Şimdi Ara

Pirelli DRG A226G Firmware'i nasıl güncellenir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
35.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tellcom'un verdiği Pirelli routerın kontrol panelinden baktığımda, firmware tarihi şubat 2008 olarak görünüyor. Güncelleme için, ya güncelleme dosyasını bulmam yada kontrol paneli>advanced>firmware kısmından otomatik update yapmam gerektiği yazıyor (hem türkçe hem ingilizce kılavuzda).. ama öyle bir simge göremiyorum? birşeyleri yanlış mı yapıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozthewiz -- 26 Kasım 2008; 20:01:07 >

• arkadaşlar hiç mi fikri olan yok??
  • Selam,

Firmware update prosedürü için bu adresi ziyaret edebilirsin.

Router içindeki update kısmı ise Advanced sekmesinden çıkıyor. Alttaki resim yardımcı olacaktır.

Bir firmware dosyasını ise Bu Adresten edinebilirsin. Versiyonu 4.3.1.0005. Yalnız bu dosyayı yüklemek çalıştırmak tamamen senin insiyatifindedir, yapacağın yanlış işlemler sonucu cihazın kullanılamaz duruma gelebilir. Mesuliyet kabul edilmez.

• quote:

Orjinalden alıntı: lightt

Selam,

Firmware update prosedürü için bu adresi ziyaret edebilirsin.

Router içindeki update kısmı ise Advanced sekmesinden çıkıyor. Alttaki resim yardımcı olacaktır.

Bir firmware dosyasını ise Bu Adresten edinebilirsin. Versiyonu 4.3.1.0005. Yalnız bu dosyayı yüklemek çalıştırmak tamamen senin insiyatifindedir, yapacağın yanlış işlemler sonucu cihazın kullanılamaz duruma gelebilir. Mesuliyet kabul edilmez.

işte problem de orda zaten bahsettiğim gibi advanced sekmesinde öyle bir seçenek yok? firmware update kısmı yok???

• Selam,

Cihaz elimde olmadığı için birşey diyemiyorum. İmkanın varsa servisine danış. Varsa telefonu falan ararsan mutlaka yardımcı olurlar.
  • tellcom'u aradım ama telefondaki bayana birtürlü anlatamadım problemi... sonunda telefonumu alıp, bilgi edinip size geri dönülecek dedi ...
    yapıcak birşey yok sanırım... yinede cevabın için teşkkürler.
  • Konuyu hortlattım kusura bakmayın. Normalde Admin kullanıcı adı ile giriyoruz ve firmwire ayarları çıkmıyor. Root kullanıcı adı ile girilmesi lazım.
  • kullanıcı adı root peki şifre ne olmalı?
  • Root şifresi, default olarak verdikleri (herkeste aynıdır büyük ihtimal) "" (tırnaklar hariç) Root şifresini şiddetle değiştirmenizi tavsiye ederim. Root şifresini Gelişmiş>Kullanıcılar Menüsünden Root bölümünün yanındaki kalem işaretine basarak değiştirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KovenanT -- 19 Ocak 2009; 3:14:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kov3nanT

Root şifresi, default olarak verdikleri (herkeste aynıdır büyük ihtimal) "123+abc" (tırnaklar hariç) Root şifresini şiddetle değiştirmenizi tavsiye ederim. Root şifresini Gelişmiş>Kullanıcılar Menüsünden Root bölümünün yanındaki kalem işaretine basarak değiştirebilirsiniz.

bence degistirmeyin :) cunku musteri hizmetleri sorun olunca modeme root la girebiliyor ancak.ayrica root sifresinide ulu orta yazmassan hepimiz icin daha iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 17 Ocak 2009; 23:33:13 >
  • cevap veren arakadaşlara tesekkurler... gerçi update serverları cevap vermiyor diğer kişilerinde farkettiği gibi, ama en azından gerekirse nasıl yapılacağını biliyorum şimdi:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: rabbitweed

quote:

Root şifresi, default olarak verdikleri (herkeste aynıdır büyük ihtimal) "" (tırnaklar hariç) Root şifresini şiddetle değiştirmenizi tavsiye ederim. Root şifresini Gelişmiş>Kullanıcılar Menüsünden Root bölümünün yanındaki kalem işaretine basarak değiştirebilirsiniz.

bence degistirmeyin :) cunku musteri hizmetleri sorun olunca modeme root la girebiliyor ancak.ayrica root sifresinide ulu orta yazmassan hepimiz icin daha iyi olur...

Mesajı editledim. Ama bence müşteri hizmetleri root ile erişmiyordur modeme. Gelişmiş menüsünde uzaktan yönetim kısmında bazı ayarlar açık, TR-06 bölümündede tellcomun erişeceği site, modem numarası ve şifre kısmı var. Sanırım gerektiğinde rootsuz erişebiliyorlar. Ki şöyle de bir sorun var eğer root şifresini değiştirmezsek ve kötü niyetli birisi tellcom ip aralığından birini hedef seçip direkt modem arayüzüne erişebilir. Ben gene de değişmiş biçimde bırakacağım. Eğer sorun olurda roottan erişmek isterse müşteri hizmetleri, şifreyi söylerim telefondan

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: rabbitweed

quote:

Root şifresi, default olarak verdikleri (herkeste aynıdır büyük ihtimal) "" (tırnaklar hariç) Root şifresini şiddetle değiştirmenizi tavsiye ederim. Root şifresini Gelişmiş>Kullanıcılar Menüsünden Root bölümünün yanındaki kalem işaretine basarak değiştirebilirsiniz.

