Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
8.001
Cevap
81
Favori
481.173
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Playstation 2 [ANA KONU]
Giriş
    561 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lepton355

Yani chipli alırsam oyun sıkıntısı yaşamam.Peki chipli olsa kardeşim için ps2 almak mantıklı mı?

Alıntıları Göster
    Mantıklı. Oyun olarak çok geniş bir kütüphanesi var. Ps3, ps4 nesli yarısamaz, o kadar yani. Lakin görüntü 480i,p veriyor. Iyi degil yani. Ya tüplü tv alacaksın (yoksa), ya da 5li component kablo alacaksın. Ben tüplü tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: DiyarDilimPırasa

Mantıklı. Oyun olarak çok geniş bir kütüphanesi var. Ps3, ps4 nesli yarısamaz, o kadar yani. Lakin görüntü 480i,p veriyor. Iyi degil yani. Ya tüplü tv alacaksın (yoksa), ya da 5li component kablo alacaksın. Ben tüplü tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam bilgilendirmeniz için son olarak chipli bir tane hangi fiyat aralğında alırsam uyguna almış olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Lepton355

Sağolun hocam bilgilendirmeniz için son olarak chipli bir tane hangi fiyat aralğında alırsam uyguna almış olurum.

Alıntıları Göster
    150 ve altı uygun olur. Bunun üstü artık senin tercihin, konuştugun kişi ya da yerin göz durumu hakkında verdigi garantiye gore degisir. Gözlerinin ömrü var sonuçta bunların. Çok kullanılmış ile yakın zamansa lens parası da cıkar. Aslında slim 7000 serisi ve fat kasalar usb'den oyun oynatabiliyor. Yanlış hatırlamıyor isem 8b kasaya kadar idi. Fakat böyle satan çok az. Kendim ugraşırım dersen böyle de alıp az biraz gözden tasarruf edersin.

Kolay gelsin.

• Teğmen
    238 Mesaj
    quote:

150 ve altı uygun olur. Bunun üstü artık senin tercihin, konuştugun kişi ya da yerin göz durumu hakkında verdigi garantiye gore degisir. Gözlerinin ömrü var sonuçta bunların. Çok kullanılmış ile yakın zamansa lens parası da cıkar. Aslında slim 7000 serisi ve fat kasalar usb'den oyun oynatabiliyor. Yanlış hatırlamıyor isem 8b kasaya kadar idi. Fakat böyle satan çok az. Kendim ugraşırım dersen böyle de alıp az biraz gözden tasarruf edersin.

Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Göz derken pek birşey anlamadım

• Yüzbaşı
    561 Mesaj

Cd okuyan bir lensi var. Cd kapagını açtıgınızda dikkatinizi ceker direk. Bu eskidikce cd okumamaya, hata vermeye başlar. Oyunda donma olur falan. Gözü ne durumda, temiz mi, cd okumasında sorun var mı diye sorarsınız alacagınız yere.

|
    |
    Lepton355 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cd okuyan bir lensi var. Cd kapagını açtıgınızda dikkatinizi ceker direk. Bu eskidikce cd okumamaya, hata vermeye başlar. Oyunda donma olur falan. Gözü ne durumda, temiz mi, cd okumasında sorun var mı diye sorarsınız alacagınız yere.
    Çok sağolun Allah razı olsun kardeşim

|
    |
    Uzun süredir dolapta duran PS2 mi geçen çıkardım. Kablolar tamam ama kol yok ve cd oynatma kısmı arızalı. İzmir çankaya da bir yere götürdüm, USB ile oynayabileceğimi söyledi 50 Tl imiş. Fiyat sizce de fazla değil mi? KOL+USB BELLEK+İŞLEM derken masraf yine 2.el ps2 fiyatına gelecek gibi gözüküyor. İnternetten bu işlemi aradığımda cd ile yapmam gereken bir işlem varmış, cd oynatıcı bozuk olduğu için yapamayacağım. Ne yapsam çok kararsız kaldım, sizce ne yapmalıyım?

Orijinalden alıntı: EgEBoRaGFB

Uzun süredir dolapta duran PS2 mi geçen çıkardım. Kablolar tamam ama kol yok ve cd oynatma kısmı arızalı. İzmir çankaya da bir yere götürdüm, USB ile oynayabileceğimi söyledi 50 Tl imiş. Fiyat sizce de fazla değil mi? KOL+USB BELLEK+İŞLEM derken masraf yine 2.el ps2 fiyatına gelecek gibi gözüküyor. İnternetten bu işlemi aradığımda cd ile yapmam gereken bir işlem varmış, cd oynatıcı bozuk olduğu için yapamayacağım. Ne yapsam çok kararsız kaldım, sizce ne yapmalıyım?
    CD koyulan yeri çalışan bir ps2 bulup o öğrendiğiniz işlemi yapacaksınız ya da çinden aliexpressten özel memory kartlar var bu programın yüklü olduğu ondan alacaksınız .

