Şimdi Ara

PlayerUnknown's Battlegrounds Satışları 20 Milyonu Geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
43
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun Haber, İnceleme, Ekran Görüntüleri >> Oyun Haberleri >> PlayerUnknown's Battlegrounds Satışları 20 Milyonu Geçti
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    156935 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Wayward Son

Arkadaş bi bitemedi şu romantikler.

Oynadığım tek multiplayer oyun şu aralar MW:Remastered. Geri kalan hep senaryo modu ve ben daha Horizon, Mass Effect: Andromeda, Divinity, Original Sin 2, Nioh, Prey, Wolfenstein: New Colossus, AC: Origins, Watch Dogs 2, Ratchet & Clank, Sunset Overdrive gibi oyunları oynayamadım çünkü sıra gelmedi. Bugünlerde Witcher'ı NG+ ile arşın arşın geziyorum, paso Ansel ile fotoğraf çekiyorum, at sürüyorum vs. İnşallah bir gün, günler 24 saat yerine 48 saat olursa da Yonder, Undertale gibi indie yapımlara dalacak vakti bulacağım.

Neymiş, bu tarz oyunlar yüzünden senaryo temelli oyunlar satamıyormuş. O halde son yıllarda piyasaya çıkan Pillars of Eternity, Witcher 3, Wolfenstein, Prey, Divinity: Original Sin, Wasteland 2, Last of Us, Undertale, Tyranny vs. nedir? Dikkatinizi çekerim, Witcher dışında hepsi devam eden seriler. Witcher'ın yapımcısı da Cyberpunk yapıyor demek ki firma para kazanıyor. Hayır foruma sorsam herkes senaryo hastası da kaçınız Original Sin oynadı? Undertale'e çamur atıp durdu millet "bu ne biçim grafik lannnn" diye. Bir nevi kendi kendinize bitirdiniz (eğer biten bir sektör varsa) içerikten çok teknik talep ede ede. Her Plus ve Gold oyunları açıklandığı gün "çöp bunlar yeaa" diye zırlayan tiplerin senaryo moduna bu denli aşık olmaları cidden ironik ve incelenmesi gereken bir durum. Paşam çok sever senaryoyu, emeği, hikayeyi ondan gördüğü her indie oyuna çöp yaftası yapıştırır. Ancak muhteşem grafikli sözüm ona AAA oyuna 6 saat sürse bile tapar. Ona göre senaryo odur.

Merak ediyorum şu "satılmıyor:(" diyen romantik acaba hangi oyunun az satmasına bu kadar içerlemiş? Eğer derdin Activision ve EA'in ergen odaklı politikalarıysa bunun tepkisini bir 5 yıl önce verecektin canım arkadaşım. O firmalar yeni bozmadılar, şirazeyi yeni kaydırmadılar. Çoktan öyleler. O yüzden EA, Acti ve Ubi gibi serserilere "yav he he" diyip geçmek lazım, oyunları ucuzlayınca almak lazım.

PUBG'nin yapımcısı çok oyunculu moda yönelmeseydi de tek oyunculu bir oyun mu yapsaydı? Ya da ne bileyim Dice komple BF işini bırakıp başka işlere mi yönelseydi? O zaman çok daha kaliteli işler mi çıkardı? Ben sana söyleyeyim arkadaşım, çıkmazdı. Senaryo yazmak başlı başına yetenek, yaratıcılık ve hayal gücü işi. Ayrıca dengeli bir multiplayer tasarlamak da yetenek işi. Birini yapan, ötekini de iyi yapacak diye bir şey yok (Raven, Infinity Ward, Bungie gibiler istisna, eski halleri). Senin sorgulaman gereken şey aslında bu olmalı: Neden iyi senaryo yazarı yok? Mesela bak sinemada da durum feci. Blockbuster diye önümüze atılanların çoğu çöp. Belki biraz da bu açıdan baksak? Ayrıca işin talep kısmı var. Ya adam PUBG oynamak istiyor ya da ne bileyim LOL oynamak istiyor. Kısacası adam senaryodan zevk almıyor. Ve bu adamın ihtiyacını karşılayacak firmalar da çıkıp, o talebe yönelik oyunları piyasaya sürüyor. Senin zevkine hitap edecek firmalar var mı, yok mu? Sen buna bak.

Romantik değilde ilk yorumları üst üste okuyunca konsoldede ve zorro'nun aynı kişi olduğu anlaşılıyor çünkü zırvaları birkaç kalıplaşmış cümlenin dışına hiç çıkmıyor. Bunların üzerine üstlere doğru diğer fanboylar geliyor ve bir oyunu kendi oynamıyorsa başkasınında keyif almasından garip bir rahatsızlık duyan kesim. Şu yorumunda söylediğin pek çok konuya katılıyorum fakat yorumlarında ağırlıklı olarak öfke patlamaları görüyorum. Gintama adlı animedeki Shinpachi'yi anımsatıyorsun.

• Yarbay
    5457 Mesaj

Valla hocam pek anime izlemediğim için iyi mi dedin kötü mü dedin bilmiyorum ama eleştiriyi gayet güzel karşılıyorum :) Aslında öfkeden çok "eeeahh" deme, illallah etme durumu var.
    |
    |
    BSC Misafiri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
son dakika
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.