Mesajı editledim. Ama bence müşteri hizmetleri root ile erişmiyordur modeme. Gelişmiş menüsünde uzaktan yönetim kısmında bazı ayarlar açık, TR-06 bölümündede tellcomun erişeceği site, modem numarası ve şifre kısmı var. Sanırım gerektiğinde rootsuz erişebiliyorlar. Ki şöyle de bir sorun var eğer root şifresini değiştirmezsek ve kötü niyetli birisi tellcom ip aralığından birini hedef seçip direkt modem arayüzüne erişebilir. Ben gene de değişmiş biçimde bırakacağım. Eğer sorun olurda roottan erişmek isterse müşteri hizmetleri, şifreyi söylerim telefondan

Edit: Evet düşündüğüm oldu. Kendi ip numaramın son rakamları ile rastgele oynayarak birisinin arayüzüne bağlandım. Şifresi değiştirilmemişti. Bu çok ciddi bir güvenlik açığı ve sanmıyorum ki sırf tellcom sorun olduğunda erişebilsin diye Root şifresi değiştirilmesin. Bence kesin kes ilk yapılması gereken Root şifresinin değiştirilmesidir!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KovenanT -- 19 Ocak 2009; 3:37:59 >

• root şifresi user ve pass nedir arkadaşlar özelden gönderebilir misiniz ben de değiştirmek istiyorum.
  • Merhaba arkadaşlar
    bende bugun bağlattım quickneti 10 mbit ancak modeme giriş şifresi admin admin olanı verdiler root şifresi ne bunun banada gönderirmisiniz lütfen root şifresiniz
  • Özel mesajdan sorular geliyor.Root şifresini destek hattından istemenizi tavsiye ederim.
  • Şifre yukarda görünüyor.
    Şifreyi yazan arkadaş editleyip şifreyi silmiş ama, onu uyaran arkadaş alıntı yaptığı için şifre orada canlı canlı duruyor silinmemiş.
    Ayrica bu şifre işi netleştimi değiştirelimmi böylemi kalsın nedersiniz.
    Ben şifremi değiştirdim arkadaşlar, sabah denemiştim kimseye girememiştim. Şimdi denedim bir kaç kişinin modemine girdim biri şifre değiştirmişdi diğerleri aynı şifreyi kullanıyordu.
    Bakalım ne olacak modemi bu gün bağladılar birinci gunden değiştirdim umarım sorun çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 18 Mart 2009; 22:44:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: GuGuuuK

Şifre yukarda görünüyor.
    Şifreyi yazan arkadaş editleyip şifreyi silmiş ama, onu uyaran arkadaş alıntı yaptığı için şifre orada canlı canlı duruyor silinmemiş.
    Ben şifremi değiştirdim arkadaşlar, sabah denemiştim kimseye girememiştim. Şimdi denedim bir kaç kişinin modemine girdim biri şifre değiştirmişdi diğerleri aynı şifreyi kullanıyordu.
    Bakalım ne olacak modemi bu gün bağladılar birinci gunden değiştirdim umarım sorun çıkmaz.

Evet maalesef alıntıda şifre görünüyor. Şifre işine gelirsek. Ben değiştirme taraftarıyım. Dediğim gibi saldırı niyetinde olan biri, rastgele ip yazarak sizin modemin console`una erişim sağlayabilir. Şimdi burada yazmasada nereden bilecek şifreyi diyebilirsiniz. Bana kuruluma gelen teknik ekip ben sormadan, direkt root şifresini söylemişti. (Herhalde tavırlarımdan bu işlerden anladığımı sezdi ve söyledi ). Benim gibi böyle 50 vatandaşa söylese ve bunlardan 3-5 tanesi kötü niyetli olsa canınızı sıkabilir.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: GuGuuuK

Şifre yukarda görünüyor.

Evet maalesef alıntıda şifre görünüyor. Şifre işine gelirsek. Ben değiştirme taraftarıyım. Dediğim gibi saldırı niyetinde olan biri, rastgele ip yazarak sizin modemin console`una erişim sağlayabilir. Şimdi burada yazmasada nereden bilecek şifreyi diyebilirsiniz. Bana kuruluma gelen teknik ekip ben sormadan, direkt root şifresini söylemişti. (Herhalde tavırlarımdan bu işlerden anladığımı sezdi ve söyledi ). Benim gibi böyle 50 vatandaşa söylese ve bunlardan 3-5 tanesi kötü niyetli olsa canınızı sıkabilir.

Bana söylemedi ben çok ısrar ettim zorla aldım. Yasakmış söylemeleri ama oda saçma ben nasıl port yönlerdirme yapacağım.
    Nerdeyse takla atan bi modem veriyorlar cız elleme, o nasıl olacak öle. Modemin görevi sadece beni internete bağlamak değilki. Teknisyenler gittikten sonra en az bir saat ayar yaptım.
    Neyse şifreyi değiştirmek lazım, şayet sorun olacaksa onların sorunu benim değil. Kötü niyetli biri herşey yapabilir.
    Ha bide komik bişe oldu senin kablosuz bağlantın şifreli nasıl gireceklerki dedi. Kabloyla girecekler diyemedim, sistemin çalışma mantığından bi fikrim yoktu, modemide kurcalamamıştım.

• prt yonlendirme zahmetlerinizi halen anlamis degilim.D.M.Z diye bir teknoloji var turkiyeye halen ugramadi
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.