Şimdi Ara

PİRELLİ MODEMİNİZİN GÜCÜNÜ ARTTIRIN !! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
3
Favori
31.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • router da varsa kablolu ve kablosuz tasıma ozelligi bunu yapabilirsin. sorun olmaz.

ama pirelli modem de mesh ve repeater ozelligi olup olmadıgını nasil ogrenebiliriz?
  • Ben biraz kurcaladım şöyle birşeyler gördüm.

192.168.1.1 girişinizi yapın.

1- Ağ Bağlantıları

2- LAN Wireless 802.11g Access Point

3- Kablosuz Sekmesi

4- Kablosuz WDS (an altta - etkinleştirin)

WDS'yi etkinleştirdikten sonra wireless yayınınızı repeater ve benzeri cihazlarla genişletebiliyorsunuz bildiğim kadarıyla.
    Airties'in router kısmını Pirelli'ye bağlamak sizin işiniz, kolay gelsin.
  • Pirelli modemi (ya da router diyelim) evde girişteki kitaplığın üzerine yerleştirttim. Wireless çekiminde hiç bir problem yok.

Salonda televizyonun altında bulunan HTPC'min arkasında da daha önceden ADSL ile kullandığım Philips SNA 6500 modem ile wireless ağa bağlanıp ethernet çıkışından HTPC'ye aktarmak istiyorum. Yani yapmaya çalıştığım iş repeater değil, routing veya bridging sanırım. Yabancı forumlarda bunun için interneti sağlayan modem (Pirelli) ile aynı SSID'ye ayarlamam ve aynı wireless şifresi vermem gerektiğine dair yazılar okudum. Akşam yarım saat kadar uğraştım ama, tam olarak beceremedim. Fikri olan paylaşırsa, sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz
    Pirelli modemi (ya da router diyelim) evde girişteki kitaplığın üzerine yerleştirttim. Wireless çekiminde hiç bir problem yok.

Salonda televizyonun altında bulunan HTPC'min arkasında da daha önceden ADSL ile kullandığım Philips SNA 6500 modem ile wireless ağa bağlanıp ethernet çıkışından HTPC'ye aktarmak istiyorum. Yani yapmaya çalıştığım iş repeater değil, routing veya bridging sanırım. Yabancı forumlarda bunun için interneti sağlayan modem (Pirelli) ile aynı SSID'ye ayarlamam ve aynı wireless şifresi vermem gerektiğine dair yazılar okudum. Akşam yarım saat kadar uğraştım ama, tam olarak beceremedim. Fikri olan paylaşırsa, sevinirim.

Hocam durumumuz aynı bende o sekilde kullanmak istiyorum

aslında kavram karmaşası olmaması için su terimleri açmamız lazım

router
    access point
    mesh
    reapeter nedir

• Kablosuz olarak da iletseniz, kablosuz alıp kablolu olarak da iletseniz repeater oluyor sanırım. Tam emin değilim gerçi...

Siz de yukarda anlattığım kısımdan WDS yapacaksınız, ADSL modemlerin kablolu ve kablosuz kısımları zaten birbirine bağlı durumdadır, kablosuz olarak bağlayabilirseniz kablolu kısmından interneti alırsınız.
  • Repeater denilince, daha çok kablosuz ağ kapsamının genişletilmesi için ikinci wireless noktasından tekrar yayın yapılmasını anlıyorum. Ama burada beklentim o değil. Eski modeme (client diyelim) kablo ile bağlı pirelli'nin oluşturduğu aynı subnet içerine almak istiyorum. Ayrı bir subnet oluşturulmayacağı ve IP'lerini Pirelli'den alacakları için, client'ı router gibi kullanmama gerek yok - Sanırım client'ın ayarlarından subnet'i pirelli'nin adresine getirmem gerekiyormuş..
  • arkadaslar bu modemde mesh ve repeater ozelligi var mı yok mu?
  • arkadaslar quickne ile konustum
    bayagı bir beklettikten sonra 2 kisi ile gorustum

ve sonuc husran kablosuz desteklemiyor

peki dedim ;airteis in 300 luk modemini kullanabilirmiyiz, o zaman kablosuz kullanma sansımızda olacak ?

bu konu icin haber bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

arkadaslar quickne ile konustum
    bayagı bir beklettikten sonra 2 kisi ile gorustum

ve sonuc husran kablosuz desteklemiyor

peki dedim ;airteis in 300 luk modemini kullanabilirmiyiz, o zaman kablosuz kullanma sansımızda olacak ?

bu konu icin haber bekliyorum

"Kablosuz desteklemiyor" da ne demek.. Verdikleri modem zate wireless.. Ya da ben yorgun kafayla anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ewren

arkadaslar bu modemde mesh ve repeater ozelligi var mı yok mu?

Repeater özelliği ile işin ne ki..? Eğer kablosuz kapsama ağını genişletmek istiyorsan, zaten ikinci bir modem/router'a ihtiyacın var..
  • hocam ip cakısması olabilecegi icin wireles olarak acces pointleri desteklemiyor dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

hocam ip cakısması olabilecegi icin wireles olarak acces pointleri desteklemiyor dedi

AP'nin DHCP sunucusunu kapatırsanız, çakışma olmaz.
  • alıpdenemek lazım olmadı ıade ederiz :)
  • airties ap 301 ile deniyorum wireless olarak ama basarılı olamadım. olmuyor mu yoksa ben mi beceremiyorum ??
  • Hocam o dediğim WDS kısmını kurcaladınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Hocam o dediğim WDS kısmını kurcaladınız mı?

Evet, WDS'yi aktifleştirip Pirelli'nin oluşturduğu kablosuz ağı da seçiyorum.. Ama nafile
  • WDS'yi açınca;

Mod: Sınırlanmış - Tekrarlayıcı

şeklinde 2 tane seçenek çıkıyor. Bunları ayrı ayrı deneyin.

Alttan yeni WDS dedikten sonra EŞ BSSID'yi sınırla seçenğini seçip modeminizin wireless arayüzünün MAC adresini girin.

Modemin kendi mac adresi, ethernet kısmının mac adresi ve wireless kısmının mac adresleri farklıydı sanırım bunu da belirteyim.
  • quote:

WDS'yi açınca;

Mod: Sınırlanmış - Tekrarlayıcı

şeklinde 2 tane seçenek çıkıyor. Bunları ayrı ayrı deneyin.

Alttan yeni WDS dedikten sonra EŞ BSSID'yi sınırla seçenğini seçip modeminizin wireless arayüzünün MAC adresini girin.

Modemin kendi mac adresi, ethernet kısmının mac adresi ve wireless kısmının mac adresleri farklıydı sanırım bunu da belirteyim.

WDS'yi Pirelli'den değil, köprülemeyi yaptığım router'dan açmam gerekmiyor mu..?
  • Bildiğim kadarıyla her iksiinden de gerekli ayarlamaları yapmanız lazım.
  • quote:

Bildiğim kadarıyla her iksiinden de gerekli ayarlamaları yapmanız lazım.

Yarbayım, siz öyle diyorsanız öyledir
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.