Şimdi Ara

[PLAYFORFUN] (36 Oyun) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.258
Cevap
2
Favori
20.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alper, Abi parayı gönderdin mi? Eğer göndermediysen yerine başkasını alalım istersen.
  • Beyler gerçekten özür dilerim iş durumları kusura bakmayın PlayForFun sen bana bugün PM olarak hesabı at parayı bu akşam 8 gibi gönderiyorum tekrardan özür dilerim istediğim oyun Midnight Club Los Angeles sorun olur mu ?
  • Olmaz. Hatta çok güzel olur.

Özel mesaj gönderiyorum.
  • hayırlı aksmlar beyler
  • sana da iyi akşamlar. Psn id'ni versene ekleyeyim seni de. Veya sen beni ekle: Lathariel
  • Bu gece 23.00'te otobüsüm kalkacak. Bu neden Alper'in ödemeyi biran önce yapması gerekiyor. Ben bir hafta daha beklerim ama diğer arkadaşlar beklerler mi bilemem. Umarım yarın halledebilirsin. Hesap numaramı göndermiştim.

Midnight Club Los Angeles Complete Edition (47.99 TL)
  • Kardeşliğimizle ilgili bir kaç önerim var "kardeşlerim."

1-) İki adet yeni hesap oluşturalım.

2-) Bunlardan biri Amerika PSN hesabı olsun.

a. Amerika PSN Store'da oyunlar daha uygun.

b. Türkiye PSN Store'da olmayan bir çok oyun mevcut.

a maddesine örnek verecek olursam,

Assassin's Creed II oyununun Türkiye fiyatı 50 TL. Buna karşın Amerika fiyatı, 20$. Doları 1.73'ten hesaplarsak, (Oha Dolar 1.73, Euro 2.48 ve Sterlin 2.83 olmuş. Shop To gibi siteler yalan olur artık. Her neyse.) 35 TL yapıyor. Üstelik Amerika PSN Store'daki oyun Assassin's Creed II Deluxe Edition.

Aynı şekilde Alper'in almak istediği Midnight Club Los Angeles Complete Edition oyununun Türkiye fiyatı 48 TL, Amerika fiyatı 20$, yani 35 TL.

Prototype oyunu 80 TL burada. Amerika fiyatı 30$ yani 52 TL.

En son ve çarpıcı örnek Borderlands. Buradaki fiyatı 50 TL. Fakat, Amerika fiyatı 20$ yani 35 TL. Üstelik bu 20$'lık fiyatın içinde, 50 TL değerindeki DLClerde mevcut. Bence Alper bunu almalı.

b maddesine örnek verecek olursam,

Assassin's Creed Brotherhood. 40$ yani 70 TL. Kişi başına düşen 14 TL, gayet uygun bir oyun haline getiriyor.

Dante's Inferno. 20$ yani 35 TL. Kişi başına düşen 7 TL, gayet uygun bir oyun haline getiriyor.

Ayrıca;

Dead Block ve Zombie Apocalypse de Türkiye PSN'de bulunmayan oyunlardır.

Bunlar sadece örnek, bu durumlara aykırı olan bir kaç oyun var mesela, Siren oyunu bizde daha uygun ve Red Faction: Armageddon oyunu Amerika'da yok.

Her ne olursa olsun halihazırda bir Türk hesabımız varken, (Kredi kartı kullanıma açılacaktır bu hesap da.) fazla ücret ödemek yerine en hesaplısı hangisiyse oradan alalım derim.

Amerika'dan nasıl alış-veriş yapacağız sorusunaysa, Amazon sitesinden PSN Kart alarak diye cevaplamak istiyorum. Bir arkadaş bunu açıklayan başlık açmıştı.

DLCleri ortak oyunlara alacağımız ve ortak oyunları da PSN'den alacağımız için böyle bir sorun da olmayacaktır.

3-) Diğer hesap, İngiliz hesabı olsun.

a. PSN PLUS için.

Gerçi sadece + üç aylık bedava için, içeriği bizimle aynı olan üstelik fiyat olarak daha pahalı olan bir hesap almak mantıksız geliyor ama + üç aylık PLUS güzel. Yani 15 aylık üyelik 23 TL.

Assassin's Creed II oyunu 24£. Yani 68 TL. Burada 50 TL.

