Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.450
Cevap
88
Favori
546.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS2 mizi pc monitörüne bağlayıp oynayabilirmiyiz?
  • ps2 sahibi değilim(eskiden öyleydim sonra verdim) ama pc'de emülatoruna sahibim.

Şimdilik god of war 1-2 , ico , shadow of colossus indirdim. Başka tavsiye ettiğiniz oyun var mı?
  • Cuma günü sipariş ettiğim kartı aldım, eski bilgisayarımın HDD'si vardı elimde ona bir de HDD kutusu almıştım ona oyunları attım, kartın içinde ki programlarla çalıştırdım oyunları.

Bu sistemin tek eksiği CGI videolarda takılmaların olması yazıyordu her yerde ancak bende öyle olması sadece ses yankılı geliyor gibi, tabi bu dediğim sadece CGI videolarda oluyor oyun deneyiminde herhangi bir sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BD911

Cuma günü sipariş ettiğim kartı aldım, eski bilgisayarımın HDD'si vardı elimde ona bir de HDD kutusu almıştım ona oyunları attım, kartın içinde ki programlarla çalıştırdım oyunları.

Bu sistemin tek eksiği CGI videolarda takılmaların olması yazıyordu her yerde ancak bende öyle olması sadece ses yankılı geliyor gibi, tabi bu dediğim sadece CGI videolarda oluyor oyun deneyiminde herhangi bir sıkıntı yok.

Bilgi için teşekkürler hocam.
  • Beyler elimde temiz ve sorunsuz steam hesabı var.İcinde 113 oyun bulunmaktadır.

PS2 ile takas yapmak isteyenler pm atabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

ps2 sahibi değilim(eskiden öyleydim sonra verdim) ama pc'de emülatoruna sahibim.

Şimdilik god of war 1-2 , ico , shadow of colossus indirdim. Başka tavsiye ettiğiniz oyun var mı?

Hocam benim pcde emülatör yüklü ama hiçbir oyun doğru düzgün çalışmıyor.
    Hep Slow motionda oynatıyor ,hız hack falan açıyorum yinede tam olması gereken hızı yakalayamıyorum.
    Siz nasıl yapıyorsunuz ?

Tavsiye edebileceğim oyunlar: Resident Evil 4
    Grand Theft Auto: Liberty City Stories (ps2 ye özel bir gta)
    Seviyorsan Final Fantasy X ve XII
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

quote:

ps2 sahibi değilim(eskiden öyleydim sonra verdim) ama pc'de emülatoruna sahibim.

Hep Slow motionda oynatıyor ,hız hack falan açıyorum yinede tam olması gereken hızı yakalayamıyorum.
    Siz nasıl yapıyorsunuz ?

bilmem ki hocam benim kullandığım program şu PCSX2 1.4.0

şu videoda ki anlatıma göre kurdum programı oyun yüklemekte çok basit zaten iso dosyasını indir programa tanıt ve aç o kadar https://www.youtube.com/watch?v=ocrzMzkNVPo

acaba sistemden kaynaklı mı ? Benim sistem yeni ve ekran kartı iyi belki sizin eskidir diye problem çıkartıyor olabilir?

• quote:

quote:

quote:

Siz nasıl yapıyorsunuz ?

bilmem ki hocam benim kullandığım program şu PCSX2 1.4.0

şu videoda ki anlatıma göre kurdum programı oyun yüklemekte çok basit zaten iso dosyasını indir programa tanıt ve aç o kadar https://www.youtube.com/watch?v=ocrzMzkNVPo

acaba sistemden kaynaklı mı ? Benim sistem yeni ve ekran kartı iyi belki sizin eskidir diye problem çıkartıyor olabilir?

0.9.8 varmış 1.4.0 kurdum ama yine değişmedi.

Büyük olasılıkla dediğin gibi sistemden kaynaklı.

Yalnız 8x Native kalitede oynamak süper olurdu yav :D.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam benim netten öğrendiklerim kadarıyla fmcbli bir memory kart ile açması lazım. Kendim denemedim beklerim derseniz bana kart ulaşınca buraya yazarım sizde ona hareket edersiniz.

