Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.450
Cevap
88
Favori
546.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Birtannnn

Merhaba. Ps 2 yi arcelik televizyonda acamiyorum. Sadece hdmi girisi var tv de forumlarda arastirdim hdmi to ps2 nin sorunu cozecegini zannettim ama onunla da hic goruntu alamiyorum. Bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi??
    ps2 menude system configurationa gir component video out seceneginde Y cb/pb cr/pr secengini seç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 6 Haziran 2020; 9:56:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle herkese selam. Koleksiyonuma Playstation 2 cihazını eklemeye karar verdim. Fakat cihaz hakkında hiçbir bilgim yok. Bildiğim kadarıyla fat ve slim kasa olarak iki seçeneği mevcut. Çipli olursa dvd film ve kopya oyun oynatıyor. Bu çiplerin çeşitleri falan var sanırsam. Çip kalitesi fark eder mi ? Ayrıca sahibinden ve letgodan baktığım kadarıyla gözü bozuk bazı cihazlar görüyorum. Cihazı alıp yaptırtsam kaça patlar ? Ya da parçasını alsam ben yapabilir miyim ? Birde bu fat kasalara HDD eklenerek oyun oynanıyor sanırım. Bu olay slim kasalarda mevcut değil sanırsam. Sizden ricam bilen bir arkadaş bana Playstation 2 alırken hangi kasayı tercih edersem daha iyi olacağını, alırken nelere dikkat etmem gerektiğini, ortalama ne kadar fiyat ödemem gerektiğini yazarsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birtannnn

Merhaba. Ps 2 yi arcelik televizyonda acamiyorum. Sadece hdmi girisi var tv de forumlarda arastirdim hdmi to ps2 nin sorunu cozecegini zannettim ama onunla da hic goruntu alamiyorum. Bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi??
    Merhaba, ps2 to hdmı dan görüntü elde etmek için;

1- Ps2 nizi scart veya component girişli bir tv ye bağlayın,
    2- Cd siz çalıştırın, gelen menüden system configuration’a girin ve component video out seçeneğini Y cb/pb cr/pr olarak değiştirin.
    3- Ps2 nize ps2 to hdmı aparatını takın, aparat ile birlikte gelen usb kablosunun (power görevi yapar) bir ucunu aparata takın diğer ucunu (usb ucu) ps2 nizin usb girişine takın. Görüntüyü gelecektir.

Playstation 2 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hessenn -- 8 Haziran 2020; 1:2:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• T-Bad T kullanıcısına yanıt
    Benim sana tavsiyem fat kasa alıp harddisk eklemek. Çünkü ps 2 lerin genelinde bu göz kısımları hassas ve korsan oyunlar bir zaman sonra o gözü bozuyor. Slim kasalara dediğin gibi harddisk ekleyemiyorsun ama usb den oyun oynayabilirsin. Ama usb den oyun oynamanı tavsiye etmem çünkü cihaz usb yi yavaş okuyor bu yüzden oyun oynarken çok verimli olmuyor. Kısacası en iyisi fat kasa alıp ona harddisk ekleyerek oynamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: hessenn

Merhaba, ps2 to hdmı dan görüntü elde etmek için;

1- Ps2 nizi scart veya component girişli bir tv ye bağlayın,
    2- Cd siz çalıştırın, gelen menüden system configuration’a girin ve component video out seçeneğini Y cb/pb cr/pr olarak değiştirin.
    3- Ps2 nize ps2 to hdmı aparatını takın, aparat ile birlikte gelen usb kablosunun (power görevi yapar) bir ucunu aparata takın diğer ucunu (usb ucu) ps2 nizin usb girişine takın. Görüntüyü gelecektir.

Alıntıları Göster
    Hocam ps2 to hdmi aldım ancak oyun içerisinde aradabir sanki hdmi kablosunu çıkarmışım gibi görüntü gidip geliyor, bazen de gelmiyor. Hdmi kablosunu tvden çıkarıp takınca düzeliyor. Sence sorun nedir gerçekten can sıkıcı bir durum. Ben ps2 to hdmi enerji kablosunu (bir ucu ps2 to hdmia diğeri ps2 ye usbye takılı) usb girişini ps2 den çıkarıp tvye bağlamayı düşünüyorum. Fikrin var mı sence düzelir mi yoksa daha iyi bir çözüm mü aramalıyım?