Bu nedenle şöyle bir oylama daha sunmak istiyorum,

İngiliz PLUS

Kişi başı tek seferlik ödeme, on beş aylık için 23 TL.

Şuanda mevcut PLUS durumu, (TL olarak yazacağım.)

Limbo (alındı.) - 23 TL.
    One Epic Game (minis) - 3.50 TL.
    Golden Axe - bedava.
    Castle Crashers - bedava.
    Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars - bedava.
    Legacy of Kain: Soul Reaver (PS One) - bedava.
    PLUS dinamik tema - bedava.
    Sembol dinamik tema - bedava.
    ... ve iki adet ücretli dinamik temada indirim.

Amerika PLUS

Kişi başı tek seferlik ödeme, on iki aylık için 17 TL.

Şuanda mevcut PLUS durumu, (TL olarak yazacağım.)

PLUS LAST CHANCES (Ayın sonu olduğu için fazla bir şey yok.)

3 adet dinamik tema - ücretsiz.

PLUS GAMES

Alien Zombie Death (minis) - bedava.
    Bomberman ULTRA - bedava.
    Golden Axe - bedava.
    Guerrilla War (minis) - bedava.
    LittleBigPlanet Sackboy's Prehistoric Moves - bedava.
    Me Monster: Hear Me Roar! (minis) - bedava.
    MediEvil (PS One) - bedava.
    Alpha Mission II - 12.5 TL.
    Art of Fighting - 12.5 TL.
    Athena (minis) - 4 TL.
    Badeball Stars Professional - 12.5 TL.
    Baseball Stars II - 12.5 TL.
    Cuboid - 7 TL.
    Fatal Fury - 12.5 TL.
    HAL 21 (minis) - 4 TL.
    Hamsterball - 7 TL.
    Ikari Warriors - 4 TL.
    Interpol: The Trail of Dr. Chaos - 7 TL.
    The King of Fighters 94 - 12. 5 TL.
    League Bowling - 12.5 TL.
    Limbo (alındı.) - 21 TL.
    Magic Orbz - 7 TL.
    Magician Lord - 12.5 TL.
    Mahjong Tales: Ancient Wisdom - 7 TL.
    BORDERLANDS 15$ (Tüm DLCler dahil.) - 26 TL.

Ayrıca,

Ortak alabileceğimiz Cuboid oyununun ve Magic Orbz oyununun üçer adet DLCleri bedava.

+ olarak, 17 adet dinamik tema bedava.

Qore içeriği bedava.

İçerik ve fiyat olarak daha uygun geldi. Siz ne dersiniz?

Hangisini alalım, nedeniyle birlikte yazın?
    Türk hesabı mı alalım sadece, nedeniyle yazın?
    Güzel teklifse, övün biraz beni yeter.

Hepinize günaydın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayforFun -- 26 Temmuz 2011; 8:16:03 >

• Oyun almak için Amerika hesabı güzel olabilir. Dediğin gibi genelde daha ucuz oyunlar, ve çeşit de daha bol. PSN kart gittigidiyor'da da vardı, 50$ 80 liraya satıyordu biri. Hatta gg'nin anlık indirimlerine denk getirince 76 liraya geliyor.
  • ABD hesabı alalım bence fiyat gayet makul. Eğer ABD hesabı alırsak, 50 tl yatıracağım 35i Dante's İnferno'ya 15i ortak oyuna eğer plus mevzusu olursa onada yatırırım.
  • atabey emegıne saglık yazdıkların gayet mantıklı seyler

ama ben hangı psne gecersek gecelım ; 'yol harıtamız olan herkesın kendı ıstedıgı oyun ' sistemınden caymak ıstemem
    sebebı de ne assasın serisi ,, ne dante ne de prototype ne ılgımı ne zevkımı ceken oyunlar
    1 defa oynamıslıgım ya da o sansı bıle vermedıgım--vermeyecegım oyunlar
    bu tarz oyunlar alırsak hep kenarda kalacak benım ıcın kurmam bıle
    dlc lere gelınce o da ayrı bır sıkıntı ,,
    sen dıeceksın bu dlc yı ısterım ben de belkı oyun yok ,, aynı sekılde ben dıecem bu olsun sen de oyun olmayabılır ,, ya da dlc lerde olabılır

aylık 30 tL yi asmamamız gerektıgı dusuncesındeyım / eylul-ocak arası ozellıle
    plusa gecersekte ,, o ay plustan baska bısey almayalım derım ..