Hocam merhaba.. Memory kart gelmedi mi hala

• tolga68 kullanıcısına yanıt
    Hocam yukarı yazmıştım, tekrar yazayım.

Memory kart geldi, baya da güzel çalışıyor. Yukarıda videolarda ses yankılanıyor gibi demiştim ancak bir kaç oyun daha denedim onlarda olmadı.

Şimdi USBExtreme ile indirdiğim oyunları HDD'ye yazdırdım, kartı takıp Memory Kartın içinde olan OPL isimli programdan çalıştırdım hocam başka bir işlem yapmadım.

Tek dikkat etmeniz gereken PS2 versiyonu bende 77004 versiyonu vardı sorunsuz çalışıyor.Ben 64MBlik versiyonunu almıştım ama gereksiz bir şey oldu 8MB her türlü idealmiş.
    Bu da satın aldığım satıcı.
    https://tr.aliexpress.com/item/Free-McBoot-64MB-Memory-Card-for-PS2-FMCB-Memory-Card-v1-953/32754547649.html?spm

• quote:

Hocam yukarı yazmıştım, tekrar yazayım.

Memory kart geldi, baya da güzel çalışıyor. Yukarıda videolarda ses yankılanıyor gibi demiştim ancak bir kaç oyun daha denedim onlarda olmadı.

Şimdi USBExtreme ile indirdiğim oyunları HDD'ye yazdırdım, kartı takıp Memory Kartın içinde olan OPL isimli programdan çalıştırdım hocam başka bir işlem yapmadım.

Tek dikkat etmeniz gereken PS2 versiyonu bende 77004 versiyonu vardı sorunsuz çalışıyor.Ben 64MBlik versiyonunu almıştım ama gereksiz bir şey oldu 8MB her türlü idealmiş.
    Bu da satın aldığım satıcı.
    https://tr.aliexpress.com/item/Free-McBoot-64MB-Memory-Card-for-PS2-FMCB-Memory-Card-v1-953/32754547649.html?spm

Kusura bakma aradaki mesajlara bakmamışım.. Teşekkür ederim bilgin için..

• Beyler en iyi görüntü kalitesi için component kablo tavsiyesine ihtiyacım var tabi 20-30 lirayı geçmesin

Varsa elinde olan fazla onuda konuşuruz.

• Playstation 2 alıp Ace combat serisi God of War öncelikli 16:9 yada 720p eski ama güzel oyunları oynamak istiyorum
    LCD philips 32PFL8404H 12/8000 82cm tv var

PS2 bağlantsıı için PS2 COMPONENT KABLO ile bağlamayı düşünüyordum lakin PS2 to HDMI çeviricinin başarılı olduğunu duydum videolara baktım karar veremedim.Bu üründen kullanan yada component kablo ile bağlantı yapan arkadaşlar aldıkları görüntü ve performans konusunda yorum yaparlarsa memnun olurum teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tigerspeed

Playstation 2 alıp Ace combat serisi God of War öncelikli 16:9 yada 720p eski ama güzel oyunları oynamak istiyorum

PS2 bağlantsıı için PS2 COMPONENT KABLO ile bağlamayı düşünüyordum lakin PS2 to HDMI çeviricinin başarılı olduğunu duydum videolara baktım karar veremedim.Bu üründen kullanan yada component kablo ile bağlantı yapan arkadaşlar aldıkları görüntü ve performans konusunda yorum yaparlarsa memnun olurum teşekkürler.

Bence hdmi kabloya gerek yok.

Ps2 nin gücü belli, verebileceği görüntü kalitesi belli, hdmi kablonun bir olayının olmadığını düşünüyorum.

Component kablo progressive scan olan oyunlarda çok işe yarıyor. Eski ve progressive scan olmayan oyunlarda pek işe yaramıyor.mesela ico oyununda ne yaparsan yap görüntü leş gibi.

God of war da görüntü baya iyi Component kabloyla.

