Şimdi Ara

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS (Arşivlendi, Diğer Konudan Devam) (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
11
Favori
44.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya ben acıkcası oyundaki lagı falan merak ediyorum arada drop yiyor gibi oluyoduk falan onlar cözülmüs mü ? Fps yi epeyi iyileştirmişler diyordun o yüzden onu sormuyorum öyle gözle görülür buglar var mı hala ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wardstone kullanıcısına yanıt
    Çatışma esnasında fps dorp oluyormu, lag devam ediyomu? Sanırım devam ediyor çünki bu yamada düzeltmediler.
    Full ultrada cfg de ayar yapmaksızın en kötü 50 en fazla 110mu alıyorsunuz?
    Araç sürerken fps drop devam ediyormu?
    Görüş mesafesi ile kaldırılabilen çimler hala kaldırılabiliyormu gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrWyatt

Ya ben acıkcası oyundaki lagı falan merak ediyorum arada drop yiyor gibi oluyoduk falan onlar cözülmüs mü ? Fps yi epeyi iyileştirmişler diyordun o yüzden onu sormuyorum öyle gözle görülür buglar var mı hala ?

EU'da oynadım. Lag sıkıntısı yaşamıyorum.
  • şuan test ettim. gölge kapanmıyor. buna rağmen bende 10 fps artış oldu. yerden silah mermi veya ekipman alırken artık düşünmüyor seri olarak alıyor. ilk izlenimlerim bu şekilde. ayarlar en düşük seviyede çamur görüntü ile oynuyordum. gölge kapanmadığından çamur görüntüde gölge çok iğrenç duruyor. umarım bir an önce gölge olayına çözüm bulurlar. 5.5 gb güncellemede 10 fps fark nedir ya. rezalet. lobide 100 kişi katıldığında topluluk içinde dururken 50 fps alıyordum. şuan 60 oldu. :///

kısaca : gölgenin kapatılmadığını düşünürsek yeni hali daha kötü. oyunu eski haline getirsinler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 25 Mayıs 2017; 21:1:2 >
  • gölge kapanmıyor cümlesini anlamadım.
  • Dostum tüm oyunda genel olarak 10fps mi fark etti?
    Ayrıca senin konudaki cfg ayarları ilemi 10fps fark var yoksa default cfg denmi bahsediyorsun?
    Ayrıca cfg den gölge kapama olayı sonamı erdi?
    Eğer öyle ise aslında iyi bir haber ben hala cfgden avantaj sağlayacak grafik değiştirilmesine karşıyım hiç adil olmuyor. Tabi fpsyi olumsuz yönde etkileyebilir bunuda tam optimizasyonla çözmeleri lazım.
    Sene 2017 hala grafik sorunu olan oyun nedir ya versinler cryteke onlar yapsın abi ozaman oyunu bunedir ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTAN3K

Dostum tüm oyunda genel olarak 10fps mi fark etti?
    Ayrıca senin konudaki cfg ayarları ilemi 10fps fark var yoksa default cfg denmi bahsediyorsun?
    Eğer öyle ise aslında iyi bir haber ben hala cfgden avantaj sağlayacak grafik değiştirilmesine karşıyım hiç adil olmuyor. Tabi fpsyi olumsuz yönde etkileyebilir bunuda tam optimizasyonla çözmeleri lazım.
    Sene 2017 hala grafik sorunu olan oyun nedir ya versinler cryteke onlar yapsın abi ozaman oyunu bunedir ya.

benim cfg ler ile 10 fps fark ettik. oyunun her anında. bazen 12 bazen 13 bazen 10 ortalama kısaca 10 fps arttı. artık çitlerden de atlayabiliyor. gölge iptal olmuyor. o beni ayar etti. belki gölge iptal olsa 3-4 fps daha artar
  • Dokuyu ilk defa ortaya alabildim oyun çok akıcı şu an.

