Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.450
Cevap
88
Favori
546.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha önce PS2 yoktu bende hocam. Koleksiyon yapmaya başladım. PS1 aldım şimdi 2'ye bakıyorum. Kalın kasa alacağım hepsini.

USB'den okuma hızı iyi mi acaba bilen biri yazarsa sevinirim. İyiyse bi HDD alırım ona atarım hepsini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Daha önce PS2 yoktu bende hocam. Koleksiyon yapmaya başladım. PS1 aldım şimdi 2'ye bakıyorum. Kalın kasa alacağım hepsini.

USB'den okuma hızı iyi mi acaba bilen biri yazarsa sevinirim. İyiyse bi HDD alırım ona atarım hepsini.
    ben usb ile oynuyorum.oyunun oynanış kısımında problem yaşamazsın.fakat bazı oyunlarda oyunun intro videosu olur ya ,işte orası donuyor.2 saniye oynayıp 3 saniye bekliyor.sıkıcı bir olay fakat ben çok oyun oynadım,sadece final fantasy x de intro kısımında çok dondu.onun dışındaki oyunlarda mesela residente evil 4 oynadım hiç donmadı.god of war hiç donmadı..problem yok yani.

fakat hdd ile oynarsan çok daha rahat ve hızlı olur.tavsiye ederim.hem hdd ye oyun kopyalamakta hızlı olur.benim 8 gb flash belleğe oyun atmam 30 dakika sürüyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

ben usb ile oynuyorum.oyunun oynanış kısımında problem yaşamazsın.fakat bazı oyunlarda oyunun intro videosu olur ya ,işte orası donuyor.2 saniye oynayıp 3 saniye bekliyor.sıkıcı bir olay fakat ben çok oyun oynadım,sadece final fantasy x de intro kısımında çok dondu.onun dışındaki oyunlarda mesela residente evil 4 oynadım hiç donmadı.god of war hiç donmadı..problem yok yani.

fakat hdd ile oynarsan çok daha rahat ve hızlı olur.tavsiye ederim.hem hdd ye oyun kopyalamakta hızlı olur.benim 8 gb flash belleğe oyun atmam 30 dakika sürüyor...

Alıntıları Göster
    Peki hocam dvd okuyucuyu çıkarıp hdd taksam öyle oynatır mı çipsiz cihazda? Yoksa freemcboot sadece usb girişinde mi çalışıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Peki hocam dvd okuyucuyu çıkarıp hdd taksam öyle oynatır mı çipsiz cihazda? Yoksa freemcboot sadece usb girişinde mi çalışıyor?

Alıntıları Göster
    Freemcboot memory carda yükleniyor. O yüzden hdd deki oyunuda açar flashdakinide.

Hdd kullanmadığımdan ayrıntıları bilmiyorum.

Dvd okuyucu çıkarıp nasıl takacan hdd yi onu biliyor musun?

Network adaptörüyle falan takıyorlar diye biliyordum.

• Arkadaşlar ben monitöre bağlamak için Hdmi converter aldım açtım çalışti buraya kadar sorun yok. Ps2 de screen ayarını Full-4.3-16.9 hangisinde tutayım?

• X kare kullanıcısına yanıt
    Evet hocam dikdörtgen 16.9 monitör. Görüntüde extra bir kayıp olmaz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

Evet hocam dikdörtgen 16.9 monitör. Görüntüde extra bir kayıp olmaz değil mi?
    Hocam onu oyuna göre ayarla derim.

Ben büyük led tvde oynuyorum. (dikdörtgen)

Mesela bazı oyunlarda 16:9 da berbat görünüyor. Karakterler şişkolaşıyor, çünkü oyunu 4:3e göre ayarlamışlar.. Gta lardada aynı şey oluyor. 4:3de oyunun ölçekleri göze çok daha hoş gözüküyor.

Bazı oyunlarda 16:9 özelliği var yani wide screen.

Fifa 08de mesela wide screen açtığınızda oyun harika oluyor.. Bazı oyunlarda wide screen özelliği var ama hiçbir işe yaramıyor :D.

Oyunu oynarken 16:9 ve 4:3 İkisinide dene bi oyuna bak. Hangisi gözüne iyi gelirse onda devam et derim.

Zaten farkı anlarsın.

• Herkese merhaba!

Bir arkadaştan PS2 alacağım.Bana hiç kullanmadım fişe bile takmadım dedi.AC kablosu daha telle bağlı ve oyun kolu da telle bağlı, beyaz poşetinin içinde
    Ayrıca bana kutudan memory card çıktığını söyledi ve ürünü Teknosa dan aldığını söyledi.

Normalde sıfır bir PS2 kutusundan memory card çıkar mı? Sizde çıktı mı? Veya acaba teknosa geçmişte bir ara ps2 nin yanında memory card mı hediye etti?

Bunu arkadaşın gerçekten cihazı kullanıp kullanmadığını anlamak için soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 14 Nisan 2018; 23:0:2 >

• GeneralGranger kullanıcısına yanıt
    Orjinal kutudan memory card çıkmaz normalde.