• T-Bad T kullanıcısına yanıt
    Bu arada slim kasa ps2im var çipli ve usbden oyun oynayabiliyorum dostum 👍

• scrubs83 S kullanıcısına yanıt
    Hocam sen yetkili bir sbiye benziyorsun bir tane ps2 buldum sahibi cihazın kırık olduğunu ve işte zamanında bozulduğunu vs söyledi biraz araştırdım slim kasaymış memory card falan bulamadık Cihaz FMboot artık neyse ona benzer bir arayüzle açılıyor ama elimizde disk(korsan) var onuda okumadı gözü sorunlu olsbilir bilemiyorum çokta anlamıyorum usbye oyun atıp oynamak istiyorum ss şeri falan atsam durum tespiti yapabilirmisin Playstation 2 [ANA KONU]

• Cihaz kırıksa kopya oyun kesin oynatır (sürümü de uygunsa usbden oynatır). Fat kasaların hepsi, slim kasaların bir kısmı FMCB ile çalışır. Cihaz eğer kopya cdyi okumuyorsa ya çipsiz ya da çiplidir ama gözü bozuktur. FMCB yüklü kart olmalı usb için. FMCB içine save kayıt da yapılabilir ama ben kayıtlarım için ayrı hafıza kartı kullanıyorum. Elimde fazla hafıza kartı var. Tertemiz, neredeyse kullanılmamış vaziyette. İlgilenirseniz uygun fiyata verebilirim.

• toress86 T kullanıcısına yanıt
    Malesef ben o işleri anlasam da uğraşmak istemediğimden adanada bu işlerden anlayan birini buldum götürdüm. Sana da tavsiye ederim. Benim slim kasa evde bulduğumda korsan açıyordu. Ben araştırıp usbden oyun oynandığını öğrenince birini buldum ve sanırım memoriye mc boot kurdu, usbden oynanabilir hale getirdi ve hdd verdi içine oyun atıp. Ben de son olarak hdmi to ps2 aldım bu şekilde oynuyorum. Kablosuz bir kolum (logitech piyasadaki en iyi kablosuz kol) orjinal birde sony kolum var. Ayrıca guitar hero setim (metallica) de var. Anlayacağım müthiş bir set yaptım. Yakında setimi letgodan satıcam. Dandik bir android telefon parasına birileri müthiş bir set alacak çocuğuna planım bu 😊

• scrubs83 S kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolasın

• Herkeze merhabalar. Bugün 80tlye ps2 fat aldım sch50004 model kontorland diye çakma bir kolla kullanıyorum. Dvd kapağı açılmıyor ve elimde memory card yok. Cihazın içini açtığımda dms4pro chiple kırılmış olduğunu farkettim ve network adaptörle ide 160gb seagate hdd bağlanmıştı. Hdd yi pc ye bağladığımda winhipp te içinde 6 adet oyun olduğunu gördüm fakat browsere tıklayınca no data hatası alıyorum. Sorularım şunlardır :
    1.oyun için memory card şartmıdır
    2.bu oyunları nasıl açabilirim toxic os a falan girmem gerekiyomuş galiba bilmiyorum
    Şimdiden vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler hiç ps3 kırmak gibi kolay değilmiş

• Psfat kullanıcısına yanıt
    Browser dediğimi şey memory kartı gösterir memory kartta oyunları kayıt etmeni sağlar şart değildir oyunları açmak için hatta artık memory karta gerek kalmadan usb yada harddiske oyun kayıtlarını yapabiliyorsun.

Diğer bi yandan cihazın çipi baya kaliteliymiş dms4pro harddiskten oyun oynamanında sağlar toxic menü dediğimiz şey çipin ayar menüsü ordan bi yolla harddiski seçip direk harddiskten başlatıp oyun açabiliyorsunuz fakat tam hatırlamıyorum ayarlarla öyle çok oynamayın çipin çalışma şeklini değiştirip size bilmediğiniz sorun yaratabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gremory Rias -- 1 Temmuz 2020; 23:23:23 >
  • Anladım peki ama hdd nin içine bir türlü girip oyunlara erişemiyorum ps2 açılırkende sanki hiç çip takılmamış gibi kendi orjinal boot animasyonuyla açılıyor nette gördüklerim gibi değil ps3 ü kırması kolayda bu ps2 de kafam baya karıştı

