Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.450
Cevap
88
Favori
546.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şöyle bir sorunumuz var arkadaşlar 2 senelik falan ps2 artık cd'leri okumuyor birdenbire bozuldu yani , cd takıyoruz cd takılı değil uyarısı veriyor , açıp gözünü falan sildik kolonya ile ama fayda etmedi ne yapmamız lazım?Ve kaça patlar bize?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaypcnet

Selamlar.

Şöyle bir sorunumuz var arkadaşlar 2 senelik falan ps2 artık cd'leri okumuyor birdenbire bozuldu yani , cd takıyoruz cd takılı değil uyarısı veriyor , açıp gözünü falan sildik kolonya ile ama fayda etmedi ne yapmamız lazım?Ve kaça patlar bize?

20-25 tl ye lensini değiştirebilirsin.
  • Çok teşekürler , Bursa'da bu işi iyi yapan nereleri var bilen var mı?
  • az çok eliniz tornavida tutuyorsa sahibinden vb. sitelerden ps2 nize göre ince kasa ya da kalın kasalar için lens alıp değiştirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ljames23

Arkadaşlar bende hd ready 106 ekran tv var. Ps3 ümü hdmı kabloyla mis gibi grafiklerle hiç bir sorun yaşamadan oynuyorum. Ama ps2 imi bağladığımda görüntü dağılıyor piksel piksel oluyor. Sorun tvde mi yoksa böyle büyük tvlerde hep mi böyle. Yardımcı olursanız sevinirim.

bence ps 2 nin icini ac kalin kasa ise tabi kompresorle iyice temizla
  • Baktım ama lens fiyatları çok pahalı nedense
    quote:

Orijinalden alıntı: slhsm

az çok eliniz tornavida tutuyorsa sahibinden vb. sitelerden ps2 nize göre ince kasa ya da kalın kasalar için lens alıp değiştirebilirsiniz.
  • quote:

Baktım ama lens fiyatları çok pahalı nedense
    quote:

az çok eliniz tornavida tutuyorsa sahibinden vb. sitelerden ps2 nize göre ince kasa ya da kalın kasalar için lens alıp değiştirebilirsiniz.

ps2niz kalın kasa mı ince kasa mı?
  • Konuyu baştan sona okuyorum fakat birşey gözüme çarptı.Chiplerin tuş kombinasyonları varmış.Film için üçgen+kare filan.Benim ps2 6 yıllık.İlk çıktığında aldım ve çipide 3ay sonra taktırmıştım,90 tlye(kızılay tüpgeçitde).Ama ben çipin markasını filan bilmiyorum.Nasıl öğrenebilirim.Bugüne kadarda bütün oyunları çalıştırdı hala çalıştırıyor.Slim 7004 olmasına karşın hiçbir sorunla karşılaşmadım.Yardımcı olabilir misiniz.
  • benimde ps2 im var ama ps3 cıktığından beri hiç oynamadım.zaten kendisini pes ve gt4 için almıştım hala taş gibi calışıyor maşallah.
  • bendede fat kasa var zamanında 450 tl bayılmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: paypay88

bendede fat kasa var zamanında 450 tl bayılmıştım

o zamanlar fiyatlar oyleydi tabi kesin senin ki 40,60 yada 80 gb dir
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_danger

Ama ben çipin markasını filan bilmiyorum.Nasıl öğrenebilirim.

ya yanlış olmasın da ps2 açılırken çipin adı yazıyor diye bilyorum, bende "matrix" yazıyor olması lazım

bi de üstte bir arkadaşım fat (eski kasa) ps2leri önermemiş, ama hdd takmak istiyorsan eski kasa daha idealdir diye biliyorum.Ben ps2 kafe açarsam fat alırım, ide hdd bağlarım hepsine.
  • Ps2yi sökt8m anakartına kadar.2 tane işlemci gibi şey var ve üstleri mavi jelatinle kaplı.Kaldırdım jelatinleri birinde graphic bilmem ne yazıyor diğerinde engine bilmem ne yazhıyor büyük harfle EE yazıyor.Hangisi chip anlayamadım.Ama sökerken çok uğraştım.Bayağı vida çıktı.
  • quote:

Ps2yi sökt8m anakartına kadar.2 tane işlemci gibi şey var ve üstleri mavi jelatinle kaplı.Kaldırdım jelatinleri birinde graphic bilmem ne yazıyor diğerinde engine bilmem ne yazhıyor büyük harfle EE yazıyor.Hangisi chip anlayamadım.Ama sökerken çok uğraştım.Bayağı vida çıktı.

