Şimdi Ara

Piyasada ki ŞAHİNler sizce ne zaman sıfıra indirgenir? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
1
Favori
37.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dekorasyonankara

kordonda beyaz atletiyle şahin süren ve müziklerini son ses açan sevgili kardeşlerime saygılarımı sunuyorum. hayatlarını kendi özgürlük algılarına göre özgürce yaşıyorlar. bence bunda eleştirilecek ve rahatsız edici hiçbir şey yok.

kordonda özgürce dolaşıp karıyı kızı keserler ama sen onların mahallesinde yürüyemezsin, 'olsun biz de kordonda elimizi kolumuzu sallaya sallaya dolaşıyoruz' demezler , başınıza bir sürü değişik şey gelir, apaçi apaçidir, istisnalar kaideyi bozmaz, çoğu illegal, kural dışı olayın ardına bu zihniyet var....inkar etmek yerine bu zihniyetin sayıları nasıl azaltılabilir(eğitimi kastediyorum) ve nasıl korunabiliriz onu düşünmek lazım...
  • @ van_hoijdonk

Herşeyi en iyi bilenler kervanına siz de hoşgeldiniz... Kardeşim köyde 30-40 km hızla aracını sadece ulaşım amaçlı kullanan dede, şahine binse ne farkeder, traktöre binse ne farkeder ya da forda binse ne farkeder. Ne alakası var onun apaçilikle

Yani muhalefet olucam diye damardan girmeye çalışmayın. Sakin bir forum okuru benim ne yazmaya çalıştığımı anlar zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

kordonda beyaz atletiyle şahin süren ve müziklerini son ses açan sevgili kardeşlerime saygılarımı sunuyorum. hayatlarını kendi özgürlük algılarına göre özgürce yaşıyorlar. bence bunda eleştirilecek ve rahatsız edici hiçbir şey yok.

kordonda özgürce dolaşıp karıyı kızı keserler ama sen onların mahallesinde yürüyemezsin, 'olsun biz de kordonda elimizi kolumuzu sallaya sallaya dolaşıyoruz' demezler , başınıza bir sürü değişik şey gelir, apaçi apaçidir, istisnalar kaideyi bozmaz, çoğu illegal, kural dışı olayın ardına bu zihniyet var....inkar etmek yerine bu zihniyetin sayıları nasıl azaltılabilir(eğitimi kastediyorum) ve nasıl korunabiliriz onu düşünmek lazım...

İşte bu kadar.... evolvo seni ayakta alkışlıyorum. İnsanlar muhalefet olucam diye odaklanıyorlar bir kere, her ne kadar doğru da olsa karşı tarafa hak veremezler.

Hemen gelip uç örnekleri gösterirler. 60 yaşındaki emekçi dedeyi, maaşından dolayı şahine binen öğretmeni örnek gösterirler. Geriye kalan %99luk apaçi kesim yalan oluverir bir anda.

• aslında çoğu illegal olayın ardında bu zihniyet yok. bir zamanlar amerikada zenciler bir suç makinesi olarak anlatılırdı. orada zenciler yoksullaştırılmış, köleleştirilmiş, itibarsızlaştırılmış ve en ağır suçlarla itham edilen potansiyel bir tehlike olarak tanıtılmıştı.

şimdi geriye dönüp baktığımızda aslında suç makinesi olanın zenciler değil, onları köleleştirenler olduğunu gördük.

Allaha şükür kordonda bir kölelik düzeni yok. Bu nedenle bu örnekten yapabileceğimiz tek çıkarım hatalı tanıtımların ardında herzaman başka işler olduğudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

@ van_hoijdonk

Herşeyi en iyi bilenler kervanına siz de hoşgeldiniz... Kardeşim köyde 30-40 km hızla aracını sadece ulaşım amaçlı kullanan dede, şahine binse ne farkeder, traktöre binse ne farkeder ya da forda binse ne farkeder. Ne alakası var onun apaçilikle

Yani muhalefet olucam diye damardan girmeye çalışmayın. Sakin bir forum okuru benim ne yazmaya çalıştığımı anlar zaten

Araçlar ulaşım amacından başka hangi amaçlar için kullanılıyor?

Siz araçlarla masturbasyon falan mı yapıyorsunuz ya da yapıldığını falan mı düşünüyorsunuz? Arabanın asıl görevi ulaşımdır, bu amaçla kullanılmasına ne farkeder diyorsunuz. Aracınız klimalı diye eviniz sıcakken içinde yatmıyorsunuz heralde?

