Şimdi Ara

Piyasada ki ŞAHİNler sizce ne zaman sıfıra indirgenir? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
1
Favori
37.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu açan arkadaşa ithafen yazıyorum,
    Başta da belirtmiştim yakın bir arkadaşım şahin sahibi, ama eli mahkum kullanıyor gayette efendi biridir diye... Bu ve bunun gibi birçok örnek olmakla beraber arkadaşın dediği "apaçi"lerin sayısı bi hayli fazla ancak genelleme yapmamak lazım, bir adam şahin sahibi diye aha bu "apaçi" diye damgalamamak lazım.
    Tamam senin düşüncen bu şekilde, eyvallah, hiçkimse seni bu düşünceni değiştiremez ama konuya cevap yazan kişilerin fikirlerine de saygı göstermen lazım. Yoksa konu, "ben tüm kuş serisi kullanıcılarını apaçi olarak görüyorum, sende göreceksin, aksini iddia edemezsin!!!" ne gidiyor olay. Konu açıyorsan ve bıçak gibi keskin bir beyanda bulunuyorsan (yani ya ak , ya kara gibi) sana katılacak yada katılmayacak kişilerin buraya cevap yazmasının muhtemel bir durum olacağını bilmen lazım.
  • Apaçi damgası yiyecek olan şahin belli ediyor zaten kendini görünüşünden , sesinden , sahibinden .
  • canım aracıma arkamdan bi beyaz şahin çarptığını hatırlayarak yazıyorum

kazanların çoğunluğunu oluşturan bu tırt araç, (illa hasar görmesi gerekmez, pek ala şerit ortalanarak da kaza yaptırılabilinir) 10 yıl daha kalır trafikte.

SİLGİ GİBİ SÜRTE SÜRTE BİTER 10 YILA
  • Ayrıca şunu da öğrenmiş oldum, forumun resmi köpeği kangal, resmi aracı da ŞAHİN imiş. Yaralı façalı MC yakışıklı arabası.
  • Arkadaş genel olarak çevresinde gördüğü şahinlerin sahiplerinden dolayı şahinlere önyargı beslemeye başladığından bahsetmiş. Konu nerelere gelmiş. Bu apaçi dediğimiz adamların nesini savunuyorsunuz anlamadım?

-Haftasonu kız arkadşımla gezerken yanıma yaklaşıp 'kardeş sigara var mı' diyen kim?
    -Arabamı yeni yıkatmışsam bu benim zevk alarak baktığım görüntüye çizik atan kim?
    -Kız kardeşimle kuzenimle gezmeye çıktığımda onlara laf atan, kızların yanından geçerken pati çektirmeye kalkanlar kim?
    -Gece gece geçmeye çekindiğim yerlerde oturanlar kim?
    Sen çalışma, ilkokul hayatında serserilik yap, liseye gelince milletten haraç kes sonra okulu bırak, sonra hayat bana adil davranmadı de, milletin huzurunu kaçır, sevgilisinin , kardeşinin hatta karsının bacaklarına , göğüslerine bak sonra ben seni savunayım.

Yok ya. Yok öyle bi dünya. Bu tip insanlardan nefret ediyorum. Bu tip insanların kullandığı araba MODİFİYELİ VE EGZOZU BAĞIRAN ŞAHİN olduğu O TİP şahindende nefret ediyorum.
  • apaçiler heryerde
  • ben şahin, doğan serisinden nefret ediyorum. bunun sebebi apaçi olmaları değil ama.

adam aracının parçasının ucuz olduğunu biliyor. hayvan gibi araba sürüyor. dün çankırı caddesinde bir otobüsü seyrediyorum. önümüzde 1,5 araç boyu mesafe var. ileride ışık yandığı için gaza yüklenmiyorum. o arada o 1,5 araç boyu yere bir şahin mermi gibi yerleşti! bayaağı bir küfür ettim. hani makas atan adam bir yere gidiyor. sorsan haklı gerkeçem var diyecek. ee ışık yanıyor be adam önünde otobüs var. yol tek şeride düşmüş. önüme attın kendini ne oldu! aracı pahalı olan adam yapmaz. benim nissan note'un dikiz aynasının plastik parçası kırıldı. ağaca çarptım. plastik parçaya 100tl verdim. yüreğim delindi üzüntüden.

eee şahin dediğin arabanın zaten 15 senede anası ağlamış. kaç defa boyanmış parçası değişmiş vs. adamın umrunda değil ki. sürter, vurur, geçer. bakın bu dediğime dikkat edin. şahin-doğan sürücleri genellikle manyak gibi araba kullanır. daha da genellersek aracının değeri düşük, parçası ucuz olan araçlardan trafikte uzak durun. diplerine girmeyin. elinizden geldiğince.