https://www.aliexpress.com/item/Free-McBoot-32MB-Memory-Card-for-PS2-FMCB-Memory-Card-v1-953/32822315127.html?spm=2114.search0104.3.9.742de47aFSFto7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_5722611_10340_10341_10696_5722911_5722811_5722711_10084_10083_10618_10307_10059_306_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620_5722511,searchweb201603_1,ppcSwitch_7&algo_expid=2261bce2-3a8d-4d55-91dc-fa749dcc08cd-1&algo_pvid=2261bce2-3a8d-4d55-91dc-fa749dcc08cd&priceBeautifyAB=0

Bu 32 MB memory kart

https://www.aliexpress.com/item/Free-McBoot-64MB-Memory-Card-for-PS2-FMCB-Memory-Card-v1-953/32754547649.html?spm=2114.search0104.3.2.742de47aFSFto7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_5722611_10340_10341_10696_5722911_5722811_5722711_10084_10083_10618_10307_10059_306_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620_5722511,searchweb201603_1,ppcSwitch_7&algo_expid=2261bce2-3a8d-4d55-91dc-fa749dcc08cd-0&algo_pvid=2261bce2-3a8d-4d55-91dc-fa749dcc08cd&priceBeautifyAB=0

Bu da 64 MB memory kart

Ama 8MB memory karta bile kurulabiliyor bu freemcboot .
    |
    |

• Teğmen
    154 Mesaj
    |
    |
    mesela 8mb lık card a ne kadar oyun bilgisi sığıyor ?
    nereden almalıyım yoksa 32 veya 64 mb lık mı almalıyım?
    bL0gKam1L

quote:

Orijinalden alıntı: zubanda860

ps2 ime ne kadarlık memory card alacağımı bilmiyorum?
    mesela 8mb lık card a ne kadar oyun bilgisi sığıyor ?
    nereden almalıyım yoksa 32 veya 64 mb lık mı almalıyım?
    PS2'de tarafından 32 ve 64 MC bazen tanıyor bazen ise tanımadığı oluyor. Bende 64mb MC kart var görmediğinde restart atıyorum o zaman görüyor...
    |
    |
    l CPU: Ryzen 3600 & Cooler: SilverStone PF120 l MB: Asus TUF X570 (WI-FI) l GPU: Palit RTX 2060 l Ram: XPG Spectrix D41 (3600mhz) 16gb l M.2: XPG Spectrix S40G 512gb l SSD: Corsair GT 120gb l HDD: 2x WD 1tb ezex l PSU: AeroCool Strike X 800wat l Case: Aerocool Aero One Eclipse l Monitör: Acer ED242QRA 144Hz lGamepad: Xbox 1S wireless l Klavye: Asus Tuf K7 l Mouse: Logitech G502 Hero l Kulaklık : TT e-sport Cronos l
    Çok mantık teptim, Hiç değil heptim, Koyu karamsar renktim, Velhasıl çiftesinde pektim, Binlercesine karşı yektim..
  • Yarbay
    8959 Mesaj
    öncelikle bir çok kişi bu makinenin tam özelliklerini bilmediği için
    veya geliştirme durumunun ne olduğunu bilmediği için özelliklerini tam anlayamıyor !

öncelikle buna bir uzaktan kumandalı kablosuz kol takabiliyorsunuz (alıcısı ile birlikte) 25TL

bakınız >> istanbul şark han

lensleri artık eskisi kadar sağlıklı çalışmayacağı için

USB üzerine oyun yedekleme özelliğini kullanarak oyun oynamak daha verimli çalışıyor.

3 boyutlu oyunlar bir çok oyuncunun istediği kalitede olmadığı için

özellikle 2 boyutlu oyunlar daha verimli dene bilinir.

hdmi anlamıyla https://en.wikipedia.org/wiki/YPbPr girişleri kullanılınca 720p gibi görüntü oldukça net ve tatminkar bir seviyeye gelebiliyor.

dahası gcc derleyicisine uygun bir şekilde ps2 sdk yazılım desteği olduğunu düşünürseniz

2000 yılından önce çıkmış bir çok arcade atari salonu sistemi oyununu emüle eden emülatörlerini bulmak olası

ps3 veya ps4 alsanız bile geriye dönük alternatif bir emülatör konsol anlamıyla elde edeceğiniz performans aşağı yukarı belli ve sabit olduğu için ps2 usb portunu kullana bildikten sonra ps2 cd sürücüsü hiç çalışmayacak nokta bile olsa, usb üzerinden her türlü sistemi tekrar hayata döndüre biliyorsunuz !

bu konsol 2000 yılında piyasaya çıkmıştı aradan 20 yıl geçti
    hala daha ilgi ve alaka toplaya bilen dahası diğer sistemleri de emülatörle çalıştıra bilen bir makine

ve dahası https://github.com/ps2dev/ps2sdk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEO-Uzmanı -- 3 Temmuz 2018; 16:59:40 >
    |
    |

