Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (1817. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
121.007
Cevap
561
Favori
3.399.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18151816181718181819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

quote:

Arkadaslar cok abartiyosunuz yani bu fiyat konusunu..beklenen fiyattan 100 tl fazla cikti diye bu kadar abartmaniza gerek yok 1300 u veren o 100 ude verir..ayrica en az 5 sene kullanicagimiz bir elektronik urune veriyoruz vallahi abartiyosunuz yani.. Ayrica sadece oyunda degil..internet,bluray player,sosyal etkinlikler gibi bircok extra ozelligi olan bir urun alacagiz garantiside cabasi...hic kimse kusura bakmasin ama fiyat pahali kaziklaniyoruz almicam gibi yorumlar cocukluktan oteye gitmez..kedi ciger muhabbetine donusturmeyelim..zaten spotcularda 100 tl dusuk satilir,100 tlyi dert eden gidr spotcudan alir...yapmayin artik su fiyat konusunu...oyunlari konusalim...

1300 u veren 1400 ude verir, 1400 u veren 1500ude verir, 1500u veren 1600 ude verir.. sonu varmi kardesim? boyle bir mantik sadece Turklerde var galiba.

bir kulakliga 1300 tl vermeyi dusunuyorum ama ps4 e 1100 liradan fazla calismaz benden, olmadigindan degil 5 tane - 10 tane alirim istesem ama paranin degeri var bir urunun piyasasi vardir, ettigi deger vardir. gidip degeri 50bin tl olan arabaya 60 bin tl verirmisin nasilsa 50 yi veren 60 ida verir ama neye ne icin verir onemli olan konu o... ben fazladan cebimden 300 tl cikarirsam bu bana batacak, benim param bol degil sokaktan toplanmiyor bu paralar. bizde ticaretle ugrasiyoruz, musteri gelince 40 dereden su getiriyor bir mali alirken. ettikleri pazarlik malin maliyetinden dusuk ne zorluklarla kazaniliyor paralar, durum boyle iken ben niye bol keseden vereyim ama yine diyorum bunlar benim dusuncelerim kimse ustune alinmasin. herkesin dusuncelerine saygim var fakat duyarli olmak lazim yoksa herkes parmaginda istedigi gibi oynar bu kitleyle.

Hocam malin degeri hakkinda haklisiniz..size gore okadar para etmez almazsiniz bu ayri ama benim demek istedigim su almaya karar veriyosun fiyat araligi belli 1300 liradan gelecek diye tahmin ediloyor sen 1300 ayiriyosun sonra 100 lira fazla cikiyor zaten alacak birisin 100 lira icin pahali derain ama yaygara koparmazsin 100 lira icin konsoldan vazgecmezsin...verdiginiz ornek uc nokta 50 binlik arabaya 60 bin bende vermem ama 50 binlik arabaya 50.100 tl veririm binmek istiyosam...100 tl icin 50 binlik arabadanmi vazgecicam...kisaca senelerce kullanacgin bir urun icin 1300 veren adam 1400 ude verir hocam... Ha eger urun 1399 degilde 1499 1599 olsaydi ozaman tamam.. Ama zaten beklenen fiyat 1299-1399 arasiydi herkes 1299 bekliyodu 1399 oldu kimse kusura bakmasin 100 tl icin bu kadar dert yanilmaz..bunun paranin azligi yada coklugu ile alakasi yoktur..

Kesinllikle katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spitz

quote:

Orijinalden alıntı: psychocake

quote:

Orijinalden alıntı: shalashaska

Sony eğer 1000 tl fiyat verseydi ps4 için,şu fiyatı çok abartı bulan arkadaşlar 1500 vereydikte daha sağlam bişey yapsalardı diyeceklerdi adım gibi eminim. Hitab eder etmez ama Beyond two souls gibi bir yapım eğer türkçe alt yazı ile çıkıyorsa, orada bi oturup düşünmek lazım

Herkes adam gibi destek verirse Sonye o oyun direk Türkçe bile çıkar... Orjinal alın, hırsızlık yapmayın...