Şuan ps2'n yoksa bilgisayarında emülatörle oynamayı bir dene derim. Bilgisayarın sistemi sağlamsa görüntü kalitesini 1080p ye kadar çıkartabilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tigerspeed

Playstation 2 alıp Ace combat serisi God of War öncelikli 16:9 yada 720p eski ama güzel oyunları oynamak istiyorum

Bence hdmi kabloya gerek yok.

Ps2 nin gücü belli, verebileceği görüntü kalitesi belli, hdmi kablonun bir olayının olmadığını düşünüyorum.

Component kablo progressive scan olan oyunlarda çok işe yarıyor. Eski ve progressive scan olmayan oyunlarda pek işe yaramıyor.mesela ico oyununda ne yaparsan yap görüntü leş gibi.

God of war da görüntü baya iyi Component kabloyla.

Şuan ps2'n yoksa bilgisayarında emülatörle oynamayı bir dene derim. Bilgisayarın sistemi sağlamsa görüntü kalitesini 1080p ye kadar çıkartabilirsin.

Cevap için teşekkür ederim niyetim ace combat ve god of war oynamak çok oyun oynamayacağım god of war da progressive scan olduğunu biliyorum ama ace combat ta bu özellik varmı emin değilim sanırsam sadece 16:9 format sunuyor ! Emülatör iyi seçenek olabilir lakin şuan Samsungr580 laptop um var emülatör için 4gb ram m450 işkemci m330gt 1gb ekran kartı yeterli olmaz diye düşünüyorum çünkü emülatöreler pc ye ekstra güç bindiriyor gerçi denemedim hiç denemem lazım ! Emülatörede ace combat serisi düzgün çalışır mı birde o sorun var :D

• Tigerspeed kullanıcısına yanıt
    Ben hem PS2, hem de Wii için Hdmi dönüştürücü aldım. Özellikle PS2 için aldığım cihaz işini daha güzel yapıyor. PS2 de component kabloya eşdeğer görüntü veriyor. TV doluyken monitörde oynamak için faydası oluyor, alma maksadım da buydu. Kısaca demem odur ki, komponent kablonuz varsa ve TV sorunu yoksa almasaniz daha iyi olur. Durumunuza göre değerlendirin artık, ben dönüştürücüyü 46 liraya aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 3 Şubat 2018; 16:56:4 >
  • Arkadaşlar bende ps2 yi monitörümde oynamak istiyorum benim monitör 4K bir monitör sadece hdmi ve Display port lari mevcut bana ne gerekli ney almalıyım açması için link atarmisiniz şunu al diye.

• Bilgilendirme emuparadise daki Tekken 4 ve Tekken 5 in " Europe , Australia " ya da
    " Europe " sürümlerini indirip vaktinizi boşa harcamayın . Oyun çalışmıyor hiçbir şekilde. USA sürümünü denemedim indirip deneyeceğim ama .
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-İ-E_SN

Arkadaşlar bende ps2 yi monitörümde oynamak istiyorum benim monitör 4K bir monitör sadece hdmi ve Display port lari mevcut bana ne gerekli ney almalıyım açması için link atarmisiniz şunu al diye.

https://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/playstation-2-hdmi-cevirici-aparat-ps2-to-hdmi-320582576

Bunu alabilirsin hocam.

Aliexpressden daha ucuza getirebilirsin belki .

• iyi aksamlar arkadaslar, temiz bir ps2 ya da ps3 dusunuyordum. forumda bir arkadasimiz ps2 slim 9004 seri, 2 orj kol, 1orj mcard yaninda 78 kutulu oyun satiyordu 300 tlye nasip olursa cumaya kadar alisverisi gerceklestiricez.

simdi benim sizden ogrenmek istedigim şu; 17 inc lg monitorum var rahat 10 yillik. arkasindaki girisin adi sanirim d-sub' di. ps2 nin kablosunda beyaz kirmizi kablolari ses sistemine sari kabloyuda ceviriciyle monitore takmam mumkun mu yoksa scart to dsub olarak mi cevirici almam gerek, eger oyle olursa sesi nasil nerden alacagim o aklima takildi.

yardimci olabilir misiniz ?

• 
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.