geçenlerde mezarlığa gidiyoruz. basınevleri rampasında 2 apaçi doğan ile "S" çiziyorlar yolda. bizim valide araç bozuldu diyor. sen benimle biraz gez daha neler göreceksin anne. bu daha başlangıç dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 4 Ağustos 2011; 20:31:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

Arkadaş genel olarak çevresinde gördüğü şahinlerin sahiplerinden dolayı şahinlere önyargı beslemeye başladığından bahsetmiş. Konu nerelere gelmiş. Bu apaçi dediğimiz adamların nesini savunuyorsunuz anlamadım?

-Haftasonu kız arkadşımla gezerken yanıma yaklaşıp 'kardeş sigara var mı' diyen kim?
    -Arabamı yeni yıkatmışsam bu benim zevk alarak baktığım görüntüye çizik atan kim?
    -Kız kardeşimle kuzenimle gezmeye çıktığımda onlara laf atan, kızların yanından geçerken pati çektirmeye kalkanlar kim?
    -Gece gece geçmeye çekindiğim yerlerde oturanlar kim?
    Sen çalışma, ilkokul hayatında serserilik yap, liseye gelince milletten haraç kes sonra okulu bırak, sonra hayat bana adil davranmadı de, milletin huzurunu kaçır, sevgilisinin , kardeşinin hatta karsının bacaklarına , göğüslerine bak sonra ben seni savunayım.

Yok ya. Yok öyle bi dünya. Bu tip insanlardan nefret ediyorum. Bu tip insanların kullandığı araba MODİFİYELİ VE EGZOZU BAĞIRAN ŞAHİN olduğu O TİP şahindende nefret ediyorum.

sevgili dostum. başarı, başarısızlık, suç gibi kavramlar bireyseldir. bireyden yola çıkıp bunlar kitlelere mal edilemez. edilse bile hatalı olur. bahsettiğiniz olayları yapan her kim ise o şahıs bunun sorumlusudur. örneğin bir kumral saçlı kişi bir arı kovanını bozsa, dünyadaki bütün kumral olanlara "arı kovanı bozucular" demek mümkün müdür? bir sarı ayakkabı giyen kişi 100 metre koşusunda rekor kırsa her sarı ayakkabı giyen rekortmen midir? değildir tabii ki.

kısaca suç, beceriksizlik, beceri, başarı, başarısızlık..vs gibi kavramlar bireyseldir. bunu kitlelere mal edersek yanlış olur. bu nedenle "apaçi" ve benzeri diğer genelleme yoluyla etiketleme aracı olan ifadeler içi boş ve hatalıdır. aslında söylenmek istenen ve tartışmanın da ortak akıl ile varacağı nokta bu.
  • Yakıt tüketimide bugün birçok arabaya oranla oldukça fazla, ancak vergi sistemi vb. nedenlerde ötürü seçen tüketiciler çoğunlukta.
  • katılıyorum. sonuçta türk arabası kaldırıp yollardan atalım diye bir düşünce yanlış yani.
    modifiyesiz şahinlere laf yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekorasyonankara

sevgili dostum. başarı, başarısızlık, suç gibi kavramlar bireyseldir. bireyden yola çıkıp bunlar kitlelere mal edilemez. edilse bile hatalı olur. bahsettiğiniz olayları yapan her kim ise o şahıs bunun sorumlusudur. örneğin bir kumral saçlı kişi bir arı kovanını bozsa, dünyadaki bütün kumral olanlara "arı kovanı bozucular" demek mümkün müdür? bir sarı ayakkabı giyen kişi 100 metre koşusunda rekor kırsa her sarı ayakkabı giyen rekortmen midir? değildir tabii ki.

Hocam, 10 tane birinciden 9u sarışınsa, sarışınlar koşuda çok iyidir denir. Arı kovanı bozulma vakalarını gerçekleştirenlerin 10 kişiden 9 u kumralsa, kumrallar arı kovanı bozmaya meyilli denir. Bunu kabul edin artık. İstisnaları gelip savunuyorsunuz burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

quote:

Orijinalden alıntı: dekorasyonankara

Hocam, 10 tane birinciden 9u sarışınsa, sarışınlar koşuda çok iyidir denir. Arı kovanı bozulma vakalarını gerçekleştirenlerin 10 kişiden 9 u kumralsa, kumrallar arı kovanı bozmaya meyilli denir. Bunu kabul edin artık. İstisnaları gelip savunuyorsunuz burada.