Cihazın fiyatı orta seviyede çıktı sonuçta. eğer sony tr 1. parti oyunların fiyatları için pazarlık yaptıysa ne mutlu.çünkü ps4 için öyle bahsettikleri kadar bi çalışma göremedim ben ortada. umalım ki oyunlarda bu tip pazarlık yapmış olsunlar o zaman tabiki orjinal oyun alacağız hepimiz.

• quote:

quote:

Sony eğer 1000 tl fiyat verseydi ps4 için,şu fiyatı çok abartı bulan arkadaşlar 1500 vereydikte daha sağlam bişey yapsalardı diyeceklerdi adım gibi eminim. Hitab eder etmez ama Beyond two souls gibi bir yapım eğer türkçe alt yazı ile çıkıyorsa, orada bi oturup düşünmek lazım

Herkes adam gibi destek verirse Sonye o oyun direk Türkçe bile çıkar... Orjinal alın, hırsızlık yapmayın...

60 dolara PSN üzerinden alıp 200 lira vermemek hırsızlık mı oluyor şimdi de? Korsan ne oluyor, uluslararası suç örgütü mü? 10 tane oyuna fazladan 80 lira vermek yerine o 800 lirayla dil kursuna gidersin, Türkçe oyuna ihtiyacın kalmaz.
  • aftermath666 kullanıcısına yanıt
    Uçuk :) aslen giriş değerini söyledim bazı ürünlerde daha da fazlasını isteyebiliyorlar. Bunu ben değil konuştuğum üreticiler dile getiriyorlar hatta bazı ürünleri sırf aşırı farklı fiyat oluşmasın diye zincir mağazalar yerine belli bir kaç online noktada konumlandıranlar bile var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

quote:

Orijinalden alıntı: YNQs

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SiPAHi_

2006 da ilk çıktığında 1500 TL'ye satın almışdık.

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

O zamanlar dolar kaç paraydı onuda yazsaydın

http://kur.doviz.com/arsiv/serbest-piyasa/amerikan-dolari/2007

Şuan ki durumla arada çok fark var.

Kur bugün o zamankinin neredeyse 2 katı olmasına rağmen daha düşük fiyattan piyasaya sürülüyor ps3'ten.

Evet neredeyse 2 katı fark var. Ps4'ün fiyatı bence çok da uçuk bir rakam değil. Keşke daha ucuz olsaydı ama burası türkiye

Aynen öyle Sony'yi fırsatçılıkla suçlayanların bence bugüne kadar Sony'nin Türkiye pazarı için katettiği mesafeyi göz önüne alarak yorum yapmasında fayda var. Birde şöyle bir hesap var Sony, Türkiye'de en az Amerika'daki kadar konsol satacağına inansaydı zaten aşağı yukarı aynı fiyattan piyasaya sürerdi ama daha az konsol satabileceğini düşündüğün bir pazara daha yüksek fiyattan girersin ki zararın da daha az olsun...

Tabi canım 8 milyon insan yaşayan isviçrede herkes ps4 alacağı için fiyat orda 900TL.
    Çok saçmalayan gördüm ama bu kadarı pes dedirtti bana :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spitz

quote:

quote:

Cihazın fiyatı orta seviyede çıktı sonuçta. eğer sony tr 1. parti oyunların fiyatları için pazarlık yaptıysa ne mutlu.çünkü ps4 için öyle bahsettikleri kadar bi çalışma göremedim ben ortada. umalım ki oyunlarda bu tip pazarlık yapmış olsunlar o zaman tabiki orjinal oyun alacağız hepimiz.

PS4 için 1249-1349 arası diyip 1399 çıkardılarsa, oyunlar için 179-199 arası diyorlardı, 200'ün üstü şaşırtmamalı.
  • ps3'lerin ikinci el piyasası nasıl arkadaşlar, elimde 250 gb'lık slim ps3 var, heves edip aldım ama çok fazla oynamadım, bu ara elden çıkarayım diye düşünüyorum artık.
  • 1. si ben asgari ücretle geçinmiyorum Allaha şükür durumum da ortalama ama şuan ki ödemem gerekenler ve sorumlu olduğum bir insan var. Buyüzden 100 tl benim için değerli arkadaşım. Aynı şekilde senin içinde değerli olsun çoluğun çocuğun var ise 100 tl onların rıskıdır sorgusuz sualsiz ne söylerlerse evet deme. Git ye iç eğlen öyle harca sorumlu oldun biri yok ise.