Sistemin i3 6100 r9 380 2gb 8 GB ram

• çöp
  • quote:

Dostum tüm oyunda genel olarak 10fps mi fark etti?

hocam bendeki fark +25 fps ye çıktı. zamanında benim yayınladığım o ayar dosyalarının hepsini silin. o ayarlar şuan daha çok zarar veriyor. sadece başlatma ayarlarına -USEALLAVAILABLECORES -sm4 yazın sonra oyun içinden ayarları sisteminize göre kısın. başka bir şeye gerek yok artık. o satırlarca ini dosyaları artık boş laftan ibaret. lobide max 50 fps ye çıkabilirken az önce 75 fps ye kadar çıktı. 97 si katılmışken..... ayrıca uçaktan inince çimlerde yürürken max 116 fps görürken az önce 138 fps gördüm. dediğim şekilde yapınca gölgede kapanıyor. şuan gölge yok. adamlar cidden olayı ayarlamışlar. ini dosyaları ile oynayanlar varsa silin abi. onlar artık size zarar veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 25 Mayıs 2017; 23:27:31 >

• Aynen öyle yapıcam zaten ama başlatma seçeneklerinden sadece -USEALLAVAILABLECORES kullanıcam diğerleri kasmıştı makineyi
  • Hocam neleri değiştirdik felan hatırlamıyorum ben yanlış şeyleri de silmeyelim şimdi kısa yolu felan var mı eski haline getirmenin? Ya da direk silsek oyun tekrar o dosyaların orjinalini indirir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 25 Mayıs 2017; 23:31:9 >
  • quote:

Aynen öyle yapıcam zaten ama başlatma seçeneklerinden sadece -USEALLAVAILABLECORES kullanıcam diğerleri kasmıştı makineyi

ohhh be, sonunda adamlar işe yarayacak bişey yaptılar. gölge yok. fps +25 arttı. fps drop yok denecek kadar azaltılmış. yerden malzemeleri artık bekletmeden alıyor. çitleden atlamak için artık uzunca gerilmeye gerek yok. kapılar daha seri açılıyor. silah tepmeleri daha gerçekçi. 3 saattir uğraşıyorum stresten ölmüştüm. halbuki bişey yapmaya gerek yokmuş. adamlar ayarlamışlar. oyuna gir grafiklerden ayar çek oyna.
  • Sen sm4 kodunu gölge içinmi kullanıyosun?
  • fenerliso kullanıcısına yanıt
    Komple sil oyuna tekrar gir default çıkar.
    Tuşları ayarlaman gerekcek sadece.
  • quote:

Çok saol hocam vallahi en az 10 fps artti arada yine düşüş oluyor ama stabil degil fakat genelde iyi 20-25 arasiydi simdi 40i bile gordum ayni ayarlarda

Ozur dilerim daha onceki yorumlarda hic artis olmadi yazmistim bu ayarlar yuzundenmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 25 Mayıs 2017; 23:52:26 >
  • quote:

sm4 ün fps arttırmada çok iş yaptığı steam forumlarında yazıyordu. o nedenle yazıyorum. açıkcası teknik olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum. oyunda optimize yapmak için iniye miniye gerek yok artık. o tarz işlerle uğraşan varsa silsin. daha kötü oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 25 Mayıs 2017; 23:59:9 >
  • Engine ve Scalability dosyalarını silin değişiklik yaptıysanız yoksa kafayı yiyor sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Hocam neleri değiştirdik felan hatırlamıyorum ben yanlış şeyleri de silmeyelim şimdi kısa yolu felan var mı eski haline getirmenin? Ya da direk silsek oyun tekrar o dosyaların orjinalini indirir mi?

https://gyazo.com/65dc0eb72a0d1cf76cd88bbee9f77cf7

buradaki, Engine, GameUserSettings ve Scalability dosyalarını sil oyunu aç. oyun içinden grafik ayarlarını sistemine göre düzenle. başka birşeye gerek yok
  • Ya bunedir ya 3 adet dosya doğrulanamdığı için 2gb daha yeniden indiricem.
    İnanılmaz.

@fenerliso
    Önemli değil ne demek.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.