• Hmm

O zaman bu adam benle dalga geçiyor.Bana hiç kullanmadım, fişe bile takmadim, sadece kutusunu açtım dedi, ve kutudan memory kart çıktı dedi.

e orjinal kutudan da memory çıkmadığına göre bu adam kendisi gidip almış.Madem hiç oynamadin niye memory kart aliyosun ki? :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 14 Nisan 2018; 23:55:3 >
  • GeneralGranger kullanıcısına yanıt
    Fazla takmana gerek yok zaten çok cihaz sıfır olup olmadığını belli eder kendini. Memory card nedeniyle almama gibi bir duruma kapılma.

• quote:

Orijinalden alıntı: GeneralGranger

Herkese merhaba!

Bir arkadaştan PS2 alacağım.Bana hiç kullanmadım fişe bile takmadım dedi.AC kablosu daha telle bağlı ve oyun kolu da telle bağlı, beyaz poşetinin içinde
    Ayrıca bana kutudan memory card çıktığını söyledi ve ürünü Teknosa dan aldığını söyledi.

Normalde sıfır bir PS2 kutusundan memory card çıkar mı? Sizde çıktı mı? Veya acaba teknosa geçmişte bir ara ps2 nin yanında memory card mı hediye etti?

Bunu arkadaşın gerçekten cihazı kullanıp kullanmadığını anlamak için soruyorum.
    Ps2'nin icinden çıkmaz yanında hediye olarak verilmiş olabilir tabi Memory card kutuluysa dediği doğrudur

Kutusu böyle açılmamış olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 15 Nisan 2018; 0:26:36 >

• Arkadaşlar bugün slim kasa ps2 aldım pal bölge.Çipli mi bilmiyorum nasıl anlarım ? hem dvd ye hem cd ye fifa 2002 yazdım pal versiyon çalışmadı.Orjinal oyun bulabileceğim neresi var ? Çipli değilse istanbul anadolu yakasında taktırabileceğim yer biliyormusunuz ? Birde çip dışında bazı farklı korsan oyun oynatma yolları varmış bunları açıklayabilecek varmı ?
  • Bugün Crash oynama zevkine vardım ps2 de mükemmel bir haz ya :)

• ps4 varsa bu aralar haftanın fırsatı olan crash bandicoot s nage trigoly'i de alın derim.Grafikler vs. muhteşem ve her köşede aaa ben burayı hatırlıyorum diyorsunuz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

ps4 varsa bu aralar haftanın fırsatı olan crash bandicoot s nage trigoly'i de alın derim.Grafikler vs. muhteşem ve her köşede aaa ben burayı hatırlıyorum diyorsunuz :D
    Ps4 var ama ben ps2 de o tadı almak istedim hocam.

• evet eminim öyle de baya zevk vermiştir

hey gidi o küçücük tüplü tv'de oynadığımız zamanlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

Bugün Crash oynama zevkine vardım ps2 de mükemmel bir haz ya :)
    Hocam crash'in hangi oyunu birde internetten indirdiyseniz siteyi söyler msiiniz.?

Ben bi kere denedim, oyun açılmadı. İçimde ukde kaldı..

• quote:

Orijinalden alıntı: noMAD-28

Arkadaşlar bugün slim kasa ps2 aldım pal bölge.Çipli mi bilmiyorum nasıl anlarım ? hem dvd ye hem cd ye fifa 2002 yazdım pal versiyon çalışmadı.Orjinal oyun bulabileceğim neresi var ? Çipli değilse istanbul anadolu yakasında taktırabileceğim yer biliyormusunuz ? Birde çip dışında bazı farklı korsan oyun oynatma yolları varmış bunları açıklayabilecek varmı ?
    Evde dvd film varsa ps2 ye takın çalıştırın aleti.

Eğer ps2 direk filmi okur ve film oynatmaya başlarsa çip yok demektir. Eğer okumazsa şunu deneyin.

Ps2 ye dvd yi takın, açma tuşuna 2 kere üstüste hızlıca basın, eğer filmi oynatmaya başlarsa ps2de çip var demektir. Eğer iki türlüde birşey olmazsa film dvdsi problemli anlamına gelir.

En garanti yol kasanın içini açıp bakmak...

Ps2 ye çip takma işini yapan adam bulmak artık zor.

Memory carda FMCB yükleyerek soft mod denilen şeyi yapabilirsiniz. Bu sayede usb den oyunda oynarsınız.

Bunu öğrenmek için youtubeda rehberlere bakabilirsiniz. Yada aliexpressden fremcboot yüklü memory card alabilirsiniz.

• 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Crash Bandicot diye geçiyor kardeşim. Bu ps4 e gelen oyunun aynısı ps2 versiyonu.

CD bende vardı uzun zamandır siteden çekmedim ama çekilen siteler var atayım özelden.

• 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.