Şimdi Ara

Piyanistler yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 yıldır adam akıllı çalmadım bir denedim ki... Çok kötü durumdaymışım

Hem çaldığım parçaları unutmuşum hem de çözümleme hızım epey düşmüş.. Neler yapabilirim tavsiyelerinizi almak isterim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -piyanist- -- 31 Aralık 2016; 21:57:40 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• -piyanist- kullanıcısına yanıt
    Admin olsaydım kullanıcı adını degistirirdim bu adı haketmiyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    fırsat buldukca calmaya devam et , seviyorsan , istiyorsan !
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanmısbozuka

fırsat buldukca calmaya devam et , seviyorsan , istiyorsan !

öyle yapmam gerekiyor zaten. bir an umutsuzluga kapilip acmistim konuyu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    o banada cok oluyor , ama hep hayırlıslya iyi yerlere gelmeyi hayal ediyorum , ve içimden hiseediyorum , hayırlısı bakalım :D
    Güzelliğine diyecek yok ama ukalalık olmamış

• quote:

o banada cok oluyor , ama hep hayırlıslya iyi yerlere gelmeyi hayal ediyorum , ve içimden hiseediyorum , hayırlısı bakalım :D

aa siz de mi piyano çakıyorsunuz?

yok ben elektro gitar calıyorum ama 4 yıllık sürecte en fazla 1.5 yıl calmısımdır , hep ara veriyorum vs .

onun dısında vokal egitimi de almıstım ,
  • quote:

yok ben elektro gitar calıyorum ama 4 yıllık sürecte en fazla 1.5 yıl calmısımdır , hep ara veriyorum vs .

onun dısında vokal egitimi de almıstım ,

hmm gitar sevmem pek

bazen güzel olabiliyor, isterssen güzel tonlarda sarkı önerebilirim gitarın hakim oldugu , bu arada saygısız arkadasa bakma , kız görünce sacmalıyorlar
  • yanmısbozuka kullanıcısına yanıt
    bu arada şan dersi almışsın galiba sesin kac oktav?

oktavı ölcmedik yanlıs hatırlamıyorsam ama tenor ses aralıgına sahibim do ya kadar rahatca inebiliyordum , egitmen baya övüyordu o konuda en rahat inen ögrencimsin diye ama onun dısında bende başka bir sürü sorun vardı , telafuz diksiyon vs , bi de sectigim notada duramıyordum uzun süre , yane aynı notayı uzun süre kesintisiz basamıyorum , bi nota üste veya alta karısıyor , o da sarkı söylerken kötü duruyordu , bu konuda önerin var mı yada bir bilgin ?
  • quote:

oktavı ölcmedik yanlıs hatırlamıyorsam ama tenor ses aralıgına sahibim do ya kadar rahatca inebiliyordum , egitmen baya övüyordu o konuda en rahat inen ögrencimsin diye ama onun dısında bende başka bir sürü sorun vardı , telafuz diksiyon vs , bi de sectigim notada duramıyordum uzun süre , yane aynı notayı uzun süre kesintisiz basamıyorum , bi nota üste veya alta karısıyor , o da sarkı söylerken kötü duruyordu , bu konuda önerin var mı yada bir bilgin ?

şimdii ceyrek perde kayma herkeste olur da bir nota cok fazlaymış alıştırma yap aynı notayi calarken.

aynen , ama o da cok sıkıcı ya :D

ekmek istiyorsak calısmalıyız ama o da bir gerçek :))
  • yanmısbozuka kullanıcısına yanıt
    bu arada tenör olmanız harika cunku genelde daha az bulunan bir ses turudur sarkilarda avantaj saglar rahatca yukselebilir

bende hem contralto hem mezzosoprano hem de sopranoyun cunku sesim 3.2 oktav :)

• quote:

Orijinalden alıntı: -piyanist-

bu arada tenör olmanız harika cunku genelde daha az bulunan bir ses turudur sarkilarda avantaj saglar rahatca yukselebilir

Ayne sagolun bende cok memnunum cunku en cok sevdigim turlerde tenorlar rahat oluyor ,

Tebrik ederim sizide :) bu arada peslerde zorlaniyorum onu gelistirmek icin , yavas yavas denemek disinda bir yontem biliyormusun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -piyanist-

Ayne sagolun bende cok memnunum cunku en cok sevdigim turlerde tenorlar rahat oluyor ,

Tebrik ederim sizide :) bu arada peslerde zorlaniyorum onu gelistirmek icin , yavas yavas denemek disinda bir yontem biliyormusun

Yani şimdi benim uzmanlık alanım olmadığı için o kadar ayrıntıyı bilemeyeceğim, netten bir araştırın isterseniz.
  • 10 seneden fazla piyano çaldım. Bazı zamanlar o kadar da düzenli çalmadım ama yine de ilgileniyordum sürekli. Daha sonra işin içine davul da girmeye başladı. Bir süre sonra davul çalarken kendimi daha mutlu hissettiğimi farkettim. Daha çok hoşuma gitmeye başladı davul ve iki tane enstrümanı bir arada götürmektense birine odaklanmayı tercih ettim. Şu an sadece davul ile ilgileniyorum. Piyano öyledir, nankördür. Her müzik aleti öyledir. Parmakların hantallaşır , tuşlar üstünde kaymamaya başlar . Yavaşlarsın tekniğin zayıflar. Tekrar yoğun bir çalışma programı uygularsan kendine eski düzeye gelebilirsin tabi ama biraz emek ister.
    tamam teşekkürlerr :D bu arada bak bir arkadas daha geldi piyano calmıs olan ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: __JokeR__

10 seneden fazla piyano çaldım. Bazı zamanlar o kadar da düzenli çalmadım ama yine de ilgileniyordum sürekli. Daha sonra işin içine davul da girmeye başladı. Bir süre sonra davul çalarken kendimi daha mutlu hissettiğimi farkettim. Daha çok hoşuma gitmeye başladı davul ve iki tane enstrümanı bir arada götürmektense birine odaklanmayı tercih ettim. Şu an sadece davul ile ilgileniyorum. Piyano öyledir, nankördür. Her müzik aleti öyledir. Parmakların hantallaşır , tuşlar üstünde kaymamaya başlar . Yavaşlarsın tekniğin zayıflar. Tekrar yoğun bir çalışma programı uygularsan kendine eski düzeye gelebilirsin tabi ama biraz emek ister.

benim de 10 yıl civarında. Haklısınız ama keşke sürekli çalışmak gerekmeden öğrendiklerimizi unutmamak mümkün olsaydı. Daha küçücükken bile çok rahat yapabildiğim şeyleri bu aralar yapmakta zorlandığımı farketmek moralimi çok bozdu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.