• Teğmen
    154 Mesaj
    merhaba arkadaslar bir sorum olacakti.

benim ps2 ye yukarda sorduktan sonra gittigidiyordan memory card aldim freemcboot u denemek icin ozellikle orijinal alayim dedim . sonra geldi aldim fcmb u denerken dvd elf hatasi verdi yabanci forumlarda indexin icine dvd elf.bin at falan demisler yaptim baska cd ye yazip yine denedim olmadi. bazilari da memory cardin orijinal olmayabilir yazmislar.kandirildim sanirsam.

baska bi sorunumsa benim PlayStation 2 kırmızıları Yeşil olarak gösteriyor fakat nedenini bulamadım Bence iki nedeni var ya pamuk gibi yapan adam düzgün yapamadık kırmızılar yeşil işler kırmızı oluyor ya da scart kablo kırmızilari yesil olarak verdiği için sıkıntı oluyor.

sizce sorun hangisinde?

|
    |

|
    |

Kullandığınız dvd markası nedir ? Dvd nin desteklediği en düşük hızda yazdırın.

@Murad58657

|
    |
    Bahsedilenler: Murad58657
    Oyun dünyasının altın çağı ps2dir. Yazsam 1 sayfa yazarım, Özet geçeyim. Şimdi ek içerik satmak, coin satmak, yarım yamalak yüzlerce bug ile çıkıp on defa gelen update sonrası düzelmeye çalışan oyunlar, ticari kaygılar sebebiyle oyunlarda yaşanan gariplikler, sürekli istenen psn plus aidatı...Neyse anladınız konuyu... Ps5 bile çıksa ps2 gerçek anlamda efsanedir, zirvedir. Zirve grafik kalitesiyle ölçülmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batistuta -- 27 Temmuz 2018; 21:57:54 >
    |
    |
    Kutusunda gıcır gıcır duruyor hala satmaya kıyamıyorum. Çok düşündüm ama ne yazık ki verilmiyor efsane konsol.

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Bende Ps2 Var Çipli Yalnız Bu Aralar Sıkıntısı Var Her Halde Çunku Ps2 Ye Sony Dvd-r Aldım Dvd Ye Jet Li nin Oyununu Yazdım Sıkıntısız Oynuyorum Kasmadan Ardından Bir Tanede WWE 2010 Oyununu İndirip Sony Dvd+r Ye Yazdım 4x te Fakat Oyunda Takılmalar Var ve Bazen Acılmıyor Ve Elimde Pes 2008 Vardı Onu Sorunsuz Oynuyordum Fakat wwe2010 Sony dvd+r Yi Taktıgımdan Beri Pes 2008 Oyunun Ortasında Tepki Vermiyor Ama Diger Oyunlar Acılıyor Bugun İse Prince Of Persia Yı hyundai Diye ilk Defa Duydugum Dvd Ye En Dusuk 2x Hızında Yazdırdım Playstation2 Yazısından Sonra Acılmadı Ekran Karardı Aceba Dvd Markasından Olabilir mi Sony dvd-r Sıkıntı Çıkartmıyor Ama hyundai,ve sony dvd+r Cıkarıyor

Orijinalden alıntı: eyuboo1

Bende Ps2 Var Çipli Yalnız Bu Aralar Sıkıntısı Var Her Halde Çunku Ps2 Ye Sony Dvd-r Aldım Dvd Ye Jet Li nin Oyununu Yazdım Sıkıntısız Oynuyorum Kasmadan Ardından Bir Tanede WWE 2010 Oyununu İndirip Sony Dvd+r Ye Yazdım 4x te Fakat Oyunda Takılmalar Var ve Bazen Acılmıyor Ve Elimde Pes 2008 Vardı Onu Sorunsuz Oynuyordum Fakat wwe2010 Sony dvd+r Yi Taktıgımdan Beri Pes 2008 Oyunun Ortasında Tepki Vermiyor Ama Diger Oyunlar Acılıyor Bugun İse Prince Of Persia Yı hyundai Diye ilk Defa Duydugum Dvd Ye En Dusuk 2x Hızında Yazdırdım Playstation2 Yazısından Sonra Acılmadı Ekran Karardı Aceba Dvd Markasından Olabilir mi Sony dvd-r Sıkıntı Çıkartmıyor Ama hyundai,ve sony dvd+r Cıkarıyor
    Bende bi ara dvd okuma problemi yaşamıştım, sorunu verbatim dvd alarak çözmüştüm.

• Onbaşı
    21 Mesaj
    diger diskler 16x onlar kasmiyor ama nfs pro street kasiyor donmuyor sadece kasiyor

Mobilya Takımları
SEO
Canlı Tv izle
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.