Banane Şahinden, doğandan. Sevmem, kullanması ayrı bir derttir yazları köye gittiğimde Kartalla 100 km yol yapmak bile bana kasvetli geliyor ama sizin genellemenize yine karşı çıkıyorum ve çıkacağım da. Daha 20 gün önce hararet yaptığı için kenara çekip beklerken mühendisinden, tasarımcısına sövdüğüm aracı bana savundurtuyorsunuz bu yaklaşımınızla...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

İşte bu kadar.... evolvo seni ayakta alkışlıyorum. İnsanlar muhalefet olucam diye odaklanıyorlar bir kere, her ne kadar doğru da olsa karşı tarafa hak veremezler.

Hemen gelip uç örnekleri gösterirler. 60 yaşındaki emekçi dedeyi, maaşından dolayı şahine binen öğretmeni örnek gösterirler. Geriye kalan %99luk apaçi kesim yalan oluverir bir anda.

%99? Neye göre, kime göre? Tüik verilerine mi vakıfsınız ya da herhangi bir araştırma mı yaptınız?
    Kordonda oturup soğuk biranızı içerek böyle bir yaklaşıma sahip olamazsınız. Senin İzmir'de oturduğun yerde %99, benim İstanbul'da oturduğum yerde %50 başkasının oturduğu yerde %0. Dolayısıyla böyle bir genelleme olamaz...
    Büyük şehirlerde, ehliyeti yeni almış gençler dersen yukarıda da dediğim gibi sana katılırım ama şuandaki yaklaşımınla kesinlikle karşı çıkıyorum.

Ayrıca bu apaçi olayı da yeni türedi. 5 sene önce esamesi okunmazken şimdi x araba kullanan apaçi, saçını x şeklinde yapan apaçi vs. vs. vs.

Ekleme: Senin o kro dediklerinden kat be kat kroları lüks araçlarla geziyor İstanbul'da ama araçlar lüks olduğundan apaçi ya da kro aracı damgası yemiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi van_hoijdonk -- 4 Ağustos 2011; 16:13:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

@ van_hoijdonk

Mesajının sadece bu kadarıyla ilgileniyorum... Tamamdır senin olayın anlaşıldı, arabayı sadece ulaşım amaçlı kullananları görmüşsün, umarım hayatın boyunca da fazlasını görmezsin.

Ha çok merak ettiysen sayayım yine de;

* Sokakta neredeyse rölantide giden şahin, boş viteste gaza basar durur, şekil yaptığını ve hayranlık uyandıran bir ses olduğunu sanıyordur eminim.

* Trarfiğin en can alıcı yerlerinde ve saatinde makas atarak giden şahin, eminim onlar da kendini rallici sanıyordur, sabah rüya biter ve soluk sanayide alınır.

Bunlardan hangisi ulaşım amaçlı? Tamammı ,muhalefet olacam diye kasım kasım kasılmaya gerek yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

@ van_hoijdonk

Mesajının sadece bu kadarıyla ilgileniyorum... Tamamdır senin olayın anlaşıldı, arabayı sadece ulaşım amaçlı kullananları görmüşsün, umarım hayatın boyunca da fazlasını görmezsin.

Ha çok merak ettiysen sayayım yine de;

* Sokakta neredeyse rölantide giden şahin, boş viteste gaza basar durur, şekil yaptığını ve hayranlık uyandıran bir ses olduğunu sanıyordur eminim.

* Trarfiğin en can alıcı yerlerinde ve saatinde makas atarak giden şahin, eminim onlar da kendini rallici sanıyordur, sabah rüya biter ve soluk sanayide alınır.

Bunlardan hangisi ulaşım amaçlı? Tamammı ,muhalefet olacam diye kasım kasım kasılmaya gerek yok.

Benim olayım anlaşıldığına göre demek ki sorun yok artık...
    Bizim seninle anlaşmamız mümkün değil, kesinlikle ve kesinlikle okuduğunu anlamıyorsun aradan bir cümleyi seçip ona göre yorum yapıyorsun.

Senin önermen gibi ben de bir önerme atayım ortaya:

* Alak_ apaçidir.
    *1 Alak_ gibi düşünenler apaçidir.
    *2 Alak_ gibi yaşayanlar apaçidir.

O zaman ben de soruyorum piyasadaki Alak_ ve yandaşları sizce ne zaman kaybolcaktır? Çünkü Alak_ ve yandaşları apaçidir ve forumdaki kullanıcılar rahatsız etmektedir. Geriye kalan %1'lik kesimin örneğiyle gelme bana...