• Psfat kullanıcısına yanıt
    Ya o çipin ayarıyla alakalı birşey o toxic menüde sistem açılınca işte çipin markası amblemi olsunmu diyor sende onu etkinleştirdiğin zaman makine açıldığında açılış ekranı farklı oluyor

Çiple yapmanın yolu var dediğim gibi ama tam olarak hatırlamıyorum ki fakat eğer nette araştırırsam muhakkak aklıma gelicek size haber veririm burdan

Eğer çip ile yapamazsanız bile memory karta program yükleyip ordan hdd-usb yoluylada oyun oynayabilirsiniz sanıyorum sizin makinenin gözü iptal edilmiş ki sorun değil hdden oynattığı sürece
  • Sizin oyunlara erişmeniz için önce FMCB yüklü bir hafıza kartına ihtiyacınız var. Kartı okuduğunda zaten sizi boot menüye atar, oradan OPL'yi (Öpen Ps2 Loader - isimler değişebilir çünkü istediğinizi yazdırabilirsiniz) seçersiniz ve oyun listesi otomatik taranır, liste karşınıza gelir. FMCB yüklü hafıza kartınız olmadan (normal, boş kart değil, yazılım yüklü kart şart) hiçbir şey yapamazsınız.

Bu benim makine mesela:

Playstation 2 [ANA KONU]

İkinci slotta FMCB'li kart, birinci slotta ise kayıt için kullandığım kart var. Kırmızı kartı çıkardığım an orijinal haline dönüyor ve oyun yüklü usb belleğim takılı da olsa oyunları görmez, tanımaz.

• Zaten dvd eject tuşuna basınca açılmıyor iptal edilmiş olabilir dediğiniz gibi. Açılırken aklıma gelen bütün tuşlara bastım genede toxic bios a giremedim. İnternetten toxic os veya biosu cd den çipe yazıldığını gördüm belki çipin içindeki yazılım uçmuştur. Bu seferde dvd çalışmıyor o yöntemi denemek te zor. Galiba bi 30tl de memory card a gidecek gibi.

• Leon FR kullanıcısına yanıt
    Yani dms4 pro çipli olsa bile memory card a mı ihtiyaç var mümkün olduğunca masrafsız halletmeye çalışıyorum işi. Ayrıca memcarda fmcb yi nasıl atabilirim cd bozuk ejecte bastığımda mavi işık yanıp sönüyor kapak açılmıyor

Edit : Şimdi internette gördüm sanal memcard oluşturma varmış deneyeyim bakayım

Edit : Bu yöntem de yemedi dvd ye elflauncher yazmak lazımmış bendrde dvd bozuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psfat -- 2 Temmuz 2020; 12:36:45 >
  • Benim büyük ihtimal dms çipini yeniden flashlamam lazım yada makinenin bios pili bitmiş olabilir. Dvd nin kızağını söküp zor bela cd yi okutmayı deneyeceğim cihazı açıp memcard + dvd tamiri pahalıya patlar bana

• Gran Turismo'nun 1080i aktif edilebileni USA versiyonu muydu? İki yıl kadar önce emülatörde oynuyordum da unuttum.
  • Toxic os a giremiyordum günlerdir. Cihazın içini tekrar açayım dedim belki eksik bir şeyler vardır. Çipin bazı kablolarının kopuk olduğunu farkettim. Belkide bu yüzden toxic os a girip oyunlarıma erişemiyordum. Tam sorunu bulduk kabloları lehimleriz god of war falan oynarız derken cihazın anakartı magicgateye bağlayan flex kablosu elimde kaldı . Gittim tamirciye sordurdum 30tl fiyat çektiler . 80 e network adaptörlü hdd li diye atladık cihaz sorun dolu .
    Acaba 50 70 tl ye dönor cihaz alsam ondan mı aktarsam bilemedim hem dvd yide çözeriz. İnşallah kabloları lehimledikten sonra toxic e girer de cihaz masraflar boşa gitmez. Allahtan cihazda aşırı nadir ve bir okadar kaliteli dms4 pro chip varda içim biraz rahat yoksa oturup ağlardım sabah akşam.

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.