Şimdi Ara

Piyasadaki En İyi Otomatik Vites (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
413
Cevap
15
Favori
191.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bekir__

Jazzlarin bi kisminda cvt var da civiclerdeki durumu anlayamadim. Hepsi cvt mi civiclerin ?

Civiclerin hb 1.8 kasalarda sportshift yarı otomatik sanzımanvar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

Jazzlarin bi kisminda cvt var da civiclerdeki durumu anlayamadim. Hepsi cvt mi civiclerin ?

Civiclerin hb 1.8 kasalarda sportshift yarı otomatik sanzımanvar

• bmw cok ovulmus kabul ancak butce dostu otomobillerde cvt kullanan juke gibi modeller ile honda civic sedandaki 5 ileri tam otomatik alinabilecek en iyi otm.ler bence.

• Bu konuda genele hitap eden civic ve jazz in otomatikleri olmus. bmw geneli aşıyor şimdilik. Belki 10 sene sonra :)

• niye kimse hyundai otomatik şanzımandan bahsetmemiş? duyduğum kadarıyla o şanzıman da kaliteli ve az arıza veren bir şanzıman. bu konuda detay verebilecek biri yazarsa sevinirim. ben 3008 kullanıyorum ve yarı otm şanzıman olarak fena değil, en azından sorun verdiğini duymadım, biraz hissettiriyor ama atla deve de değil yani. fakat hyundai'ye kimse değinmemiş ona şaşırdım biraz.

• BMW ZF sanziman performans tuketim olarak suan icin en iyisi. Sorunsuzlukta ise Honda sanzimanlari iyidir.

• ''DSG - POWERSHİFT - MERCEDES 7 İLERİSİ - BMW 8 İLERİSİ VE TRİPTONİK ŞANZIMANLARI TERCİH EDİN'' gerisi gereksiz vites geçişleri performans yakıt tüketimi hepsi aksi yonde (edc - easytronic -dualogic cvt - eski tip 5 ileri hatta ona eklenen honda'da bulunan f1 , yarı otomatik , pejo daki saçma sapan şanzıman vs vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34Brs34 -- 4 Aralık 2012; 17:42:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34Brs34

''DSG - POWERSHİFT - MERCEDES 7 İLERİSİ - BMW 8 İLERİSİ VE TRİPTONİK ŞANZIMANLARI TERCİH EDİN'' gerisi gereksiz vites geçişleri performans yakıt tüketimi hepsi aksi yonde (edc - easytronic -dualogic cvt - eski tip 5 ileri hatta ona eklenen honda'da bulunan f1 , yarı otomatik , pejo daki saçma sapan şanzıman vs vs)

bunu neye dayanarak söylüyorsun? edc ve powershift şanzıman ile dsg şanzıman büyük oranda aynı prensiple calışıyor. ayrıca honda cvt şanzımanı ve hyundai de iyidir. bir dayanak noktan varsa anlat, yoksa öyle yazmakla olmuyor.

• Test sonucu ayrıca (VW)dsg - (Mercedes)7 ileri mercedes şanzımanı ve (CİVİC)honda şanzımanı olan araçım var.. Forum
    lardan ve çevredeki konuşmalardan da anlaşılır bir fransızın otomatik şanzımanı beceremedigi bariz ..
  • Fiat speedgear da cok iyi. (cvt)

• quote:

Test sonucu ayrıca (VW)dsg - (Mercedes)7 ileri mercedes şanzımanı ve (CİVİC)honda şanzımanı olan araçım var.. Forum
    lardan ve çevredeki konuşmalardan da anlaşılır bir fransızın otomatik şanzımanı beceremedigi bariz ..

ben megane edc otm sürdüm ve dsg'den bir farkını göremedim. ayrıca dsg hakkında cok sayıda şikayet mevcut sorunlu olduğu hususunda. yine hyundai otm cok başarılı ve sorun yok denebilecek seviyede. yine honda grubu otm iyidir.

• quote:

''DSG - POWERSHİFT - MERCEDES 7 İLERİSİ - BMW 8 İLERİSİ VE TRİPTONİK ŞANZIMANLARI TERCİH EDİN'' gerisi gereksiz vites geçişleri performans yakıt tüketimi hepsi aksi yonde (edc - easytronic -dualogic cvt - eski tip 5 ileri hatta ona eklenen honda'da bulunan f1 , yarı otomatik , pejo daki saçma sapan şanzıman vs vs)

"powershift tercih edilebilir ama edc uzak durulmalı"

ikisini de üreten aynı firma. GETRAG
  • quote:

Orijinalden alıntı: newtonmeter

quote:

"powershift tercih edilebilir ama edc uzak durulmalı"

ikisini de üreten aynı firma. GETRAG

ya şu edc hakkında ne biliyorsanız anlatın da biz de öğrenelim. uzak durun diyip duruyorsunuz da neden. forumları okuyorum ve çok fazla şikayet duymadım da merakımdan soruyorum. gayet güzel gibi duruyor.

• işimde EDC li Megane kullanıyorum. çok başarılı bir şanzıman . sorunsuzluğunu şu an için bilemem tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkvan -- 4 Aralık 2012; 22:23:28 >
  • EDC'iyi mi ?
  • quote:

EDC'iyi mi ?

• quote:

quote:

EDC'iyi mi ?

en azından görünürde sizin övdüğünüz dsg şanzımandan daha başarılı görünüyor. her ikisi de yarı otomatik çift kavrama şanzıman, atla deve fark yok ki dalga geçiyorsunuz. bir şey biliyorsanız yazın diyoruz muhahahaha falan diyorsunuz başka bir şey demiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

quote:

EDC'iyi mi ?

en azından görünürde sizin övdüğünüz dsg şanzımandan daha başarılı görünüyor. her ikisi de yarı otomatik çift kavrama şanzıman, atla deve fark yok ki dalga geçiyorsunuz. bir şey biliyorsanız yazın diyoruz muhahahaha falan diyorsunuz başka bir şey demiyorsunuz.

birader ben 15bin km dir kullanıyorum. gayet güzel bir sıkıntı yok.

EDC yi kullandığından şüphe ettiğim bazı insanlara cevap vermekten yoruldum.

1 yıl oldu alalı. bence alınır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

quote:

EDC'iyi mi ?

birader ben 15bin km dir kullanıyorum. gayet güzel bir sıkıntı yok.

EDC yi kullandığından şüphe ettiğim bazı insanlara cevap vermekten yoruldum.

1 yıl oldu alalı. bence alınır.

şimdi sizin tepki 34 plakayamıydı onu tam anlayamdım? kadmı karıştırdınız gece gece

• Performans olarak dsg tabi ki ama en iyi kombinasyon ise zf diye dusunuyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.