Şimdi Ara

PİYASADAKİ EN İYİ F/P ORANINA SAHİP TELEFON V30+ (KARŞILAŞTIRMALARLA) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
9
Favori
17.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu mu cevabın? Dünyanın en büyük müzik forumunu bilip bilmediğimin ne alakası var. Sen biliyorsun da ne oluyor, tek bildiğin o forumun ismi.

Ohm ile kaliteyi bir arada kullanan birinden ne beklenir zaten. Dünyadaki nerdeyse tüm iemler düşük ohmlu. Odyofillere söyleyelim de Daclara boşuna para yatırmasınlar. Tek ihtiyaçları olan bir Nokia 8'miş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Aralık 2018; 15:41:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Hocam boşverin. Bilgisi olmadığı halde yorum yapan çok insan oluyor. Forumun başka kısımlarında da var böyle kişiler. Cevap vermemek en iyisi.

Daha önce harici dac kullanmamış birinin bu konuda bilgisi olmaması doğal, yine de bilgiliymiş gibi bir havayla yazılan cahilce mesajlar gerçeği gösteriyor zaten. He deyip geçin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cebo01 -- 9 Aralık 2018; 15:56:2 >
    Sen kafayı sıyırmışsın
    Orada bak bakayım kaç kişi v30'u veya v40'ı öneriyor. Hala nokia 8in ses sistemi daha iyi demişim gibi konuşuyorsun, ya Türkçen çok kötü ya da anlama sorunun var gerçekten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Toedwarrior T kullanıcısına yanıt
    "32ohm'a kadar dac'in hiçbir artısını göremezsin"

Bunu sen söyledin. Yüksek kalite bir Dac kullanan V30 ile Nokia 8 arasında fark görülemiyorsa, 1000 dolarlık harici Dac'lar ile de görülemez senin mantığına göre. Ne kadar mantıksız konuştuğunun farkındasın sen de. Ayrıca çok fazla kişi V serisini kullanıyor o forumda. İnsanlar dışarda ekstra bir müzik çalar taşımamak için alıyor zaten. Odyofiller tercih ediyor ve beğeniyor ama sana göre "marketing"

İşte 300 sayfayı aşan V30 konusu:
    https://www.head-fi.org/threads/lg-v30.858933/page-303

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Aralık 2018; 16:7:0 >

Bak senin için ne buldum. 10 ohmluk bir kulaklık ve fiyatı 3600$. "32ohm'a kadar dac'in hiçbir artısını göremezsin" dedin ya o bakımdan yani. Senin mantığına göre her Dac ile veya telefonla aynı ses kalitesini verecek bu kulaklık.

https://www.64audio.com/product/1964-tia-Fourte-Custom-In-Ear-Monitor
    Ve bakarsanız orada bazı insanların iPhone'da daha iyi ses kalitesi aldığını da görürsünüz

Bazı insanlar Nokia 8'de bile daha iyi ses kalitesi alıyor :) Forumlardan tek tek yorum seçeceksek Renault > Mercedes diyeni de buluruz sonuçta.

Kaynak ve kulaklığın uyumu çok önemlidir. Ben Odac + X2'yi çok beğeniyorum ama HD600 ile kullandığım zaman V30 daha dinlenebilir oluyor. Dac'lar ruhsuz donanımlar değiller. Her birinin ayrı karakteri var. Sahneleri, frekans dalgaları hep farklı. V30'da 3 farklı dijital filtre var. 3 farklı karakterde Dac'a sahip olmak gibi bir şey bu. İster sahneyi genişlet, ister bassları artır ya da doğala en yakın sesi elde et. V20'den üstün yanı da bu zaten. Kulaklığa göre farklı filtreler seçilebiliyor. Yine de 1000 kişilik anket yapılsa 1 kişi bile iphone seçmez diyebilir miyiz? Hangi ürün için böyle bir şey söylenebilir. Hele ki müzik gibi subjektif bir konuda.