belkide istisnaları savunuyoruz, belki geneli savunuyoruz, belki de neyi savunduğumuzu bile bilmiyoruz, belkide aslında bu bir savunma değil.

bütün mesele nedir biliyor musunuz? eğer bir gemide 999 kötü 1 iyi varsa o iyinin hatırına o gemi batırılmaz. işte böyle hassas olmalıyız insanları değerlendirirken. tek tek elimizden geldiğince. ince eleyip sık dokumalıyız. bazen bir cümle bir insanı kırar ve değiştirir. o değişen insan 100 kişiyi o 100 kişi de milyonları değiştirir. ve bir felaket dalgası olur. bu tamamen hayal ürünü gibi görünen durum geçmişteki despot liderlerin hepsinin cv sinde varolan bir gerçek. o yüzden kırıcı olmasak daha ince düşünsek genellemesek çok daha iyi yaparız diye düşünüyorum. umarım yanılmıyorumdur.
  • O kro dedikleriniz çoktan şahinleri satıp 106,bmw e30 e36, 206 gibi araçlar aldılar.Şahini garibanlar kullanıyor.Onlardan gelecek zarar zengin çocuğu 18-25 yaş arasında olup arabasıyla hava atmaktan başka birşey bilmeyen tiplerin yanında çok hafif kalır.
  • dekorasyonankara hocam, evet 999 kötü varsa 1 iyi hatırına gemi batırılamaz. ama bende mesajımda açıkça belirttim böyle olduğunu. Büyük harflerle yazdığım yere bakarsanız bunu mutlaka anlayacaksınız.

Seviyeli cevabınız için teşekkürler.
  • ALAK_

Konuyu açarken amacın neydi anlamadım. Bu konuyu açarken farklı görüşlerin geleceğini, senden farklı insanların da bu forumda olduğunu düşünemedin mi? Yeri geliyor %99'u diyorsun, yeri geliyor 10 da 1 i diyorsun, yeri geliyor hepsi diyorsun. Hepsi ya da %90'ı dediğin için zaten diğer arkadaşlar farklı örnekler vermişler. Bunlar uç örnekler deyip kestirip atamazsın. Eğer amacın forumda bir tartışma çıkarmak ise amacına ulaştın. Çünkü konu çok farklı yerlere gelmiş ve konunun amacından uzaklaşılmış. Senin 'apaçi' diye tabir edip fişlediğin insanlar, eğer bugün VW Golf 5.000 TL'ye alınabiliyor ve yıllık vergisi de 100 TL altı olsaydı Golf'e binecekti. Bu sefer de Golf apaçi arabası olacaktı sana göre. Burada demek istediğim bu insanları eleştirebilirsiniz (bu insanları asla savunmuyorum), niye bu arabayı kullanıyorlar diyebilirsiniz fakat ŞAHİN'i kullanan kişilerin tamamını damgalayamazsınız. Sizin yanlışınız burada.

Lütfen yazdıklarımızı göndermeden önce bir kez daha okuyup, karşımızdaki insanın kalbinin kırılmayacağından emin olalım.
  • Trakya birlik yağ fabrikası yağ tenekesi yapmak için piyasadaki Tum şahinleri satın alana kadar bu araçlar yollarda olmaya devam edecek malesef
  • O kro dedikleriniz çoktan şahinleri satıp 106,bmw e30 e36, 206 gibi araçlar aldılar.Şahini garibanlar kullanıyor.Onlardan gelecek zarar zengin çocuğu 18-25 yaş arasında olup arabasıyla hava atmaktan başka birşey bilmeyen tiplerin yanında çok hafif kalır.

zengin çocuğu 18-25 yaş arasında olup arabasıyla hava atmaktan başka birşey bilmeyen tiplerin

hepsinin yanlarına aldıkları kızlarla yada yoldan geçenlere çarparak kaza yapması değilde kendi leri araç kullanırken kaza yapıp bir daha araç kullanmamalarını benim kadar isteyen o kadar çok insan varki onların altına araba veren zengin babalarının

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 4 Ağustos 2011; 22:32:45 >
  • Sizin sevmediğiniz şahin degil onu kullananlar arabanin bi sucu yok e30 lar bana gore daha beter....
  • Bazı şeyleri ayırmak gerek.

ARAÇ ve SÜRÜCÜ her zaman eşleşmek zorunda değil. Kuzenimin kaynı benim PASSAT'ın anahtarını çantamdan aşırıp arabayı benden habersiz piyasaya çıkarsa, 4 zibidi zirzop arkadaşını toplasa ve camları açıp Müslüm'ün şarkılarıyla ortalıkta gezse benim aracımın ne suçum günahı var? Aracımla gitmediğim bir yerde çocuğum hastalansa ve acilen bir araç bulup komşunun yapılı beyaz ŞAHİN'i ile geceyarısı eczaneye gitmem gerekirse benim ne suçum günahım var?