Son cevabımdır sana karşı, hadi sana iyi günler.

• @ALAK_ Katılıyorum size.
  • @ van_hoijdonk

Son cevabın olduğu için rahatlıkla bu mesajı atıyorum çünkü sen okuyup okuyup cevap veremeyeceksin bana

1. si neye göre bana apaçi dedin? Fikirlerimiz uyuşmuyor diye mi? Ben şahinlere kafama göre kılıf uydurmadım, görünen köy kılavuz istemez. Ama sen yine de cevap verme çünkü beni apaçi olarak görmen umrumda bile değil, evet öyleyim :)

Unutmadan, demişsinki 'bir cümleyi seçip ona göre yorum yapıyorsun'. Ne 1 cümlesi? utanmadan arabayla masturbasyon yaptırdığın eksikti onu da yaptırdın, hadi sana kolay gelsin.
  • türkiyeye hidrojen bombası atarlarsa şahinler ve bütün modeller sıfıra iner
  • diğer araçlardan daha zevkli kullanılması ilk aracım 89 serçem hala duruyo 5-6 ayda 1-2 bin harcıyorum taş gibi oluyo.hafta sonları biniyorum garajda duruyo
  • quote:

10 tane ŞAHİN SÜRÜCÜSÜNDEN 1 tanesi efendidir, geriye kalanı apaçidir - krodur - maganda dır. Bu kadar diyorum!!!!!! Gelmiş bana 1 tane efendi adamı savunuyorsunuz, eeeee geriye kalan 9 apaçiye ne olcak?

Arkadaşlar çok fazla ciddiye almışsınız Buraya gelmiş bana nasihat vermeye çalışanlar var, çok kişi bu arabaların ekmeğini yedi diyenler var Banane? Şuan ki kroların 10 tanesinden 10unun da şahine bindiği gerçeğini değiştiriyor mu bu?

Birisi gelmiş kartalı övmüş, arkadaşım ben TOFAŞ a dair bir genelleme yapmadım.

Öbürü diyor ki, anasının karnından m3 le mi doğmuş. Yahu şahini eleştirmek için m3 e sahip olmam mı gerekiyor?

Şimdi size soruyorum hiç İZMİR'e geldiniz mi? Geldiyseniz KORDON'da oturdunuz mu? İzmire yolunuz düşerse bir akşam kordona bira içmeye, midye-kalamar yemeye gidin.Mümkünse sahile dönük oturun ki kordondan beyaz askılı atletiyle şahinlerini süren,müzikleri son ses açık görüntü kirliliklerini sayabilin.

kordon da iyi giyimli bmw leri süren müzikleri son ses açan egsozlarını avaz avaz bağırtan tipler de çok.
    Şimdi onlar apaçi olmuyor mu? (bu arkadaşlara ayıp olacaksa başka bir terim araştırıp bulalım...)

• quote:

Orijinalden alıntı: Acerium

quote:

10 tane ŞAHİN SÜRÜCÜSÜNDEN 1 tanesi efendidir, geriye kalanı apaçidir - krodur - maganda dır. Bu kadar diyorum!!!!!! Gelmiş bana 1 tane efendi adamı savunuyorsunuz, eeeee geriye kalan 9 apaçiye ne olcak?

Arkadaşlar çok fazla ciddiye almışsınız Buraya gelmiş bana nasihat vermeye çalışanlar var, çok kişi bu arabaların ekmeğini yedi diyenler var Banane? Şuan ki kroların 10 tanesinden 10unun da şahine bindiği gerçeğini değiştiriyor mu bu?

Birisi gelmiş kartalı övmüş, arkadaşım ben TOFAŞ a dair bir genelleme yapmadım.

Öbürü diyor ki, anasının karnından m3 le mi doğmuş. Yahu şahini eleştirmek için m3 e sahip olmam mı gerekiyor?

Şimdi size soruyorum hiç İZMİR'e geldiniz mi? Geldiyseniz KORDON'da oturdunuz mu? İzmire yolunuz düşerse bir akşam kordona bira içmeye, midye-kalamar yemeye gidin.Mümkünse sahile dönük oturun ki kordondan beyaz askılı atletiyle şahinlerini süren,müzikleri son ses açık görüntü kirliliklerini sayabilin.

kordon da iyi giyimli bmw leri süren müzikleri son ses açan egsozlarını avaz avaz bağırtan tipler de çok.
    Şimdi onlar apaçi olmuyor mu? (bu arkadaşlara ayıp olacaksa başka bir terim araştırıp bulalım...)