Benim 15 dolara Aliexpress'ten aldığım kulaklığımı HD600'den fazla beğenen arkadaşlarım var. O zaman Bluedio TMS > HD600 mü diyelim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Aralık 2018; 16:17:43 >

Sen belim V=I*R li attığım yorumu okudun mu? Bak oraya eğer amper daha sabit gelirse dac çeviri yaparken zıplama olmaz böylece daha kaliteli bir ses alırsın ama senin attığın kulaklık yanında taşınılabilsin ve cihaz kullanım genişliği fazla olsun diye var. Bak ben istediğin her şekilde sana cevabını veririm sen ancak bu böyle şu şöyle dersin önerdiğin cihaza bak 3600$ daha önce önerdiklerine bak 20$ sen bu ikisi arasında tabi ki farkını göreceksin ama cihaz yüzünden değil kulaklığın kalitesinden, vivo nex+campfire andromeda s en iyi sonuç diyen adam da var. Hadi bak uzadı bu durum. Yaz ana başlığa iyi bir kulaklıkla diye düş notunu kapansın gitsin bu konu

• Bu arada Aukey geniş açılı lensten de bir fotoğraf ekleyeyim de insanlar görsünler bu 20-30 dolarlık lenslerin nasıl olduğunu. 200 liraya "En iyisinden" geniş açı alıyordun ya. İnsanlar görsün en iyisinden aldığın lensin ve senin yorumlarının kalitesini

Fotoğrafın her tarafı bulanık. Bu lensler tüm telefonlara da uymuyor zaten. Her telefonda lensin üstüne kolayca oturuyor ama çoğu telefonda kenarlarda vignetting ve bu fotoğrafta olduğu gibi bulanıklık yapıyor. En ufak oynamada tüm fotoğraflar boşa gider zaten. Güneşli bir havada ekrandan anlamak da çok zor. Eve gelip bilgisayara atınca anlarsınız tüm tatil fotoğraflarınızın bulanık olduğunu.

PİYASADAKİ EN İYİ F/P ORANINA SAHİP TELEFON V30+ (KARŞILAŞTIRMALARLA)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Aralık 2018; 16:29:40 >

Ahaha 700nit ile beni güneş falan bozmaz

Aynen bu mesajdan da bunu seç sadece.

5.3lük ekrandan kenarların bulanık olduğunu çok iyi görürsün. Gerçi onları da hayalet ekran sanarsın sen

Aukey'e cevap ver sen önce. En iyisinden lens alıyordun 200 liraya. Hani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Aralık 2018; 16:35:13 >
    Ya bırak git işine hiç bir zaman geniş açılı lense ihtiyacım olmadı ayrıca ben sana dedim amir professional var diye sen hala aukeyden bahsediyorsun.
    Ghost screen hakkında da bir kaç şey söyleyeyim en azından LCD de soğuduğunda geçiyor ve sadece gri ekranda oluşuyor senin telefonunda screen burn in oluşunca ve her renkte gördüğünde ama bu P-OLEDdi deme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toedwarrior -- 9 Aralık 2018; 16:44:10 >
    Şimdi de ihtiyacım olmadı ya mı geldik? Senin ona da ihtiyacın yok, Dac'a da, IP68'e de. V30'un ne üstünlüğü varsa ihtiyacın yok zaten. İyi o zaman ihtiyacı olanlara niye laf ediyorsun? Herkes seninle aynı özellikleri mi kullanmak zorunda.

