Şimdi Ara

Piri Reis haritayı astral gezintisiyle çizdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Piri Reis’in haritalarını Osmanlı döneminde yaygın olan astral seyahat yöntemi ile çizdiği bana göre açık . Astral seyahat kısaca ruhun bedenden ayrılmasıdır. İbni Sina astral seyahat hakkında şöyle der: “Beden nefsin çalışmasına uygun bir hale gelince, ruh bedene gönderilir, istenirse bedenden ayrılır. Tamamen ayrılınca bir daha yok olmaz.”diye açıklıyor astral seyahatı. Piri reis ise kıtab-ı bahriye de haritayı nasıl çizdiğini şöyle açıklar;
    Şimdi bilinmelidir ki, harita ermişlerin işidir
    Bunun sıradan insan işi olduğunu söylemeyiniz,
    Çünkü haritada gösterilenler gerçektir.
    Onların kıl kadar hatası yoktur.
    Haritanın yapılışını size anlattım.Ayrıca yine kitab-ı Bahriye'de ki şu sözleri durumu açıklar.
    Artık pusulanın ne olduğunu bildin,
    Şimdi de haritanın durumunu dinle!
    Hem pusulayı hem de haritayı gerçekten bil,
    Çünkü Onu Süleyman Peygamber gerçekleştirdi.
    (Ta Sûleymanu’n-nebî ıtdi tasih)
    Zira ona, insanlar, cinler, vahşi hayvanlar,
    Kuşlar ve karıncalar tabi olmuştu.
    Bu Hakk’ın emridir, bu sözü yabana atma.
    Şüphesiz, deniz ilmi de ötekiler gibi onun emrinde idi.
    Denizler ona mil mil ma’lum oldu
    Ve şimdi bu hayrın ondan kaldığı söylenir.
    Zira harita, irtifa almakla ve mum aramakla çizilemez.
    İrtifalar haritadaki, sığları ve taşları göstermez;
    Mühendisler bundan hiç yararlanamazlar

• sene olmuş 2015
  • Ictigin,kullandigin,cektigin,vurdugun,kafa yapmak icin cignedigin herseyi birak ve sakin kafa ile tartisalim bu konuyu.Yarin okulun varsa yat uyu.Ogretmenlerini ve arkadaslarini dusun.

Iyi Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karaliste -- 15 Nisan 2014; 0:01:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karaliste kullanıcısına yanıt
    Hocam açık lise'de okuyorum uyku sorun değil 5 saatlik uyku yeter bana, ayrıca bizzat yaşadığım için, ya da zannettiğim için,Piri Reis'in bu sözlerinden bu meseleyi çıkardım.
  • Kaptan olduğunu biliyorsun değil mi dünyayı gezen bir kaptan ?
  • Yıl olmuş 2014 hala ruhsal olayları inkar edenler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: y u do dis

Yıl olmuş 2014 hala ruhsal olayları inkar edenler var.

bu terste bir işlik var ?
  • yastik1 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam, zaten bilim bu haritayı çözemedi. Kolomb'un verilerinden yararlandığı ona göre çizdiği söyleniyor ama onlarda sonradan eklenmiş ve kendi kitabında bunun ermişlerin işi olduğunu söylüyor.
  • Bunca millet bilim adami enayi calisacak adam bi astral seyahatla harita cizecek

• biri açıklık getirebilir mi cidden merak ediyorum kaptan demişler o dönemdeki gemilerle dünya haritasını birebir nasıl çizsin

cahilliğimiz affola doğruyu merak ediyoruz.
  • Bende astral seyahat ile Katy Perry nin yanına gittim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle gerçek dışı şeylere inanacağınıza neden akla ve mantığa uygun şeylere inanmıyorsunuz?
    Bilim teknik dergisinde okumuştum geçen sene nasıl çizdiği hakkında. Piri reisin diğer kıtaları keşfe çıkan portekizlilerin ispanyolların gemilerini basıp mürettabatı veya esirlerinden gittikleri yerler hakkında her birini teker teker dinleyerek çizmiş olduğu haritadır. Duvarımdada asılı haritası. Astral seyahatle çizmemiştir milletin aklını yanlış doldurmayın.

• haftalık astral seyahat konusuna hoşgeldiniz
  • astral mastral falan buralara girmeye gerek yok.

Piri reis bir ilim sahibiydi ilmini kullandı ve çizdi. Eğer astral mastral olsaydı tüm dünyayı çizerdi ve hiç hata olmaması gerekirdi. Fakat hatalar var.
    O güne kıyasla bakılırsa kesinlikle normal bir insanın yapabileceği yok. Adam google earth'ı 500 yıl önce yapmış.

edit: piri reisin idam edildiğini de unutmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hikodaci -- 15 Nisan 2014; 0:39:09 >
  • Astral mı

• İnanmayanlar için bir şey söyleyemem. Fakat " Astral Seyahat " gerçektir. Ve Çoğu insan bu deneyimi yapabiliyor. Çoğunuz internet'te veya sağ solda duymuşsunuzdur. Fakat bilmeyenler için. Astral Seyahat insanın ruhunu kendi isteği ile çıkartıp dolaşmasıdır. Yapması ne kolay nede zordur. Tamamen size bağlı.

İlgilenenleri sayfama beklerim. ; facebook.com/Astral.Seyahati.FAN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.