2. si de ps4 ün lüks olduüu ender ülkelerden biri de biziz dir heralde. Almanyada asgari ücret 1000 euro olsa (atıyorum daha yüksek olma olsalığı vardır) adam 400 euroya ps4 ünü alıyor paşa paşa kullanıyor lüks bunun neresinde lüks diyen arkadaşım ? Paranız çok ya, paran yoksa alma demesi çok basit gelir. Bizim gene burda forumdaki insanların alabilitesi var bu cihazı ya hiç alma imkanı olmayan insanların suçu günahı nedirde heveslendiği bir şeyi elde edememenin üzüntüsü ve eksikliğini yaşıyor. Biraz mütevazi olun paranızın da kıymetini bilin olaya maddi açıdan bakarsan ve paran çoksa zaten demek istediğimi anlamazsın kucaktan kucağa gelir gidersin farkında olmadan yaşarsın böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox90 -- 10 Kasım 2013; 21:26:41 >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaslar cok abartiyosunuz yani bu fiyat konusunu..beklenen fiyattan 100 tl fazla cikti diye bu kadar abartmaniza gerek yok 1300 u veren o 100 ude verir..ayrica en az 5 sene kullanicagimiz bir elektronik urune veriyoruz vallahi abartiyosunuz yani.. Ayrica sadece oyunda degil..internet,bluray player,sosyal etkinlikler gibi bircok extra ozelligi olan bir urun alacagiz garantiside cabasi...hic kimse kusura bakmasin ama fiyat pahali kaziklaniyoruz almicam gibi yorumlar cocukluktan oteye gitmez..kedi ciger muhabbetine donusturmeyelim..zaten spotcularda 100 tl dusuk satilir,100 tlyi dert eden gidr spotcudan alir...yapmayin artik su fiyat konusunu...oyunlari konusalim...

1300 u veren 1400 ude verir, 1400 u veren 1500ude verir, 1500u veren 1600 ude verir.. sonu varmi kardesim? boyle bir mantik sadece Turklerde var galiba.

bir kulakliga 1300 tl vermeyi dusunuyorum ama ps4 e 1100 liradan fazla calismaz benden, olmadigindan degil 5 tane - 10 tane alirim istesem ama paranin degeri var bir urunun piyasasi vardir, ettigi deger vardir. gidip degeri 50bin tl olan arabaya 60 bin tl verirmisin nasilsa 50 yi veren 60 ida verir ama neye ne icin verir onemli olan konu o... ben fazladan cebimden 300 tl cikarirsam bu bana batacak, benim param bol degil sokaktan toplanmiyor bu paralar. bizde ticaretle ugrasiyoruz, musteri gelince 40 dereden su getiriyor bir mali alirken. ettikleri pazarlik malin maliyetinden dusuk ne zorluklarla kazaniliyor paralar, durum boyle iken ben niye bol keseden vereyim ama yine diyorum bunlar benim dusuncelerim kimse ustune alinmasin. herkesin dusuncelerine saygim var fakat duyarli olmak lazim yoksa herkes parmaginda istedigi gibi oynar bu kitleyle.

Hocam malin degeri hakkinda haklisiniz..size gore okadar para etmez almazsiniz bu ayri ama benim demek istedigim su almaya karar veriyosun fiyat araligi belli 1300 liradan gelecek diye tahmin ediloyor sen 1300 ayiriyosun sonra 100 lira fazla cikiyor zaten alacak birisin 100 lira icin pahali derain ama yaygara koparmazsin 100 lira icin konsoldan vazgecmezsin...verdiginiz ornek uc nokta 50 binlik arabaya 60 bin bende vermem ama 50 binlik arabaya 50.100 tl veririm binmek istiyosam...100 tl icin 50 binlik arabadanmi vazgecicam...kisaca senelerce kullanacgin bir urun icin 1300 veren adam 1400 ude verir hocam... Ha eger urun 1399 degilde 1499 1599 olsaydi ozaman tamam.. Ama zaten beklenen fiyat 1299-1399 arasiydi herkes 1299 bekliyodu 1399 oldu kimse kusura bakmasin 100 tl icin bu kadar dert yanilmaz..bunun paranin azligi yada coklugu ile alakasi yoktur..

