gen consoles. Now I don’t know if they are talking about the Xbox 360 and Wii U, which have AMD cards in them, but this is certainly a good area for speculation.

According to a report posted on Gamechup, they have also mentioned that the Xbox 3 or Xbox 720 is in the beta stage now based on the deleted tweets of SuperDAE, the man who has leaked the Durango dev kit before, of course, that could be fake too.

This new rumour suggests that the slide points out that next-gen consoles could be using the AMD HD8000M series of GPUs. Now that is a mobile GPU, and before you say “oh no, no way they will use that”, it actually makes sense to me.

The slide says that “graphics technology of choice in game consoles.” The main thing about this would be power efficiency and the lack of heat generated by the GPU, so it could be a good fit, and that’s why this rumor actually makes sense. However, considering these consoles are supposed to last for 5-6 years or more, Sony and Microsoft could have something else under their sleeve.

You can check out a lot of slides at Techpowerup.

This rumor is supposed to be taken with a grain of salt, because you never can predict what will happen with next-gen consoles because plans can change anytime. We will keep you updated once we have more information on this.

Tell us what you think in the comments section below.

quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

quote:

Yalnız ilk tabloda verdiğiniz grafik birimi HD8000M serisi, aşağıda dediğiniz %40 olayı masaüstündeki HD8000 serisi ekran kartlarıyla alakalı.

orda saniye kaç flops ve poligon hesapladığı göstermek için koydum farketmen gerekirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillerSoldier -- 15 Şubat 2013; 13:49:22 >
  • 20 Şubat da 1. parti Killzone 4' 3. parti bir kaç oyuna şahit olacağız inşALLAH d, hatta 20 Şubat dan sonra bir çok oyun vidyosu göreceğiz.Bunlara Yeni Nesil Call of Duty de dahil.

Hideo Kojima 25-29 Mart da düzenlenecek olan GDC 2013 konferansında oyuna dair ilk defa bir çok detayı paylaşacak, 4 gözle bekliyorum.

http://www.vg247.com/2013/02/13/hideo-kojima-to-show-off-fox-engine-metal-gear-solid-ground-zeroes-at-gdc/

• quote:

Orijinalden alıntı: SiPAHi_

20 Şubat da 1. parti Killzone 4' 3. parti bir kaç oyuna şahit olacağız inşALLAH d, hatta 20 Şubat dan sonra bir çok oyun vidyosu göreceğiz.Bunlara Yeni Nesil Call of Duty de dahil.

Hideo Kojima 25-29 Mart da düzenlenecek olan GDC 2013 konferansında oyuna dair ilk defa bir çok detayı paylaşacak, 4 gözle bekliyorum.

http://www.vg247.com/2013/02/13/hideo-kojima-to-show-off-fox-engine-metal-gear-solid-ground-zeroes-at-gdc/

güzel haberler Pc oyunu fakat Half life 3 de bomba etkisi olurdu onu belki 720 de yaparlar 2 konsolada çıkar kaç yıldır sesi çıkmıyor valve ün.
  • 2k ve fifa'dan bir video patlatsalar çok güzel olur. çok merak ediyorum nasıl olacak yeni nesil spor oyunları.
  • Vay be büyük ihtimalle bu muymuş şimdi gamepad

DS3 ten çok daha büyük duracak gibi gözüküyor ve inşallah oyun oynerken touchpad çalışmaz elimiz değer mazallah
  • CANLI: PlayStation 4 için geri sayım

LIVE: Countdown to PlayStation 4

Kaynak:

http://www.computerandvideogames.com/390731/live-blog/live-countdown-to-playstation-4/

quote:

So it has come down to this. The only thing standing between you and the official reveal of the PlayStation 4 are the numbers you see on this page.

00:00:00:00
    Trust us; this isn't up for debate. CVG can guarantee that the next generation home PlayStation console will be announced in New York on Wednesday. Sources that have confirmed this are numerous, increasing by the day, all connected to Sony and absolutely trusted. It's happening.

Yes, we're hyped. While industry experts irrationally declare the death of the console, you'll see no such attention-seeking cynicism here. We are unashamedly, unres

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 15 Şubat 2013; 13:57:28 >
  • 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.