Onlar PS2 nin kendi orjinal çipleri. EE (Emotin Engine) PS2 nin işlemcisi, GS (Graphics Synthesizer) ise PS2 nin grafik işlemcisi. Senin aradığın çip anakart üzerine sonradan konmuş olmalı. Yanlarından birsürü kablo çıkıp anakartın farklı bölgelerine lehimlenmiş olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 26 Temmuz 2010; 14:12:10 >
  • Şimdide oynarken dvd duruyor.Gözden sesler geliyor.Kapağı aç kapa yapınca devam ediyor.
  • quote:

yok kardeş söylediğin sitelerden lens aldım değiştirdim. Hala okuma sorunu var. Lens alacak arkadaşlar aman dikkatli seçim yapın

Ayrıca network işine bir hafta sonumu harcadım ama nafile. O program ile flash bellek den oyun çalıştırabiliyorum. Ama networkten hiçbir oyunu görmüyor.
    Pcmin tüm paylaşımlarını kapadım. Video daki gibi hdd yi ikiye bölüp onu paylaştırdım. Cross network kablosu aldım. Modem üzerinden normal kablo ile denedim, network iplerini video ile birebir aynı yaptım ama nafile. napcam ne edicem çözemedim. Eğer becerebilirsem şu lens davasından kurtulucam, odadan odaya network kablo döşeyeceğim :) Bide videodaki adam GOW oynuyor yaw çıldırcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etikom -- 27 Temmuz 2010; 18:12:30 >

• quote:

Şimdide oynarken dvd duruyor.Gözden sesler geliyor.Kapağı aç kapa yapınca devam ediyor.

Kapağın arka tarafında altında gözün çalışmasını sağlayan bir plastik parçası var. Kapak düzgün kapandığı zaman göz çalışsın diye. Sen söküp takarken o kısım düzgün temas etmeyecek şekilde kalmış olabilir. Kapak açılıp kapandıktan sonra hiç bir sorun olmadan devam ediyorsan sorun bundandır büyük ihtimal.
    oyun oynarken kasanın üstüne bir kitap koy kapak iyice otursun diye. Bak bakalim tekrar durma yapacakmı cihaz.
  • quote:

Çok teşekürler , Bursa'da bu işi iyi yapan nereleri var bilen var mı?

İnegöl Çarşı'sı Bursa'da bu olayların merkezidir
  • quote:

Ps2yi sökt8m anakartına kadar.2 tane işlemci gibi şey var ve üstleri mavi jelatinle kaplı.Kaldırdım jelatinleri birinde graphic bilmem ne yazıyor diğerinde engine bilmem ne yazhıyor büyük harfle EE yazıyor.Hangisi chip anlayamadım.Ama sökerken çok uğraştım.Bayağı vida çıktı.

dostum muhtemelen hiçbir yazıyazmıyorsa çipin markası m7 dir. ve ayar ya da tuş kombinasyonlarıyla bir menüye ulaşamazsın. bende de m7 çip var. 3 adet ps2 im var. birisnde m7, diğer ikisinde modbo çip takılı. modboların da birisinde açılırken matrix infinity yazıyor, ancak matrix değil tabii ki.
  • quote:

quote:

dostum muhtemelen hiçbir yazıyazmıyorsa çipin markası m7 dir. ve ayar ya da tuş kombinasyonlarıyla bir menüye ulaşamazsın. bende de m7 çip var. 3 adet ps2 im var. birisnde m7, diğer ikisinde modbo çip takılı. modboların da birisinde açılırken matrix infinity yazıyor, ancak matrix değil tabii ki.

Baktım çipin markası m-7 688L yazıyor.Bu çipin tuş kombinasyonu var mı?

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.