soylenecekler soylendi neyse fazla uzatmayayim, keske ps4+kz+ds4+ps eye bundle i amazon.de de belli olsaydi aninda sipsaris verirdim 1400 liraya denk geliyor. gerci siparis acik ama ne zaman gonderilecegi belli degil, herhangi bir tarih belirtilmemis o yuzden ya spot yada komsu ulkeye otobusle gunubirlik bir tur ile isi cozecegim. baska care yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.E.O

quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

Kur bugün o zamankinin neredeyse 2 katı olmasına rağmen daha düşük fiyattan piyasaya sürülüyor ps3'ten.

Abarta abarta en sonunda Sony'e teşekkür edecek hale geldiniz, kutlarım.

25 Kasım 2006 günü kur 1.45 iken spottan 1050 liraya satın almıştım.

Mart 2007'de resmi olarak gelmişti yanlış hatırlamıyorsam, 600 Euro Avrupa fiyatı varken, o zamanın kuru 1.85ti eder 1100 lira.

Bugün Avrupa fiyatı 399 Euro, eder 1050 lira. Yani TL olarak 50 lira daha ucuz, satış fiyatı 100 lira daha ucuz.

Adamların yaptığı hiçbirşey yok, 2007'de nasıl aşırı şişirdilerse şimdi de şişiriyorlar. Son bir kaç yıldır Avrupa'da 300 Euro'ya satılan PS3, Kur 2.2 ve üstüyken 660-800 TL arasında değşirken, asıl Türkiye'de 599 TL'ye satılabildi? Kaçak mal mı soktu ülkeye Bimeks onu mu sattı bu fiyatlara?

Diğer ülkelerle bu "aşırı vergi" denilen vergi farkı sadece %20 ÖTV'dir. Amerika son kullanıcıya satış fiyatı +%20 makul bir fiyattır, Avrupa son kullanıcıya satış fiyatı+%20 bu adamlar bu işi beceremiyor demektir, şimdiki durum Avrupa son kullanıcıya satış fiyatı +%34 bu adamlar Türkçe oyun şu bu diyerek insanları kandırıp aşırı yüksek kar marjları ile iş yapıyorlar demektir.

Türkiye'ye ürünler Dolar üstünden gelmz EURO üstünden gelir.1000 tl kabul edersek vergi dahil 1200 tl + kar (nakliye,çalışan,dükkan) = 1399 problem?

1000 liranın için karda var zaten, yorum yazmadan önce araştır istersen.
    yüzde 20 ile 1200 oluyor fiyat.
    paran bolsa hesap no verim bana da gönder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskender86

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

Evet neredeyse 2 katı fark var. Ps4'ün fiyatı bence çok da uçuk bir rakam değil. Keşke daha ucuz olsaydı ama burası türkiye

Aynen öyle Sony'yi fırsatçılıkla suçlayanların bence bugüne kadar Sony'nin Türkiye pazarı için katettiği mesafeyi göz önüne alarak yorum yapmasında fayda var. Birde şöyle bir hesap var Sony, Türkiye'de en az Amerika'daki kadar konsol satacağına inansaydı zaten aşağı yukarı aynı fiyattan piyasaya sürerdi ama daha az konsol satabileceğini düşündüğün bir pazara daha yüksek fiyattan girersin ki zararın da daha az olsun...

Tabi canım 8 milyon insan yaşayan isviçrede herkes ps4 alacağı için fiyat orda 900TL.

Brezilyanın nüfusu 200 milyon , ve playstation 4 çıkış fiyatı 1800 dolar... dünyanın en büyük pazarlarından birisi , türkiyede satılanın kat kat fazlası burada satılıyor ama fiyat ortada... ve Brezilya komşusu Kolombiya , nüfus 50 milyon, playstation4 çıkış fiyatı 650 dolar. ve playstation 4 e rağbetin en az olduğu ülkelerden birisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Uçuk :) aslen giriş değerini söyledim bazı ürünlerde daha da fazlasını isteyebiliyorlar. Bunu ben değil konuştuğum üreticiler dile getiriyorlar hatta bazı ürünleri sırf aşırı farklı fiyat oluşmasın diye zincir mağazalar yerine belli bir kaç online noktada konumlandıranlar bile var.