2K içinse sunu soleyebılırım ; ona kımsenın sıtem ettıgı yok ki ben onun alacagı oyunu delı gıbı bekleyen bırı degılım ama ,,
    belırsızlık olması bence kotu -- bızle mı degıl mı ? tam bılemıyorum ..

• O zaman Amerikan PSN'e geçiyoruz kesin olarak.

Herkes kendi kodunu kendisi alabilir diye düşünüyorum. Alamayacak, alan bir arkadaşa gönderir. Nasılsa şifre verecekler, Redeem Code bölümüne yazıp parayı ekleyeceğiz.

@Serhat, GittiGidiyor'da satılanlar güvenilirse eğer, oradan alırız. Güvenilir bir satıcıdan almak lazım. (Hatta sürekli ondan almak şartıyla indirim muhabbetine girilebilir.)

@Çağatay, o sistem her zaman geçerli olacak Abi. Ama, kutulu oyunları ortak alacağız. Amerikan PSN'e geçtiğimiz için fiyatlar 35 TL'ye yani kişi başı 7 TL'ye düşüyor.

En az 35 TL olur. 35 TL'den fazla yatırmak isteyen arkadaş, istediği kadar yatırır.

DLC konusu zaten öyle değil. Yani PSN üzerinden aldığımız (bu şekilde hepimizde olacak o oyun.) oyunların DLClerini alalım diyorum.

Alper buralarda ama tam olarak ne yapacağız bilemiyorum. Bu sabah yatıracaktı ama bakalım. 21.00'e kadar bekleyebilirim ben. Olmazsa geldiğimde bir şeyler yaparız.

PLUS Serhat'ta vardı. Sorun olur mu senin için? Bütün oyunları indiririz. (Serhat almasa da biz alalım demeyin arkadaşlar, kardeşlik ayrılmış olur. )

• quote:

Orijinalden alıntı: chatay88

atabey emegıne saglık yazdıkların gayet mantıklı seyler

ama ben hangı psne gecersek gecelım ; 'yol harıtamız olan herkesın kendı ıstedıgı oyun ' sistemınden caymak ıstemem
    sebebı de ne assasın serisi ,, ne dante ne de prototype ne ılgımı ne zevkımı ceken oyunlar

Buna ben de katılıyorum. Bu sistemde devam edebileceksek geçelim US'e. 100$'lık kart alıp kişi başı 20$'lık alışveriş yapılabilir mesela.

TR psn'den devam etmek de fiyat konusunda biraz daha esnek davranabilmemizi sağlar. Gerektiğinde 20, gerektiğinde 30-40 lira gönderebilir herkes.
  • İki hesap da bulunsun elimizin altında.
  • US için herkes kodları kendi mi alıp yollayacak?

20 veya 50$'lık kartlar alınabilir. 50$'lık daha ucuza geliyor. (gg'de öyle, başka biryerden fiyat farkı olmadan alınabiliyorsa bilmiyorum)
    2 seçenek sunayım:

1) para yine bir kişide toplanır, toplam 100$'lık kart alınır, herkese 20$ düşer.
    2) herkes kendisi alabilir kartları. Bu durumda 50 almak isteyen 50, 20 almak isteyen 20 alır. Toplamda herkes 100$'a ulaşıncaya kadar devam eder.

Başka öneriniz var mıdır?

Edit: US'e geçiyorsak Midnight Club da ordan alınsın, daha ucuza geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatatalay -- 26 Temmuz 2011; 14:01:19 >
  • maximuscards.com var
  • US hesabı açıyorum o zaman ben. Alper'i bekleyelim. Onay alalım herkesten.
  • Yatırdım arkadaşlar ama yine forumu çok takip edemiyorum ben size uyarım her koşulda.
  • Eğer 50 TL yatırmış arkadaşlar. US PSN'den nasıl yapacağım bilmiyorum. 35$lık kart vardı galiba. Varsa 10 TL bulabilirsem ekleyip alırım gün bitmeden. Olmazsa 20$lık alırım. Midnight'ı alırım kalan parayı da bir sonraki alış-verişe saklarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Yatırdım arkadaşlar ama yine forumu çok takip edemiyorum ben size uyarım her koşulda.

hos geldın hocam
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.