Şimdi Ara

-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
3.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutbaba12 -- 15 Ekim 2018; 14:30:34 >

• kardeş senin şuan yapabileceğin en iyi şey. Dil bilmiyorsan dil öğren yüksek lisans yoluyla avrupa'Ya yada abd'ye kapağı at sonra yüksek lisans sonrası orada kal. bu ülkeden bir şey çıkmaz bu ülkede değerin yok ne olduğunun önemi yok. yandaş mısın istersen ilkokul mezunu ol bi yerlere müdür olursun. o yüzden avrupa nitelikli adamlar için cennettir. hem de mühendis açığı fazla. bence değerlendir senelerini boşa harcama.
  • Bu bölümü 150 bin sıralamayla alan üniversiteyi yazmadan önce düşünecektin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Bu bölümü 150 bin sıralamayla alan üniversiteyi yazmadan önce düşünecektin

Öncelikle sıralamam 70 bindi. İşte sadece boş konuşmayı biliyorsunuz böyle devam edin.
  • Hocam siz umudunuzu Allah'tan kesmeyin. Rıskı elbette o verir. Size, bölümünüz ve üniversiteniz boşmuş gibi davrananları da boşverin. Umarım en kısa sürede iyi bir işe kavuşursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutbaba12

quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Bu bölümü 150 bin sıralamayla alan üniversiteyi yazmadan önce düşünecektin

Öncelikle sıralamam 70 bindi. İşte sadece boş konuşmayı biliyorsunuz böyle devam edin.

Kalbini kırdıysam kusura bakma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıramazsın dostum merak etme

• Hocam herkesten duyuyorum artık piyasa eskisi kadar iyi değil.bende makina mühendisiyim.Ama 3.sinifim artık bıraksan bırakılmıyor arafta kaldım.Elimden geldiğince cad cam programları İngilizce vs öğrenmeye çalışıyorum.Ne yapmalıyım sizce

• Sana verebileceğim bir tavsiye yok maalesef amcan dayın varsa bulursun birseyler

• İngilizceniz ne seviyede hocam?.. TOEFL yada IELTS puanınız hangi seviyelerde?
    Y.Lisans planladınız mı?.. Planladıysanız yada belki başladıysanız hangi bölüm üzerine?
    Temel mühendislik yazılımlarının yanında Access ve Excel'e haiz misiniz?..

Lütfen sorularımı yanlış anlamayın, piyasanın durumu hakkında fikir yürütebilmek adına soruyorum bunları.
  • KARİYER NETTEN İLANLARA BAKIN. DİYEBİLİRİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

İngilizceniz ne seviyede hocam?.. TOEFL yada IELTS puanınız hangi seviyelerde?
    Y.Lisans planladınız mı?.. Planladıysanız yada belki başladıysanız hangi bölüm üzerine?
    Temel mühendislik yazılımlarının yanında Access ve Excel'e haiz misiniz?..

Lütfen sorularımı yanlış anlamayın, piyasanın durumu hakkında fikir yürütebilmek adına soruyorum bunları.

Orta seviye bir ingilizcem var. İlanlarda gördüğüm çok iyi ingilizce okuyan yazan dinleyen.
    Yüksek lisans planım yok eğitimci olmak istemiyorum.
    C++, Matlab, Ares programlarını iyi biliyorum. Dediğin şeyler zaten bunlar yanında hafif kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

KARİYER NETTEN İLANLARA BAKIN. DİYEBİLİRİM.

Sanırım 10 un üstünde sitede kaydım var :D
  • kardeş senin şuan yapabileceğin en iyi şey. Dil bilmiyorsan dil öğren yüksek lisans yoluyla avrupa'Ya yada abd'ye kapağı at sonra yüksek lisans sonrası orada kal. bu ülkeden bir şey çıkmaz bu ülkede değerin yok ne olduğunun önemi yok. yandaş mısın istersen ilkokul mezunu ol bi yerlere müdür olursun. o yüzden avrupa nitelikli adamlar için cennettir. hem de mühendis açığı fazla. bence değerlendir senelerini boşa harcama.
  • Veterinerlik yada hemsirelik okuyaydin simdiye coktan maasini sayiyordun ki en az 4000 lira. Yanlis bolum secimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.A.R.İ.N.E -- 20 Eylül 2017; 17:53:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.A.R.İ.N.E

Veterinerlik yada hemsirelik okuyaydin simdiye coktan maasini sayiyordun ki en az 4000 lira. Yanlis bolum secimi.

İşte bu üzücü
  • sabırlı ol , odanın meslek eğitimlerinden kendine hedef seçtiğin alanın uygun olanlarına mutlaka git ,ne iş olursa diye düşünme ! , ilgilendiğin konunun varsa yetki belgesini almaya çalış.yoksa ingilizce çalışmalısın.

sonra ilgilendiğin konuyla ilgili en iyi firmaların web sitelerine özgeçmişini yetki belgesi bilgisiyle birlikte gönder.
    mühendislerin kısa vadede iş bulması pek mümkün olamayabiliyor.. askerlik durumun varsa hiç bekleme git ,kendini geliştirmelisin sadece diploma yetmez. burada yazılan olumsuz yorumlara , hükümet düşmanlarınada pek takılma.
  • Herhangi bir kuruma git, para almadan stajer olarak calismak istedigini soyle. Sonrasini zamana birak.

Baska turlu zor.

• Çok büyük olmayan firmalara başvur,gönüllü staj yap.Kimse işi bilmeyene iş vermiyor zaten.Herkes deneyimli eleman arıyor.İTÜ mezunu da olsanız iş tecrübeniz yoksa iş bulamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom II

Çok büyük olmayan firmalara başvur,gönüllü staj yap.Kimse işi bilmeyene iş vermiyor zaten.Herkes deneyimli eleman arıyor.İTÜ mezunu da olsanız iş tecrübeniz yoksa iş bulamazsınız.

Bu gün büyük bir firmayla görüştüm tonlarca test yaptılar. İngilizce testi bunlara dahil konuşma ve yazma anlama vs. yapabildiğimi düşündüm fakat öyle değilmiş.
    Almama nedenleri ingilizceymiş. Sanırım mühendis değil ingilizce öğretmeni arıyorlar.

Sinirlerim acayip bozuk şu sıralar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur561

İmzaya bakacak olursak isteyerek tercih etmişsiniz değil mi ?

Tabiikide çevremde çok arkadaşım var yeni mezun olan, benden daha kötü üniden benden daha bilgi sahibi olmadan mezun olan çok insan var. Ama hepsi bir şekilde bir yerlere girdi ( dayı, tanıdık vs.). Pişman olduğum konu bölümle alakalı değil. Sonuçta mühendislik istiyordum hep ve istediğimi elde ettim fakat mühendislik şuan yerlere inmiş durumda o yüzden paran olmadıktan sonra sevmeninde bir önemi yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.