Güzel abicim ya da kardeşim.. Elbette onlar da apaçi-kro-maganda-şehir ayısı herneyse, ancak piyasadaki o kaliteli araçların geneline baktığınızda büyük bir yüzde oluşturmuyor, rahatsız edici kesim. Dolayısıyla araç mimlenmiyor.

• Piyasadan sahin , dogan silinse ne olur? Apaci, kro, gormemis, cahil ne derseniz deyin. Ortada anlamsiz, uyumsuz, basiretsiz bir kitle var. Bunlar binecek bir arac bulurlar. Dun gece saat 12 bostalidayim. Bir tane sahin sonses acmis muzigi, yaninda da bir pug206. O da acti. Kapisiyorlar. Mavisehir tarafina gectim. Yuruyus yolu ve bisiklet yolu var sahilde. Insanlar yuruyor, kosuyor ve bisiklete biniyor. Bir tane 16 bilemedin 17 yasinda genc cep telefonunu bisiklete baglamis son ses o yolda. Birde etrafa bakiyor ilgi cekiyom mu diye. Gelecegin apacisi yetisiyor. Ister sahinde ister q7 de isterse de bisiklette apaci apacidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTIMATE93

alım gücü düşük insanlar illede şahin alacak diye bir durum yok 94şahin parasına 2000-2004 gıcır samara bulmak mümkün şahinden kat kat az yakar parçasıda ucuzdur daha hızlıdır ve sağlamdır bunlar gibi örnekler varken murat131 şaşisine oturtulmuş fiat regata çakması 1980 teknolojili şahin dogan kartal üçlüsünü almak bu devirde daha fazla benzin yakarak..............

Geçen hafta gezdiğim oto pazarında samara sını satan bir amca Şahin almak için sattıgını söyledi. Sebebi ise bagajı ve darlıgıymış. Bu cevap bile sana yeter sanırım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

quote:

Orijinalden alıntı: ULTIMATE93

alım gücü düşük insanlar illede şahin alacak diye bir durum yok 94şahin parasına 2000-2004 gıcır samara bulmak mümkün şahinden kat kat az yakar parçasıda ucuzdur daha hızlıdır ve sağlamdır bunlar gibi örnekler varken murat131 şaşisine oturtulmuş fiat regata çakması 1980 teknolojili şahin dogan kartal üçlüsünü almak bu devirde daha fazla benzin yakarak..............

Geçen hafta gezdiğim oto pazarında samara sını satan bir amca Şahin almak için sattıgını söyledi. Sebebi ise bagajı ve darlıgıymış. Bu cevap bile sana yeter sanırım ?

Evet yetti, konu kapanabilir, meğer bütün şahin kullanıcıları bagaj hacminden dolayı şahini seçiyorlarmış. Teşekkürler bilgi için.

• Geleceğin apaçi arabaları Albealar.
  • şahin kullanıcıları neden bu aracı tercih eder?

- alırken ucuz
    - bakım masrafları düşük
    - yedek parçası bulunabilir ve ucuz
    - her tamirci bu aracı tamir edebilir. hatta bazı sürücüler de birçok arızasını kendi elleriyle tamir edebilir
    - çabuk satılır. alıcısı çok.
    - toplaması kolay. istediği kadar arızası olsun. en kötü şartlarda 3000 tl harcandığında araç yeniden ayağa kalkar.
    - yeterince konforludur.
    - bakımlıysa kolay arıza vermez. kronik hiçbir sorunu yoktur.
    - cefakardır. cefadan kasıt acımadan kullanılabilir. her çukura girdiğinizde içiniz gitmez.

kısaca o fiyata iş görür. insanları nakleder. bunu da aslanlar gibi yapar. işte şahin bu yüzden sevilir ve kullanılır.
  • Konunun tamamını okumadan yukarıda video paylaştım ama şimdi görüyorum ki müthiş bir kutuplaşma olmuş

http://forum.donanimhaber.com/m_50277916/tm.htm şu konuda da "Mafya Arabaları" konusu ele alınmış. Bu arabalara sahip kişiler polisler tarafından sürekli çevirmelere tabi tutulduğu vs.

Şahin-Apaçi konusu da bence yukarıdaki konuyla aynı. Bu kadar büyütmeye, kalp kırmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Saygılarımla

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.