Tamam amirden ekle hadi bir fotoğraf. Uğraşamaz mısın yoksa? Mutlaka uğraşamazsın. Çünkü biliyorsun sonucun ne olacağını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Aralık 2018; 16:42:28 >
    Fotoğraf yok video var olur mu abime:
    https://www.youtube.com/watch?v=iyg3MAzgiJg
    Ben mi anlatamıyorum sen mi anlamak istemiyorsun anlamış değilim ben wide angle çekimler external lens ile de alınır diyorum Telephotoyu alamazsın(Nokia 8'de monochrome var ve bir boka yaramayan özellik ben gerektiğinde şeffaf olarak hatamıda diğer telefonun sorunlarını da açklıyorum sen bunu yapamıyorsun) dac için üst düzey bir kulaklık alman gerekir ama bunu açıklama kısmına yazmıyorsun, ip68 sertifikasının her zaman bir işe yaramadığını görüyoruz sen bunu da inkar ediyorsun ben daha ne diyeyim. Herkes kendi ihtiyacına göre telefon alır benim dediklerim dikkat ve başka parçalar ile düzeltilebilen şeyler, peki lg'nin treble destekli telefona android 8.0'ı bu haziranda vermesini nasıl düzeltirsin, peki ya 2yıl feature 3 yıl security patch sözünü verir mi lg? Vermez çünkü telefonun yavaşlayacağını bilir.

Aynen videodan gözüküyor lensin kalitesizliği. Kenarla yine son derece bulanık, fisheye efekti çok belirgin. Bu muydu övgüyle bahsettiğin lens? Telefoto lensi niye alamayasın? Bir sürü telefoto lens de var. Kalitesi senin Amir ayarında ama idare et artık

Dac için 2000 liralık kulaklık gerekiyor dedin ve sana 100-200tl arasında değişen kulaklıklar gösterdim. Sonra da onlara masraf mı yapacağım dedin. Kaliteli müzik dinlemek istiyorsan 150 lira vereceksin tabii ki. Buna bile karşı çıktın :) Adamlar sana üst düzey Dac vermiş, 150 lira verip bir kulaklık almıyorsan sadece kendini suçlaman lazım. Ha kutuya daha kaliteli bir kulaklık koyabilirlerdi ama o zaman onun maliyetini de verirdin. şimdi ise müzik zevkine göre seçme şansın var.

IP68 hiçbir işe yaramıyor mu? Sen nesin böyle ya? Annenin telefonunu düşürmüşsün de su geçirmiş. Bunu sallıyorsun ama varsayalım ki doğru olsun. IP68 milyonda bir su geçirir. O da sana denk gelmiş olabilir. Bunun dışında kazara gerçekleşen durumlarda %99.9 ihtimalle hiçbir sorun çıkmaz. Amacına hizmet etmiş oluyor yani.

Verdiğin noktalarda hiçbir dayanağın olmadığı için şimdi de başka konulara atlıyorsun. Hiçbir özelliği olmayan takoz gibi telefona gelen güncellemelerle 5 sene kullan sen. Sanki her güncelleme ile inanılmaz özellikler geliyor veya güncellemeler sorunsuz oluyor. Android One programında cihazlar bile sürekli hata yaşıyor güncellemelerde. Sen güncelleme ile kendini avut.

Allah sana akıl fikir versin
    1) Farkında mısın bilmiyorum ama telephoto lenslerin en dandiği amir pro kadar fiyatı var ve senin gözünde biraz bozukluk var herhalde bulanıklık kendi gözünden geliyor olmasın
    2) Hala önerdiğin kulaklıkların işe yarayacağını düşün dur sen. Nereden biliyorsun benim 150 tl vermediğimi cx3.00 kullanıyorum
    3) Sen ne kadar cins bir insansın da dediklerimi oraya buraya çekmeye çalışıyorsun ben ip68 gereksiz mi dedim uzun kullanımda ip sertifikası bozulabilir dedim ve örnekleri de var
    https://www.sikayetvar.com/samsung-telefon/s8/su?page=3
    Sen seneye değiştir telefonunu ben 5 sene kullanırım şu anda Nokia 8 internal build kullanıyorum "BAK INTERNAL BUILD" ve telefonda hiç bir sorun yok sizin 4 ay geç bir de üstüne bir sürü hata ile gelen güncellemelerinize benzemez bu. Bak bakalım hangi Nokia telefon güncellemeden sonra hata yaşamış, ben söyleyeyim bulamazsın(şu anda kullandığınız 8.0 hariç çünkü o üreticilerin değil Google'ın sorumsuzluğuydu).

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.