Araç ve Sürücü arasında ORGANİK bir bağ olamaz!

Yanımda duran sıfır beyaz 2.0 TDI 170 HP 6-DSG "PASSAT CC" geçen yıl bana hiçbir ŞAHİN sahibinin yapmadığı terbiyesizliği yaptı, sırf yanında durduğum için araçtaki kız arkadaşına asıldığımı sanmış olacak ki adam resmen beylik tabancasıyla beyninden vurulmuşa döndü, mermi kafatasında saplanıp paslanan bir adamın tutarsız davranışlarını sergiledi, patinaj çekerek kalktı, önüme bir kırışı var, resmen "boku yedik" dedim. Şu zayıf doğup kilo alamayan, traş nedir bilmeyen ve kaşları ile saçları arasında alnı olmayan tiplere benziyordu. Sonra defoldu gitti ama bu adam 7.500 TL'lik ŞAHİN değil 125.000 TL'lik PASSAT CC kullanıyordu.

Fakat şu anda da Kurttepe Caddesinin ortasındaki trafik dönemecinde yanlayan araç da "yapılı" bir ŞAHİN (piyasada bunlara modifiyeli vb. demezler, kod adı eskiden "filmli" ama şimdi "yapılı") çünkü otoparkçımda 2 tane var, gölün üzerindeki köprüde yarışa gidiyorlar 2 akşamda bir, ki bu adam da evli ve 2 çocuklu ve sadece adrenalin için yapıyor.

Takdirlerinize sunarım.

Saygılarımla,

Taner Göde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Şahin'i beğenirsin veya beğenmezsin, ayrı bir konu. Şimdiye kadar 3 veya 4 ŞAHİN'imiz oldu, bir tanesini de bayiden SIFIR aldım, hidrolik direksiyon ve merkezi kilitliydi. Ayrıca otomobillerin gerçekten PARA ettiği ve satışların patladığı 1993'te de 1988 model ama eski kasa Murat 131 ŞAHİN'i verip yerine 1993 model TEMPRA SX almış, o zaman parasının yarısını o eski arabayı takasa vererek ödeyebilmiştik.

Tabi zaman değişti, ŞAHİN üretimi durdu. Daha modern otomobiller imal edildi ama ülkemizde 20 yıldan fazla aynı bantta babadan oğula geçen bir meslek gibi üretilen ŞAHİN'ler Türkiye piyasasından belki de silinecek en son araçlardır. Parçası ucuz, tamiri daha da ucuz, her yerde para ediyor, yaygın ve zaman öldürmek için de aksesuar ve modifiyeye de müsait, ayrıca ufak tefek çizik, darbe gibi 50.000-100.000 TL'lik (bizim maddiyat alanımıza giren) araçlardaki can sıkıcı şeyler en genci 10 yılını deviren ŞAHİN'lerde olmaz. Kadınların yaşı, erkeklerin maaşı ve ŞAHİN'lerin kilometresi sorulmaz, yoktur çünkü.

Bu otomobiller piyasadan aniden silinseydi şu anda bunlarla zaman geçiren onbinlerce hatta yüzbinlerce genç uğraşlarından olacak, çok sayıda aksesuarcı, yedek parçacı ve üreticisi, tüccar, tamirci ve çırak sırf bu klasmandaki araçlar üzerinde uzmanlaştıkları için belki de işsiz kalacaklardı. Toplum maddi gücü kuvvetli, cebi para dolu olan, 28 platin kredi kartı ile gezen zenginlerden ibaret değil sadece. Bazı kenar, varoş mahallelerine gidin, orada da oto tamircileri var, askerliğini 20 yaşında sülüsünü alıp gidip yapıp gelenler var, Türk filmlerindeki gibi belki eskisi kadar fakir değil ama yoksul olan ve içinde yaşama sevgisi olan insanlar da var. Bunlar suçlu toplumsal artık değil, aklı başında ve namusu, şerefi ile yaşayan insanlar ve yok işte, anadan-babadan veya deden kalan 2 küp altın yok, bir ŞAHİN'i çok görmeyin bu nedenle.

PASSAT'ımı satıp ŞAHİN'le de gelirsem DH forumuna şaşırmayın. Ha, beni APAÇİ olarak damgalayabilirsiniz, ama ben ŞAHİN'e binmekten ŞEREF duyarım!

Saygılarımla,

Taner Göde

Artık konu kapanabilir herhalde..?

Teşekkürler Taner abi
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.