Yani 500 liraya PS3 satarken Teknosa, Sony'den bunu 400 liraya alıp satıyorlardı. Peki Playstation 3'leri Avrupa'da perakende 300 Euro iken Sony 400 liradan satabildiyse Teknosa'ya, şimdi neden Avrupa perakende fiyatından %34 daha pahalıya son kullanıcıya satıyor? Zincir mağazalar bana pek suçlu görünmedi açıkçası bu hesapla.
  • Yolcu hazır. Yarı yolda hiç yalnız bırakmadı sağolsun. Artık 13 Aralık'ı beklemek kalıyor. Güle güle Cole
    PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dante06

quote:

quote:

Katılıyorum zaten büyük bir çoğunluk bunu anlatmaya çalıştığımızı anladı.Ha bazı arkadaşlar diyor ya zorlamı satıyorlar istemeyen almasın kimse kimseye karışamaz diye,ne güzel demiş işte.Kimsede kimseye zorla alma demiyor.İsteyen gidip o fiyata zaten alacak kimsenin bişey dediği yok.Ayrıca şu iphone örneği verenlerinde cep telefonu üzerinden fiyatı hala savunmaya çalışmaları sıktı.Sanki herkeste 1500 2000 tl lik cep telefonu var.

kardesim isteyen istedigi yerden alsin artik ne diyim, iyice tepkisiz bir millet olmusuz. dunyada hakkini koruyan ne halklar var ornekler mevcut ama biz millet olarak alisik oldugumuz icin.. genele eyvallah gidene eyvallah. o telefon orneklerini verenleride anlamiyorum. telefonum iphone, arabam 50 bin tl ise konsolada 5 bin mi vereyim? tartismak icin ayni seviyelerde olmak lazim, cahile laf anlatamazsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fox90

1. si ben asgari ücretle geçinmiyorum Allaha şükür durumum da ortalama ama şuan ki ödemem gerekenler ve sorumlu olduğum bir insan var. Buyüzden 100 tl benim için değerli arkadaşım. Aynı şekilde senin içinde değerli olsun çoluğun çocuğun var ise 100 tl onların rıskıdır sorgusuz sualsiz ne söylerlerse evet deme. Git ye iç eğlen öyle harca sorumlu oldun biri yok ise.

2. si de ps4 ün lüks olduüu ender ülkelerden biri de biziz dir heralde. Almanyada asgari ücret 1000 euro olsa (atıyorum daha yüksek olma olsalığı vardır) adam 400 euroya ps4 ünü alıyor paşa paşa kullanıyor lüks bunun neresinde lüks diyen arkadaşım ? Paranız çok ya, paran yoksa alma demesi çok basit gelir. Bizim gene burda forumdaki insanların alabilitesi var bu cihazı ya hiç alma imkanı olmayan insanların suçu günahı nedirde heveslendiği bir şeyi elde edememenin üzüntüsü ve eksikliğini yaşıyor. Biraz mütevazi olun paranızın da kıymetini bilin olaya maddi açıdan bakarsan ve paran çoksa zaten demek istediğimi anlamazsın kucaktan kucağa gelir gidersin farkında olmadan yaşarsın böyle.

Hocam olaya bu mantikta bakarsaniz is siyasete biner ulkenin uyguladigi yaptirimlara girer ve bu konuda size katilirim..bu ulkede bende istemem somurulmek kdv ortada otv ortada kacak elektrigi ben oderim benzinin kralini ben oderim verginin kralini ben oderim bu hakaizlik degilmi??? Bu konuda katilirim size ama olay bu degil ulke sartlarinda bakiyoruz olaya bende iatemem mi 400 dolara makina almak..ama benim ulkemde malesef bu yok.. adamlar fiyat aciklamis zaten..sende alacaksin istiyosun butceni ayarlamissin ama beklenenden 100 tl fazla olmus bunun icin cok sikinti yasanmaz..yani adam 1300 u zaten goze almis tamam demis 1300 ayiran adam 100 tl yi de verir demek istiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: avanoss

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

Brezilyanın nüfusu 200 milyon , ve playstation 4 çıkış fiyatı 1800 dolar... dünyanın en büyük pazarlarından birisi , türkiyede satılanın kat kat fazlası burada satılıyor ama fiyat ortada... ve Brezilya komşusu Kolombiya , nüfus 50 milyon, playstation4 çıkış fiyatı 650 dolar. ve playstation 4 e rağbetin en az olduğu ülkelerden birisi...

