Şimdi Ara

Piyasadaki En İyi Otomatik Vites (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
413
Cevap
15
Favori
191.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.7-gtronıc
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Mamba24

bu arada cvt ler standart 4 vites mi yoksa 6 mı.*mesela honda jazz cvt??

CVT'lerde standart olarak bir vites sayısı yoktur zira bunlar kademesiz olan, içinde dişli vb barındırmadan kasnak sistemiyle çalışan sistemlerdir.

Teoride yüzlerce vitesli olabilir çünkü vites sayıları sonradan belirlenip atanmaktadır.

Eski Jazz'lar manuel modda 7 ileri olarak belirlenmişti.

Yeniler manuel modda 6 ileri.

Ama ikisinde de tam otomatik moddayken motor manuel moda göre daha düşük devir çeviriyor.
  • Çift kavrama çok iyi ama kaliteli bir tork konvartörlü araç ülkemiz şartlarında daha başarılı olucaktır. Mesela Zf ya da 7G-Tronic + gibi.
  • An itibariyle, BMW'nin 8-ileri tam otomatiği diyebilirim.
  • Lexus LS600H Dünyanın ilk 8 ileri otomatik vitesi
     Piyasadaki En İyi Otomatik Vites

Eight-Speed Automatic Transmission
    The LS is equipped with the world's first eight-speed automatic transmission, offering the perfect blend of acceleration, smooth shifting and fuel efficiency.
  • BMW'nin SMG drivelogic şanzımanı çok başarılı..
    Aynı zamanda Nissan gtr da bulunan çift kavramalı.. şanzımanda çok üstün.
  • cevaplar için teşekkurler arkadaslar peki cvt viteslerde tork konvartörlü olmadıgından geriye kaçırma oluyomu yani yarı otomatik sonuçta değil mi???

• Lamborghini Aventador un Vitesi dunyada tek ardindan GT-R
  • quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

Kağıt üstündeki verilere bakılırsa çift kavramalılar, özellikle DSG hızlı vites değiştiriyor, az tüketiyor vs.
    Ama imkanım olsa alacağım araçta ZF`nin 8 ileri otomatik şanzımanı olurdu.
    Hem tork konvertörlü hem de az yakıyor daha ne olsun.
    BMW ZF`den şanzıman almakla iyi yapıyor.
    Varsın biraz uzun sürsün vites değişimi

zaten tork konvertörlü olup o kadar hızlı vites değişimi de azdır yani... ilgilenmeyen anlamaz kolay kolay hangisi olduğunu
  • açıkçasöyliyim.. EDC,, DSG ve 116i nin otomatiğini kullandım (f20 kasa 8 ileri) .. hepsi çok iyiydi.. ama sanırım DSG ve EDC gerçektende belirgin derecede daa hızlı vites değiştiriyor.. fakat hepsi çok sarsıntısız ve başarılıydı ....
    bu durumda BMW nin tüketim konusunda DSG ve EDC ye göre daha başarılı olabilir mi ?!? .. emin olmadım
  • Yakin bir zamanda yabanci bir kaynakta karsilastirma okumustum(ismini su an hatirlamiyorum) ve oraya dayanarak bmw nin 8 ileri sanzimani diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en iyi vites derken cok arıza cıkarıyorsa isterse en iyisi olsun benim gözümde en kötü otomatik vitestir. dsg ler böyle gözüküyor hernekdar iyi olsada arıza cok cıkardığından cok büyük eksi puan bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

Yakin bir zamanda yabanci bir kaynakta karsilastirma okumustum(ismini su an hatirlamiyorum) ve oraya dayanarak bmw nin 8 ileri sanzimani diyorum.

osuruktan teyyare böyle kaynakmı olur uydur uydur salla dsg şuan oto dergilerinde ödül aldı en iyi otomatik seçildi 2012 nin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

en iyi vites derken cok arıza cıkarıyorsa isterse en iyisi olsun benim gözümde en kötü otomatik vitestir. dsg ler böyle gözüküyor hernekdar iyi olsada arıza cok cıkardığından cok büyük eksi puan bence

dünya üzerinde kaç tane dsgli araç satılıyor biliyor musun sen ? ama yok hepsi arızalıdır hepsi kötüdür... Bu mantık anca türklerden beklenir zaten bir türlü geliştiremiyoruz kendimizi hep aynı yerdeyiz hep bozulacak hep kötü hep önyargılı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: veilben

quote:

Yakin bir zamanda yabanci bir kaynakta karsilastirma okumustum(ismini su an hatirlamiyorum) ve oraya dayanarak bmw nin 8 ileri sanzimani diyorum.

osuruktan teyyare böyle kaynakmı olur uydur uydur salla dsg şuan oto dergilerinde ödül aldı en iyi otomatik seçildi 2012 nin...

2012 ye yeni girdik nasıl oluyor o ? yıl başlamadan yılın şanzımanı seçildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nathan_Drake

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_22107519/tm.htm bura bak bura
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nathan_Drake

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_22107519/tm.htm bura bak bura

provakatöre bak ya
  • en iyi otomatik şanzuman, sahibine sorun çıkartmayandır.

kuru tip dsg son zamanlarda düşüşte. sorunları ile ilgili pek çok konusu var.
    örneğin sıcak güncel konu;http://forum.donanimhaber.com/m_58045908/mpage_1/key_/tm.htm
  • ZF'in 8 ilerisi ve Mercedes'in 7 ilerisi çok iyi Yeni S Class ve yeni MINI'de 9 ileri kullanılması bekleniyormuş. Ayrıca mühendislere göre 9 ileriden sonrası imkansız gibiymiş.
  • Çift kavramalılar gayet iyi. vites geçişleri artık hissedilmiyor bile :) marka olarak çokta fark etmiyor. her firma başka isim veriyor aynı teknolojiye...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.