Şimdi Ara

PLAKA YAPIŞTIRMA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
66.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar alfa 156 plaka montajı için en sağlıklı yöntem hangisidir...tanponun kavisi çok olduğundan çerçecesiyle beraber yapıştırmak zor sanırım...bilen arkadaşımın yardımı için şim diden teşekkür ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aldn34

arkadaşlar alfa 156 plaka montajı için en sağlıklı yöntem hangisidir...tanponun kavisi çok olduğundan çerçecesiyle beraber yapıştırmak zor sanırım...bilen arkadaşımın yardımı için şim diden teşekkür ederim....

Önce plakayı tamponun kavisine göre bük.Yalnz dikkat et kırmayasın.Sonra arkasına 3M çift taraflı bantı çerçeveleyecek şekilde yapıştır,ortasına da 2-3 damla şeklinde silikon damlat.Yapıştırdıktan sonra da kağıt bant ile tampona yapıştır.2 gün o bantlar kalsın.
  • cevap için çok teşekkür ederim..uygulamasını yapıcam....iyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erayfm

quote:

arkadaşlar alfa 156 plaka montajı için en sağlıklı yöntem hangisidir...tanponun kavisi çok olduğundan çerçecesiyle beraber yapıştırmak zor sanırım...bilen arkadaşımın yardımı için şim diden teşekkür ederim....

Önce plakayı tamponun kavisine göre bük.Yalnz dikkat et kırmayasın.Sonra arkasına 3M çift taraflı bantı çerçeveleyecek şekilde yapıştır,ortasına da 2-3 damla şeklinde silikon damlat.Yapıştırdıktan sonra da kağıt bant ile tampona yapıştır.2 gün o bantlar kalsın.

o kağıt bantları sonrasında sökmek bazen sıkıntı verebiliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Orijinalden alıntı: erayfm

quote:

o kağıt bantları sonrasında sökmek bazen sıkıntı verebiliyor...

Kağıt bant değil de hocam, maskeleme bandı diye geçiyor sanırım.Kullandım ben iz bırakmadı.
  • Konuyu hortlatmış olacağım için öncelikle özür dilerim.

Bende aracımın plakasını çerçevesinden çıkaracağım ve direk yapıştıracağım ama karar veremedim silikonmu çift taraflı bant mı yapsam diye. Silikon bir adım önde benim için. Ama ne marka ve model silikon alsam bilemedim tavsiyeleriniz varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: __éSér__

Konuyu hortlatmış olacağım için öncelikle özür dilerim.

Bende aracımın plakasını çerçevesinden çıkaracağım ve direk yapıştıracağım ama karar veremedim silikonmu çift taraflı bant mı yapsam diye. Silikon bir adım önde benim için. Ama ne marka ve model silikon alsam bilemedim tavsiyeleriniz varmı acaba?

merakımdan soruyorum,neden çerçevesiz takmak istiyorsunuz?
  • I I I I 4 adet dikine çift taraflı bant ortalarada abartmadan nokta şekline silikon sürüp yapıştırın plakanızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: raikkonen999

quote:

merakımdan soruyorum,neden çerçevesiz takmak istiyorsunuz?

Hem görüntü olarak hoşuma gidiyor hemde bozuk yolda çerçevesi ses yapıyor.
  • quote:

3M çift taraflı ban kullanın emin olun silikon kadar dayanıklı.

PLAKA YAPIŞTIRMA
  • bu sene de bu moda oldu bi zamanlar mavi avrupa birliği yıldızlarının üstüne kırmızı türk bayrağı yapıştırılıyordu şimdide plakayı tampona yapıştırma moda oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

arka bantları ===== şeklinde yapıştırma IIIIII şeklinde yapıştır
    arabayı yıkayınca su hemen aksın
    (tecrübeyle sabittir)

Bu güzeldi valla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

bu sene de bu moda oldu bi zamanlar mavi avrupa birliği yıldızlarının üstüne kırmızı türk bayrağı yapıştırılıyordu şimdide plakayı tampona yapıştırma moda oldu

İyide plakalık hoş duran bir şey değil ki. Bence tek amacı reklam olan bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

Aldığımız Doblo'da adam silikonla yapıştırmış plakayı.. Akıllı herif, arka plakayı bagaj kapağına silikonlarken kare ve yapıştığında hava almayacak şekilde yapıştırmış orta bölümü. Satın aldıktan sonra plaka değişiminde çıkartırken zorlandık, arka kapaktaki plakayı çıkartırken kare bölümün ortasındaki boya zamanla terleme yapmış kabarmış ve astara kadar çıktı boyası plakayla birlikte... kalın bi rötuş yaptırıp plakalıkla taktık yeni plakaları... Silikonu hava almayacak şekilde kare, üçgen, dörtgen, çokgen şekilde yapmayın.. Boyaya yazık...

Eski plakayla kullansaydınız keşke. Boşuna plaka değiştirmeye gerek yok aslında. İnsanlar neden plaka değiştirir ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inque

quote:

Aldığımız Doblo'da adam silikonla yapıştırmış plakayı.. Akıllı herif, arka plakayı bagaj kapağına silikonlarken kare ve yapıştığında hava almayacak şekilde yapıştırmış orta bölümü. Satın aldıktan sonra plaka değişiminde çıkartırken zorlandık, arka kapaktaki plakayı çıkartırken kare bölümün ortasındaki boya zamanla terleme yapmış kabarmış ve astara kadar çıktı boyası plakayla birlikte... kalın bi rötuş yaptırıp plakalıkla taktık yeni plakaları... Silikonu hava almayacak şekilde kare, üçgen, dörtgen, çokgen şekilde yapmayın.. Boyaya yazık...

Eski plakayla kullansaydınız keşke. Boşuna plaka değiştirmeye gerek yok aslında. İnsanlar neden plaka değiştirir ki?

sanırsam ikamet probleminden dolayı değiştirdik hocam. Aracı Zonguldak'tan almıştık ve benim o zamanlar Zonguldak'ta evim yoktu
    Bu sebeple Uşak'a çevirdik plakayı
    Eski plaka 67 DE 626'ydı 64 xx 626 aldık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inque

quote:

Şimdi mecbur ikamet adresine göre plakanı alıyorsun. Mesela ben Gaziantep yaşıyorum ama aracı aldığımda 06 plaka hoşuma gidiyordu öyle yapmıştım ama şuan öyle yapmam için uğraşmam lazım direk 27 yaparım plakayı
  • bravaman kullanıcısına yanıt
    çok akıllıca :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

quote:

3M çift taraflı ban kullanın emin olun silikon kadar dayanıklı.

PLAKA YAPIŞTIRMA

Bukadar kaliteli bant ve siyah silikon kullandım tampona yapıştırdım plakayı boyasız kısımdı yapıştırdığım yer 1 ay olmadı az önce baktım yarısı aşağı düşmüş çektim aldım yarın vida ile 4 köşeden delicem başka yolu yok çerçeve kullanmak istemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.