Bulgaristan: nufus 7 milyon, halk fakirlikten kiriliyor, nufusun buyuk cogunlugu yasli, 10 bin adet satsalar opup baslarina koyarlar. fiyat:520 dolar

• Fiyat bence normal diyebileceğim bir seviyede ancak bir ay sonra 1399 gibi bir fiyata sadece PS4 almaktansa bundle veya aksesuarlı paketleri de görmek için en kötü bir Şubat ayını beklemek en iyisi olacak sanırım. Nasıl olsa hem daha PS3'e alıp oynamayı planladığım, oynamak için bu platformdan başka şansımın olmadığı bazı oyunlar var ve PS4 de çıkışını yaparken "kesinlikle oynamam lazım!" diyeceğim tarzda oyunlarla gelmiyor. (Battlefield 4, Black Flag tarzı oyunları hariç tutuyorum; her ne kadar Battlefield serisini sevsem, BF4'ü de PS3'e almayıp oynamak için PS4'e geçeceğim zamanı beklesem de zannediyorum ilk oynayışımı yapmak için en kötü bir bahar veya yaza kadar da bekleyebilirim.) Yalnız söylendiği gibi Şubat ayında bundle PS4'ler geldiği zaman fiyatı ne olur onu da merak ediyorum açıkçası; fiyatı bununla aynı kalsa, daha doğrusu sadece konsollu paketlerin yerini bundle'lar gelse, veya 1500 gibi bir fiyata PS4+oyun+ekstra DS4 alabilsek ne güzel olurdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: avanoss

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

PLAYSTATION 4 [ANA KONU]

Brezilya ithal hiçbir üründe hiçbir zaman iyi bir pazar olmamıştır, bizdekilere rahmet okutacak vergileri vardır çünkü. Arjantin ve Brezilya dünyada ithal malların en pahalı olduğu ülkelerdir. Adamlar yerli üreticiyi korumak için ithal malları satın alınamayacak düzeye getirdiler. Kolombiya'da bu vergiler yok, olay nüfusla alakalı değil yani. Eğer Brezilya'da da 650 dolar olsaydı, ancak 1000 kişi alabilirdi zaten, ülkede gelir uçurumu anlatılmayacak düzeyde. Ülkenin %99'u ertesi güne tok girecek kadar ancak yaşıyor.
  • Arkadaşlar, sayfalarca yazışıp fiyat konusunu tartışıyorsunuz.

Şimdi bu konsolun Avrupa satış fiyatı 399 Euro değil mi ? TL / Euro kuru şu anda 2,70 civarında.

399 * 2,70 = 1077 TL yapıyor.

% 20 ÖTV varsa 1077 X %20 = 1293 TL yapıyor.

1399 - 1293 = 106 TL kalıyor.

Yani 106 TL de çok uçuk bir kar değil gibi geliyor bana.

Yanlış düşündüğüm bir yer var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre00

Arkadaşlar, sayfalarca yazışıp fiyat konusunu tartışıyorsunuz.

Şimdi bu konsolun Avrupa satış fiyatı 399 Euro değil mi ? TL / Euro kuru şu anda 2,70 civarında.

399 * 2,70 = 1077 TL yapıyor.

% 20 ÖTV varsa 1077 X %20 = 1293 TL yapıyor.

1399 - 1293 = 106 TL kalıyor.

Yani 106 TL de çok uçuk bir kar değil gibi geliyor bana.

Yanlış düşündüğüm bir yer var mı acaba ?

Sony Türkiye cihazı avrupa satış fiyatından mı alıyorki hesabı öyle yapıyorsun...399Euro avrupa satış fiyatı sony türkiyenin alış fiyatı değil 399euro zaten karı koyulmuş bir satış
  • 
Sayfa: önceki 18151816181718181819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.